News 7

GO News #19

W Pokemon GO cisza przed kolejną burzą (czytaj eventem), tak więc postanowiliśmy przybliżyć wam najciekawsze informacje ze świata gry w kolejnym “wydaniu” GO News.

Mimo że od jakiegoś czasu nie widzieliśmy w Pokemon GO żadnej większej nowej mechaniki/funkcjonalności (ostatnie było PvP w grudniu 2018) to Niantic od czasu do czasu daje nam znaki życia oraz dorzuca kolejne wydarzenia. Co ciekawego wydarzyło się w ostatnich dniach?

1. Losowanie biletów na GO Fest Chicago

Wczoraj została wybrana pierwsza “fala” szczęśliwców, którzy mogą nabyć bilety na najbliższy GO Fest w Chicago. Niantic będzie kontynuowało losowanie aż do czasu gdy wszystkie rozlosowane bilety zostaną wyprzedane (jeśli wylosowany gracz nie skorzysta z szansy zakupu biletu to wraca on do puli). Według pierwszych informacji ilość wybranych w tej fali graczy była stosunkowo niewielka.

Źródło: https://old.reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/bgypod/go_fest_tickets/

2. System zgłaszania pokemonów w Danii

W dniu wczorajszym testerami nowego systemu zgłaszania PokeStopów zostali gracze z pierwszego europejskiego państwa – Danii. Do tej pory możliwość taką otrzymali trenerzy z centralnej i południowej Ameryki oraz Korei Południowej. Niestety w tym momencie nie wiemy kiedy system dodawania PokeStopów dotrze do Polski.

Źródło: https://twitter.com/PokemonGoApp/status/1121128765214482432

3. Aktualizacja 0.141.0 oraz poprawka 0.141.1

Niantic rozpoczęło udostępnianie aktualizacji opatrzonej numerem 0.141.0 (Android) oraz poprawki o numerze 0.141.1 – pierwotna wersja aktualizacji kompletnie psuła listę przyjaciół, co na szczęście szybko zostało poprawione.

Nowa aktualizacja skupia się na drobniejszych kwestiach i poprawkach błędów, w tym m. in.:

 • Możliwość kasowania Raid Passów,
 • Poprawki w systemie Lucky Friend – naprawa błędu gdy tylko jeden z graczy widział uzyskanie tego statusu z przyjacielem.

Źródło: https://old.reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/bh3a7k/indepth_apk_teardown_of_01410/

4. Shiny Meltan

W ramach przypomnienia – do Mystery Boxów powrócił shiny Meltan a czas do otwarcia kolejnej paczki został skrócony do 3 dni. Drugie w historii Pokemon GO polowanie na shiny Meltana potrwa do 5 maja o 22:00 polskiego czasu.

Źródło: https://pokemongolive.com/en/post/shinymeltanreturns/

5. Dzień Ziemi

Niantic przy współpracy z Playmob organizuje na całym świecie akcje sprzątania świata – jeśli w akcji weźmie udział 2000, 5000 oraz 7000 graczy Pokemon GO oraz Ingress to odblokowane zostaną kolejne poziomy nagród w obu grach. Ostatni poziom przyniesie nam (poprzednie etapy dają kolejno pierwszą oraz dwie pierwsze z nagród ostatniego poziomu):

 • Zwiększone spawny pokemonów typu ziemnego,
 • Shiny Diglett pojawi się w Pokemon GO,
 • Groudon pojawi się w raidach,
 • 2x Stardust i 2x Candy za łapanie pokemonów.

Według ostatniego newslettera bonusy zostaną wprowadzone do gry 29 kwietnia i potrwają do 2 maja.

W Polsce nie odbywa się żadna akcja organizowana przez Niantic oraz Playmob, jednak udział można jeszcze wziąć (i jednocześnie dołożyć cegiełkę do bonusów) opisując swoją własną inicjatywę w mediach społecznościowych, oznaczając @NianticLabs oraz dodając hasztag #AugmentingReality.

Szczegóły na stronie: https://niantic.playmob.com/

 

7 komentarzy

 • Reply
  Mothman
  Kwi 25, 2019 8:12 pm

  Pod 2-ką trafiła wam się pomyłka. Jest “pokemonów” zamiast “pokestopów”.
  A tak w ogóle… Kasowanie raid passów? Kto tak robi? Bezbożnicy! 😀
  Już lepiej wprowadziliby możliwość kasowania jajek. Bo gdy przychodzi nagroda Adventure Sync, to trzeba mieć te jedno czy dwa miejsca wolne. Co wyklucza przekręcanie pokestopów czy gymów…

  • Reply
   motylek1010
   Kwi 25, 2019 10:27 pm

   Ja akurat czekam na możliwość usunięcia raid passów bo nie korzystam z raidów za często a mam ich z 50 i tylko miejsce mi zajmują

  • Reply
   MgCh
   Kwi 26, 2019 10:33 am

   Kto by wtedy zostawił 5? Jak przez przypadek szarpniesz 7, to też kiedyś trzeba ją włożyć, bo szkoda miejsca. Nie umożliwią kasowania.

  • Reply
   PlutoVALOR
   Kwi 27, 2019 11:44 am

   Ludzie by kasowali jajka zbierając 10tki

   • Reply
    Roia
    Kwi 30, 2019 12:45 pm

    Nie zgadzam się z tym. W dwójkach są startery i magikarp (o ile nic się nie zmieniło), a w piątkach parę rzadkich okazów. Oznacza to, że gracze zbieraliby jajka, w których mają największe prawdopodobieństwo zdobycia wymarzonych cukierków i nie byłyby to tylko dziesiątki. Tym bardziej, że te wykluwa się najdłużej

 • Reply
  mlk
  Kwi 25, 2019 8:45 pm

  Kasowanie Raid Passow xDDD
  Juz predzej usune cale konto niz Pass’y
  pzdr Niantic geniusze

 • Reply
  Girmal
  Kwi 25, 2019 9:42 pm

  Kasowanie RP już widzę jak ludzie kasują….
  Zamiast tego mogli by dać kasowanie nieużytecznych jajek lub w ogóle skasować jaja 5 km 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.