News

GO News #21

Choć GO News nie powstaje regularnie, to gdy już się pojawi możecie być pewni jednego – w grze brakuje ostatnio “większych” nowości, ale jest kilka mniejszych informacji wartych uwagi. 

Jesteśmy w trakcie mega września, który jest związany z wprowadzonymi na początku miesiąca do Pokemon GO mega ewolucjami. Jak dotąd mamy za sobą dwa z trzech zaplanowanych wydarzeń – kolejne już na początku przyszłego tygodnia.

Mega Pidgeot

Niektórzy już zwątpili w powodzenie wyzwania polegającego na wykonaniu dwóch milionów mega raidów, ale powód obsuwy tego ogłoszenia był prawdopodobnie prozaiczny – w dniach 7-13.09 Niantic dało większości swoich pracowników urlop, pozostawiając na stanowiskach tylko tych wymaganych do utrzymania gry w “ruchu”. Gdy producent Pokemon GO powrócił do normalnego trybu pracy otrzymaliśmy w końcu potwierdzenie. Mega Pidgeot będzie dostępny w raidach od 18 września o 22:00 czasu polskiego (data końcowa nie została podana). Na moment pisania artykułu nie mamy jeszcze informacji o Mega Houndoomie.

Według danych z kodu gry pierwsza mega ewolucja Pidgeota wymaga 100 Mega Energii a każda kolejna 20 Mega Energii.

Statystyki Pidgeota:

 • Attack: 166
 • Defense: 154
 • Stamina: 195

Statystyki Mega Pidgeota:

 • Attack: 280
 • Defense: 175
 • Stamina: 195

Zdjęcie

Źródło: twitter.com/PokemonGoApp/status/1305884961275346945

Tri-Attack

Tri-Attack to ekskluzywny ładowany atak typu normalnego, który Porygon-Z otrzyma podczas niedzielnego Community Day. Jest to zupełnie nowy ruch w grze, tak więc do niedawna nie znaliśmy jego bazowych statystyk. Wczoraj pojawiły się w transmisji danych między serwerem a grą:

PvP:

 • Obrażenia: 65
 • Potrzebna energia: 50
 • 20% szansy na obniżenie ataku i defensywy rywala o 1 poziom

PvE

 • Obrażenia: 75
 • Potrzebna energia: 50
 • Czas trwania animacji: 2,5 s

Gracze największe nadzieje wiązali z użytecznością tego ataku w PvP – niestety jak widać po statystykach nie będzie ona zbyt duża. Sam Tri-Attack nie należy do najgorszych ataków, ale jego siła, czas ładowania, brak super efektywności na cokolwiek oraz dość niska szansa na debuff, wykluczają Porygona-Z jako kandydata do czołówki rankingów w GO Battle League.

Źródło: reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/iuexaa/new_info_triattack_added_to_the_game_master/

Jessie i James znowu błysną

To dość dziwny ze strony Niantic ruch, ale Jessie i James znikną z gry – przynajmniej na jakiś czas. Charakterystyczny balon w kształcie Meowth ma szansę pojawić się w grze do 30 września włącznie. Dodatkowo na ostatni trochę ponad tydzień obecności osobliwego zespołu w grze, będziemy mieli zwiększoną szansę na ich pojawienie się na naszym niebie:

 • od 22 września o 12:00 do 30 września o 23:59 lokalnego czasu.

Pokémon GO

Źródło: https://pokemongolive.com/post/jessie-james-leaving/

Kolejny box darmowych Remote Raid Passów

To będzie już drugi (prawie) darmowy box Remote Raid Passów w tym miesiącu – Niantic ponownie udostępni tę paczkę za 1 PokeCoin w sklepie gry. Na odbiór pierwszej macie czas do 19 września o 22:00, kolejna pojawi się 21 września o 22:00 i będzie dostępna do 29 września o 22:00. Pamiętajcie, że darmowe Remote Raid Passy możecie odebrać tylko wtedy gdy macie 2 lub mniej takich przedmiotów w plecaku (na ten moment limit Remote Raid Passów w ekwipunku wynosi 5, ale kolejne można dokupić/zdobyć tylko mając ich obecnie 2 lub mniej).

Pokémon GO

Źródło: https://pokemongolive.com/post/remoteraidmegas2020

Shiny formy Castforma w  plikach gry

Ta informacja na pierwszy rzut oka nie wydaje się niezwykła, ale jak zapewne dobrze pamiętacie shiny Castform jest dostępny w Pokemon GO tylko w swojej bazowej formie. Co ciekawe nie jest to przeoczenie lub kwestia niedodania wariantów shiny dla pozostałych form przez Niantic. W grach konsolowych Castform również posiadał wariant shiny jedynie dla podstawowego wariantu, a po przemianie pod wpływem pogody gra pokazuje nam zwykły model Castforma Sunny, Rainy i Snowy.

Po prawie 18 latach od japońskiej premiery trzeciej generacji wpisy dla shiny wariantów wszystkich Castformów pojawiły się w Pokemon Home – aplikacji służącej do przechowywania pokemonów z gier konsolowych (i według obietnicy w przyszłości również będzie tam można przenosić kolekcje z Pokemon GO). Nie są one jeszcze dostępne bezpośrednio w grach, ale wszystko wskazuje na to, że być może już niedługo będą. Co więcej, Niantic wczorajszego wieczora również dodało shiny dla Castforma Sunny, Rainy i Snowy do plików Pokemon GO. Sytuacja w naszej grze jest jednak trochę inna niż na konsolach – w końcu każdy Castform w GO to osobny pokemon, który pojawia się wyłącznie podczas określonego typu pogody, podczas gdy na konsolach jeden Castform może używać każdej z trzech form. Gdy wszystkie trzy shiny będą wprowadzone do gry, pozostaje przygotować się na baczne obserwowanie pogody w grze lub liczyć na Castformowe eventy w Pokemon GO w przyszłości.

Oczywiście w tym momencie shiny Castform Sunny, Rain i Snowy nie są jeszcze dostępne w Pokemon GO.

Post image

Nowa aktualizacja

Na koniec informacja o nowej aktualizacji – wersja 0.187.0 i 0.187.1 pojawiły się już w “obiegu”. W samej grze nie zmieniają zbyt wiele, ale jak zwykle najciekawsze pojawiło się w kodzie (wybrałem najistotniejsze pozycje z punktu widzenia gracza):

 • Nowy szybki atak typu latającego – Gust,
 • 20 nowych form dla pokemonów z czapkami/przebraniami,
 • Filtry do wyszukiwania pokemonów ewoluowanych za pomocą przedmiotów i mega ewolucji (nieaktywne),
 • Możliwość pobrania wszystkich assetów gry na nasz telefon, tak jak w przypadku Harry Potter: Wizards Unite (niepotwierdzone),
 • Pierwsze wzmianki o celach/nagrodach za przejście z buddy danej liczby km/kroków, oczywiście poza cukierkami (być może związane z systemem pozyskiwania Mega Energii za chodzenie z buddy).

Źródła:

reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/itqbug/pokeminers_indepth_apk_teardown_of_01870/

reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/iuyhm3/01870_teardown_follow_up_digging_deeper_buddy/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Mega Battle event – co warto wiedzieć

Drugie tematyczne wydarzenie związane z mega ewolucjami już się rozpoczęło - we wpisie wszystko co warto o nim wiedzieć. Uprzedzając...

Zamknij