News 35

Go-tcha Evolve – test i recenzja

Nowa wersja Go-tchy to już praktycznie coroczna tradycja – tym razem urządzenie postanowiło upodobnić się do pokemonów i… ewoluować. Czy Go-tcha Evolve to prawdziwy must have dla gracza Pokemon GO?

To już trzeci model Go-tcha wprowadzony na rynek od premiery Pokemon GO. Urządzenie mogliśmy już nabyć w wariancie łudząco przypominającym opaskę Xiaomi MiBand oraz w wersji Ranger, która pełniła rolę “powerbanka” z wbudowanym modułem Go-tchy. Model Evolve to rozwinięcie i usprawnienie oryginału – przyjrzyjmy się jak wypada w praktyce. Za udostępnienie urządzenia do testów dziękujemy polskiemu dystrybutorowi – firmie holandpoland.

Go-tcha Evolve, ewolucja przez duże “E”

Przenieś swoje polowania na pokemony na wyższy poziom wraz z Go-tcha Evolve. Wspaniałe kolorowe animacje i wibracje powiadomią cię podczas automatycznego łapania pokemonów oraz zbierania przedmiotów. Sprawdzaj czas, licz kroki z nową funkcją pedometru, sprawdzaj swoje statystyki w dedykowanej aplikacji i odkryj wiele innych funkcji!

Jak widzicie Go-tcha nie zmieniła się w swoich głównych założeniach – to wciąż ma być urządzenie oferujące przede wszystkim automatyczne łapanie pokemonów oraz zbieranie przedmiotów. Evolve eliminuje jednak te wady, które były główną bolączką oryginału – jeżeli wcześniej przeszkadzał wam m. in. sposób ładowania urządzenia czy sam jego wygląd, to prawdopodobnie Go-tcha Evolve będzie dla was oczywistym wyborem.

Co znajdziemy w pudełku?

Go-tcha Evolve to tak naprawdę praktycznie jedyne co znajdziecie w pudełku, w przeciwieństwie do pierwowzoru nie ma już modułu wyjmowanego z opaski (jest na stałe przytwierdzony do niej) a urządzenie jest ładowane poprzez port USB ukryty w pasku. W opakowaniu znalazła się jedynie “wizytówka” z grafiką gdzie należy szukać USB w opasce oraz adresem do anglojęzycznej instrukcji użytkownika. Instrukcja dostępna jest również na oficjalnej stronie polskiego dystrybutora: http://zasilacze24.pl/upload/go-tcha/instrukcja_evolve.pdf

Po dość nieporęcznej Go-tcha Ranger, która mogła służyć ewentualnie jako “brelok”, przyszedł czas na powrót do pierwotnej formuły. Tym razem pasek jest znacznie szerszy i przypomina zwykły zegarek niż opaskę fitness.

Podstawowe cechy i funkcje

Go-tcha Evolve pozbyła się specyficznej ładowarki znanej z oryginału – teraz już nie musicie się martwić, że zgubienie dedykowanego kabla ze specjalnym złączem pozbawi was możliwości ładowania aż do zakupu kolejnej sztuki. Zgubić nie było trudno również samego rdzenia urządzenia w formie dość małej “pastylki”, jednak w przypadku Evolve również i ten problem został wyeliminowany. Nową Go-tche możecie naładować przy pomocy dowolnego portu USB a samo wejście jest ukryte w górnej części opaski, którą wystarczy zdjąć z urządzenia.

Po raz pierwszy Go-tcha zyskała również wskaźnik baterii i jest to duży plus w porównaniu do obu poprzednich wersji, które były w stanie nas informować jedynie o pełnym naładowaniu podczas połączenia ze źródłem energii. Teraz podczas ładowania widoczny jest również procentowy wskaźnik naładowania. Pełne ładowanie baterii zajmuje około 90 minut a jej wytrzymałość jest nawet lepsza od pierwszej Go-tchy – jeśli chcecie przedłużyć jej żywotność warto wyłączyć wibracje oraz animacje (wtedy na panelu nie będzie pokazywać się nic, ale znacznie zwiększycie czas pracy na jednym ładowaniu) a kilkugodzinne sesje z grą nawet przez cały tydzień nie będą wymagać podpinania do ładowarki.

Tak jak w oryginale po menu nawigujemy poprzez dotknięcie panelu a opcje włączamy/wyłączamy dłużej przytrzymując palec na ekranie. Poniżej możecie zobaczyć niektóre z opcji dostępnych w menu oraz komunikatów wyświetlanych podczas działania Go-tchy Evolve. Pełną ich listę znajdziecie w instrukcji, do której link podawaliśmy powyżej.

Poszczególne opcje zyskały kolory i nowy desing – teraz panel nawigacyjny jest bardziej intuicyjny. Pojawiły się w nim również nowe opcje jak m. in. krokomierz, poziom naładowania baterii, czy statusy dotyczące aktualizacji oprogramowania urządzenia. Swoje charakterystyczne ikony Go-tcha poinformuje nas również gdy w naszym plecaku zabraknie pokeballi lub miejsca na kolejne przedmioty, a także gdy wyjdziemy z zasięgu PokeStopa jeszcze zanim zostaną odebrane z niego przedmioty. Tak jak w poprzednich wersjach urządzenia gdy nie używamy funkcji automatycznego łapania pokemonów lub zbierania przedmiotów możemy wykonywać akcje przy pomocy dotknięcia panelu w oznaczonym miejscu. Wibracje wciąż przekazują komunikaty w taki sam sposób jak w GO Plusie oraz wcześniejszych urządzeń z rodziny Go-tcha.

Go-tcha posiada całą gamę komunikatów, które są wyświetlane na panelu – od tego ile zebraliśmy przedmiotów z fotodysku, przez informacje, że nowy lub już widziany pokemon jest w naszym zasięgu, aż po komunikat, iż skończyły nam się poke balle.

Go-tcha Evolve – wady i zalety

Jeśli śledziliście lub posiadaliście Go-tchę od początku jej istnienia to główne zalety w stosunku do GO Plusa są wam bardzo dobrze znane – przede wszystkim możliwość automatycznego łapania pokemonów, czego GO Plus wam zapewnić nie może (nie licząc wszelkiej maści przeróbek). Dodać należy opcję wyłączenia wibracji i zdecydowanie bardziej stylowy wygląd od kawałka plastiku o wyglądzie poke-balla z całą gamą niemożliwych do wyłączenia tęczowych kolorów powiadomień.

Zasada działania się nie zmieniła i (co warto dodać) zmienić się nie może – urządzenia mogą wykonywać tylko te akcje, na które pozwoli im sama gra. Tak więc do łapania nadal używany jest zwykły poke ball (bez żadnych bonusów od trafienia w okrąg lub podkręcenia) a stworzenia uciekają gdy po pierwszym rzucie próba się nie powiedzie. Nie zmienił się również priorytet jaki z poziomu gry nadawany jest pokemonom. Pamiętajcie, że producent Go-tchy w żaden sposób nie jest w stanie na to wpłynąć a byłoby to możliwe tylko wtedy, gdy Niantic samo umożliwi wybór balla lub np. nadanie priorytetu PokeStopom.

Dużym plusem jest możliwość wyłączenia automatycznego łapania osobno dla pokemonów i PokeStopów – możemy np. automatycznie zbierać przedmioty a pokemony łapać ręcznie naciskając na panel. Go-tcha Evolve to bardzo sprawny czas reakcji i bardzo dobre połączenie z urządzeniem, do którego przyzwyczaiły nas poprzednie modele. Co prawda poprzednia aktualizacja Pokemon GO trochę napsuła w kwestii urządzeń peryferyjnych (nawet samego GO Plusa) więc jeśli napotkacie jakieś problemy z połączeniem, to na pewno wina samej aplikacji – choć w najnowszej wersji nie powinno być już z tym kłopotu. Bez problemu połączycie Evolve nawet ze starszymi urządzeniami, które równie długo utrzymają połączenie z Go-tchą, jak w pierwowzorze czas ten dochodzi nawet do 1,5h.

Evolve nie przypadnie do gustu tym, którzy czasem woleliby trzymać urządzenie gdzie indziej niż tylko na nadgarstku – moduł jest na stałe przytwierdzony do jednej z części opaski. Może to być również minus dla tych, którzy chcieliby z czasem np. wymienić opaskę na inny kolor etc.

Niestety tym razem znów niepocieszeni będą wszyscy używający powiadomień w postaci wibracji – tak jak w wersji Ranger były one wręcz za mocne, tak w Evolve są one dość słabo wyczuwalne i wbudowany silnik bardziej wydaje dźwięk niż wibruje. Oczywiście można je wyłączyć z poziomu ustawień urządzenia. Panel mógłby być nieco jaśniejszy lub oferować opcję zmiany poziomu jasności – o ile w przeciętnym oświetleniu wszystko jest w porządku, tak w pełnym słońcu możecie mieć pewien problem z dostrzeżeniem wszystkiego co wyświetla się na “ekranie” Go-tchy. Wbudowany krokomierz to niezależny moduł i nie łączy się w żaden sposób z Pokemon GO ani Adventure Sync – jest to jedynie informacja dostępna na samym urządzeniu.

Czy za Go-tchę Evolve można dostać bana?

Temat powraca jak bumerang, ale warto o nim wspomnieć – od czasu premiery pierwszej Go-tchy nie pojawiła się żadna potwierdzona informacja o banie lub chociażby ostrzeżeniu. Powód jest prosty – Go-tcha jest wykrywana w identyczny sposób jak GO Plus i nie wygląda na to, by miało się to zmienić.

Podsumowanie

Go-tcha Evolve to udana ewolucja pierwszego pomysłu. To wciąż to samo urządzenie, które zapewniło nam tryb “włącz i zapomnij” – bardzo duże ułatwienie dla wszystkich, którzy w danej chwili nie mogą sobie pozwolić na wciskanie wciąż wibrującego i świecącego GO Plusa, a chcą by w tle złapało się choć kilka pokemonów lub zebrało trochę przedmiotów. Jeżeli wygląd pierwszej Go-tchy was nie zadowalał a noszenie GO Plusa przyprawiało o zakłopotanie to Go-tcha Evolve jest dla was – urządzenie wygląda bardzo dobrze. Go-tcha Evolve to zdecydowanie najlepszy z trzech dotychczasowych modeli i jeśli pierwowzór przypadł wam do gustu, to zakup Evolve może wywołać w was wyłącznie pozytywne wrażenia.

ZaletyWady
 + Tryb automatycznego łapania i zbierania przedmiotów– Niewyczuwalne wibracje, które bardziej “hałasują” niż wibrują
+ Intuicyjny i czytelny panel, wskaźnik poziomu baterii i dodatkowe opcje jak zegar/krokomierz– Krokomierz to z jednej strony dodatek, ale mógłby w jakiś sposób łączyć się z aplikacjami fitness i Adventure Sync
+ Bardzo dobre połączenie z urządzeniem i czas reakcji– Poziom jasności panelu może sprawiać problemy w pełnym słońcu
+ Wbudowane złącze USB
+ Procentowy wskaźnik podczas ładowania baterii
+ Stylowy wygląd
+ Możliwość personalizacji ustawień tj. wyłączenie/włączenie wibracji, animacji lub poszczególnych trybów
+ Udana ewolucja pierwowzoru
Produkt nie jest oficjalnie wspierany przez Niantic, ale to już trzeci model i użytkowników Go-tchy nigdy nie spotkały żadne nieprzyjemności z tego tytułu

Ocena końcowa: 5/5 – mimo że wciąż do ideału trochę brakuje, to Evolve to prawdziwa ewolucja w bardzo dobrym kierunku

Dziękujemy za przekazanie egzemplarza do testów oficjalnemu polskiemu dystrybutorowi Go-tcha, firmie holandpoland. 


Link do urządzenia na oficjalnej stronie polskiego dystrybutora:

 

 

35 komentarzy

 • Reply
  jj
  Paź 27, 2019 7:00 pm

  Mnie denerwuje ta cała apka do niego. Jest o kant rozbić. Praktycznie co można nią zrobić to przestawić ekran startowy na godzinę AM/PM (opcji 24h nie ma ale za to bez problemow przestawiła godzinę przy zmianie czasu).

 • Reply
  Bartek
  Paź 27, 2019 7:14 pm

  Co to za ewolucja ? Krokomierz który jest w każdym telefonie.Dobrze ze zrezygnowali z tego kompasu ala Rambo. A największy minus to znowu tylko podstawowe poke balle które kończą się bardzo szybko.Dla mnie forma zegarka jest bez sensu,no może dla uczniów podstawówki. Mam smartwatcha, i takiego badziewia bym nie założył.

 • Reply
  Szuja
  Paź 27, 2019 7:40 pm

  Można w tym zrobić tak, żeby na ekranie był widoczny zegarek a poksy łapało w tle? W sensie żeby używać tego jak zegarka…

  • Reply
   Sopel
   Gru 25, 2020 1:50 pm

   Da się trzeba miec aplikacje i włączyć anable watch face i na gotowy przełączyć tryb i tyle myślę że pomogłem o i jak będziesz jeszcze na ekranie zegarka możesz przytrzymać przycisk zmieniając z daty na godzinę i spowrotem

 • Reply
  Niestety
  Paź 27, 2019 7:57 pm

  Trochę to bez sensu aczkolwiek kiedy wejdzie tryb PvP z prawdziwego zdarzenia to wtedy prawdopodobnie wzrośnie im sprzedaż

 • Reply
  Pawulon
  Paź 27, 2019 9:01 pm

  A w mojej gotchy po aktualizacji odwócił się ekran a opcja zmiany rotacji zniknęła.
  Czy ktoś wie jak to zmienić albo powrócić do ustawień fabrycznych?

 • Reply
  Pawulon
  Paź 27, 2019 9:03 pm

  * chodzi mi o go-tcha evolve

 • Reply
  Pawulon
  Paź 27, 2019 9:25 pm

  W mojej gotchy evolve po aktualizacji odwócił się ekran a opcja zmiany rotacji zniknęła.
  Czy ktoś wie jak to zmienić albo powrócić do ustawień fabrycznych?

 • Reply
  belzebub
  Paź 27, 2019 9:34 pm

  Ja tam kupilem chinska przerobke go plusa i laczy sie lepiej nie nie jedna gotcha xDDDDD

 • Reply
  Miczelov
  Paź 28, 2019 1:50 am

  W tekście jest błąd – obie części paska demontuje się od głównego modułu tak samo (znaczy zarówno od strony “ładowarki” jak i od tej drugiej), więc nie ma żadnego problemu z wymiana pasków na np. w innym kolorze.

 • Reply
  Azhael
  Paź 28, 2019 9:11 am

  Tym bardziej że mam obie gotche i poprzednia działa jak należy

 • Reply
  Fallofdark
  Paź 28, 2019 11:24 am

  Ja mam problem z połączeniem
  Gotcha jest zaktualizowana pokemon go też jest najnowszej aktualizacji
  Lecz wciąż mam failed to Connection to divice
  I nie wiem jak mogę to rozwiazac

  • Reply
   Ryoichi
   Paź 29, 2019 11:16 am

   Jakiego telefonu używasz?

 • Reply
  SpS
  Paź 28, 2019 4:12 pm

  Pierdyliard bransoletek. Jakby nie mogli zrobić aplikację na Samsung watch, Apple Watch… O wiele lepsze parametry mają takie sprzęty, więc na pewno lepiej zagrają.

  • Reply
   Paweł Nyczaj
   Lis 05, 2019 4:11 am

   Apka na smartwatche byłaby lepsza, ale prawdopodobnie smartwatch technicznie nie jest w stanie utworzyć drugiego niezależnego od samego smartwatcha kanału Bluetooth i w ten sposób udawać inny sprzęt (w tym wypadku Pokemon GO Plus). W związku z tym jedynym wyjściem jest wyprodukowanie sprzętu symulującego Plusa. Moim zdaniem wyjściem z sytuacji jest pogodzenie się z noszeniem dedykowanej bransoletki (ja noszę Go-tcha Evolve w kieszeni torby). Dopiero, gdy Niantic dopuści automatyczne kręcenie poke stopami i łapanie pokemonów przez aplikację na smartwatche to będzie możliwe wprowadzenie na rynek wirtualnej Go-tchy jako apki dla najpopularniejszych smartwatchy. W takim wypadku wyobrażam sobie płatną apkę Go Plus, możliwe, że w formie jednorazowego zakupu funkcjonalności w sklepie gry i aktywacji funkcjonalności apki dla smartwatcha. Ale wątpię, że jej zasada działania będzie udostępniona innym deweloperom (w tym przypadku firmy Datel, producenta Go-tchy), a deasemblacja kodu jest przecież zabroniona w licencjach innych niż CC czy GNU. Póki co od pewnego czasu Pokemon GO nie wspiera Apple Watch, bo najwidoczniej Niantic uznał, że ta apka zagraża sprzedaży oficjalnego sprzętu Pokemon GO Plus i w pewnym sensie też Pokéball Plus, choć jest to raczej kontroler dla Nintendo Switch

 • Reply
  misio
  Paź 28, 2019 4:14 pm

  No właśnie, jeśli tylko da się synchronizować jakoś kroki to będzie ideałem… Myślę, że nie byłoby problemem, żeby aplikację gotcha-evolve jakoś podłączyli do google fit, w sensie przesyłania danych… Bo przepada mi masa km w związku z tym, że nie zawsze telefon w kieszeni leży

 • Reply
  A.
  Paź 29, 2019 12:55 pm

  Wiadomo co będzie z pieczątek od listopada? Jak znowu jakiś shit to nie ma co czekać z otwarciem do pierwszego

 • Reply
  Wooper
  Paź 29, 2019 6:50 pm

  Ja nie mogę. Dlaczego od 2 miesiący mie mam żadnego shiny, a mój kolega w ciaigu tygodnia ma 4? O ch** chodzi :/

  • Reply
   Tyski
   Paź 31, 2019 11:04 am

   Odpowiedzią jest RNGesus,za mało się modlisz do niego xD

 • Reply
  Kash
  Paź 29, 2019 6:52 pm

  Witam, moja go-tcha pokazuję pełny plecak pomimo że mam jeszcze miejsce. Ktoś może miał taki przypadek?

 • Reply
  Janbeznerkilewej
  Paź 29, 2019 9:07 pm

  A jak się skończą czerwone balle, to automatycznie bierze niebieskie i potem czarne?

  • Reply
   Kefir
   Paź 30, 2019 7:58 am

   Nie. Rzuca tylko czerwone. Jak się skończą to wyświetli komunikat, że ich brak i przestaje łapać. Wszystkie tego typu urządzenia muszą tak działać bo “udają” GO Plusa.

   • Reply
    Janbeznerkilewej
    Paź 30, 2019 10:14 pm

    Dzięki za info ziom. A jak będę w zasięgu pokestopa cały czas, to co 5 minut Go Tcha będzie nim kręcił??

    • Reply
     pokepoke
     Paź 31, 2019 1:14 pm

     Dobre pytanie, sam jestem ciekaw. Jak ktoś wie to pisać!!! 🙂

 • Reply
  Edit 123
  Paź 30, 2019 2:57 am

  Czy ktoś wie co będzie za stemple w listopadzie?

 • Reply
  Mistogan
  Paź 31, 2019 4:51 pm

  Dlaczego go-tcha evolve nie chce połączyć się z Samsung A50 telefon nie widzi wgl urządzenia

  • Reply
   Oskar
   Gru 04, 2019 9:11 am

   Mam ten sam problem

 • Reply
  Oskar
  Gru 04, 2019 8:52 am

  Nie mogę się połączyć z telefonem Samsung Galaxy A50 czy ktoś może pomóc?

 • Reply
  Agata
  Gru 05, 2019 9:47 am

  A ja nie mogę sparować opaski z telefonem. W ogól jej nie wykrywa. Samsung A40 🙁 Ma ktoś jakieś rady. Błagammmm pomóżcie

 • Reply
  Robert
  Gru 25, 2019 7:04 pm

  Witam.Jakie jest działanie opaski.Czy wystarczy przejść koło pokemona lub pokestopu aby zadziałała.

 • Reply
  Robert
  Gru 26, 2019 6:06 pm

  Samsung j7 2017.Działa komuś opaska na takim.Nie mogę połączyć.

 • Reply
  kederek
  Kwi 24, 2020 6:03 pm

  na zasilane.com to naprawdę przesyłają w godz?

 • Reply
  kederek
  Kwi 24, 2020 6:04 pm

  znaczy w 24 godz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Team GO Rocket i odkrycie Willowa

Niantic kontynuuje "kampanię promocyjną" dla zbliżającego się wydarzenia dedykowanemu Team GO Rocket - wygląda na to, że jest ono coraz...

Zamknij