News 21

GO Tour Johto – najważniejsze informacje

Pokemon GO Tour Johto zbliża się wielkimi krokami – we wpisie znajdziecie najważniejsze informacje o wydarzeniu.

Data i czas: 26 lutego 2022 (sobota) od 9:00 do 21:00

W sklepie gry dostępny jest bilet za 55,99 zł, który zapewnia takie atrakcje jak:

  • Special Research z nagrodą w postaci Celebi z ekskluzywnym atakiem Magical Leaf (trzeba będzie go złapać w trakcie trwania eventu, by zyskać specjalny atak) oraz shiny Gyaradosem,
  • Dodatkowy Special Research po ukończeniu tego z Celebi, który pozwoli złapać Apex Shadow Lugię oraz Apex Shadow Ho-Oha,
  • Unown G, O, T, U, R oraz J z Incense, również w wariancie shiny,
  • Dziesięć nowych Collection Challenge,
  • Darmowa paczka z 3x Remote Raid Passem,
  • 1/4 dystansu dla jajek zainkubowanych w trakcie trwania eventu,
  • 2x candy za wykluwanie jajek,
  • Dodatkowy cukierek za złapanie pokemona,
  • Do 9 darmowych zwykłych raid passów z Gymów/PokeStopów,
  • Ekskluzywny medal,
  • Niespodzianka podczas robienia zdjęć,
  • Specjalne naklejki na gifty z PokeStopów oraz sklepu gry,
  • Ekskluzywna koszulka z motywem wybranej wersji biletu (Gold lub Silver),
  • Ekskluzywne przedmioty dla avatara – skrzydła Ho-Oha oraz maska Lugii.

Dodatkowo posiadacze biletu zyskają dostęp do ekskluzywnych dla wybranej wersji (Gold lub Silver) pokemonów z Incense oraz będą mieli zwiększoną szansę na shiny dla konkretnych pokemonów.

Wersja Gold:

  • Pokemony ekskluzywne z Incense: Spinarak, Gligar, Teddiursa, Mantine
  • Pokemony ze zwiększoną szansą na shiny: Chikorita, Cyndaquil, Totodile, Spinarak, Igglybuff, Natu, Hoppip, Sunkern, Misdreavus, Wobbuffet, Gligar, Shuckle, Teddiursa, Swinub, Mantine oraz Ho-Oh.

Wersja Silver:

  • Pokemony ekskluzywne z Incense: Ledyba, Delibird, Skarmory, Phanpy
  • Pokemony ze zwiększoną szansą na shiny: Chikorita, Cyndaquil, Totodile, Ledyba, Cleffa, Sudowoodo, Hoppip, Yanma, Pineco, Delibird, Skarmory, Houndour, Phanpy, Miltank, Larvitar oraz Lugia.

Dla wszystkich graczy (bez względu na to czy mają bilet czy nie) są przewidziane poniższe atrakcje:

  • Entei, Raikou, Suicune, Lugia i Ho-Oh w raidach,
  • Regionalne pokemony Corsola oraz Heracross w raidach,
  • Zmieniające się co godzinę tematyczne spawny (spawny są dla wszystkich, ale tylko posiadacze biletów mają zwiększoną szansę na shiny dla wybranych pokemonów oraz ekskluzywne pokemony z Incense),
  • Pokemony z Kanto, które otrzymały swoje ewolucje w regionie Johto również pojawią się na dziko (np. Chansey, Porygon, Poliwhirl itd.),
  • Brakujące shiny z Johto zadebiutują dla wszystkich (Remoraid, Octillery, Girafarig, Tyrogue, Hitmontop, Phanpy, Donphan, Corsola, Mantine),
  • Ekskluzywne ataki z Community Day po ewolucji dla Meganium (Frenzy Plant), Typhlosiona (Blast Burn), Feraligatra (Hydro Cannon), Ampharosa (Dragon Pulse), Jumpluffa (Acrobatics), Espeona (Last Resort), Umbreona (Last Resort), Tyranitara (Smack Down) oraz Mamoswine (Ancient Power),
  • Baby pokemony z jajek 2km,
  • Eventowe jajka 7km,
  • Za raidowanie “osobiście” (tzn. bycie fizycznie pod gymem) co najmniej jeden gwarantowany Rare Candy XL z raidów legendarnych oraz zwiększona szansa na Rare Candy z XL z pozostałych raidów,
  • 6 Special Trade,
  • Szansa na zdobycie shiny Smeargle (poza eventem jest wyłączony),
  • Możliwość ewoluowania Espeona (w dzień) oraz Umbreona (po zmierzchu) bez dodatkowych wymagań – od startu eventu do 23:00 lokalnego czasu,
  • Timed Research, który pozwoli spotkać Raikou, Entei i Suicune,
  • Timed Research związany z walkami z innymi trenerami – pojawią się oni przy PokeStopach w formie NPC (tzn. w tej samej formie co Team GO Rocket).

Źródło:

https://pokemongolive.com/en/post/pokemongotour-knowbeforeyougo/

 

 

21 komentarzy

  • Reply
    Piasecki88
    Lut 25, 2022 8:18 pm

    Co na marzec??

    • Reply
      I tak nikt tutaj nie patrzy
      Lut 25, 2022 9:59 pm

      Na marzec przewidziany jest nowy sezon. Dlatego zawitają do nas wiosenne Pokemony.

      Będzie mnóstwo ciekawych eventów, co tydzień Spotlight Hour. Już 13 marca czeka nas Community Day.

      Rusza też 11 sezon GBL, tym razem z wyłączonymi rangami po 20 poziomie.

      • Reply
        Piasecki88
        Lut 25, 2022 10:56 pm

        A jaki pok na CD
        Bo ostatnio nie było info i co w paczkach za marzec?

    • Reply
      Qnia
      Lut 26, 2022 8:03 pm

      Dodajcie mnie do znajomych 2737 8931 5615

  • Reply
    ade
    Lut 25, 2022 9:28 pm

    czekawe jakie pokemon będę o każdej godz

  • Reply
    Ildhur
    Lut 26, 2022 11:11 am

    Potrzebuję kogoś z biletem złotym na wymiany 😉

  • Reply
    nek
    Lut 26, 2022 2:50 pm

    hmm nic nie pisze o legendach z incensa:>

  • Reply
    adaś
    Lut 26, 2022 6:09 pm

    Co to za zadanie? Pomocy !!
    USE a Charged TM

  • Reply
    kuroitori
    Lut 26, 2022 7:38 pm

    adaś, użyj charged TM (zmień ładowny atak) na dowolnym poku 😉

  • Reply
    adaś
    Lut 26, 2022 8:11 pm

    Nie działa !!!

  • Reply
    kuroitori
    Lut 26, 2022 9:23 pm

    No to nie wiem… A co z tymi NPCtami, komuś się pokazali? byłam w kilkunastu pokestopach i tylko 1x zwykłe grunty były…

  • Reply
    R
    Lut 26, 2022 11:39 pm

    W życiu zawodowym tak dużo mówi się o Work-Life-Balance. I przychodzi mi po tym evencie jedno do głowy – czy w Niantic coś takiego rozważają jak Play-Life-Balance? Bo wydaje mi się, że absolutnie nie. Event zakończony – jestem mega rozczarowany, spięty, sfrustrowany i żałuję, że wziąłem w tym udział. Wiadomo – “nic na siłę” – ale właśnie przekonuję się do myśli, że te “atrakcje” z dzisiaj absolutnie mnie nie bawią! Zero frajdy, tylko spięcie pośladków, żeby pozaliczać tonę obowiązków na ekranie Today. Do tego aplikacja mega słabo grywalna – ciągle odświeżanie stanu zadań w ekranie Today mega spowalnia grę, do tego mega spowolnienie spowodowane tym co dzieje się na ekranie gry: pokemony, grunty, balony, rajdy, latające w te i wewte zaproszenia… Incence własny, moduły na pokestopach… Nie da się w nic kliknąć, żeby przypadkiem nie kliknąć w coś innego – sporo pokemonów z Incence BEZ SZANS na sprawdzenie, bo trzeba robić te zadania. Zacząłem grać na dwóch telefonach per jedno konto, żeby móc jakkolwiek kontrolować sytuację! W pewnym momencie dla potrzeby grania na dwóch kontach nasuwałem w cztery ekrany na raz!!! Frustracja, napięcie – istne szaleństwo! I to wszystko jako “przyjemność” fundowane jest nam przez 12 godzin! Kto to wytrzyma? Nie wytrzymałem, wszystkiego nie zrobiłem. Nie zrobiłem walk, nie zebrałem wszystkich pokemonów… Po zawaleniu jakiegoś zadania zawalają się inne zadania – frustracja narasta. Przynajmniej w wakacje zeszłego roku było to rozbite na dwa dni, w tym roku zaledwie 12 godzin. GDYBY (!) można było załatwić event w 2-3 godziny, to OK, ale ze względu na charakter zadań nie dało się!

    Więcej nie piszę, nie ma po co. Niestety, ale to nie była przyjemność. Nie zrealizowałem żadnego z założonych celów. Nie nałapałem dużo shiny, nie dostałem żadnego nowego (nie było jak klikać, sprawdziłem może z 15 płaszczek), nie osiągnąłem praktycznie nic, mimo że starałem się grać cały dzień. Nie wytrzymałem tempa, nie wytrzymało tempa 8 telefonów podpiętych do dwóch kont moich i 1 konta syna. Nie wytrzymały tempa nawet 2 w pełni naładowane powerbanki. Nie dotrzymały tempa 2 gotcha’e…

    Za dużo, za dużo, za dużo! Skomplikowane, przesycone obowiązkami, a nie przyjemnościami. Zadania collection zbyt trudne, bo po pierwsze nie do końca wiadomo co i kiedy (nie wszystkie ekrany były łatwe do zrobienia i natychmiast), a po drugie wymagające poświęcenia CAŁEGO dnia, a nie 3 czy 4 godzin.

    Acha, jeszcze jedno – mega niewypał z legendami na dziko. Spotkałem ich sporo, złapałem zaledwie jedną. Złota malina, podkręcony excellent i pokemon natychmiast ucieka. Po co to?

    Podsumuję to tak: w pracy siedzi się 8 godzin, człowiek zmęczony wraca do domu, wręcz skonany czasem. I to przecież w czasie pracy robi sobie przerwy, zgodnie z BHP. Tutaj serwuje się nam 12 godzin ciągłego i wytężonego wpatrywania się w ekran. To jest po prostu chore.

    • Reply
      TakaJedna
      Lut 27, 2022 12:42 pm

      Zgadzam się z tym w 100%. Nie zrobiłam wszystkich zadań, złapałam tylko 7 shiny w tym 3 pineco… Frustracja, że nie można zrobić rajdu, albo nawet jeśli się uda to pokemon ucieka.. I te ciągłe zaglądanie do zadań co robić na czym się skupić. Gra powinna sprawiać radość a nie powodować ból głowy i rozczarowanie.
      Zmarnowane pieniądze.

      • Reply
        Ach
        Lut 27, 2022 5:40 pm

        Ja tak sie zalatwilapm w zeszlym roku…. Na dwa dni tych atrakcji by wystarczylo.W sobote bylam w pracy i praktycznie evenr przeszedl bokiem. Zastanawiam sie jak to wytrzymuja telefonytyle godzin czy bateria mi kiedys nie wystrzeli

  • Reply
    Piasecki88
    Lut 27, 2022 12:03 am

    Jotho tour powinien być rozłożony na dwa dni.
    Kochani luty się kończy.
    Jest 26 luty a w dalszym ciągu nie ma rozpiski na marzec. Interesuje mnie pok na CD ,które Niantic informuje wcześniej oraz pok za paczki.Oraz legendy w rajdach

    • Reply
      Ivrin
      Lut 27, 2022 4:27 pm

      Niantic jeszcze nie udostępniło informacji – mają być dopiero jutro.

  • Reply
    Wojtini
    Lut 27, 2022 5:51 am

    Też nie dało rady z tymi trenerami w 40 stopach raz miałem aż chyba do nich napiszę bo przez to tego jednego nie miałem szans a wy daliśćie radę ? .

  • Reply
    Najman z emerytury
    Lut 27, 2022 5:57 am

    To mi jak znikneło zadanie z trenerami o 11:30 gdzieś, to wróciło o 19 chyba … WTF how how u can do it ?karma bit&%

  • Reply
    Skalmar
    Lut 27, 2022 11:30 am

    Świetny event, który nauczył mnie wiele.

    Kupiłem bilet za 55 zł i złapałem 2 (dwa) shiny.
    Co zyskałem?

    Wydane pieniądzę na bilet Go Tour Johto skutecznie zniechęciły mnie do dalszych zakupów w przyszłych eventach Pokemon Go.

  • Reply
    StefanB
    Lut 27, 2022 1:13 pm

    Wiem jedno ,już nie kupię biletu na granie 12 godzin bez przerwy złapałem raptem 12 shiny z czego 2 nowe .Ten Event jak ktoś wyżej wspomniał powinien trwać 2 dni powiedzmy po 8 godzin na dzień i miało by to sens. Nie tylko ja byłem rozczarowany tym eventem ,gracze na mieście podzielili moje zdanie.

  • Reply
    Marrtinekk
    Mar 23, 2022 12:58 pm

    1741 8240 2126
    Zapraszam do znajomych 🙂