News 18

Gracze ponownie wybiorą pokemona na Community Day

Wygląda na to, że możemy długo nie zobaczyć rzadszych i silniejszych pokemonów na Community Day – w końcu dwa kolejne miesiące spędzimy z dwoma wybrańcami widocznymi na grafice. 

Czeka nas druga edycja głosowania na pokemona (a raczej pokemony), który otrzyma swój Community Day. Tym razem forma będzie nieco inna – zamiast głosowania poprzez zadania, Niantic po prostu uruchomi ankietę na swoim profilu na Twitterze. By zagłosować będziecie więc potrzebowali konta na wspomnianym portalu.

Co ciekawe tym razem będzie dwóch „wygranych” – pierwsze miejsce otrzyma Community Day w czerwcu a drugie w lipcu.

Kandydaci:

  • Squirtle: wodny starter z Kanto miał już w przeszłości swój event, ale tym razem Blastoise zamiast Hydro Cannon ma otrzymać ładowany atak typu walczącego – Aura Sphere. W tej chwili dostęp do niego ma tylko Lucario i dzięki niemu ostatnia ewolucja Squirtle byłaby dobrym wyborem w PvP np. przeciwko Registeelowi.
  • Weedle: jedyny pokemon z całej stawki, który jeszcze nie miał premiery swojego wariantu shiny w grze. Beedrill otrzymałby ładowany atak typu ziemnego – Drill Run.
  • Sandshrew: wariant Kanto występowałoby na dziko i w jajkach, natomiast ten z regionu Alola w raidach. Obie „wersje” Sandslasha otrzymałyby ekskluzywny szybki atak Shadow Claw.
  • Gastly: mieliśmy już shiny Gastly i raid day z Gengarem (dwukrotnie), ale Niantic z jakiegoś powodu uważa, że wciąż nam mało. Dodatkowo Gengar otrzymałby ładowany atak Shadow Punch.

Ankieta będzie dostępna na oficjalnym twitterze Pokemon GO w sobotę 23 maja od 18:00 czasu Pacyficznego (24 maja o 3:00 w Polsce) i zostanie aktywna przez 24 godziny.

Źródło: https://pokemongolive.com/en/post/communityday-junjuly2020/

18 komentarzy

  • Reply
    Piasecki88
    Maj 18, 2020 7:49 pm

    Nie nie i trzy razy nie to jakaś ściema totalna CD z jakimś pokiem z Kanto?? W dupe sobie wsadzie te poki Squirtle już był na CD jeszcze raz proszę o startery z Unovy bo spodziewamy się poków z VI generacji

    • Reply
      ShinyBulbasaur123
      Maj 19, 2020 1:48 am

      A ja wciąż czekam na Gibbla. 🙁
      Startery też by się przydały w końcu.

  • Reply
    ENTEK
    Maj 18, 2020 8:02 pm

    Będzie to oficjalnie chyba najgorszy CD w całej historii gry.

  • Reply
    Piasecki88
    Maj 18, 2020 8:13 pm

    Nie mają pomysłu najpierw Abra z płatnymi zadaniani już wolę CD w innej mojej grze gdzie trwa 24h jeszcze powtarzam mamy poków z v generacji i powinni się skupić na tych pokach skupić to kiepski pomysł

  • Reply
    Ach
    Maj 18, 2020 8:54 pm

    • Reply
      Ach
      Maj 18, 2020 9:05 pm

      No dobra, Wy glosujcie, ja sie dostosuje. Nie bede zakladac konta na twiterae chociaz korci mnie ten robaczek…

  • Reply
    Hejterhejterow
    Maj 18, 2020 9:23 pm

    Przecież to oczywiste, że będzie Weedle. Ma 3formy i nie był dostępny shiny, do tego specjalnie dodali atak do gry.
    Squirtle był już z 3razy , Gastly miał swój event. Sandshrew – jeśli to głosowanie to miało kto będzie chciał takiego poka.
    Osobiście liczę na wspomnianego robaka.

    • Reply
      R
      Maj 19, 2020 12:05 pm

      Zgadzam się 🙂

      I niech rozszerzą miejsca na poki, bo jak znowu dadzą 6 godzin CD, to już absolutnie nie wiem co usuwać, żeby wygospodarować miejsce.

  • Reply
    Miki
    Maj 18, 2020 10:11 pm

    Weedle i Gastly

  • Reply
    Zenwolfero
    Maj 19, 2020 1:05 am

    Nie sądziłem że kiedyś zobaczę CD Weedle a tu proszę… Słabo
    Ciekawe kiedy będzie Rattata 😀

  • Reply
    ShinyBulbasaur123
    Maj 19, 2020 1:43 am

    Ech… A ludzie pierw narzekali na Seedota a teraz na to. Zaraz w paczkach będzie wakacyjny Eevee przez 2 miesiące. Heh. A na serio – oprócz weedla mam te wszystkie poki shiny lecz zawsze można nałapać więcej i nabić candy. No i nie wszyscy mają te poki shiny (w sumie cieszyłabym się gdyby dali coś z poprzedniej ankiety – Dratini, Machopa bo tych shiny nie mam, lub Vulpixy – bo by to było coś nowego (alolan i normalny). No trudno. Więc ja obstawiam na robala – bo nowy i ghastly/squirtle. Lecz w lato chyba sobie odpocznę od gry (a pomyśleć że co niektórym nie przypadały do gustu wcześniejsze „słabsze CD” (bo atak słaby, bo pok był tylko wpisem, itp. Ja tam się zawsze cieszyłam ale teraz to mam mieszane uczucia tym bardziej że często są eventy z kanto)). Patrząc jednak na to, że mogą być poki z 1 ewolucją (a nie tylko z dwoma)- np. Sandshrew, to ciekawe czy by mogły być również inne póki z późniejszych gen z 1 evo, które jeszcze nie dostały wariantu shiny. No cóż … Chociaż zadania są łatwe (te z legendami, chociaż ja mam pecha chyba bo mi wszystko słabe wchodzi). Powodzenia w łapaniu poksów.

  • Reply
    Hideharu_Mijahira
    Maj 19, 2020 9:08 am

    Niantic ma brzydką tendencje, najpierw koniec legend w paczkach, teraz CD będą mniej atrakcyjne,zaraz będzie trudniej o coiny. Z jednej strony dodają nowe fajne funkcjonalności, a z drugiej psują to co było fajne.

  • Reply
    slash
    Maj 19, 2020 10:37 am

    Doczekaliśmy się zatem konkretnego regresu w CD i to na dwa miesiące. Każdy z powyższych pokemonów to kpina i jest niegrywalny w PvP. Pancernik i Duch często się respiły podczas eventów, a Squirtle są na tyle przydatne i wyskakujące z kulek, że nawet nie klika się na nie gdy pojawią się na mapie. Weedle na CD to przejaw sarkazmu. Pula nowych shiny pokemonów z trzema formami nie pozostała już duża – Bellsprout, Porygon, Hoppip, Whismur, Spheal,Starly, (Seedot) + nienaruszona V Gena. Zamiast serwować nam tak kiepski CD, zdecydowanie lepszym wariantem byłyby ostatnie dwa poki z Kanto. Victreebel sprawdza się w lidze, a Porygon z Lock-On i nowym 2-paskowym atakiem też byłby ciekawą alternatywą. O ekskluzywnych „starych” shiny jak Shinx i Gible oraz V Generacji póki co nie ma co nawet rozmyślać.

  • Reply
    Anonymus
    Maj 19, 2020 10:48 am

    Ja tam czekam na Axev

  • Reply
    Piasecki88
    Maj 19, 2020 10:19 pm

    Podbijam a ja chcę Rayquazze w paczkach te trzy mityczne poki z Sinnoh i ten Unown najlepiej jako CD i w dalszym ciągu brak kecleona

  • Reply
    LoganHK
    Maj 20, 2020 9:40 am

    Boże ludzie……zero myślenia widzę w komentarzach, tylko debilne narzekanie. Po pierwsze, PRIMO! to cieszcie się, że w ogóle jest CD, jak i inne proste eventy, co nie wymagają od was Intelektualiści łażenia po dworze. Po drugie, PRIMO! to NIANTIC nie wypuści silnego pola (debile), bo są rejony, gdzie nadal nie można wyjść z domu, albo ludzie się boją nie wyjść i ich szanse będą co najwyżej 0.5%, że trafią shiny lub dobrą sztukę, o ilości nie wspomnę. A po trzecie, PRIMO!, ULTIMO! CD, czyli Community Day to inaczej Dzień Społeczności! Nie chodzi o atrakcje, tylko o ruszenie dupy z przed telewizora i spotkanie się z kimś chociaż na trzy godziny.

    • Reply
      R
      Maj 20, 2020 9:54 am

      Ech, łudź się łudź. Po primo, secundo, tertio etc. to dla nich Dzień $, tak jak i inne 3-godzinne eventy.
      Apropos trafienia „dobrej sztuki”, to tylko RAZ udało mi się w CD trafił 100% IV. Na ogół jest sam szrot, z rzadka coś powyżej 90% i clue CD jest przygotowanie parę tygodni wcześniej (jak już tylko wiadomo, co będzie na CD) odpowiednich poków do ewolucji. Do tego CD rodzaju, że „nałapię Larvitarów, bo potrzebuję cukierków” już niestety dawno się skończyły.

      • Reply
        Rick
        Maj 20, 2020 12:19 pm

        I to cała prawda 1,2,3