News 35

Groudon od jutra!

Niantic dało nam na odpoczynek od legendarnych raidów zaledwie dzień – już od jutra znów pojawią się kolejne jajka poziomu piątego!

Niantic poinformowało nas, że Groudon ma właśnie swój debiut w Pokemon GO – już jutro będziemy mogli z nim stoczyć pierwsze walki. Na pokemongolive.com czytamy:

Trenerzy,

Groudon, legendarny pokemon typu ziemnego pierwotnie okryty w regionie Hoenn, pojawia się teraz w raidach na całym świecie! Rozglądajcie się za Groudonem w gymach w pobliżu, bo możecie być jednymi z pierwszych, którzy złapią tego legendarnego pokemona. Nie odkładajcie tego – Groudon będzie dostępny do 13:00 czasu PST (21:00 naszego czasu) 15 stycznia 2018.

Powodzenia, trenerzy!

Zespół Pokemon GO

Groudon

Groudon

Typ: ziemny

Słabości: wodny, trawiasty, lodowy

Możliwe szybkie ataki: Dragon Tail, Mud Shot

Możliwe ładowane ataki: Earthquake, Solar Beam, Fire Blast

Wybór kontr na Groudona może być czasami ciężki. Solar Beam ma niszczycielską moc o czym przekonaliśmy się przy okazji Ho-Oh i na pewno tym razem ten atak sprawi trochę problemów. Fire Blast będzie także problemem w przypadku pokemonów trawiastych oraz lodowych, które kontrują Groudona. Według pokebattlera najlepszymi kontrami są (dobierajcie je uważnie, gra zasugeruje wam jaki ładowany atak ma boss nie wybierając z automatu pokemonów na nie wrażliwych):

 • Gyarados (Watefall/Hydro Pump)
 • Groudon (Mud Shot/Solar Beam) – jak już jakiegoś złapiecie 🙂
 • Sceptile (Fury Cutter/Leaf Blade)
 • Dragonite (Dragon Tail/Outrage)
 • Mewtwo (Confusion/Shadow Ball)
 • Exeggutor (Bullet Seed/Solar Beam)
 • Vaporeon (Water Gun/Hydro Pump)
 • Ho-Oh (Steel Wing/Solar Beam)
 • Swampert (Water Gun/Surf)

Wszystkie kontry (także w zależności od posiadanych przez Groudona ataków) możecie sprawdzić pod tym linkiem: https://www.pokebattler.com/raids/defenders/GROUDON/cp/51968/attackers/attackerLevels/35/strategies/CINEMATIC_ATTACK_WHEN_POSSIBLE/DEFENSE_RANDOM_MC?sort=TIME&weatherCondition=NO_WEATHER&dodgeStrategy=DODGE_REACTION_TIME

Źródło: https://pokemongolive.com/en/post/legendary-groudon

 

35 komentarzy

 • Reply
  Kwadraty
  Gru 16, 2017 12:02 am

  Fajny gostek. Nie mam żadnej legendy ale tego bym przygarnął.

 • Reply
  DawidPolakL
  Gru 16, 2017 1:07 am

  Jop

 • Reply
  yerek
  Gru 16, 2017 7:42 am

  A on nie ma przypadkiem drugiego ataku nowego? Dodanego tylko dla niego? Precipice blades?

 • Reply
  Avs
  Gru 16, 2017 10:54 am

  Szkoda, że nie ma możliwości samemu go zdobyć tylko trzeba kilkunastu osób… :/

  • Reply
   siwy
   Gru 16, 2017 5:23 pm

   popieram !To jest chore niestety.

  • Reply
   RexHunterson
   Gru 16, 2017 6:26 pm

   Nic nie soi na przeszkodzie żebyś pół dnia poświęcił na pokemony i wyjechał do większego miasta (wnioskuję po wypowiedzi, żeś z mniejszego).

   • Reply
    Prajdo
    Gru 16, 2017 9:13 pm

    Tu nie o to chodzi. Przykładowo ja mieszkam w Warszawie a nie łapię legend, bo gra w drużynie mnie nie bawi.

    • Reply
     darek
     Gru 17, 2017 1:34 pm

     Ja jestem z wawy, ale nikt już z moich znajomych w to nie gra. A jako 30latek nie będę grać z dzieciakami 12-15 lat bo jeszcze mnie oskarżą o pedofilie i molestowanie 😀

  • Reply
   Mefi
   Gru 17, 2017 3:26 pm

   Czemu to ma być chore? Bardzo dobrze, że samemu nie da się go ubić. Pamiętajmy, że to gra zespołowa. U mnie nawet babcie grają, więc nikt nikogo i pedofilie nie posądzi, tym bardziej że obecnie gracze pokemon są w wieku 18+

 • Reply
  Fireworkss
  Gru 16, 2017 10:59 am

  Witam
  Czy dokarmianie Pokemonów malinkami, bananami lub ananasem nadal daje raz na jakiś czas cuksa?

 • Reply
  slash
  Gru 16, 2017 12:09 pm

  Szkoda że tak solidnego, legendarnego poka znów dali do sztampowych rajdów. Zero progresu w tej grze. Zamiast wymyślić jakąś misję, specjalne zadanie, tak aby każdy indywidualnie mógł mieć możliwość stoczenia walki z tym mocarzem, to nie, najlepiej znów wyrzucić legendę do rajdu. Później gracze z wielkich miast mają po 10 legend każdego gatunku, a bidole z mieścinek i wiosek znów są dyskryminowani.

  • Reply
   Jachustaxgu
   Gru 16, 2017 12:19 pm

   A ja mam już dwa

  • Reply
   Wooper
   Gru 16, 2017 3:38 pm

   Dokładnie o tym samym wczoraj pomyślałem, o jakimś zadaniu dzięki któremu będziesz miał możliwość złapania w pojedynkę. Ja na przykład mam możliwość pojechania do większego miasta, ale nie mam na to czasu po prostu. Uważam, że aby mieć legendę powinno się bardziej postarać, cóż, może Niantic coś kiedyś zmienią.

 • Reply
  Simi
  Gru 16, 2017 12:53 pm

  a ja mam gdzieś legendy, jesne fajnie by było je mieć ale na wiochach nie ma możliwości uzbierania ludzi do tego…

  GRA bez legend też jest do przeżycia

 • Reply
  Rampampam
  Gru 16, 2017 1:19 pm

  Co to za legendy, których ma się po 15 każdego rodzaju. Łapanie legend powinno być wyzwaniem a nie ‘formalnością’. W tym momencie łatwiej jest złapać legende niż choćby dragonite’a.

 • Reply
  arty
  Gru 16, 2017 8:27 pm

  Fajny pok nie walczy i przytula się do trenera złapany 98%

 • Reply
  DawidPolakL
  Gru 16, 2017 9:47 pm

  A w mojej dziurze było ich dziś 5. Na każdym raidzie byli ludzie. Ja byłem tyko na ostatnim.Narazie nie złapałem, ale jeszcze duuuużo czasu więc napewno złapię. Lugię złapałem dopiero za 7 podejściem i mam 2. To coś też napewno złapię a wcale nie mieszkam w dużym mieście tylko w 25 tys dziurze gdzie ludzie potrafią się jeszcze odzywać do siebie w realu.

  • Reply
   Szarotka
   Gru 17, 2017 2:14 pm

   Skończ już z tym podkreślaniem na każdym kroku jak to w Twoim małym mieście się wspaniale raiduje, jacy ludzie są przemili i otwarci, a kto nie umie/nie chce znaleźć ekipy na legendę, ten trąba.

   Zrozum:
   1. Nie w każdym mieście jest wystarczająca liczba graczy, jeśli gdzieś ludzie nie grają, to ekipy z powietrza się nie złoży.
   2. Nie każdy ma ochotę się integrować – ludzie mają różne charaktery, świat nie składa się z samych (jedynych słusznych według Ciebie) ekstrawertyków.
   3. W niektórych miastach grupy raidujące są zamknięte i zwyczajnie nie współpracują z nowymi osobami.
   4. Nie każdy ma czas w godzinach raidów, istnieją takie rzeczy jak praca, studia, obowiązki.

   Naprawdę, jest tyle innych sposobów, w jakie Niantic mógł rozegrać sprawę legend, że nie dziwię się ludziom krytykującym obecne rozwiązanie.

   PS.: Dla przejrzystości – raiduję w mieście mającym około 30 tyś. mieszkańców, mamy całkiem zgraną ekipę, ale zdaję sobie sprawę, że nie każdy ma takie możliwości i nie każdemu się taka forma podoba. Uważam, że obecny system raidów nie jest sprawiedliwy.

   • Reply
    bart
    Gru 18, 2017 12:19 am

    Obecny system rajdów jest jak demokracja – nie jest doskonała ale nikt nic lepszego nie wymyślił.

    Dobrze że chociaż jedna osoba nie zieje hejtem i pokazuje że w małym miasteczku da się robić rajdy. Jęczenie większości osób na tym portalu to typowe noobowskie jęki ktoś chce grać 5-10min co drugi dzień i chce mieć 40lvl i wszystkie poki, na szczęście Niantic pokazuje ludziom co znaczą gry mmo i jak mozolne jest dochodzenie do odpowiedniego poziomu.

    Znam osoby co grają na 5 telefonów i solują lub w 2ke robią tyrki/sorlaxy. Do legend tez można podchodzić w 3 osoby.

    • Reply
     Szarotka
     Gru 18, 2017 8:10 am

     Przy okazji dyskusji o systemie raidów bardzo często pada pomysł z questami – zadaniami, które można wykonać w pojedynkę, mimo, że wcale nie są łatwe. Wykorzystując taką mechanikę Niantic mógłby sprawić, że legendarne pokemony będą faktycznie warte swojego miana, bo w ich zdobycie włoży się dużo wysiłku.
     To by dopiero było pokazanie co znaczą gry i jak mozolne jest wbijanie kolejnych poziomów. (No nie oszukujmy się, są miasta, w których przy obecnym systemie wystarczy właśnie ruszyć się na te 10-20 minut dziennie, żeby zdobyć kolejną legendę i nawet nie trzeba mieć wysokiego levelu.)

     Chyba czytamy inne sekcje komentarzy. Ty widzisz narzekania noobów, ja zwracam uwagę na to ile alternatywnych pomysłów na rozwój gry powstało, gdy ludzie zauważyli, że nie wszystko jest idealne. Nawet taki DraconiusGO, gra, która ostatnio zdobyła sporą popularność i dała trochę radości mieszkańcom tych rozczarowanych PokemonGO wsi i małych miasteczek w dużej mierze opiera się właśnie na tym, czego brak w produkcji Niantic sygnalizowali gracze.

     Krytyka czegoś nie jest zwykle bezsensownym hejtem, a raczej pokazaniem, że da się coś zrobić lepiej.

   • Reply
    Wooper
    Gru 19, 2017 10:54 am

    Już dawno nie czytałem tak sensownego komentarza jak ten. Pozdrawiam

 • Reply
  Seba
  Gru 16, 2017 9:51 pm

  Popieram jak zwykle wsie są dyskryminowane. Gry są wymyślone dla krawaciaży z wielkich miast

  • Reply
   Reptile1621
   Gru 17, 2017 1:59 am

   Poprawnie jest “krawaciarz”. Mieszkańcze wsi! To takie trudne zapamiętać, że w końcówkach “arz” dajemy “rz”?

 • Reply
  Levy
  Gru 16, 2017 11:55 pm

  Powiem szczerze, że już mnie drażnią te wpisy o dyskryminacji wsi. Tak ta gra została wymyślona i wasze ciągłe narzekanie nic tu nie zmieni. Ludzie dajcie sobie spokój. To nie ma sensu a tylko zaśmiecacie forum. Albo ruszcie do miasta pograć albo zainstalujcie sobie smoki i po sprawie.

  • Reply
   Lanca
   Gru 17, 2017 1:52 am

   No ale dziwisz się? Każdy chce grać i mieć fajnego pokaż. Niech zrobią jakąś misję żeby przejść ileś tak km po lasach czy gdzieś. To dla niantic taki wielki problem coś wymyślić ciekawego? Ja sam jestem z warszawy i trochę razi jak ktoś ma 20 ho-oh no sorry, co to za legenda? Żadna, wszędzie tego.

 • Reply
  Masza i niedzwiedz
  Gru 17, 2017 10:21 am

  Ta nowa legenda jest do zrobienia w 4 (4 mocnych graczy) osoby jesli ma ladowany atak fire blasta. Wczoraj robilismy w 5 (2x 36lvl, 34lvl, 30lvl i 23lvl) i zeobilismy go na spokojnie i jeszcze czasu zostalo ponad 30sec…

 • Reply
  Xiqed
  Gru 17, 2017 1:26 pm

  Tu nawet nie chodzi o to, że mieszkańcy wsi są dyskryminowani…
  Mieszkam w 700tyś. mieście i tez nie mam żadnej legendy. Dlaczego? Otóż u mnie istnieje jedna grupa zrzeszająca graczy jednej drużyny pow. 35lvl. Reszta graczy przestała grać, m.in. dlatego, że ta grupa nie pozwalała innym dołączać do “ich” raidów. Teraz zostali “wyjadacze” z 39-40lvl i osoby, które nawet nie mają jakichkolwiek szans na legendę.

  • Reply
   bart
   Gru 18, 2017 12:26 am

   hahaha większej głupoty nie słyszałem, grupka ludzi zrobiła zamkniętą grupę a cała masa kretynów nie potrafi się zgrać i lata za ludźmi którzy ich nie chcą, co za problem by zgrali się tak ludzie na 25-30lvl ? Czyli: grupka 10 osób nie chała przyjąć 1000osób i 1000 osób przestało grać , sami geniusze w Twojej mieścinie.

   To się nazywa poprawa humoru przed poniedziałkiem.

 • Reply
  pok
  Gru 17, 2017 2:23 pm

  Wie ktos moze kiedy reszta 3 generavji sie pojawi? Jest jakies info ma ten temat?:)

  • Reply
   Ananas
   Gru 17, 2017 9:28 pm

   Na 99% w przyszłym roku, może w styczniu/lutym.

 • Na 3 rajdy jeden złapany 🙂 ktoś może już złapał ?

 • Reply
  pok
  Gru 18, 2017 5:22 pm

  dziekuej bardzo za informacje:(

 • Reply
  majka
  Gru 19, 2017 12:48 am

  No chyba prawie wszyscy juz złapali 🙂 ja mam jednego ale konkret 1.159 wazy bestia .

 • Reply
  majka
  Gru 19, 2017 12:53 am

  no i oczywiscie jest wonder i w ogóle attack itd. miodzio tym bardziej, ze do legend mam pecha 🙁 Entei mi spinkolił 10 razy 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Feebas jako buddy + nowe kamienie

Wielu z was zapewne niezbyt często odwiedza stronę supportu Pokemon GO, by przeczytać tam porady albo odpowiedzi na najczęściej zadawane...

Zamknij