News 19

Grudzień w Pokemon GO

Znamy szczegóły głównych atrakcji nadchodzącego miesiąca. 

Poniżej wszystkie informacje jakie poznaliśmy poprzez oficjalny wpis na pokemongolive.com:

Research Breakthrough

Od 1 grudnia o 22:00 do 1 stycznia 2022 o 22:00 nagrodą za stemple będzie Deino.

Paczki za 1 PokeCoin

W sklepie gry nadal pojawiać będą się cotygodniowe paczki za 1 PokeCoin – każdego poniedziałku będziemy mogli odebrać box z Remote Raid Passem i innymi przedmiotami.

Raid bossy – tier 5

  • Reshiram i Zekrom (oba dostępne w wariancie shiny) – od 1 do 16 grudnia,
  • Kyurem (wraz z wariantem shiny) – od 16 do 31 grudnia.

r/TheSilphRoad - Shiny Reshiram, Zekrom and Kyurem

Mega raidy

  • Mega Steelix – od 1 do 23 grudnia,
  • Mega Abomasnow – od 23 grudnia 2021 do 7 stycznia 2022.

Każdej środy od 18:00 do 19:00 odbędzie się oczywiście Raid Hour z aktualnie obecnym w raidach legendarnym pokemonem:

  • 1 grudnia – Reshiram i Zekrom,
  • 8 grudnia – Reshiram i Zekrom,
  • 15 grudnia – Reshiram i Zekrom,
  • 22 grudnia – Kyurem,
  • 29 grudnia – Kyurem.

Pokemon Spotlight Hours

W każdy wtorek o 18:00 odbędzie się godzina z konkretnym pokemonem i bonusem:

  • 7 grudnia – Electabuzz i 2x candy za transfer pokemonów,
  • 14 grudnia – Magmar i 2x XP za ewolucje pokemonów,
  • 21 grudnia – Snover i 2x XP za łapanie pokemonów,
  • 28 grudnia – Cubchoo i 2x candy za łapanie pokemonów.

Inne wydarzenia i aktualizacje

1. Community Day

Podsumowujący kończący się rok Community Day odbędzie się 18 i 19 grudnia. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

2. Sezon Dziedzictwa

Data i czas: od 1 grudnia 2021 do 1 marca 2022

Rozpoczyna się nowy trzymiesięczny sezon w Pokemon GO. Tym razem jego zwieńczeniem będzie Pokemon GO Tour: Johto. Więcej szczegółów na temat kolejnego sezonu znajdziecie tutaj.

3. Swinub Incense Day

Data i czas: 5 grudnia od 11:00 do 17:00

W trakcie eventu Swinub będzie pojawiał się z Incense a ewoluując Piloswine w Mamoswine uzyskamy atak Ancient Power. Dodatkowo czekają nas eventowe Field Research oraz paczka z 2x Incense za 1 PokeCoin.

Dodatkowo:

  • W okienkach od 11:00 do 12:00, od 13:00 do 14:00 oraz od 15:00 do 16:oo z Incense oprócz Swinuba będą pojawiać się Seel, Jynx, Sneasel, Snorunt, Snover, Vanillite i Galarian Darumaka,
  • W okienkach od 12:00 do 13:00, od 14:00 do 15:00 oraz od 16:00 do 17:00 z Incense oprócz Swinuba będą pojawiać się Onix, Cubone, Rhyhorn, Wooper, Phanpy, Barboach i Larvitar.

4. Dragonspiral Descent

Data i czas:  od 7 do 12 grudnia

Ten tajemniczy event będzie skupiony wokół regionu Unova i lokacji o nazwie Dragonspiral Tower. Na konsolach można tam znaleźć m. in. Druddigona, więc być może wtedy zadebiutuje on w Pokemon GO.

5. Święta w Pokemon GO

Data i czas: od 16 do 31 grudnia

Podzielony na dwie części świąteczny event ponownie będzie pełen pokemonów w przebraniach i stworzeń typu lodowego. Dodatkowo otrzymamy eventowe Field Research, zimowe ubrania dla avatara oraz wiele innych bonusów. Szczegóły pojawią się bliżej daty startu wydarzenia.

Źródła:

https://pokemongolive.com/en/post/dec-2021-events/

19 komentarzy

  • Reply
    Piasecki88
    Lis 30, 2021 9:40 pm

    Co tak długo???

    • Reply
      Alojzy Bombel
      Gru 01, 2021 2:42 am

      Przeproś i podziękuj że masz gdzie pomęczyć bułę

    • Reply
      Ivrin
      Gru 01, 2021 12:12 pm

      Nie dostajemy wcześniej informacji od Niantic – mogę dodać u nas dopiero gdy zostaną wrzucone oficjalne notki. Nic na to nie poradzę.

      • Reply
        Piasecki88
        Gru 01, 2021 1:21 pm

        Taaaa to dlaczego informacja o CD jest wcześniej? Niż wszystkie evnety na cały miesiąc
        Spodziewałem się Delibirda który zawsze się pojawiał w okolicach świąt a widzę, że go nie ma

        • Reply
          ScorpioPce
          Gru 01, 2021 3:21 pm

          Do kogo Ty masz pretensje? Ta nie jest strona należąca do Niantic.

          Ciesz się, że ktoś chce prowadzić taką stronę i masz skąd brać informacje, a nie narzekasz.

          Delibird – bo chyba o nim myślisz – pojawił się na dziko wraz z rozpoczęciem sezonu (ja juz dziś kilka złapałem).

        • Reply
          R
          Gru 03, 2021 3:16 pm

          Trochę szacunku dla czyjejś pracy. Wszyscy czytamy i komentujemy, a ktoś musiał podjąć ten wysiłek, żeby stale być na bieżąco.
          Ja jestem bardzo wdzięczny i bardzo doceniam pracę kolegi Ivrin – spróbuj poczytać ten bełkot Niantic’u i zajarzyć o czym oni informują. Sorry, ale ja nie trawię tego języka i mam tu na myśli nie język angielski, tylko język Niantic. Z tego względu śledzę i czytam również pokemonowe serwisy anglo- i niemieckojęzyczne, aby być na bieżąco. I zaręczam Ci, że nigdzie wcześniej info o nowościach nie było, bo Niantic zwyczajnie przykisił informację.
          BTW apropos nowości – nowa wersja aplikacji, a w niej możliwość zaznaczenia natywnej (rzeczywistej?) częstotliwości aktualizacji gry (cokolwiek to jest jest, to mega głupio się tłumaczy). W skrócie chodzi o to, że gra jest wygładzona, animacje lepiej chodzą, jakby przyjemniej. Tyle, że zgodnie w internetach twierdzą, że bardziej żre baterię. Pożyjemy, zobaczymy czy warto – na razie mam włączone. Z nowości również: pojawiło się kółko zasięgu interakcji. W sumie całkiem przydatne!

    • Reply
      PoProstuRoju
      Gru 01, 2021 1:23 pm

      Skoro wczoraj poszło oficjalne info na temat najbliższego miesiąca to jak miało być wcześniej?

      Delibird pewnie będzie, wystarczy przeczytać – “Podzielony na dwie części świąteczny event ponownie będzie pełen pokemonów w przebraniach i stworzeń typu lodowego. “

  • Reply
    Sylvia
    Gru 01, 2021 4:56 pm

    Pvp to jakies g0wno! Ledwo rzucasz poka do walki i już całe hp zwalone bo gra tak tnie. Żenada!

  • Reply
    wielkiQ
    Gru 01, 2021 8:06 pm

    Może masz problem z netem albo telefonem. Ja też tak miałem przed zmianą fona

  • Reply
    kierownikObozu
    Gru 01, 2021 10:25 pm

    szkoda że nie rozpisujecie już raidów 1-3

  • Reply
    przemek904
    Gru 02, 2021 12:15 pm

    4968 2591 4259
    Zapraszam

  • Reply
    Yoshi
    Gru 02, 2021 11:57 pm

    1347 1366 1871 zapraszam

  • Reply
    amil
    Gru 04, 2021 11:57 am

    7497 8870 2331 zapraszam

  • Reply
    Ach
    Gru 05, 2021 3:06 am

    Czy specjalny atak mozna uzyskac po zakonczeniu eventu jak w przypadku CD czy jednak do 17 tej?

    • Reply
      Ot_er
      Gru 05, 2021 9:56 am

      Tylko jak użyjesz elit tmki

      • Reply
        ach
        Gru 05, 2021 7:54 pm

        dzięki, wyrobiłam się z czasem

  • Reply
    Martyna
    Gru 05, 2021 8:37 am

    6116 4629 9231 zapraszam

  • Reply
    R
    Gru 06, 2021 11:02 am

    Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, żeby omijać szerokim łukiem wszelkie eventy typu “Incence Day”. Szansa na shiny praktycznie zerowa – te około 1/80 na Swinuba to śmiech – trzeba minimum 2-3 godziny siedzieć przykutym do telefonu, żeby dostać jakieś tam shiny, które i tak było już na CDay. Reszty zdecydowanie za dużo jako dodatku do Swinuba i już przy standardowych shiny rate (choć jednak Onix i Sneasel wyższe) trzeba było liczyć naprawdę na bardzo duży łut szczęścia.
    Asolutnie strata czasu – po 2 godzinach na jednym telefonie jeden Swinub, na drugim nic. Dałem sobie spokój. Z własnej głupoty straciłem tylko jeszcze 4 incence na 4 dalsze godziny (tym razem już wyłącznie z Gotcha, bo miałem gości w domu), które nie przyniosły absolutnie nic! Wszystko do wywalenia, nic nie było w granicach choćby 90% IV. “Super rzadkie” pokemony w przypadku Larvitara i Darumaki to też jakieś szyderstwo – niedawno przecież obu pokemonów było całkiem sporo, Darumaki wręcz do oporu.
    W praktyce te eventy szału nie robią, bo ani nie ma przyjemności łapania shiny jak w CDay, ani nie ma jakiegoś ekskluzywnego pokemona, żeby człowiek poświęcał wszystko na nachapanie się jak największej ilości cukierków. Dużo przyjemniejsza była niedawno godzina z Beldumem, bo i pokemonów dużo więcej i cuksów się zgromadziło. A w godzinę, to i człowiek w sam raz się zrelaksuje, zamiast napinać się na sześć godzin wpatrywania się w ekran telefonu.

    • Reply
      Ach
      Gru 06, 2021 12:43 pm

      Po pracy… ostatnia godzina eventu, chcialam uzupelnic cukierki do swinki po pol godziny wylaczylam telefon.
      Event nie trafiony. Juz nie mowie o ostatnich eventach, ze dobrego IV nie trafiam (pech?) zawsze jakis zalegly pokemon do evolucji lub evolucja z wymiany.