News Niezbędnik gracza 6

Gymy w Pokemon Go

Pigułka wiedzy na temat Gymów w Pokemon Go – zebrałam wszystkie informacje, które pojawiły się do tej pory w postach opublikowanych na stronie.

 

Warto wspomnieć, że około 30-50% portali z Ingress przekształcono w Gymy lub PokeStops, które możemy spotkać podczas gry w Pokemon Go. Gymy znajdują się nawet w miejscach, które wcześniej nie były portalami w Ingress. Podobno (musimy to jeszcze zweryfikować), każda wioska/miasto posiadające swoją nazwę na mapie ma przynajmniej jeden taki Gym w okolicy. To taka ciekawostka dla osób mieszkających w małych miejscowościach, które obawiają się, że mogą mieć ograniczony dostęp do Gymów 🙂

Gymy stanowią głownie biblioteki, ratusze, muzea, uniwersytety, kościoły i kaplice. Z kolei PokeStops to głownie mniejsze zabytki, pomniki, tablice informacyjne, miejska sztuka etc.

 

Jeżeli Gym jest wolny (nie przejęty przez żadną z drużyn) – wystarczy zdeponowanie jednego Pokemona, aby był nasz (tak… dokładnie jak rezonator). Leader Gym’u ma obok swojego awatara koronę, którą widzą wszyscy gracze.

Niestety jest też problem ze złapaniem Gymu lub PokeStopa w podróży np. autobusem do pracy czy autem. Nie da się wcześniej wczytać statystyk, zanim nie będzie on w zasięgu naszego radaru. Nie będzie to działać tak jak w Ingress, że zaczytamy sobie portal i poczekamy aż złapie go nasz zasięg. Aby otworzyć okno, zdobyć drop i zrobić tak naprawdę cokolwiek, kończąc na podejrzeniu statystyk miejsca – musi on być w zasięgu naszego radaru.

 

W Gymie możemy zdeponować swojego Pokemona, za co dostajemy 500 pkt prestiżu. Jeśli jesteśmy liderem takiego Gymu dostajemy dodatkowe punkty. Np. w momencie, kiedy jakiś gracz podchodzi do naszego Gymu na trening, za każdego pokonanego Pokemona przeciwnika otrzymujemy dodatkowo 500 pkt prestiżu.

 

Po wyzwaniu Gymu przeciwnika mamy możliwość wyboru drużyny składającej się z 6 Pokemonów. Jest również przycisk Shuffle, który losowa wybiera nam drużynę. Jeżeli jeden z naszych Pokémonów straci przytomność i dobije do 0HP wyskakuje następny z kolejki do walki. Jak na razie brak informacji o możliwości zmiany Pokemona w trakcie walki, wychodzą jeden po drugim według kolejki. Walka jest szybka, realistyczna i widowiskowa.

Walka jest ograniczona czasowo. Na pokonanie każdego z Pokemonów mamy 120 sekund.

Pokonanie Leadera obniża ilość prestiżu i lvl (i to bardzo!). Na oko jest to koło 50% danego lvl Gymu. Po pokonaniu Leadera raz, możemy przystąpić ponownie do walki. Trzeba jednak pamiętać, że nasz Pokemon będzie ranny a Pokemon broniący Gymu w pełni sił.
Gdy obniżymy poziom Gymu do zera (chodzi o pkt prestiżu) staje się on neutralny.

Jeśli natomiast trener wyzwie Gym na pojedynek i wygra, pokonane Pokemony wracają do trenera jako “fainted”.

 

Trening w Gymie nie ma to wpływu na Pokemony zdeponowane tam przez trenerów. Po wygranej walce Pokemony są uzdrawiane. Jeśli natomiast gracz trenujący zostanie pokonany, Gym dostaje 50 pkt prestiżu na swoje konto.

Jeśli wybierzemy trening, do walki staje przeciwnik „komputerowy”. Pokemony atakują w czasie rzeczywistym, „myślą” i używają przedmiotów (podobno – jeżeli Ty również ich użyjesz). Trening nie jest walką w systemie turowym. Walka jest w czasie rzeczywistym.

Na razie nie ma też limitu na treningi. Można trenować w jednym Gymie w nieskończoność. Dodatkowo, na razie też nie można nic robić ze zdeponowanym w Gymie Pokemonem. Nie możemy go podmienić na innego i nie możemy też wziąć zabrać go z powrotem do swojej kolekcji. Musimy czekać, aż ktoś go pokona.

 

 

P.S. Materiały zebrane dzięki Phar0sowi!

Pozdrawiam

beti89

 

 

 

6 komentarzy

 • Reply
  Robert
  Kwi 18, 2016 11:58 pm

  Ciekawe bardzo ciekawe 😉

 • Reply
  Art
  Kwi 19, 2016 9:34 am

  Kiedy wychodzi pokemon go dostepne w Polsce?

  • Reply
   beti89
   Kwi 19, 2016 12:45 pm

   nie ma jeszcze informacji na ten temat, ciągle czekamy 🙂

 • Reply
  jakub
  Maj 19, 2016 2:01 pm

  hehe bede grał w ingres i pokemon go jednocześnie 2 pieczenie na 1 ogniu XD

 • Reply
  Retta Stanislawski
  Cze 23, 2016 9:50 am

  Mam nadzieje że coś podobnego jeszcze się pojawi

 • Reply
  Shonx
  Lip 09, 2016 2:11 am

  Do poradnika pasowałoby dodać, że za każdego zdeponowanego w Gymie Poka podbijamy level… emm nie mam pojęcia jak go nazwać… Obrony? Tak czy inaczej ten level widzimy w Shopie w prawym górnym rogu, raz dziennie możemy odebrać z niego nagrody (za pierwszy lev dostałem 400 albo 500 stardustu i 10 monet do Shopu)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jajka w Pokemon Go

Jajka Pokemon w Pokemon Go i co wiemy na ich temat.   Pewnie graliście w konsolowe gry o Pokemonach i...

Zamknij