News 42

Halloween 2019 – wszystkie nowości

Rozpoczęliśmy obchody Halloween 2019 w Pokemon GO a wraz ze startem eventu pojawiło się kilka nowych shiny, nowe Field Research oraz tematyczne raidy.

Poniżej przypominamy wszystkie oficjalnie wspomniane przez Niantic atrakcje i bonusy:

Data i czas: Czwartek 17 października o 22:00 polskiego do piątku 1 listopada 2019 o 21:00 czasu polskiego

Atrakcje

  • Nowe shadow pokemony w walkach z Team Go Rocket,
  • Nowe przedmioty w sklepie gry dla avatara,
  • Debiut Yamaska wraz z wariantem shiny,
  • Więcej pokemonów typu duch i mrocznego na dziko, w jajkach i w raidach – oficjalna notka wymienia np. Gastly i Murkrowa,
  • Pikachu w specjalnym stroju na dziko, startery z Kanto (Bulbasaur, Charmander, Squirtle) w halloweenowych strojach w raidach wraz z szansą na shiny,
  • Darkrai w raidach poziomu piątego,
  • Tematyczne zadania Field Research,
  • Powrót Special Research ze Spiritombem.

Bonusy

  • 2x cukierki za łapanie pokemonów,
  • 2x cukierki za wykluwanie pokemonów,
  • 2x cukierki za transferowanie pokemonów do profesora.

Nowe Field Research

Wszystkie eventowe zadania mają przed właściwą treścią dopisek „Halloween:”.

ZadanieTłumaczenieNagroda
Catch 5 Gastly or ShuppetZłap 5 Gastly lub ShuppetówSneasel
Evolve 3 Drifloon or StunkyEwoluuj 3 Drifloony lub Stunky1 Rare Candy
Make 3 excellent throws in a rowWykonaj 3 rzuty z bonusem typu excellent pod rządGolett
Defeat a Team Go Rocket GruntPokonaj członka Team Go RocketYamask
Take 5 snapshots of ghost type PokemonWykonaj 5 zdjęć pokemona typu duchSableye
Catch 10 Ghost type pokemonZłap 10 pokemonów typu duch1000x Stardust

Zwiększone spawny

Pokemony, którym zostały zwiększone spawny to m.in.: Gastly, Murkrow, Litwick, Yamask, Houndour, Shuppet, Misdreavus, Duskull, Poochyena, Drifloon, Stunky, Golett i Sableye.

Pokemony w jajkach 

Na ten moment nie wiemy które pokemony można częściej spotkać w jajkach – bardzo prawdopodobne, że ich lista zbliżona jest do tego co możemy spotkać na dziko.

Raid Bossy

  • Tier 1: Bulbasaur, Charmander, Squirtle (w halloweenowych przebraniach), Drifloon, Misdreavus, Klink
  • Tier 2: Sneasel, Sableye, Mawile, Yamask
  • Tier 3: Alolan Raichu, Gengar, Sharpedo, Skuntank
  • Tier 4: Alolan Marowak, Umbreon, Tyranitar, Absol
  • Tier 5: Darkrai

Darkrai

Mimo że Darkrai jest w raidach poziomu piątego to jego HP zostało zwiększone jeszcze o poziom wyżej – Niantic zdecydowało się go uczynić silniejszym niż standardowe raid bossy tego poziomu, tak jak w przypadku Mewtwo. Z tego powodu minimalna ilość graczy z optymalnymi kontrami bez booostu pogodowego to 4, a z boostem od pogody będzie to dość ciężkie trio. Pamiętajcie, że Darkrai to pokemon mityczny i nie można go wymieniać z innymi trenerami.

Analiza wraz z kontrami pojawi się w następnym wpisie na naszej stronie, w skrócie są to przede wszystkim pokemony typu walczącego (z Machampem jako kontra nr 1), wróżka oraz robaczego.

Spiritomb Special Research 2019

Zadania są takie same jak w przypadku edycji tego Special Research z roku 2018, ale pokemony z niektórych zadań są inne:

Etap 1

  • Catch 10 Ghost-type Pokemon (Złap 10 pokemonów typu duch) – Litwick
  • Make 8 Great Throws (Wykonaj 8 rzutów z bonusem typu Great) – 1080x XP
  • Use 108 Berries to help catch Pokemon (Użyj 108 malin łapiąc pokemony) – Sableye

Nagrody: 10x Poke Ball, 1080x Stardust, 8x Silver Pinap Berry

Etap 2

  • Catch 10 Dark-type Pokemon (Złap 10 pokemonów typu mrocznego) – Yamask
  • Spin 8 PokeStops you haven’t visited before (Zakręć 8 PokeStopami, których wcześniej nie odwiedzałeś) – 1080x XP
  • Catch 108 Pokemon (Złap 108 pokemonów) – Spiritomb

Nagrody: 10x Poke Ball, 1080x Stardust, 8x Silver Pinap Berry

Etap 3

Ten etap polega jedynie na zebraniu nagród za wykonanie dwóch poprzednich etapów – jak widzicie wyżej Spiritomba można złapać już wykonując jedno z zadań drugiego etapu.

Nagrody: 18x Spiritomb Candy, 1080x Stardust, 3x 1080 XP

Shadow Pokemony

Pokemony, które teraz mogą pojawiać się w walce z Team GO Rocket to m. in.: Weedle, Kakuna, Beedrill, Electabuzz, Magmar, Lapras, Mareep, Seedot, Nuzleaf, Sableye, Trapinch, Cacnea, Shuppet, Duskull

Nowe shiny

Dla przypomnienia poniżej modele rodziny ewolucyjnej Yamaska i starterów w przebraniach w wariancie zwykłym oraz shiny. Pamiętajcie, że startery w przebraniach nie mogą ewoluować.

 

Źródła:

https://pokemongolive.com/en/post/halloween2019/

reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/djbsad/halloween_event_2019_megathread/

42 komentarze

  • Reply
    Piasecki88
    Paź 18, 2019 1:13 pm

    Odgrzewane kotlety mam tego poka

    • Reply
      Mateusz
      Lis 04, 2019 4:56 pm

      Kiedy sie kończy event? Po miał do piątku a nadal pikachu jest w ubraniu tak samo jak w pokedexie desz jest ):

  • Reply
    Żaba
    Paź 18, 2019 5:14 pm

    I po co znowu dawać tego samego pokemona? Jaki sens ma robienie tego reasearch co roku, skoro spiritomb to już żadna nagroda? Ponadto ciężko odwiedzić pokestopy, które nie były odwiedzane, w szczególności osobom, które mieszkają w małych miejscowościach. Za takie poświęcenie i podróż do innego tylko po to, nagroda powinna być tego warta.

    • Reply
      Ivrin
      Paź 20, 2019 7:14 pm

      Nie wiem czy wiesz, ale zeszłoroczny Special Research ze Spiritombem był niedostępny dla wszystkich, którzy zaczęli grać po Halloween w 2018 roku. Niantic też musi „dbać” o pojawiających się nowych graczy, żeby zostali z grą na dłużej, więc dla mnie to całkiem logiczne, że ten sam research stał się dostępny również w tym roku.

      • Reply
        Kataryna1983
        Paź 20, 2019 8:16 pm

        Sęk w tym, że Niantic dba wyłącznie o nowych graczy. To nie tylko nowe zadania, ale na przykład na złapanie shiny ma większe szanse nowy gracz/ gracz powracający po dłuższym czasie niż osoby grające od początku. Problem z nowymi stopami mają również gracze z wielkich miast, coś o tym wiem.

    • Reply
      Knautia
      Paź 21, 2019 12:36 pm

      Spiritbomb nie jest nagrodą za ukończenie całego etapu/researcha, tylko jednego z zadań w drugim etapie („złap 108 pokemonów”) – czyli można go złapać nawet jeśli nie ma się czasu albo możliwości, żeby szukać nowych pokestopów. Całe szczęście, bo nie wiem, kiedy mi się to uda zrobić…

  • Reply
    sempaje
    Paź 19, 2019 5:46 am

    ,,obudziłem się dzisiaj „pokemonistą” dnia pierwszego- ale luta.. 🙂

  • Reply
    Matiz85
    Paź 19, 2019 8:17 pm

    Supcio ewent złapałem już 2 shiny pokemon

  • Reply
    epsilonek
    Paź 20, 2019 10:04 am

    Mam problem z wykonaniem zadania Halloween „Take a 5 snapshots of Ghost- type Pokemon”. Po wykonaniu zdjęcia zadanie nie jest zaliczone. Wie ktoś gdzie leży problem?

    • Reply
      Ach
      Paź 21, 2019 12:29 am

      Sprawdz w ustawieniach dostep do galerii nie pamietam czy trzeba wlaczyc czy wylaczyc

    • Reply
      Ach
      Paź 21, 2019 12:41 am

      Ustawienia/ aplikacje/pokemon go/ aparat Tak

      • Reply
        epsilonek
        Paź 22, 2019 7:39 pm

        Już to sprawdzałem i mam aparat włączony. Problem cały czas występuje 🙁

        • Reply
          ACH
          Paź 22, 2019 11:22 pm

          robiłam to zadanie na Gastly i jest ok . Zapisują się Tobie zdjęcia w galerii? może AR?

          • Sebek
            Paź 23, 2019 9:45 am

            U mnie to samo, sa włączone uprawnienia, zdjęcia w galerii zapisuje, a nie zalicza mi tego zadania :/

          • Epsilonek
            Paź 23, 2019 11:55 am

            Zapisują się właśnie :/ próbowałem z AR za równo przy włączonym jak i wyłączonym- bez różnicy :/

        • Reply
          ach
          Paź 24, 2019 1:04 am

          a próbowałeś różnych poków? mi mima nie zaliczało do zadania złap „psychika”

          • ACH
            Paź 24, 2019 1:06 am

            może głupio napisze bo już nie wiem ….ale zdjęcie po złapaniu poka 🙂

          • Epsilonek
            Paź 29, 2019 7:30 pm

            Próbowałem na różnych pokemonach i nie zalicza mi 🙁

          • Epsilonek
            Paź 29, 2019 7:31 pm

            Nie ma znaczenia jaki pokemon- nie zalicza mi

          • dziabong
            Paź 30, 2019 2:03 am

            Z takich błędów to w special questach było zadanie na walki treningowe z liderami, a zaliczało mi walki tylko z moim (Candelą). W wakacje za zadanie na zawarcie przyjaźni zaliczało zadanie tylko w jedną stronę (jak ja podałem komuś swój kod i akceptowałem wysłane przez niego do mnie zaproszenie, odwrotnie jak ktoś mi podał kod i ja wysyłałem zapro, to nie było zaliczenia). W przypadku zadania na zdjęcia nie spotkałem się jeszcze z żadnymi błędami.

    • Reply
      dziabong
      Paź 30, 2019 1:53 am

      Nie odpowiedziałeś na pytanie czy robisz zdjęcia po złapaniu pokemona (a nie przed łapaniem). A może nie focisz po prostu pokemona ducha? 😉

  • Reply
    Melo
    Paź 20, 2019 12:05 pm

    Napotkał ktos innego poka w przebraniu niz pikachu?

    • Reply
      Krystian
      Paź 20, 2019 7:23 pm

      Bulba tylko póki co

    • Reply
      dziabong
      Paź 21, 2019 11:17 pm

      Pozostałe poki w przebraniu są tylko na raidach. Bulbazaur, Squirtle i Charmander na dziko i w questach są chyba w ogóle wycofane podczas tego eventu.

      • Reply
        dziabong
        Paź 30, 2019 1:54 am

        Autokorekta – Nie są wycofane, startery występują na dziko, ale bez przebrania.

  • Reply
    A
    Paź 20, 2019 5:30 pm

    Gdzie są niby zwiększone spawny goletta?? Na dziko nie widziałam ani jednego. Jak zwykle coś obiecują a tego nie ma

    • Reply
      Krystian
      Paź 20, 2019 7:26 pm

      Goletta Nie widziałem ale świeczka się pojawia

      • Reply
        dziabong
        Paź 23, 2019 11:29 pm

        Dziś złapałem Goletta na dziko. Widziałem go w „nearby” drugi raz, pierwszy raz jeszcze przed eventem, więc faktycznie ciężko mówić o zwiększonym spawnie. Chyba, że z ekstremalnie rzadkiego na bardzo rzadki.

        • Reply
          Krystian
          Paź 24, 2019 4:28 am

          Prawda, też widziałem jednego

  • Reply
    Piasecki88
    Paź 20, 2019 5:47 pm

    Gollet jest za zadanie Make 3 excellent throws in a row

    • Reply
      A.
      Paź 20, 2019 5:56 pm

      To wiem. Zadanie zadaniem a pisali że ma być zwiększony spawn

      • Reply
        dziabong
        Paź 21, 2019 11:19 pm

        Pisali, bo widzieli Goletta w zwiastunie filmowym. Przypuszczenie widać okazało się błędne.

        • Reply
          Mateusz
          Paź 22, 2019 6:14 pm

          Ale pojawia się na dziko, u mnie kilku znajomych go trafiło na dziko

  • Reply
    Se_b_ek
    Paź 21, 2019 8:21 am

    Jaki pokemon jest za 7 pieczątek? Od kilku tygodni mam Eeve z kwiatkami:/ Już nie ma legendarnych pokemonow z pieczątek? Przez jakiś czas nie grałem i nie jestem w temacie:p

    • Reply
      dziabong
      Paź 21, 2019 11:20 pm

      Jest tylko Eevee z kwiatkiem (z opcją na shiny) i będzie jeszcze przez dwa tygodnie.

      • Reply
        sebek
        Paź 23, 2019 9:37 am

        Dzięki za odpowiedź, potrzebuje legendy do special research :p

      • Reply
        ACH
        Paź 24, 2019 1:09 am

        ktoś drapnął w ogóle Eeve shiny? robię misję regularnie i figa. Nie zależy mi ale ciekawość czy ktoś dostał

  • Reply
    Piasecki88
    Paź 21, 2019 12:27 pm

    A co chodzi z pokami na czarno to jakiś bug?,że często widzę poki na czarno jak Electabuzz Seedot

    • Reply
      Krystian
      Paź 21, 2019 1:05 pm

      Błąd w związku z nowymi shadow’ami

      • Reply
        Piasecki88
        Paź 23, 2019 11:45 am

        Jest jakiś patch,żeby to naprawić czy tylko szukanie?

        • Reply
          Krystian
          Paź 23, 2019 3:32 pm

          Nic nie znalazłem, osobiście łapię je i tyle