News 28

Halloween event – wszystkie nowości

W tym wpisie poznacie wszelkie szczegóły dotyczące eventu na Halloween – czyli przede wszystkim nowe pokemony, zadania i raidy.

Poniżej wszystko co powinniście wiedzieć o rozpoczętym wydarzeniu z okazji Halloween, który potrwa do 1 listopadaGiratina zostanie z nami w raidach do 20 listopada. Głównym (i jedynym) bonusem są podwójne cukierki za łapanie pokemonów.

Nowe pokemony

W tym momencie niestety do gry nie trafiły żadne z nowych ewolucji pokemonów ze starszych generacji. Do tej pory Niantic dodało trzy nowe rodziny stworzeń z czwartej generacji:

  • Stunky, Skuntank

  • Spiritomb (Special Research)

  • Drifloon, Drifblim

Drifloon jest również tym pokemonem, który otrzymał swój wariant shiny – możecie go znaleźć na dziko.

Na koniec Pikachu w czapce – nie jest to nowy model, ale tym razem możemy go złapać również w wariancie shiny:

Nowe zadania

Nowe tematyczne zadania oraz ich nagrody w tabeli poniżej:

Zadanie Tłumaczenie Nagroda
Evolve 3 Duskull or Shuppet Ewoluuj 3 Duskulle lub Shuppety 1x Rare Candy
Catch 10 Ghost Pokemon Złap 10 pokemonów typu duch Sableye
Catch 5 Dark Type Pokemon Złap 5 pokemonów typu mrocznego 500x Stardust
Catch 5 Poochyena or Houndour Złap 5 Poochyen lub Houndourów Sneasel
Transfer 10 Pokemon Transferuj 10 pokemonów Misdreavus

Poniżej znajdziecie również etapy Special Research ze Spiritombem w roli głównej:

Etap 1

  • Catch 10 Ghost-type Pokemon (Złap 10 pokemonów typu duch) – Duskull
  • Make 8 Great Throws (Wykonaj 8 rzutów z bonusem typu Great) – 1080x XP
  • Use 108 Berries to help catch Pokemon (Użyj 108 malin łapiąc pokemony) – Lickitung

Nagrody: 10x Poke Ball, 1080x Stardust, 8x Silver Pinap Berry

Etap 2

  • Catch 10 Dark-type Pokemon (Złap 10 pokemonów typu mrocznego) – Misdreavus
  • Spin 8 PokeStops you haven’t visited before (Zakręć 8 PokeStopami, których wcześniej nie odwiedzałeś) – 1080x XP
  • Catch 108 Pokemon (Złap 108 pokemonów) – Spiritomb

Nagrody: 10x Poke Ball, 1080x Stardust, 8x Silver Pinap Berry

Etap 3

Ten etap polega jedynie na zebraniu nagród za wykonanie dwóch poprzednich etapów – jak widzicie wyżej Spiritomba można złapać już wykonując jedno z zadań drugiego etapu.

Nagrody: 18x Spiritomb Candy, 1080x Stardust

Nowe raidy

  • T1: Duskull, Snorunt, Shinx, Shuppet
  • T2: Sableye, Misdreavus, Sneasel, Kirlia, Mawile
  • T3: Sharpedo, Gengar, Machamp, Granbull
  • T4: Togetic, Houndoom, Alolan Marowak, Absol, Tyranitar
  • T5: Giratina

Poniżej przydatna infografika w kontekście raidów z Giratiną, pokemony są uszeregowane według najlepszego DPS (obrażenia na sekundę), w górnej części podane są jej przedziały CP jakie można uzyskać z raidu oraz słabości i poziom trudności (trudne duo, średniej trudności trio i łatwa do pokonania w czwórkę).

Promocyjne paczki

Special Box Great Box Ultra Box
Inkubator 2
Super Inkubator 3 10
Lucky Egg 1 3 6
Premium Raid Pass 3 7 12
Star Piece 1
Incense 3 6
Cena 480 780 1480

Źródła:

reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/9qslj9/witch_hat_pikachu_can_be_shiny_again/

reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/9qsu77/a_spooky_message_23/

reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/9qsjag/special_research_live/

reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/9qst5g/halloween_field_research/

reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/9qt4m1/new_raid_boss_list_halloween_2018_if_there_are/

28 komentarzy

  • Reply
    Avs
    Paź 23, 2018 11:36 pm

    Plus za rozpiskę 🙂

  • Reply
    Yoggen
    Paź 23, 2018 11:47 pm

    A co sie dostaje za poszczególne zadania w etapach jak np złapanie 10 duchów?

  • Reply
    Azhael
    Paź 24, 2018 8:35 am

    Zaznaczcie grubą czcionką że spiritomb jest za drugi etap, nie każdy to Odrazu zauważy i się zestresuje jak ja xD

  • Reply
    Raw
    Paź 24, 2018 9:24 am

    ciekawe, czy z tej okazji dodali nowe PokeStopy do mapy… bo jak nie to trzeba będzie na bezczela 1 listopada na cmentarzach odpalać, a to tak trochę słabe

  • Reply
    Daniusiek
    Paź 24, 2018 9:53 am

    „Spin 8 PokeStops you haven’t visited before (Zakręć 8 PokeStopami, których wcześniej nie odwiedzałeś) – 1080x XP”

    Beznadziejne zadanie dla kogoś kto ma jeżdżącą pracę. W mieście i okolicy wszystkie pokestopy zaliczone już dawno, lipa

    • Reply
      jeambean
      Paź 24, 2018 12:09 pm

      ciesz się że to nie jest 108 nowych pokestopów 🙂

      • Reply
        R
        Paź 25, 2018 9:15 am

        Otóż to 🙂

        108 pokemonów to pestka, ale już 108 owoców to było wyzwanie – na ogół wydaję je na arenach, aby zwiększać Stardust i jakieś punkty otrzymać, stąd potem rozpoczęła się rozpaczliwa pogoń po pokestopach za tymi malinkami. A jak to w tej grze – jak czegoś się potrzebuje, to gra świadomie nie daje 😉

        8 pokestopów – dzisiaj wyprowadziłem wszystkie rodzinne konta na to zadanie – po południu w samochód, kawałek dalej się przejedziemy i raz-dwa załatwimy sprawę 🙂

  • Reply
    Pan Piksel
    Paź 24, 2018 9:55 am

    5-7 srednich kont spokojnie zrobi Giratine sobie 🙂

  • Reply
    Bartek
    Paź 24, 2018 11:00 am

    W etapie 1 nie muszą być maliny. Banany tez zalicza

    • Reply
      Ivan
      Paź 24, 2018 11:26 am

      Malina to określenie dla wszystkich „owoców” dostępnych w grze

      • Reply
        R
        Paź 25, 2018 9:16 am

        I co najważniejsze, to jak wiemy nie musimy łapać pokemonów – wystarczy te owoce rozdawać i gra już to zalicza.

  • Reply
    Konrado
    Paź 24, 2018 2:44 pm

    Czy mi się wydaje czy Dark ataki (tyrek) też są super efektywne na giratine?

  • Reply
    marcinekk24
    Paź 24, 2018 3:14 pm

    Zarąbisty ten Special Research. Dzisiaj przed południem zrobiłem pierwszą część. Wieczorkiem postaram się zrobić drugą część. Mam nadzieję, że będzie więcej takich fajnych zadań np. Na Boże Narodzenie, Nowy Rok, Karnawał, Dzień Zakochanych, Wielkanoc, itd. Które będą trwały tydzień.

  • Reply
    Adrian
    Paź 24, 2018 3:40 pm

    Quest special bedzie na zawsze czy tylko na czas eventu ?

    • Reply
      marcinekk24
      Paź 24, 2018 7:48 pm

      Prawdopodobnie na czas trwania eventu. Ja dzisiaj wszystko zrobiłem i mam Spiritomb’a. Przepiękny pokemon. Bardzo mi się podoba.

    • Reply
      Wiktor
      Paź 26, 2018 11:25 pm

      Myślę że jak go uruchomiles to będzie cały czas dopuki nie zaliczysz. Tak mam na koncie którego nie używałem baaardzo dawno i te dwa poprzednie nadal pomału zaliczam. Teraz jest dużo duchów i jest łatwiej.

  • Reply
    morawcik
    Paź 24, 2018 4:49 pm

    „Zakręć 8 PokeStopami, których wcześniej nie odwiedzałeś” – takie których nigdy nie odwiedziłem, czy których w danym dniu nie odwiedziłem? Ta pierwsza opcja to trochę lipa 🙁

    • Reply
      marcinekk24
      Paź 24, 2018 7:56 pm

      Chodzi o nowe pokestopy, które w ogóle nimi w życiu nie kręciłeś, z taką białą obwódką. U mnie największym u mnie problemem było złapać 108 pokemonów. Ponad 14 km zrobiłem bo dwa jajka alolańskie mi się wykluły w międzyczasie. 108 pokemonów i więcej można złapać podczas community day. A tu trzeba się nachodzić za tymi pokemonami. A jeszcze nie wszystkie chcą się złapać, albo uciekają.

      • Reply
        morawcik
        Paź 25, 2018 8:22 am

        Z łapaniem to u mnie dość łatwo – po jednym dniu 38 złapanych. Gorzej z Pokestopami będzie, bo wszystkie w okolicy użyte, więc musiałbym zrobić sobie jakąś wycieczkę…

  • Reply
    jacob
    Paź 24, 2018 7:06 pm

    morawick ta 1 opcja . lipa

  • Reply
    Smutnazaba
    Paź 24, 2018 7:54 pm

    Dlaczego kazde zadanie posiada cyferki 1 0 i 8?

    • Reply
      Ivrin
      Paź 25, 2018 10:43 am

      Numer Spiritomba w pokedexie Sinnoh to 108 a jego opis w pokedexie mówi, że tworzy go 108 połączonych duchów (tak jak wspomina Willow).

  • Reply
    Jakec
    Paź 24, 2018 10:44 pm

    Shit… No i będę musiał jechać do innego miasta, a nie mam żadnego wyjazdu w planach i czasu brak…

  • Reply
    Mały