News 13

Informacje o EX Raidach!

Od czasu rozpoczęcia testów EX Raidów właściwie nie mieliśmy żadnych informacji co do tego jak one przebiegają, kiedy będzie kolejna tura i jakie wnioski z nich płyną.

Niantic w końcu zdecydowało się przerwać milczenie i podzieliło się z nami informacjami jak będzie wyglądać system EX Raidów w najbliższej przyszłości. Otrzymaliśmy także nowości dotyczące zwykłych raidów. Wszystkie te wiadomości znajdziecie w poniższym tłumaczeniu notki z pokemongolive.com:

Trenerzy,

Niezwykle doceniamy wszystkie opinie dotyczące raidów, które przesłaliście nam w ostatnich kilku miesiącach. Dokładnie je sprawdziliśmy i wprowadzimy kilka zmian w ich funkcjonowaniu. Ulepszenia te nie wymagają aktualizacji aplikacji, ale będą miały wpływ na rozgrywkę. Poniżej znajduje się kilka punktów szczegółowo opisujących zmiany a także kilka komentarzy od naszego zespołu programistów.

Zmiany w systemie EX Raidów

 • EX Raidy najczęściej będą odbywać się na gymach, które znajdują się w parkach i sponsorowanych lokacjach.
 • Trenerzy z odznaką gymu o wyższym poziomie będą mieli większą szansę na otrzymanie zaproszenia do EX Raidu, który odbędzie się właśnie na nim.
 • Trenerzy, którzy ukończyli większą liczbę raidów, będą częściej zapraszani do EX Raidów.
 • Godziny odbywania się EX Raidów uwzględnią najbardziej popularne przedziały czasowe, w których gracze wykonują raidy na danym gymie.
 • Trenerzy zaproszeni do EX Raidu otrzymają powiadomienie jeśli zostanie on odwołany.
 • Trenerzy otrzymają Stardust i Premium Raid Passy w rekompensacie jeśli EX Raid zostanie odwołany.

Komentarze od programistów: Podczas testów EX Raidów większość otrzymywanych opinii skupiała się na tym w jaki sposób wybiera się trenerów do udziału w nich. Na początku, kiedy funkcja weszła w fazę testów, system losowo wybierał graczy do EX Raidu. Jeśli dodatkowo weźmiemy pod uwagę poziom odznaki gymu i całkowitą liczbę wykonanych raidów, jesteśmy w stanie zapewnić lepszą szansę tym, którzy aktywnie walczą na danej arenie oraz inwestują więcej czasu w raidy.

Chcielibyśmy odpowiedzieć także na opinie dotyczące czasów oraz lokalizacji EX Raidów. Po pierwsze, bierzemy pod uwagę najbardziej popularne godziny wykonywania raidów na danym gymie, tak by zapewnić udział jak największej ilości zaproszonych osób. Powodem, dla którego zdecydowaliśmy się na EX Raidy odbywające się głównie w sponsorowanych lokacjach i parkach jest pewność, że są to miejsca łatwo dostępne. Z biegiem czasu będziemy rozważać także inne miejsca, ale najpierw chcemy upewnić się, iż do nich również wszyscy mają swobodny dostęp.

Uważamy, że każda z tych zmian będzie miała pozytywny wpływ na trenerów na całym świecie. Po wdrożeniu tych funkcji, EX Raidy nie będą już dłużej w fazie testów i będziemy mogli uważać je za oficjalnie uruchomione. W trakcie zbliżania się testów do końca, będziemy nadal śledzić wasze opinie i szukać możliwych ulepszeń, tak jak robimy to w przypadku każdej funkcji w Pokemon GO.

Zmiany w systemie raidów

 • Trenerzy będą teraz otrzymywać [gwarantowane] Golden Razz Berry za ukończenie raidu.
 • Liczba Potionów i Revive otrzymywanych jako nagrody zostanie nieznacznie zmniejszona, ale jakość Potionów zostanie zwiększona.
 • Prawdopodobieństwo otrzymania Fast i Charged TM za ukończenie raidów poziomu 3 i wyższych wzrosło.
 • Trenerzy będą teraz otrzymywać Stardust za uczestnictwo w raidzie, bez względu na to czy powiedzie się on czy nie.
 • Magikarp dokonał triumfalnego powrotu jako boss poziomu 1.

Komentarze od programistów: Chcemy by trenerzy kończąc raid czuli, że zdobywają niesamowite nagrody, nawet jeśli nie uda im się złapać bossa. By tak sie stało, wprowadziliśmy poprawki do jakoś przedmiotów, które trenerzy otrzymują po pokonaniu bossa. Dodanie do nagród Stardustu za sam udział w walce pomoże graczom w ulepszaniu pokemonów, które potrzebują, aby zmierzyć się z jeszcze potężniejszymi bossami w raidach.

Zespół Pokemon GO

Podsumujmy:

EX Raidy będą najczęściej odbywać się w parkach i sponsorowanych lokacjach. Prawdopodobnie gracze nadal będą losowani, ale wyższy poziom odznaki (srebrna/złota) na konkretnym gymie oraz duża liczba ukończonych raidów ma zwiększać szanse na wylosowanie. Godziny EX Raidu będą ustalane według tych, w jakich gracze najczęściej raidują na danym gymie. Według Niantic na pewno nie są to ostatnie zmiany w tym systemie a głos graczy ma duże znaczenie.

Zwykłe raidy zapewniają teraz Stardust jako nagrodę – jednorazowo otrzymacie 500 Stardustu nawet jeśli nie pokonacie bossa. Golden Razz Berry są teraz pewną nagrodą, otrzymamy trochę mniej Potionów i Revive, ale za to te pierwsze będą lepszej jakości – oby oznaczało to koniec najzwyklejszych Potionów z raidów. Częściej będziemy zdobywać TM a jako boss powrócił Magikarp.

Źródło: https://pokemongolive.com/en/post/novdevupdate-raids

13 komentarzy

 • Reply
  Dev
  Lis 22, 2017 11:10 am

  Super wieści. Jeszcze jakby raz na miesiąc aktualizowali mapy byłoby super, bo parki w moim mieście jak i w miastach obok nie mają statusu parku na mapie gry :(. No i wiele dróg i centrum handlowych przybyło.

  • Reply
   Wiesiek
   Lis 22, 2017 6:04 pm

   A jak to sprawdzić czy gym ma status parku? Da się w ogóle??

 • Reply
  MikeClaus2001
  Lis 22, 2017 11:11 am

  12 złotych odznak na 15 sal w mieście, z czego dwie z sal w parku 🙂 W końcu złote odznaki będą miały zastosowanie 🙂

 • Reply
  EDiox
  Lis 22, 2017 11:33 am

  Pięknie, zero parków w mieście …

 • Reply
  slash
  Lis 22, 2017 11:35 am

  Dobrze kombinują z tymi Ex Rajdami, bo już był przypadek, że walkę ustalono w piątek w samo południe, co było nonsensem. W mojej mieścinie z Mewtwo do czynienia miałem tylko raz. Niedziela, godzina 12, przyszło ok 20 osób, stwór padł w momencie. Arena ze złotym medalem, broniona przez mój team, psychicznych stworzeń złapanych grubo ponad 1k, najwyższy lv w mieście. Za rajd kulek 14, ale pok i tak nawiał. Ale jakaż była radość dzieci po złapaniu !! A teraz jak jest ?? Pustka !! Tenże gym w środku miasta, popołudnie, wyskakuje Raiku, na drugi dzień Tyrek, później znów Raiku, Snor. Ludzi zero !! Niestety, ale gra w małym mieście wymarła. W pojedynkę jestem w stanie co najwyżej ubić Porzygona, bądź ukamienować Scytha. Nawet jeśli w przyszłości pojawi się Ex Rajd z Mewtwo, Ho-Oh czy innym atrakcyjnym stworem, to kto na to przyjdzie, skoro dzieciury już dawno wymarły ???

  • Reply
   RexHunterson
   Lis 22, 2017 6:30 pm

   Weź poprawkę na pogodę. Teraz zrobiło się zimno, to ludzi odstrasza. Miesiąc temu też było przez kilka dni parę stopni na plusie – ludzi zero, w końcu 15 stopni wróciło, to ludzi momentalnie przybyło i w ok. 20 osób robiliśmy Raikou.

 • Reply
  Lanca
  Lis 22, 2017 12:34 pm

  Exp x 2 już trwa od wczoraj 🙂

 • Reply
  bart
  Lis 22, 2017 2:03 pm

  Ok, ale najważniejsze “którzy ukończyli większą liczbę raidów, będą częściej zapraszani do EX Raidów.” nie napisano czy liczą się rajdy z legendami czy nie ? a może tylko rajdy z karpiem się liczą ?

 • Reply
  Das
  Lis 22, 2017 5:18 pm

  Działa wam normalnie pokemon go plus? Mi ciągle rozłącza

 • Reply
  rogal
  Kwi 25, 2018 1:10 pm

  no u mnie w mieście jak na pierwszym ex raidzie, około 50 osób było(na jednym i drugim gymie) w lutym jak ta głupia fala była to było z 30 osób z czego 5 osób z nidzicy, 5 osób z Warszawy, jedna nawet z krakowa przyjechała(moje miasto jest na warmi i mazurach) no i 3 raid ex w moim mieście po 1,5 miesiąca czyli początek kwietnia lub koniec marca, no i co?? tylko 13 osób było, a teraz w poniedziałek tylko 8 kont!!! bo osób było tylko 6, no bo jeszcze by moze przyszło z 4-5 osób ale co szkoła i praca.

  • Reply
   DawidPolakL
   Kwi 25, 2018 4:34 pm

   To w Mławie tak często macie ex raidy? U mnie były tylko te 2 na początku i cisza a robimy systematycznie raidy. Mamy nawet jeden gym w parku i nic. Miałem tylko zaproszenie do Olsztyna a koledzy do Biskupca Mławy i Morąga.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Nowe paczki eventowe!

Nie może być eventu bez specjalny paczek w sklepie - prawda? Wielu zastanawiało się czy tym razem Niantic utrzyma tradycję...

Zamknij