News 23

Integracja Pokemon GO i gier na Switcha!

Plotki okazały się prawdą i na Nintendo Switch zmierza spin-off konsolowych gier Pokemon, który ma mieć opcje integracji z Pokemon GO.

Pokemon: Let’s Go, Pikachu! i Pokemon: Let’s Go, Eevee! nie są już tylko przeciekami/plotkami, bo w godzinach nocnych naszego czasu otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie, że właśnie gry o tych tytułach pojawią się 16 listopada na konsolach Nintendo Switch.

Co ciekawe seria „Let’s Go” nie jest pełnoprawną kontynuacją konsolowych gier a spin-offem inspirowanym Pokemon Yellow, który ewidentnie ma zachęcić przede wszystkim graczy Pokemon GO do nabycia Switcha (o czym powiedział sam Junichi Masuda). W nowych grach powrócimy więc do regionu Kanto, który na każdym kroku będzie nam przypominał z jakiej (mobilnej) produkcji czerpano inspiracje.

O jakie dokładnie funkcje chodzi?

1. Pokemony na mapie świata i ich łapanie

W konsolowych grach pokemony zawsze chowały się w charakterystycznych miejscach tworzonych przez połacie trawy, w ciemnościach jaskiń czy wodzie. Teraz wzorem Pokemon GO w „Let’s Go” stworzenia będą widoczne na mapie. System łapanie będzie wręcz identyczny jak w produkcji Niantic – z dzikimi pokemonami nie będziemy walczyć a jedynie rzucać w nie ballami za pomocą joy-conów.

2. Nowe akcesorium – Poke Ball Plus

Poke Ball Plus to urządzenie, które będzie można używać zarówno na Nintendo Switch jak i smartfonach z Pokemon GO.

W grach „Let’s Go” Poke Ball Plus będzie służył jako kontroler oraz efektowny gadżet – po złapaniu pokemona będzie wydawał jego dźwięk. Do urządzenia można również „przesłać” pokemona ze Switcha a gdy nim potrzęsiemy usłyszymy efekty dźwiękowe tak jakby stworzenie naprawdę tam było.

W Pokemon GO Poke Ball Plus będzie spełniał identyczne funkcje jak GO Plus – różni je jedynie kształt i możliwości dotyczące stosowania w Nintendo Switch.

Poké Ball Plus Features

Cena nie została jeszcze ujawniona.

3. Integracja Pokemon GO i gier „Let’s Go”

Integracja Pokemon GO i gier konsolowych to temat, który pojawiał się już wielokrotnie przy okazji różnego rodzaju dyskusji oraz „przecieków”. Teraz już oficjalnie wiemy, że produkcja Niantic będzie mogła wchodzić w interakcję z konsolowymi produkcjami. Na jakich zasadach?

  • Możliwość przesłania pokemona z Pokemon GO do Pokemon Let’s GO – póki co nie wiemy czy będzie można ich używać w normalnej rozgrywce, w trailerze Let’s GO pokemony z gry Niantic pojawiają się w obszarze o nazwie GO PARK, który może mieć dość ograniczone zastosowanie.
  • Ze Switcha do Pokemon GO będzie można wysyłać jakiegoś rodzaju „prezenty” – jak dotąd wiemy tylko, że jednym z tych prezentów będzie mógł być specjalny, nieznany dotąd pokemon. Może to być stworzenie z ósmej generacji, które rozpocznie zapowiedzi pełnoprawnej kontynuacji gier RPG na konsole Switch jaka ma zadebiutować w 2019 roku.

Wciąż pozostaje niejasne czy pokemony przesłane do gier na Nintendo Switch będzie można jakkolwiek rozwijać czy jedynie oglądać je w specjalnym obszarze o nazwie GO PARK. Poza „prezentami” i nieznanym pokemonem, jakiego będzie można przesłać do Pokemon GO, póki co nie znamy więcej korzyści dla mobilnych graczy z posiadania gier na Switcha.

Jak już pewnie zauważyliście rozpoczęła się akcja promocyjna nowych gier i w Pokemon GO zawitał pierwszy pokemon w wersji z regionu Alola – Exeggutor.

Trailer Let’s Go Pikachu! i Let’s Go Eevee! obejrzycie tutaj:

Źródła:

https://www.serebii.net/news/2018/30-May-2018.shtml

twitter.com/Pokemon

https://pokeballplus.nintendo.com/

23 komentarze

  • Reply
    Ddd
    Maj 30, 2018 11:12 am

    Dobrze. Widać pokemon Company nie zapomina o pokemon go nawet jeśli powiązanie będzie niewielkie.

  • Reply
    ggg
    Maj 30, 2018 11:31 am

    Czyli teraz żeby uzupełnić pokedex w Pokemon Go trzeba będzie zapłacić jakieś 2 tys za nową konsolę i grę. Nie, dziękuję za takie newsy.

    • Reply
      MV
      Maj 30, 2018 7:19 pm

      Switch kosztował jakieś 1400zł jak ostatnio sprawdzałem, powoli będzie pewnie taniał. I tak wątpię żeby łączyli te gry w taki sposób.

  • Reply
    Baron Makaczambo
    Maj 30, 2018 12:30 pm

    Ja mam przerwę techniczną w pokemon go ktoś powie ile będzie trwać?

  • Reply
    Baron Makaczambo
    Maj 30, 2018 12:32 pm

    Ja mam przerwę techniczną ktoś powie ile będzie trwać?

  • Reply
    TotototoToJa
    Maj 30, 2018 12:40 pm

    A o alolańskim Exeggutorze nic nie będzie???

  • Reply
    bart
    Maj 30, 2018 12:50 pm

    Pomysł tak genialny i zaawansowy, że nie wypali i okaże się klapą w tak zaściankowym państwie jak Polska 🙁

    Alola – Exeggutor ale ich dużo oby tyle samo było vulpix-ow

  • Reply
    bobelo
    Maj 30, 2018 1:10 pm

    Jak już dadzą jakieś respy poków to jak zwykle przesadzone ilości, Exeggutor na kazdym skrzyzowaniu a kabuto i omanyte już widziany sporadycznie.

    • Reply
      bart
      Maj 30, 2018 4:41 pm

      i tak za miesiąc będzie płacz że „nie miałem okazji złapać Exeggutor-a – każdy kto złapał ten cziter ich przecież nie ma” tak do dziś jest z farfetchem – normalnie występował pok w całej Polsce a tu wielkie oczy że ktoś ma tą kaczę. Kangaskan też nic specjalnego a Seviper to w ogóle powoduje palpitacje u niektórych – skąd taki pok co tylko niby w USA.

  • Reply
    Mustang
    Maj 30, 2018 2:17 pm

    Hej, mam problem, może ktoś wie jak zaradzić?
    Po aktualizacji rano nie mogę się zalogować i za każdym razem komunikat „Faoled to log in” :/
    Próbowałem wejść w opcje czasu (mam automatyczny), a potem wymusić zatrzymanie aplikacji ale niestety to nie pomaga. Miał ktoś podobnie i może podpowiedzieć?

    • Reply
      Mustang
      Maj 30, 2018 4:48 pm

      Katastrofa…. zapewne koniec mojej gry :(((( Ale tonący brzytwy się chwyta…

      Chcąc coś zaradzić na opisany wyżej problem pokusiło mnie kliknąć try different account:/ Nie mam innego konta niż to na którym grałem.
      Jak zaczynałem grę w poprzednie wakacje stworzyłem konto na próbę. Mail 15sto minutowy, dane nie pamiętam nawet jakie (data urodzenia i…. HASŁO! ) Teraz po wylogowaniu nie mogę się zalogować i nie pamiętam hasła:( pierwszy raz się wylogowalem dziś. Konto miałem z PTC, to te dane muszę podać w PoGo? Da się jakoś odzyskać? Bo formularz odzyskiwania wymaga maila, a ja miałem 10 minutowy… :/

      Wiem, że straciłem dane jak ostatni kretyn i głupek. Ale może ktoś da radę coś mądrego podpowiedzieć zamiast się znecać nade mną bo i tak chce mi się płakać z tego powodu 🙁

      • Reply
        bart
        Maj 30, 2018 4:57 pm

        1. Sprawdzaj czemu nie możesz się zalogować – http://downdetector.pl/status/pokemon-go serwery od wczoraj są niestabilne i nie zawsze można się zalogować z PTC.

        2. Po co chwilowy mejl i dane z od czapy ? ja mam 1 fake mejl i wszędzie takie same dane i datę wpisywaną to chyba logiczne.

        3. nie mając mejla, daty nic nie zrobisz.

        • Reply
          Mustang
          Maj 30, 2018 5:05 pm

          1. Tak, dałem ciała tutaj, wiem… Czasem tak było i wystarczyło poczekać…

          2. Bo myślałem wtedy że pobawię się 10 minut i odinstaluję, nie chciałem zaśmiecać maila (fejkowego też mam, ale go tam nie użyłem, sam nie wiem czemu, chociaz jeszcze sprawdzę bo może, może… ale raczej lipa z tym) Data zapewne prawdziwa jest.

          3. Ale trzymaj kciuki, bo jak nie to będzie koniec gry dla mnie niestety :/ Od nowa bez sensu zaczynać

          Mimo wszystko jeszcze walczę, chociaż szanse na sukces marne. Próbuję hasło zgadnąć na PTC, ale trzeba czekać 15 minut po 3 próbach… Niby zawsze hasło mam podobne wszędzie, a tu nie mogę sobie przypomnieć, ale na pewno jestem blisko bo wiem z czym się wiązało 🙁

        • Reply
          Mustang
          Maj 30, 2018 5:29 pm

          Huge Pokémon News Revealed!

          Jeśli dostałem maila o tym tytule na fejk maila to znaczy że musiałem go użyć przy rejestracji… Jest szansa…

  • Reply
    DiamixPL
    Maj 30, 2018 4:05 pm

    Ten tu pokemon z prezeta to executor

  • Reply
    DawidPolakL
    Maj 30, 2018 9:16 pm

    No i pierwszy kabuto zielony złapany i to bez specjalnego szukania. Tak jak pisałem wszystko zależy od szczęścia

  • Reply
    W
    Maj 30, 2018 10:09 pm

    Aerodactyl wystepuje w ogole na dziko?

    • Reply
      MV
      Maj 30, 2018 11:44 pm

      Nie widziałem ostatnio żadnego.

  • Reply
    Art
    Maj 30, 2018 10:25 pm

    Występuje, trafiłem dwa razy

  • Reply
    W
    Maj 31, 2018 10:08 am

    Ja w poznaniu zadnego nie widzialem 🙁

    • Reply
      Art
      Cze 01, 2018 2:08 pm

      Teraz to ci niepotrzebny – za ewolucje omanyte czy kabuto dostaniesz z wyzwania – a sypie się ich tyle że raz dwa trafisz dobrego

  • Reply
    YoungUkash
    Maj 31, 2018 10:42 am

    W Polsce raczej się nie sprzeda, no bo 1500 za jakąś konsolkę która by się kupiło żeby zagrać w nowe pokemony, za tyle bym kupił iPhone SE czy tam Samsunga A5 2017, kompletnie się nie opłaca, no chyba że jest się popularnym youtuberem to i tak się zwróci, albo bogatym

    • Reply
      Delaro
      Maj 31, 2018 11:38 am

      Ciężko porównać konsole do telefonu. Telefon już posiadasz na którym działają pokemony więc po co kupować nowy? Konsole kupować tylko dla tej gry też jest głupotą jednak na switcha masz też inne fajne gry : zelde ,Mariana itp 1500 to wbrew pozorom no jest tak dużo dla osoby która ma pracę.