News 34

Integracja Pokemon GO i Pokemon Home już aktywna

Niantic wraz z The Pokemon Company udostępnia funkcjonalność, na którą pewnie wielu z Was czekało.

W grze aktywowana została już możliwość przenoszenia pokemonów z Pokemon GO do Pokemon Home. Pamiętajcie, że do skorzystania z tej funkcji potrzebujecie dedykowanego konta Nintendo (do założenia TUTAJ) – to informacja głównie dla tych, którzy planują korzystać z Pokemon Home tylko dla uzyskania boxa z Meltanem.

EDIT: Z funkcji mogą już korzystać wszyscy gracze.

Po wejściu w ustawienia w Pokemon GO należy przejść praktycznie na sam dół listy gdzie zobaczycie opcję Pokemon HOME. Po jej wybraniu trzeba się zalogować tym samym kontem Nintendo, które używacie w aplikacji Pokemon Home.

Po udanym sparowaniu kont będziecie mogli wybrać opcję “Send Pokemon” i to właśnie w tym miejscu można przesyłać pokemony z Pokemon GO do Pokemon Home. Po wybraniu pokemonów wystarczy nacisnąć “next” a potem zatwierdzić na ekranie podsumowania przyciskiem “transport”.

Co jednak najbardziej istotne, nad ekranem wyboru pokemonów możecie zauważyć niebieski pasek, który po wyborze stworzeń zmniejsza się w mniejszym lub większym stopniu:

Niantic wprowadziło system energii – energia odnawia się sama, ale można ją również odnowić za pomocą PokeCoins. Sprawia to, że nie możemy przesłać od razu wszystkich pokemonów do Pokemon Home. Poniżej wszystko co powinniście wiedzieć o dostępnej energii:

  • Maksymalna ilość energii: 10 000
  • Ilość odnawianej energii na godzinę: 60
  • Koszt pełnego naładowania paska: 1000 PokeCoins (zmniejsza się wraz z upływem czasu)

Koszty energii przesyłania pokemonów:

Koszt podstawowy jest uwzględniany zawsze i dodawane są do niego kolejne o ile jest shiny lub przekracza dany próg CP. 

Legendy

  • Podstawowy koszt: 1000
  • Shiny: 9000
  • CP od 1001 do 2000: 300
  • CP powyżej 2001: 500

Mityczne

  • Podstawowy koszt: 2000
  • Shiny: 8000
  • CP od 1001 do 2000: 500
  • CP powyżej 2001: 700

Zwykłe

  • Podstawowy koszt: 10
  • Shiny: 1990
  • CP od 1001 do 2000: 100
  • CP powyżej 2001: 300

W praktyce więc można za darmo przesłać 1 shiny legendarnego lub mitycznego pokemona na tydzień.

Poniżej dodatkowe informacje, które warto znać o funkcjonalności:

  • Transfer do Pokemon Home jest podróżą w jedną stronę – przesłanego pokemona nie da się odzyskać w GO,
  • Pokemony o większej liczbie form wracają do swojej domyślnej po transferze (np. Castform do formy normalnej, Giratina do formy Altered, Cherrim do formy Overcast etc.),
  • Do Home nie można przesłać Spindy i Kyurema w formie Black oraz White (jeszcze niedostępne w GO),
  • Do Home nie można przesłać pokemonów w formie shadow, w przebraniach oraz tych z aktywną mega ewolucją,
  • Po przesłaniu do Home pokemon traci statusy takie jak lucky lub purified,
  • Za przesłanie pokemona w Pokemon Home można odebrać Melmetala z odblokowaną formą Gigantamax (dla graczy Pokemon Sword/Shield),
  • Konto w Pokemon GO można łączyć z wieloma różnymi kontami Nintendo (po przelogowaniu się na inne),
  • Tak samo różne konta Pokemon GO mogą być połączone z jednym kontem Nintendo,
  • Po przesłaniu pokemona do Home oczywiście otrzymujemy Mystery Boxa z Meltanem,
  • Pokemony przesłane z GO do Home nie mogą być transferowane dalej do gier z serii Let’s GO, natomiast do Sword/Shield tylko w przypadku, gdy gracz posiada je w pokedexie lub już je spotkał w tytułach konsolowych.

Źrodła:

reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/jrwb8m/pokemon_go_to_home/

https://niantic.helpshift.com/a/pokemon-go/?p=web&s=accessories-and-services&f=sending-pokemon-to-pokemon-home

34 komentarze

  • Reply
    Tomixon28
    Lis 11, 2020 12:36 pm

    Trochę do kitu z tym przesłaniem bo ja mam 25 poziom i nie mogę więc bez sensu

  • Reply
    acidlei
    Lis 11, 2020 2:37 pm

    OK… a w takim razie poza uzyskaniem boxa z Meltanem do czego jest potrzebne Pokemon Home graczom Pokemon Go…?

  • Reply
    WIktor
    Lis 11, 2020 6:29 pm

    czy meltan może być shiny

  • Reply
    TheKlucha
    Lis 11, 2020 7:04 pm

    “Po wejściu w ustawienia w Pokemon GO należy przejść praktycznie na sam dół listy gdzie zobaczycie opcję Pokemon HOME. Po jej wybraniu trzeba się zalogować tym samym kontem Nintendo, które używacie w aplikacji Pokemon Home.” i Tu już wszystko się wypierdala gdyż nie chcę mnie połączyć z kontem

  • Reply
    pawel
    Lis 11, 2020 7:32 pm

    Czy Mystery Boxa otrzymuje sie jednorazowo za przesłanie do home, czy można zdobyć ich więcej?

    • Reply
      zordon
      Lis 16, 2020 8:42 pm

      podlaczam sie pod pytanie. na jakich to dziala zasadach?

    • Reply
      wow
      Lis 16, 2020 8:43 pm

      zmienilo sie cos przez pandemie? raz w tygodniu przez 30minut w ruchu?

      • Reply
        zordon
        Lis 16, 2020 8:44 pm

        czesc, czy zmienilo sie cos w pandemii czy to dziala po staremu czyli raz w tygodniu przez 30minut w ruchu?

    • Reply
      hejka
      Lis 16, 2020 8:46 pm

      podlaczam sie pod pytanie.

      to nadal dziala 30minut raz w tygodniu i trzeba chodzic czy cos zmienilo sie w pandemii?

  • Reply
    Piasecki88
    Lis 11, 2020 9:02 pm

    A co nam ta nowa opcja? Nie skorzystam z tego

    • Reply
      Ach
      Lis 11, 2020 9:14 pm

      Napisali popisali a wytlumaczyli do czego sluzy?

    • Reply
      Hideharu_Mijahira
      Lis 11, 2020 10:48 pm

      Dzięki temu możesz przesyłać sobie poki z Pokémon Go do gier sword i shield, ale nam bardziej przyda się opcja ze za wysłanie byle jakiego poka do home, otrzymamy mystery box z meltanami

  • Reply
    Ach
    Lis 11, 2020 9:12 pm

    Czy ktos mial moze problem ze zbiciem Lugii? (RH) W siedem osob bilismy. 5 podejsc i nie zeszla…tylko 1 rajd tak wygladal Az reka zdretwiala i czas sie skonczyl

    • Reply
      Hideharu_Mijahira
      Lis 11, 2020 10:45 pm

      A dobre konta? Czy 20 levele?

      • Reply
        Ach
        Lis 12, 2020 3:06 am

        Bylo nas czworo i zabraklo kilku sekund wiec przy drugim podejsciu weszly jeszcze trzy osoby i taki zonk hi hi ja lvl 40 trzy na pewno powyzej 30 jeszcze jedna 40.. Moze pozniej nie mieli czym leczyc no nic to Lugia zżarła raidpassa-wygrala.

    • Reply
      Glos rozsadku
      Lis 11, 2020 11:33 pm

      “W 7 kont” to chyba za dużo powoedziane. Nie nazwałbym czegoś takiego “kontem”. W 4 konta na luzie zbijałem lugię, a w 7 hak biłem z kilkoma osobami z 30 lvlem zostawała nam połowa czasu. Jak zakładacie nowe konta tylko po to żeby zbić lugię i bijecie 5 lvlem to macie nauczkę 😉

    • Reply
      Maciek
      Lis 11, 2020 11:41 pm

      Ja zbijam lugie swoją ekipą w 4 a potrafiłem z innym w 6przegrac .ale ogólnie 6 dobrych kont to na luzie schodzi .MaciekUnchartet.level 39 .

    • Reply
      R
      Lis 12, 2020 10:23 am

      Wszystko zależy od ataku Lugii, poziomu graczy, a w zasadzie dobranych poków do walki. Teoretycznie można zbić w trzy konta, ale w praktyce cztery na 40 poziomie to minimum. Lepiej atakować minimum w 5 kont. Jeśli nawet gra się w 6 kont, niewiele jest graczy 40 poziomu i na niektórych kontach gra się drugim garniturem pokemonów, do tego jakimś szajsem typu Aggron, to mamy niemalże gwarantowaną przegraną.
      Ostatnie legendy rozleniwiały ludzi, większość robiło się w trzy konta, a niektóre nawet w dwa. Lugia przypomniała stare, dobre czasy, gdy trzeba było zebrać ekipę 7-8 osób, by stłuc jakiegoś legendarnego ptaka 🙂

  • Reply
    Polisz_boj
    Lis 12, 2020 1:08 pm

    To uczucie kiedy brakuje Ci 50k XP do 33lvl…

  • Reply
    Asikwlosik
    Lis 12, 2020 1:43 pm

    Czy ktoś miał tak, że konta się połączyły, ale nie można wybrać żadnego pokemona? Mam ful energii i 37 lvl. Ktoś coś?

    • Reply
      Pd
      Lis 13, 2020 2:40 pm

      Podłączyłem pokemon go i pokemon home. Specjalnie pobralem pokemon home. Wysłałem sobie onyxa i dostałem mystery box . Przez godzinę złapałem furę meltanow. Jestem zadowolony. Wszystko działa. Mam level 37.

  • Reply
    kawalec
    Lis 12, 2020 1:44 pm

    Cześć. Mam taki problem, że połączyłem się już z pokemon home, wchodzę w GO zgodnie z instrukcją i jestem już na etapie wybierania pokemonów, które można przesłać do home, tylko wszystkie są bardziej matowe i nie mogę żadnego wybrać. Macie pomysł o co może chodzić? Mam level 37 i nie przesłałem żadnego pokemona, więc ta energia na pewno mi się nie skończyła.

  • Reply
    Ari
    Lis 12, 2020 5:05 pm

    Uwaga, usunąć pokemona z Pokemon Home można tylko z poziomu Switcha. Wiem, głupie to. Natomiast na konsoli w Pokemon Home można sobie organizować poki i je usuwać, aplikacja na telefonie służy do wymiany pokami.

  • Reply
    K
    Lis 12, 2020 7:47 pm

    Ej a co trzeba zrobić żeby przesłać pokemony do home jak ma się tą aplikacje pokemon home a w pokemonach w ustawieniach nie mam nigdzie pokemon home?

  • Reply
    Byakko
    Lis 12, 2020 7:59 pm

    Posiadam poziom powyżej 33 oraz najnowszą aktualizację gry, mimo to nie mam w ustawieniach opcji “Pokemon Home”. Co może być tego powodem i ja to rozwiązać?

  • Reply
    Szybkościomierz
    Lis 12, 2020 10:04 pm

    Ja mam 33 level i mi normalnie mogę wysłać sobie pokemona z pokemon go do home i odebrać meltan boxa

  • Reply
    szogo
    Lis 12, 2020 10:40 pm

    wreszcie można wymieniać poki z graczami z całego świata i nie czekać aż się znajdzie łaskawy gracz do wymiany

  • Reply
    Epicki ślązak
    Lis 13, 2020 7:11 am

    Ciekawe…

  • Reply
    Meltan?
    Lis 13, 2020 9:58 pm

    Wszystko fajnie, ale dlaczego jak otworzyłam mystery box to nie pojawił się ani jeden meltan?? Przez godzinę czekałam i nic. Ktoś zna odpowiedź

    • Reply
      Meltan?
      Lis 17, 2020 6:43 pm

      i ponownie to samo, otwieram box i żaden meltan się nie respi…. ktoś tak miał?? pisałam do Niantic, ale odpisali tyle, że to wina słabego połączenia tylko że ja mam pełny zasięg i wszystko śmiga…. brak słów.

  • Reply
    nek
    Lis 14, 2020 1:11 pm

    We wtorek od 18 do 19 będzie 2x candy za łapanie, ciekawe czy jak odpalę boxa to będą meltany czy meowth tak jak na esencji, próbował już ktoś?;>

    • Reply
      Seba
      Lis 14, 2020 4:10 pm

      Będą meltany. X2 Candy. Przerabiałem temat.

      • Reply
        nek
        Lis 16, 2020 7:45 pm

        Dzięki, to czekam z boxem, będzie fajny melmetal 14/14/14 😀

  • Reply
    michaass
    Lis 16, 2020 8:41 pm

    Cześć,

    Meltan Box działa raz w tygodniu przez 30minut i trzeba się poruszać? 😛
    Czy w czasie pandemii coś się zmieniło?