News Niezbędnik gracza 12

Jak dobry będzie Charizard z Blast Burn?

Blast Burn będzie specjalnym atakiem na sobotni Community Day z Charmanderem w roli głównej. Jak zmieni on oblicze Charizarda?

Mamy już potwierdzone informacje o tym, że to właśnie Blast Burn będzie ładowanym specjalnym atakiem, który zyska Charizard ewaluowany lub złapany podczas trzygodzinnego okienka. W konsolowym odpowiedniku gier Pokemon Blast Burn jest jednym z “trójcy” ekskluzywnych ataków dla starterów (Frenzy Plant, Blast Burn i Hydro Cannon), które mają identyczne statystyki – możemy się więc spodziewać, że jego wszelkie statystyki będą identyczne jak w przypadku Frenzy Plant. W przypadku Charizarda jednak specjalny atak nie będzie tak kluczowy jak wspomniany przed chwilą trawiasty ruch dla Venusaura (dzięki niemu starter z Kanto wyprzedził Exeggutora pod względem DPS), ponieważ ognisty starter musi rywalizować z legendarnym Entei i przede wszystkim Moltresem.

W wyniku symulacji serwis gamepress uzyskał następujące wyniki dotyczące DPS i TDO Charizarda z atakami Fire Spin/Blast Burn, przy założeniu że ma on identyczne statystyki jak Frenzy Plant.

bb

Jak widzicie Charizard nieco wyprzedza Moltresa z Fire Spin/Overheat pod względem DPS (obrażeń na sekundę). W przypadku TDO (Total Damage Output) nie jest jednak tak dobrze – TDO uwzględnia ile pokemon zada obrażeń w ciągu całego cyklu “życia” na polu walki a Charizard jest mniej wytrzymały zarówno od Entei jak i Moltresa. W przypadku raidów marginalna różnica w DPS może nie wystarczyć by zastąpić legendy jako najlepszy wybór.

Gamepress dla porównania dołączył do rankingu legendę z czwartej generacji – Heatrana, by pokazać, że nadchodzi ognisty pokemon o DPS Moltresa i wytrzymałości Entei. Jeżeli nie macie Rare Candy na pęczki to wysokopoziomowe Charizardy (np. z Charmanderów złapanych na booście) mogą wam oszczędzić rzadkich zasobów wydanych na Moltresa/Entei w oczekiwaniu właśnie na Heatrana.

Z legend trzeciej generacji do wprowadzenia pozostało już tylko tzw. Regi trio – Registeel, Regice i Regirock. Dwa pierwsze tytany są wrażliwe właśnie na ataki typu ognistego (kolejno typ stalowy i lodowy) i posłużyły za porównanie w symulacjach raidowych.

(im wyżej tym większy DPS, im bardziej na prawo tym wyższe TDO)

Na wykresach Moltres pod względem DPS jest wyżej – ale jest to bardzo sytuacyjny wynik. Symulacje wahają się od około 13 do około 15 DPS w przypadku Moltresa – jego najlepszy atak, Overheat, jest ruchem jednopaskowym i nie za każdym razem ognista legenda jest w stanie użyć go tyle samo razy podczas “życia”. Dwupaskowy Blast Burn zapewnia Charizardowi, że praktycznie za każdym razem jest w stanie uzyskać DPS na poziomie 14 punktów.

(im wyżej tym większy DPS, im bardziej na prawo tym wyższe TDO)

Gamepress sprawdziło efektywność Blast Burn w gymach na przykładzie Blissey, ponieważ typ ognisty jako jeden z niewielu jest odporny na typ fairy (Dazzling Gleam u Blissey). Atakujący typu ognistego nie mają zbyt wielu okazji do zadawania superefektywnych obrażeń, ale ich efektywność znacznie wzrasta kiedy ruchy są wzmacniane przez pogodę typu clear. Blast Burn jak każdy atak wielopaskowy ma jednak przewagę w “czyszczeniu” gymów z pokemonami o niższej motywacji (można je częściej używać i marnują mniej energii na osłabione stworzenia).

Blast Burn będzie dużym wzmocnieniem dla Charizarda, sprowadzając jego DPS na poziom legendarnych pokemonów. W wielu przypadkach do walk w gymach/raidach znajdziecie lepsze opcje, ale może on posłużyć jako “budżetowa” opcja do uzupełnienia waszych teamów – np. gdy nie chcecie wydawać Rare Candy na Moltresa/Entei lub podczas Community Day wyewoluujecie wysokopoziomowego Charizarda dla zaoszczędzenia Stardustu. Tak jak wspomniałem wcześniej – jeśli nie macie w nadmiarze Rare Candy to najlepiej wstrzymać się z ulepszaniem ognistych legend i poczekać na Heatrana z 4 generacji. Tym bardziej, że w przypadku Regi trio uniwersalnym wyborem będzie Machamp.

Źródło: https://pokemongo.gamepress.gg/blast-burn-charizard-and-its-place-meta

12 komentarzy

 • Reply
  adaś
  Maj 15, 2018 8:25 pm

  O której zaczynamy 19-tego ?

  • Reply
   Katsumori
   Maj 15, 2018 8:49 pm

   Prawdopodobnie o 10 ale nie jestem pewiem.

  • Reply
   reddwarf
   Maj 15, 2018 10:24 pm

   Ktoś wie już coś o tym nowym upgrade do plecaka ?

   • Reply
    zbyniot
    Maj 16, 2018 6:46 pm

    limit plecaka został zwiększony z 1500 do 2000 szt ale trzeba trochę monet wydać żeby to osiągnąć 🙂

    • Reply
     Wojci3ch
     Maj 16, 2018 11:50 pm

     wczoraj o 22 już byl 1700 obecnie 3k monet ale obecnie szkoda bo moze fajne paczki beda

 • Reply
  Katsumori
  Maj 15, 2018 8:52 pm

  W godzinach od 11-14 bedzię trwać community day. Na 100%.

 • Reply
  GatiXD
  Maj 15, 2018 10:19 pm

  11-14 powodzenia w lapaniu shiny

 • Reply
  Katsumori
  Maj 17, 2018 3:36 pm

  Wie ktoś gdzie można dostać zapro na ex w warszawie? Chodzi mi tylko o parki.

  • Reply
   bart
   Maj 17, 2018 4:58 pm

   Jak o parki ? w parku masz małe szanse na zapro… polecam te miejsca na świeżym powietrzu:

   Wirnik – metro Politechnika na 6rajdów 1 zapro
   Graffiti Przejście Podziemne “Słoneczne” – Służew wyścigi konne – na 3 rajdy 3 zapro
   Pegasus of Wood – Ursynów kopa Cwila 1 rajd 1 zapro
   Hemingway II – Królikarnia
   Ciuchcia – metro Kabaty
   Mural Przy Metrze – metro Kabaty
   najczęściej rozdawane zaproszenia +

   Galeria Mokotów i Arkadia – zawsze zaproszenie wpada

 • Reply
  evoLucjan
  Maj 18, 2018 6:10 am

  Poczatek miesiaca byl taki fajny, a teraz jest lipa z pogoda. Liczylem na dobry wynik jutro, z 200 charmanderow, pare shine i moze jakas setka. Myslalem, ze pozbieram sobie jezdzac rowerem, a tu lipa. Zrobcie cos z ta pogoda;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.