News 11

Jak dobry jest Slaking?

Slaking to pokemon, który wywoływał jeszcze większe emocje Blissey i to na długo przed pojawieniem się trzeciej generacji. Czy rzeczywiście było się czego obawiać?

Głównym problemem ze Slakingiem był fakt, że sposób przenoszenia statystyk z gier konsolowych do Pokemon GO, czynił go pokemonem o jednych z najwyższych statystyk w grze – wyższych, niż wiele legend. Co prawda w oryginalnej serii także jest potężny, ale przede wszystkim jego moc ogranicza tzw. ability, czyli pasywna umiejętność, która umożliwia mu atakowanie tylko co drugą turę. W Pokemon GO ability nie ma, ale Niantic znalazło sposób na osłabienie Slakinga. Jak się okazuje dość „bolesne”.

Na początek tak jak w przypadku m. in. Mewtwo czy Ho-Oh, statystyki Slakinga zostały zmniejszone o około 9%.

ATK DEF HP MAX CP
Stare statystyki 319 201 300 5441
Nowe statystyki 290 183 273 4548

Największym osłabieniem tego pokemona stały się jednak jego ataki. Jedyny szybki ruch jakiego jest w stanie nauczyć się w Pokemon GO to Yawn. Nie zadaje on praktycznie obrażeń (bliskie 0) a jego zadaniem jest uzupełnianie energii dla ataków ładowanych. Mówiąc inaczej – poza tzw. atakami charge (Earthquake, Hyper Beam, Play Rough) Slaking nie jest w stanie zrobić krzywdy swojemu rywalowi. Wszystkie te zabiegi ze strony Niantic nieco zbliżyły tego pokemona do jego oryginalnej postaci.

Mimo bardzo wysokiego maksymalnego CP nie polecam używać rare candy ani inwestować Stardust w Slakinga – moveset sprowadził go do roli pokemona co najwyżej przeciętnego. W ataku znajdziecie wiele lepszych opcji a w obronie wystarczy unikać jedynie jego ataków ładowanych – dobry Machamp jest w stanie wyjść z trzykrotnej walki ze Slakingiem w gymie praktycznie bez szwanku. To dobitnie pokazuje jak przeciętnym jest pokemonem.

11 komentarzy

  • Reply
    Wooper
    Gru 13, 2017 8:22 pm

    Przy aktualnym systemie gymów w obronie i tak byłby nijaki, bo szybko CP by spadało. Z resztą w obecnej sytuacji tj. braku chęci rywalizacji, wszystkim zależy by zdobyć tylko 50 coinsów. Bycie w gymie to już nie prestiż, tylko modlitwa by ktoś mojego poka zrzucił. Ja naprawdę czasem nie mogę uwierzyć, że spoko grę, z tak kozackim potencjałem, tak bardzo psują. Pytanie tylko dlaczego?

    • Reply
      andres
      Gru 14, 2017 12:46 am

      Prawda. Po zmianach gymy straciły na znaczeniu i atrakcyjności. Tam była jakaś taktyka. A teraz. Mam taki gym niedaleko domu, że 1,5 miesiąca temu założyłem nowe konto w innym teamie, tylko po toby go odbijać, bo nie ma chętnych. I powiem, że teraz nawet nie mam ochoty chodzić tam i grać między sobą.

      • Reply
        bart
        Gru 14, 2017 1:24 am

        Ja gram na 2 konta i bardzo chwalę sobie ten system , przynajmniej podczas promocji nie płaczę jak większość tu osób, że nie mam monet i że drogo … 800 monet za zestaw strasznie „drogo”.

        Slaking czeka na zrobienie potencjalny kandydat to 30lvl i 88IV vs 19lvl i 91% IV , candy bajecznie łatwo się zbiera w odpowiednią pogodę w parkach albo lesie są regularne nesty.

        Ważne by Slaking miał sporo CP i przypadkowym osobą nie chciało się go zbić w drodze do pracy/szkoły, tylko bym ja mógł sam go zbić po odpowiednim czasie=zebraniu 50monet.

        • Reply
          Wiktor
          Gru 16, 2017 10:06 am

          No I to pokazuje jack slaba robi sie gra! Jaki sens ma granie na dwa konta tylko między sobą! Dla mnie to nuda bo zależy ci żeby wsadzić jak najsłabszego poka który tylko wysiedzi 8 godz i zmiana. Zupełnie mija się to z celem gry.

  • Reply
    Leinad
    Gru 13, 2017 9:06 pm

    Prawda, nowy system gymow to jedna wielka kpina. Ciekawe czy coś z tym zrobią czy taki już zostanie.

    • Reply
      Jane Ahonen
      Sty 02, 2018 6:25 pm

      Nic nie zrobią bo wtedy stracą na mikrotranzakcjach. Jak nikt nie zbije to nikt nie dostanie 50 coinsó

  • Reply
    Korath
    Gru 14, 2017 6:50 am

    każda przypadkowa osoba z przypadkowym machampem zbije slakinga zupełnie przypadkiem bez wysiłku. Tobie nie to to strata dustu i candy ale co kto woli 🙂

  • Jako pierwszy w Polsce mam Slakinga 82% i cp 3377, mam jeszcze do 3 ewolucji tego białego z IV 94% 🙂
    Okazuje się że bez sensu latałem po lesie w drszczu ? Chciałem mieć najlepszego pokemona do obrony gymów a wychodzi na to że ten Slaking to zwykły leszcz .:-(

    • Reply
      hejterhejterów
      Gru 14, 2017 3:54 pm

      Twoja wieś to nie Polska 😛 w Warszawie jest sporo Slakingów, co do zbierania cukierków wystarczy iść w dwa parki i tam są nesty lub jechać za miasto do jakiegoś lasu. Większość graczy z większych miast z rajdów ma tyle rare candy, że nie ma większego sensu zastanawianie się nad 100 candy.

  • Reply
    RexHunterson
    Gru 14, 2017 8:38 am

    „nie polecam używać rare candy ani inwestować Stardust w Slakinga” – jest taka część graczy drogi Ivrinie, która nie interesuje się zanadto zbijaniem gymów, więc czemu by nie zainwestować w Slakinga? Zwłaszcza dla ujrzenia 4500cp nad pokemonem.

  • Reply
    shanti
    Gru 14, 2017 1:37 pm

    Z tym jako pierwszy w Polsce to przegiales bo juz 9 grudnia widziałem slakinga 4047 na zlb xD