News 21

Jak raidować na odległość?

Zapowiadana już jakiś czas temu funkcja raidowania na odległość pojawiła się w Pokemon GO – co warto o niej wiedzieć?

Ciężko sobie wyobrazić, że gdyby nie obecna sytuacja związana z wirusem, Niantic zdecydowałoby się na taki krok jak raidy na odległość – w końcu clue tej gry to wyjście na zewnątrz, integracja z innymi graczami i eksploracja. Cel uświęca jednak środki i dzisiejszego wieczora stało się to co producent Pokemon GO obiecał nam już jakiś czas temu, bo właśnie od niedawna możemy dołączać do raidów widocznych na naszym radarze bez wychodzenia z domu.

Poniżej najważniejsze informacje o raidach na odległość:

1. Remote Raid Pass

Zwykłe Raid Passy i Premium Battle Passy nie pozwolą wam dołączyć do raidu na odległość – w tym celu musicie zaopatrzyć się w nowy przedmiot o nazwie Remote Raid Pass.

Na początek Niantic udostępnił wszystkim graczom paczkę za 1 PokeCoin, która zawiera 3 Remote Raid Passy. Jeśli chcecie zakupić ich więcej to w sklepie gry dostępny jest 1 Remote Raid Pass za 100 PokeCoinów lub pakiet trzech za 250 PokeCoinów. Ważne – Remote Raid Passy są obecnie w cenie promocyjnej a ich cena w przyszłości ma się zmienić na wyższą. W tym momencie istnieje również limit posiadanych Remote Raid Passów w ekwipunku (5).

2. Jak dołączyć do raidu?

To proste – jeśli jakiś raid jest widoczny na waszym radarze (a wasza postać ma 5 poziom lub wyższy) to możecie do niego dołączyć. Wystarczy wejść w radar i nacisnąć “view” lub najzwyczajniej w świecie podejrzeć wybrany gym z poziomu świata gry. Zamiast standardowego przycisku dołączenia do raidu zobaczycie nieco inną, bo różową belkę – to oznaka, że dołączacie do raidu na odległość.

3. Limity

Pamiętajcie, że na start Niantic udostępniło funkcję na bardzo korzystnych warunkach, ale z czasem gdy sytuacja na świecie się poprawi będą wprowadzane limity.

  • Docelowo na odległość do raidu dołączy maksymalnie pięciu graczy, jeśli będziecie tym szóstym to gra przeniesie was do nowego lobby – w tym momencie limit wynosi 10 graczy,
  • Docelowo obrażenia zadawane przez graczy raidujących na odległość będą mniejsze niż normalnie – będą, bo na początek Niantic postanowiło ich nie zmniejszać. Może to być wskazówka, że raidy na odległość zostaną z nami na dłużej, ale w przyszłości nie damy rady już tak łatwo pokonać np. legendy tylko z raidującymi zdalnie (o ile w ogóle będzie to możliwe),
  • Wspomniany wcześniej limit w liczbie posiadanych Raid Passów – teraz wynosi on 5 Remote Raid Passów (gdy posiadacie 3 to zobaczycie błąd próbując zakupić kolejny, ale gdy wydacie jeden z nich i kupicie kolejne 3 to metoda zadziała), być może gdy cena wzrośnie to limit zostanie zniesiony,

4. Zapraszanie przyjaciół

W tym momencie funkcja jest nieaktywna, ma zostać dodawana w bliżej nieokreślonej przyszłości. Teraz do raidu mogą dołączyć jedynie gracze widzący gym na swoim radarze.

Gdy pojawią się nowe informacje będziemy na bieżąco aktualizować wpis. Jeśli macie jakieś pytania, na które odpowiedź można dopisać do poradnika – dajcie nam znać w komentarzach.

Źródło: https://niantic.helpshift.com/a/pokemon-go/?p=web&s=top-articles&f=joining-raids-remotely

21 komentarzy

  • Reply
    Gracz
    Kwi 27, 2020 10:03 pm

    A co w przypadku gdy mam pokemona w gymie , wtedy rajd również mam na radarze , czy mogę dołączyć do ? Który np. Jest 5km. ?

    • Reply
      Hejterhejterow
      Kwi 27, 2020 10:38 pm

      Działa to tylko na rajdy, które są widoczne na Twoim radarze.

  • Reply
    Loloe
    Kwi 27, 2020 11:20 pm

    No ok. Ale ja mam do najbliższego gymy 2.5km i nie widzę rajdów na radarze, czy twórcy gry robią coś dla graczy mieszkających na wsiach gdzie faktycznie i tak trzeba się ruszyć z domu żeby wziąć udział w rajdach….

    • Reply
      MachrId
      Kwi 28, 2020 9:11 am

      A ja mam do gymy 30km i kogo to obchodzi, nie widzisz gyma to i tak nie robiłeś raidów, zainstaluj sobie fly i nie marudź

    • Reply
      ILDHUR
      Kwi 28, 2020 10:17 am

      Wystarczy trochę chęci i zaparcia, a nie tylko marudzenie i płacz, że jest się ze wsi. Też jestem z małej wsi i mam dwie pierwsze generacje uzupełnione, z 3 mi kilku legend i Deoxysów brakuje, a 4 i 5 idą dość dobrze. Gram od lipca 2016 roku i widać jak Niantic rozwija grę i usprawnia ja na terenach wiejskich.

  • Reply
    Foro
    Kwi 28, 2020 6:42 am

    A co z graczami na wsi? Ja do gym’u mam 2 km i nie widzę go na radarze? Trochę lipa

    • Reply
      Gracz
      Kwi 28, 2020 11:43 am

      Ja grałem jak był 1pokestop na wsi. Gdy się przeprowadziłem drugi(Gym) kupiłem na allegro z 8 zl. Dzisiaj mam 4gymy i 17 pokestopow i rośnie! Wystarczą chęci i cierpliwość i cyk 40lvl …

  • Reply
    Gracz
    Kwi 28, 2020 7:47 am

    Ok. Rozumiem, dzięki za info. Ps. O co chodzi z tym zadaniem specjalnym
    THROWBACK CHALLENGE 2020: ? ja je mam a żona i syn już nie, dodam tylko że wszyscy mamy ten sam lvl a mi ono wskoczyło ok.godziny 00:00 gdy poznikały na chwilę wszystkie gymy i pokestopy z map a gra się zawiesiła…

    • Reply
      Seskel
      Kwi 28, 2020 9:17 am

      Wydaje mi się że zależy to od tego kiedy gracz dołączył do gry, ja gram od początku i to mam, dziewczyna już nie.

    • Reply
      R
      Kwi 28, 2020 9:37 am

      Dobre pytanie, mam tak samo. A wczoraj gra zwyczajnie wariowała – ani kliknąć w pokemona, ani nic. Początkowo myślałem, że może aplikacja jest w różnych wersjach, ale przelogowałem konta na działającej wersji i na niektórych kontach tego nie ma i już.

      • Reply
        R
        Kwi 28, 2020 9:43 am

        Już wiem – jest na na anglojęzycznych stronach. To niezapowiedziane, nadchodzące zadanie specjalne i Niantic udostępnił to za wcześnie dla niektórych – to błąd :-))) Z czasem zadanie zostanie udostępnione wszystkim, ale my, którzy już je mamy drugi raz nie dostaniemy tego zadania. To by tłumaczyło, dlaczego zadanie jest w zakładce “dzisiaj” zamiast “specjalne”. Dali ciała 😀

  • Reply
    Q
    Kwi 28, 2020 10:50 am

    Kiedy będą field research bez kręcenia pokestopem?

  • Reply
    Gracz
    Kwi 28, 2020 11:31 am

    A to spoko takie “błędy” mogę tolerować dzięki za odpowiedź.

  • Reply
    brauni111
    Kwi 28, 2020 12:25 pm

    Przepraszam, że zupełnie nie w temacie ale forum nie żyje :/

    Mam pytanie do użytkowników Go-Tcha Evolve:

    Jaki macie zasięg bluetooth , w mojej nowej sztuce zasięg jest 1m, wystarczy że przełożę telefon do innej kieszeni i połączenie się zrywa. Jak są blisko to trzyma godzinę.
    Wysyłać na gwarancji ?

    Słuchawki działają z 5m przez dwie ściany :/

  • Reply
    Rolo
    Kwi 28, 2020 3:16 pm

    3000 7979 1876

  • Reply
    ach
    Kwi 28, 2020 4:16 pm

    na czas “korony” przyjmę do znajomych 3 osoby. Mam sporo znajomych, więc jak przestanie sypać prezentami z pokestopów i wszystko wróci do normy to na prezenty nie liczcie:). Jeśli ktoś straci cierpliwość proszę mnie wykasować. (mat1010)

    • Reply
      ach
      Kwi 28, 2020 6:16 pm

      Mój kod 3746 9128 9310

      • Reply
        Ach
        Kwi 28, 2020 9:32 pm

        Dziekuje, zaproszenia przyjete. Wiecej osob niestety nie dam rady przyjac.

  • Reply
    Marika
    Kwi 29, 2020 11:04 am

    0381 1781 2177

  • Reply
    Hoff