News 21

Jak wytrenować smoka

Serwis gamepress.gg w ostatnim czasie znany jest z tematycznych i ciekawych poradników, które dotyczą przede wszystkim określonych typów pokemonów. Dziś przyjrzymy się wpisowi na temat smoków w Pokemon GO. 

W “starych dobrych czasach” generacji pierwszej oraz drugiej właściwie tylko jeden smok panował w swojej dziedzinie i nikt nie mógł zakwestionować jego królowania.

Generacja trzecia przyniosła dwa konkurencyjne smoki o podobnych zdolnościach oraz jednego, jeszcze niewprowadzonego do gry pretendenta. Wielu z was zapewne zastanawia się czy wciąż opłaca się inwestować w armię Dragonite, czy też któryś z nowych smoków go skutecznie zastępuje. W tym artykule rozważymy korzyści oraz koszty związane z ulepszaniem Dragonite, Salamence, Rayquazy i przewidzimy potencjalną wartość Latiosa.

Draco Meteor kontra Outrage

draco

Dzięki ostatniemu Community Day Dragonite jest bardziej dostępny niż kiedykolwiek. Pokemon ten ma tę przewagę, że jest już “weteranem” w Pokemon GO – przecież wielu graczy już przed Dniem Społeczności posiadało co najmniej jednego.

Ekskluzywny atak, który można było otrzymać ewoluując Dratini/Dragonaira do ostatniej formy podczas eventu, to Draco Meteor. Jak się jednak okazało w większości sytuacji to Outrage nadal pozostaje lepszą opcją. W skrócie – nie zyskujecie na ulepszeniu Dragonite z Draco Meteor, oprócz oczywiście poczucia “nowości”.

Zawsze istnieje możliwość, że Draco Meteor stanie się lepszym atakiem w przyszłości, a w tym przypadku posiadanie jakiegokolwiek Dragonite z ekskluzywnym ruchem jest lepsze niż ich brak.

Werdykt: Jeśli chcesz ulepszyć Dragonite z Outrage, to nie tracisz praktycznie nic w stosunku do tego z Draco Meteor.

Salamence vs Dragonite

salamence2

Jeżeli jesteś uprzywilejowany w kwestii dostępu do skanera lub po prostu szczęściarzem i wyklułeś wystarczająco dużo Bagonów, to możesz być teraz w punkcie, w którym rozważasz ulepszenie Salamence. W porównaniu do Dragonite, Salamence oddaje nieco zdolności obronnych w zamian za większą siłę ofensywną oraz ma dostęp do jednego smoczego ataku ładowanego – Draco Meteor. Z tego powodu Salamence cierpi na pewne problemy z “regularnością”. W idealnych scenariuszach nieznacznie przewyższa wszelkie warianty Dragonite pod względem DPS, ale znika z pola walki szybciej przez swoją mniejszą wytrzymałość. Jeśli jesteś zadowolony z Dragonite, to zastanów się nad inwestowaniem w Salamence. Jest to dobra opcja dla waszego Stardustu jeśli macie dodatkowe zapasy, bo jego rola nie sprowadza się wyłącznie do bycia ciekawostką tak jak np np. Flygon.

Werdykt: Jeśli posiadasz zasoby Stardustu, to możesz ulepszyć Salamence, ale jeśli są dość ograniczone, to lepiej zrobisz idąc w Dragonite.

Rayquaza vs Dragonite

rayquaza

Najlepiej zobrazujecie sobie Rayquazę jeśli pomyślicie o nim jak o Salamence, który miałby dostęp do Outrage. Atak Rayquazy w stosunku do Salamence jest nieznacznie, ale zauważalnie większy, co pozwala mu osiągnąć wyższy breakpoint dla ataku Dragon Tail w raidach przeciwko niemu samemu. Ma najwyższy neutralny DPS w grze, pokonując nawet Mewtwo z Confusion/Shadow Ball. Zmaksowany Rayquaza może bardziej elastycznie wchodzić do waszych drużyn raidowych niż zmaksowany Dragonite. Już samo to jest powodem, by go ulepszyć.

Problemem są cukierki. Są one znacznie trudniejsze do zdobycia niż cukierki dla Dragonite. O ile nie zrobiliście prawie 100 raidów na Rayquazę, maksymalny 40 poziom wymaga użycia zapasów Rare Candy. Chociaż nieco wyższy DPS od Dragonite jest kuszący, może być trudno uzasadnić przekierowanie Rare Candy z prawdopodobnie bardziej przydatnych specjalistów takich jak Raikou, Kyogre czy Groudon, którzy mogą mieć większy wpływ na przyszłe raidy.

Pokemon ten na poziomie 30,5 ma taką samą moc ofensywną jak Dragonite na 40. Na tym poziomie Rayquaza jest jak tańsza wersja Dragonite z punktu widzenia Stardustu. W mojej opinii [gamepressu przyp. red.] jest to marnotrawstwo. Nisza Rayquazy to potężna siła ofensywna, którą można osiągnąć tylko w pobliżu poziomu 40. Jeśli nie pragniesz dodatkowego DPS, to być może Rayquaza nie jest dla ciebie.

Werdykt: Nie ulepszaj Rayquazy jeśli potrzebujesz Rare Candy dla innych legend (np. Raikou, Kyogre, Groudon czy Mewtwo). Rozważ nieinwestowanie w Rayuquazę, gdy już zainwestowałeś w Mewtwo z Shadow Ball.

Latios: spojrzenie w przyszłość

latios

Nikt nie wie kiedy Latios będzie dostępny, ale jego przewidywane statystyki i przypisane ataki wzbudziły zainteresowanie wielu. W porównaniu do Dragonite, Latios ma nie tylko lepsze statystyki, ale także niedostępny już dla pomarańczowego smoka moveset Dragon Breath/Dragon Claw. Choć ataki te nie mają najpotężniejszej mocy, to są idealne do uników i skuteczne w walkach na gymach. Latios jest również odporny na atak Psychic, jeden z najczęściej widywany u najlepszych obrońców w grze.

Jednak spadek mocy w porównaniu do topowych smoków, sprawia że dość trudno w pełni uzasadnić wydatek Rare Candy na Latiosa. Dragonite lub Rayquaza z Outrage to optymalne wybory a Latios nie jest tak istotny w kwestii gymów jak np. pokemony typu walczącego jak Hariyama lub Machamp.

Werdykt: Biorąc pod uwagę obecne informacje, Latios nie jest dobrą inwestycją Rare Candy o ile nie macie ich w nadmiarze.

Źródło: https://pokemongo.gamepress.gg/how-train-your-dragon

21 komentarzy

 • Reply
  GnollPL
  Mar 03, 2018 2:16 pm

  Wersja tl;dr – jak macie dobrego Dragonite’a, to możecie olać resztę smoków, chyba że sr*cie stardustem i rare candy 🙂

  • Reply
   a
   Mar 03, 2018 11:38 pm

   No i jak tak robię, bo tak się fajnie zdarzyło, że z jajek wypadały mi fajne Dratini.
   W efekcie mam teraz 3 Dragonite:
   – 96% (15-13-15) DT/O
   – 98% (15-14-15) DT/O
   – 98% (15-14-15) DT/H
   Tak więc Rayquaza tylko jako wpis do pokedexu.

  • Reply
   evoLucjan
   Mar 04, 2018 9:09 am

   Wcale nie trzeba “sr*c” stardustem i rare candy jesli rajdy na rayquaze robicie systematycznie, jeden lub dwa dziennie. W moim miescie graczom wpadly trzy smoki 100% iv. Z jednym z nich gadalem to mial za soba ponad 30 raidow i okolo 20 zlapanych. Za kazdy raid dostajesz 500 stardusta plus minus jakies rare candy czasami nawet 8 sztuk za raid. To i na smoka legede mozna nazbierac na power up’y.

 • Reply
  Levy
  Mar 04, 2018 1:08 pm

  Rary teraz zbieram na mewtwo. W końcu mam pierwsze zaproszenie. A smoki wszystkie wyglądają super więc dla samej kolekcji mam po jednym wymuskanym na maksa. Udało mi się złapać siny drago 91% i zielony tez jest z cp ponad 3500. Gymy biję jak poki siedzą ponad 8 godzin żeby koledzy dostali maksa kasy a wtedy poki są juz i tak slabiutkie i wystarczy jeden sredniak. Dobra armia przyda się jak może kiedyś wejdą pojedynki trenerów 1/1.

  • Reply
   bart
   Mar 04, 2018 2:42 pm

   Szkoda, że taki smok 3,5k długo nie pożyje przy Articuno 2k Blizzard/Ice Beam, to będzie ciekawe 1vs1

 • Reply
  lol
  Mar 04, 2018 2:22 pm

  Jest jakaś apka działająca na KOMPUTER pokazująca gdzie są pokemony

 • Reply
  DawidPolakL
  Mar 04, 2018 8:24 pm

  Może ktoś wie do kiedy będą te boxy? Brakuje mi jeszcze 300 coinsów na ultra i nie wiem czy jeszcze mam czas aby zbierać

  • Reply
   Pm
   Mar 04, 2018 9:47 pm

   Do 11 marca. Pisali o tym na pokemonhub

  • Reply
   Kordeks
   Mar 05, 2018 8:03 am

   Podobno do 11 marca. Więc teoretycznie masz szanse.

  • Reply
   Gruboringo
   Mar 05, 2018 12:21 pm

   Zabraknie ci 50 coinsów, bo te boksy faktycznie 11 marca, ale kończą się dokładnie o 2 w nocy xD

   • Reply
    Kordeks
    Mar 05, 2018 12:55 pm

    pytał wczoraj, więc powinien się załapać.

 • Reply
  wonszudalton
  Mar 04, 2018 9:29 pm

  DawidPolakL są do 11 marca

 • Reply
  Dallas
  Mar 04, 2018 10:36 pm

  9 zł i masz od ręki 😉

 • Reply
  Mmm
  Mar 05, 2018 2:42 pm

  Ten box i tak jest nic nie warty. Jeszcze z poprzednich boxow mam 30 passow i 25 jajek to po co kupować kolejne, zwłaszcza dla 40 levela

  • Reply
   Levy
   Mar 05, 2018 3:03 pm

   No Ty nie musisz ale są tacy co nie mają tyle bo kasę zbierają jak ja i środkowy pojutrze kupuję.
   Kurde jak mnie irytują te wpisy: mam 25 jajek i box jest do d…

  • Reply
   kt
   Mar 05, 2018 6:00 pm

   30 passów to można w 1 dzień zużyć…

 • Reply
  DawidPolakL
  Mar 05, 2018 6:15 pm

  Dzięki wszystkim za info. Jednak nie wytrzymałem i wydałem te 9 zł heh. Ktoś tu pisał że box do niczego. Dla mnie super mimo że po kupnie mam 43 jaja i 46 pasów. Po prostu w przyszłości nie będę musiał tego kupować tylko skupić się na np insence i ewentualnie rozbudowie miejsca na poki bo jakoś nie widzę eventu z podwójnym xp za ewolucje.

 • Reply
  no ja
  Mar 11, 2018 3:41 pm

  W jaki sposób zostało policzone, że Rayquaza na 30.5 lvl = Dragonite na 40 lvl? Jest jakaś strona/apka/algorytm?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Bulbasaur na kolejnym Community Day!

Tak jak po pierwszym Community Day, Niantic szybko przekazało nam jakie atrakcje przygotowało na event, który odbędzie się za niecały...

Zamknij