News 47

Jak zdobyć gwarantowanego Lucky Pokemona

lucky

Lepiej późno niż wcale – to można powiedzieć o najnowszej informacji przekazanej nam przez Niantic. 

Na pokemongolive.com czytamy:

Trenerzy

Jak dużo Lucky Pokemonów zdobyliście jak dotąd? Profesor Willow dokonał kolejnego ważnego odkrycia dotyczącego natury Lucky Pokemonów, która jest bardzo korzystna dla obu trenerów!

Natura Lucky Pokemonów jest taka jak wspominaliśmy już wcześniej: im więcej czasu spędzi on w kolekcji danego trenera, tym większa jest jego szansa na zostanie Lucky Pokemonem. Od teraz, jeśli wymienicie się pokemonem, który przebywał w kolekcji od lipca lub sierpnia 2016 roku, to na pewno stanie się on Lucky Pokemonem!

Dodatkowo, Lucky Pokemony będą potężniejsze niż kiedykolwiek! Lucky Pokemony wymagają mniej Stardustu do ulepszeń oraz szybciej stają się znacznie silniejsze!

Jeśli ty i twój przyjaciel otrzymaliście 10 lub więcej Lucky Pokemonów, gwarantowana szansa na Lucky (za wymianę pokemona z lipca/sierpnia 2016) nie będzie miała efektu. To idealny moment, by zachęcić starych przyjaciół do powrotu do Pokemon GO i wspólnie pracować nad ukończeniem pokedexu z Kanto!

Tak więc powodzenia, trenerzy! Bądźcie ostrożni i szczęśliwego odkrywania!

Czas w jakim pojawia się ten wpis może nieco dziwić, bo Lucky Pokemony są z nami już od około półtora miesiąca. Akapit o „potężniejszych” pokemonach odnosi się oczywiście do gwarantowanego minimalnego IV na poziomie 67% (10/10/10), o czym wiedzieliśmy już wcześniej.

EDIT: Jak się okazuje Niantic mogło podnieść próg minimalnego IV dla Lucky Pokemonów – teraz ma to być aż 80%.

EDIT 2: Niantic poprawiło swój wpis na blogu – wystarczy, że jeden z graczy miał w swojej karierze mniej niż 10 pokemonów lucky a gwarantowany Lucky Pokemon przy wymianie stworzenia z lipca/sierpnia 2016 roku zadziała (to gracz, który miał mniej niż 10 lucky musi wymienić tego starszego pokemona).

Przyznacie jednak, że trochę późno otrzymujemy tę informację, gdyż gracze po premierze funkcji bardzo intensywnie ją testowali i prawdopodobnie wielu z was już ma za sobą 10 lub więcej Lucky.

47 Comments

  • Reply
    124334376761
    Wrz 05, 2018 10:56 pm

    Tak. Mamy lucky 100 + wiekszosc jest do skasowania. Informacja taka ze za kazdym razem jak otrzymujemy lucky nasz przyjaciel otrzymuje tez lucky. To za kazdym razem dziala w obie strony:) Tylko mniejszy stardust za ulepszenia i nie zawsze 10/10/10 jak mowicie tylko 30+ bo czasami jest 12/9/10 co daje 31 ale zdaza sie ponizej 10 jedna statystyka.

  • Reply
    Podpis
    Wrz 05, 2018 11:19 pm

    Wiedziałem, że tak będzie dlatego nie starałem się na siłę wymieniać i mieć szansę na lucky. Teraz mam pewność 🙂

  • Reply
    Prajdo
    Wrz 06, 2018 12:07 am

    Gram w tą grę codziennie i jak dotąd nie trafiłem ani jednego lucky.

    • Reply
      pimpim
      Wrz 07, 2018 4:42 pm

      Lucky są TYLKO z wymiany z innymi. Nie ma ich na dziko.

  • Reply
    Avs
    Wrz 06, 2018 7:04 am

    Ja nie mam żadnego a i tak nie mam z kim się wymienić

    • Reply
      Marcinek
      Wrz 06, 2018 7:21 am

      Mogę Cię przytulić? Ja też nie mam ani lucky ani kogoś do wymiany 🙁

      • Reply
        Avs
        Wrz 07, 2018 11:01 am

        Jakbyś nie zauważył nie żaliłem się tylko stwierdzałem fakty:) bo autor artykułu założył że każdy ma juz kilkanaście lucky pokemonow.

        Lepiej przytul jakąś koleżankę albo kolegę co tam bardziej wolisz 🙂

    • Reply
      Pan Piesel
      Wrz 06, 2018 11:23 am

      Podobnie, zaden ze znajomych nie gra a ze wzgledu na braku czatu wewnatrz gry nie mam kontaktu z ludzmi ktorych dodalem

      • Reply
        pimpim
        Wrz 07, 2018 4:44 pm

        Musicie być blisko siebie, więc ludzi z netu i tak nie użyjesz. No chyba że będziesz jeździł po PL. Wymiany są tylko „jak jesteście obok siebie”

  • Reply
    Andrzej
    Wrz 06, 2018 8:41 am

    Witam,
    czy podczas wymiany pokemonami to zmieniają one swoje IV na lepsze/słabsze czy zostaje takie jakie miały?

    • Reply
      pimpim
      Wrz 07, 2018 4:45 pm

      Zmieniają. Ale jest minimum ustalone. Dlatego lepiej słabe wymieniać, będą mocniejsze.

  • Reply
    Alex
    Wrz 06, 2018 9:13 am

    ciekawe co mają powiedzieć nowi gracze…

    • Reply
      agn
      Wrz 06, 2018 11:03 am

      Mogą się wymieniać ze starszymi graczami 😉

  • Reply
    chrisvondrevas
    Wrz 06, 2018 9:53 am

    Nowi gracze niech łapią mocne poki i wymieniają je na starsze – proste

  • Reply
    R
    Wrz 06, 2018 11:18 am

    To bzdura kwadratowa te „laki”. Zysk jest do d…y, fajny jest tylko inny wygląd na liście pokemonów, czyli to tylko element kolekcjonerski tej gry. Sama „zachęta” w mniejszym potrzebnym pyle do ulepszenia jest na grzyba przy gównianych pokemonach, bo ich i tak ulepszać nie będziemy. Ze starych pokemonów każdy na ogół zachował zaledwie te najmocniejsze czy najrzadsze, których pozbywać się za bardzo nie chcemy (bo już są np. wymaksowane od dawna).
    Idealnie by było, jakby ktoś miał całą kolekcję starych Pidgey’ów i Rattat i wymieniał się z nami na słabiutkie legendy. I tak się właśnie zastanawiam, czy to nie jest zachęta do powrotu do gry dla osób, które grały na początku, a o grze zapomniały.

    • Reply
      akima
      Wrz 07, 2018 9:11 am

      aż sprawdziłam z ciekawości. gram od samego początku i mam JEDNEGO pokemona z sierpnia 2016. ciężko spodziewać się, żeby ktoś trzymał jakieś badziewia przez dwa lata przy dość ograniczonej pojemności plecaka

  • Reply
    anuś
    Wrz 06, 2018 11:51 am

    Właśnie chodziliśmy sobie po mieście z kumplami za poksami i rajdami a tu bach! Trzech dostało bana a jeden nie, chociaż robiliśmy to samo. Żeby było śmiesznie nie gramy jakoś nachalnie tyle co ze szkoły do domu na tym samym osiedlu. I kto mi powie że te bany są dawane sprawiedliwie? Myślę że to jest powolny koniec gry. Przedtem przynajmniej na rajdach dało się powalczyć ale jak wykosili spoferów to i ta przyjemność odpadła bo we czterech czy pięciu to legend na rajdzie nie wychaczysz. Czas znaleźć coś innego do zabawy. Narka.

    • Reply
      Czikorita
      Wrz 06, 2018 8:37 pm

      Za nic bana dostałeś? Za chodzenie po osiedlu? Możliwe, że wcześniej czitowałeś. Za samo chodzenie jeszcze nikomu konta nie zablokowali, inaczej wszyscy by mieli.

      • Reply
        anuś
        Wrz 07, 2018 8:57 am

        Nawet nie wiem jak czitować.

  • Reply
    Mewa
    Wrz 06, 2018 12:20 pm

    HELP. Złapał juz ktoś Celebi? Rzucam i rzucam i tak 53 razy i nawet nie mogą siegnąć tego poka… Jakis bląd zaistnial w grze czy jest jakiś hak na łapanie go?

    • Reply
      Globuson
      Wrz 06, 2018 5:15 pm

      Złapałem jak każdego innego, tyle że musisz mieć włączoną kamerę, czyli tryb AR

    • Reply
      adaś
      Wrz 06, 2018 9:14 pm

      Ustaw telefon pod kontem żeby zbliżyć się do niego maksymalnie i bęc go.
      Działa

    • Reply
      124334376761
      Wrz 06, 2018 9:16 pm

      Celebi mozliwe do zlapania w trybie Ar w normalnym nie dorzucisz tak daleko.

      • Reply
        Mewa
        Wrz 07, 2018 1:11 am

        W koncu sie udalo bez AR.. Po 197 rzucie.. Koszmar

        • Reply
          Kachambuke
          Wrz 08, 2018 6:43 am

          Mi bez trybu ar na początku też nie wychodziło. Ale w końcu ona trochę podladuje i wtedy można złapać. Więc jak ktoś łapie bez trybu to polecam trochę poczekać i łapać gdy zbliży się sama

  • Reply
    gracz1
    Wrz 06, 2018 12:34 pm

    Też mam znajomych, którzy wysyłali zaproszenia, a teraz okazuje się, że mieszkają na drugim końcu Polski, także nici z wymiany. Ostatnio testowałem możliwość zmiany nazwy pokemona na mój numer gracza i zostawienie go w gymie, gdzie są inni gracze, których chciałbym dodać do grona znajomych. Może lepiej zmienić swoją nazwę gracza na numer i wtedy zostawiając obojętnie jakiego pokoemona będzie można zaprosić graczy, którzy grają w pobliżu. Co wy na to?

  • Reply
    Averist
    Wrz 06, 2018 2:18 pm

    Ja odwróciłem telefon do góry nogami aby dorzucić do tego zielonego padalca. I tak ze 30 razy próbowałem i w końcu siadło.

  • Reply
    Hihilolczyk
    Wrz 07, 2018 7:27 am

    Niestety ani się nie powymieniam, ani nie porobię lepszych rajdów bo gram sam. Także całe te laki to lipa i żadna podnietka.

    • Reply
      Tobajas
      Wrz 07, 2018 8:16 am

      Mam tak samo nawet zadania na Celebi niemam jak wykonac

      • Reply
        Grendel
        Wrz 07, 2018 12:51 pm

        Oj ludzie. Tez nie nam z kim grać wiec zrobilem drugie konto.. Nabilem minimalny poziom potrzebny zeby mozna bylo sie wymieniac czyli 10.. Zajelo to doslownie godzine potem u kumpla ktory nie gra w poki instalka logowanie i wymiana zalatwiona.. Troche checi i zalatwione

      • Reply
        MV
        Wrz 08, 2018 11:42 am

        Nie macie w okolicy żadnego miejsca gdzie często widuje się graczy albo jakiejś lokalnej grupy pokemonowej na facebooku lub innym serwisie? Zawsze można się z zupełnie obcym graczem jakimiś pidgeyami wymienić.

  • Reply
    Plotasek2
    Wrz 07, 2018 8:28 am

    Wystarczy zagadać w mieście do kogokolwiek podpiętego do powerbanka i już masz znajomego do wymiany

  • Reply
    bryk00
    Wrz 07, 2018 9:30 am

    Tobajas robisz nowe konto i smialo sobie zadania na Celebi ogarniasz

  • Reply
    slash
    Wrz 07, 2018 11:27 am

    Czytam te komentarze i dziwię się ilu wypowiadających się tu trenerów jest aż tak aspołecznych, że nie potrafi znaleźć realnych przyjaciół, tak aby wysyłać sobie prezenty. Mieszkam w małym mieście, ale na rajdach ekipa zawsze się znajdzie. Nieważne czy wykluje się legenda, czy też 2ka, to pod areną można kogoś znaleźć. Odkąd wprowadzili rajdy, od lipca ubiegłego roku poznało się naprawdę sporą liczbę graczy !! No ale ok, załóżmy, że nie ma ekipy do rajdowania, ale przecież jest Community day !! Co za problem wówczas iść do pokeStopa, puścić lura i wówczas prócz stworów zwabić jakiegoś gracza ?! Prościej tłumaczyć nie można. Przecież w sekcji FRIENDS nie można mieć 0 przyjaciół !!
    A odnośnie artykułu: Lucky pokemon zawsze cieszy, choć ja i tak wywalam wszystko co jest szczęśliwe, ale poniżej 91%. Ze starych poków, z lipca-sierpnia ’16 zachowałem po kilka sztuk, ale są one wymaksowane, z solidnym IV i każdy jest w użytku podczas rajdów.

    • Reply
      R
      Wrz 07, 2018 11:40 am

      O tym pisałem – starych poków na wymianę aktywni gracze nie mają. Jak są, to fajne sztuki. U mnie najstarszy jest Snorlax i Lapras, dalej inne fajne poki. Wszystkie użyteczne i wymaksowane. Śmieciowe dawno poszły do śmieci. Po cholerę było je trzymać, jak wiecznie miejsca w plecaku brakowało?

      Co do grupki na rajdy – dawniej też tu w komentarzach narzekałem. Dopóki nie poznałem grupy, a w zasadzie dopóki grupa nie poznała mnie 🙂 Teraz latam z grupą, jestem w paru listach WhatsUp’owych, a co ciekawe zmuszony jestem uczyć się niemieckich nazw pokemonów, bo inaczej z kolegami nie mogę się dogadać ;-))) Można znaleźć kolegów do wymiany prezentami? Można.

  • Reply
    Snejacz
    Wrz 07, 2018 12:41 pm

    Czy Vaporeon ma wersję shiny? xD To mj jedyny pokemon z sierpnia 2016…

    Btw. nie ma się co wkurzać, to nie jest opcja dla nas. Niantik chce ściągnąć starych graczy i tyle. Nie myśli o nas, a jedynie o zyskach z powroty starych graczy(bo w tamtym okresie najwięcej ludzi grało w pokemony) ; )

    • Reply
      MV
      Wrz 08, 2018 11:46 am

      Tak, vaporeon ma wersję shiny, ale nie ma to znaczenia. Wymiana może zmienić stworka w lucky, ale nigdy w shiny.

  • Reply
    Sala
    Wrz 07, 2018 4:29 pm

    Koledzy i koleżanki podpowiedzcie mi, „ewolucja” w Umbreona „NOCĄ” co to znaczy dokładnie ?
    Czy no jest traktowana od 22 ? Czy jakoś inaczej ? Z góry dzięki za pomoc.

    • Reply
      pimpim
      Wrz 07, 2018 4:47 pm

      Jak w grze zbrodni się noc – ciemne barwy. Nie mylić z deszczem. O ile pamiętam to od 18. Tak że 22 jest „bankowo” w nocy

    • Reply
      M7
      Wrz 11, 2018 2:17 pm

      jezeli masz komunikat brak sygnału GPS to nie zmieni w espeona umbreona tylko w te zwykłe z 1 generacji

  • Reply
    Lady Belkad
    Wrz 07, 2018 10:42 pm

    Witam. No właśnie dwa evee z dwoma cuksami, ewolucja w nocy ze zmianą imienia i dwa jolteony. Nie wiem o co chodzi. Macie jakis pomysł?

    • Reply
      XYZ
      Wrz 08, 2018 8:10 am

      Musisz przejść z Eevee 10km i ewoluować w nocy gdy pokemon wciąż jest na buddy, żeby wyszedł Umbreon.

  • Reply
    hahaha
    Wrz 08, 2018 9:01 am

    A skąd ja mam mieć pokemony z lata 2016 jak już dawno je poodsyłałem do profesorka, bo grając i zdobywając coraz wyższy poziom postaci łapałem coraz lepsze poksy i te starsze odsyłałem. Posiadanie pokemonów z tamtych czasów to chyba tylko dla nieaktywnych jest możliwe.

  • Reply
    Znam się na pokach
    Wrz 12, 2018 10:00 pm

    Ja z kolega jak robimy trade i dostaniemy 3 cukry to jest shiny potwierdzone info. PS 2 poziom przyjaźni levele 20 +

  • Reply
    Jesz33