News 22

Jak zdobyć shiny Ditto (i nie tylko)

Pokémon GO Tour: Kanto zbliża się wielkimi krokami a Niantic dzieli się z nami kolejnymi szczegółami na temat wydarzenia. Wiemy też jak zdobyć shiny Ditto!

O tym czym jest Pokemon GO Tour: Kanto i jakie różnice dzielą bilet w wersji Red oraz Green pisaliśmy TUTAJ, tak więc koniecznie odwiedźcie tamten wpis jeśli potrzebujecie podstawowych informacji na temat wydarzenia.

Poniżej wszystko czego dowiedzieliśmy się z najnowszego wpisu na pokemongolive.com:

1. Shiny Mew i shiny Ditto

Zgodnie z zapowiedzią podczas Pokemon GO Tour: Kanto każdy posiadacz biletu otrzyma dwa Special Research do ukończenia:

  • Pierwszy z nich będzie testował naszą determinację oraz umiejętności. Na końcu spotkamy natomiast… shiny Ditto do złapania!
  • Drugi i najważniejszy Special Research o nazwie Masterwork Research odblokuje się po ukończeniu tego pierwszego a na jego końcu czeka na nas shiny Mew. Droga nie będzie jednak prosta, bo wśród wymagań do jego ukończenia Niantic wymienia posiadanie 40 poziomu, złapanie 30 pokemonów kazdego typu, zakręcenie 151 unikalnymi PokeStopami, przejście 151 km oraz inne wyzwania.

2. Collection Challenge

W trakcie Pokemon GO Tour Kanto czeka nas aż 10 różnych Collection Challenge – połowa bazowana na tym w jaki sposób znajdujemy oraz zbieramy pokemony, natomiast druga połowa będzie inspirowana lokacjami z oryginalnego regionu Kanto.

Collection Challenge oparte na sposobach zdobywania pokemonów:

  • Pokemony z wersji Red,
  • Pokemony z wersji Green,
  • Pokemony z raidów,
  • Pokemony z zadań,
  • Pokemony zdobywane poprzez ewolucje.

Collection Challenge oparte na lokacjach z regionu Kanto:

  • Pallet Town,
  • Pewter City,
  • Cerulean City,
  • Fuchsia City,
  • Pokemon League.

Wszystkie Collection Challenge będą dostępne do niedzieli 28 lutego o 19:59. Pamiętajcie, że pokemony wyklute z jajek i shadow pokemony złapane po walce z Team GO Rocket nie będą się liczyć do progresu.

3. Plan wydarzenia

Powyższe Collection Challenge związane z określonymi lokacjami regionu Kanto nie wzięły się znikąd – jak się okazuje całe wydarzenie będzie podzielone na godzinne bloki tematyczne, których motywem przewodnim będą właśnie pokemony związane z danymi miejscami w Kanto:

  •  od 9:00 do 10:00 – Pallet Town,
  • od 10:00 do 11:00 – Pewter City,
  • od 11:00 do 12:00 – Cerulean City,
  • od 12:00 do 13:00 – Fuchsia City,
  • od 13:00 do 14:00 – Pokemon League,
  • od 14:00 do 15:00 – Pallet Town,
  • od 15:00 do 16:00 – Pewter City,
  • od 16:00 do 17:00 – Cerulean City,
  • od 17:00 do 18:00 – Fuchsia City,
  • od 18:00 do 19:00 – Pokemon League,
  • od 19:00 do 21:00 – wszystkie pokemony z każdego bloku tematycznego.

Każda godzina będzie miała swój dedykowany motyw muzyczny inspirowany oryginałami z konsol, których kompozytorem był Junichi Masuda.

W tym momencie nie wiemy jakie pokemony będą pojawiać się w określonych blokach tematycznych, ale można próbować mniej więcej przypisać je na podstawie występowania pokemonów w okolicy wymienionych miast w oryginale. Nie pokusimy się jednak o dokładne przewidywania, bo do końca nie wiemy jakim “kluczem” posłuży się Niantic przypisując dane pokemony do konkretnego miasta.

Źródło: https://pokemongolive.com/post/pokemongotour-kanto-details/?hl=en

22 komentarze

  • Reply
    B9K
    Lut 09, 2021 9:22 pm

    Czy jeżeli wymienię się z kimś kto nie ma wersji Green, ale ma danego pokemona ekskluzywnego dla danej wersji to zaliczy mi go w challange’u?

    • Reply
      ScorpioPce
      Lut 19, 2021 2:15 pm

      Mam nazieję, bo sam na to liczę 🙂

  • Reply
    mat556
    Lut 09, 2021 9:36 pm

    151 unikatowych pokestopów!!!
    Ich chyba powaliło, ja w całym mieście mam około 15 a oni chcą 151!!

    • Reply
      Rowerowa
      Lut 09, 2021 9:50 pm

      Cóż. To nie imoreza dla wieśnioków ‍♂️

    • Reply
      Cobra
      Lut 09, 2021 9:55 pm

      Pojedziesz za pół roku do ciotki z Warszawy i skończysz zadanko, mew ma być taką “ostateczną” nagrodą. Wymóg 40 lvl mówi sam za siebie

    • Reply
      Bez komentarza
      Lut 14, 2021 11:13 am

      Mat556, co to za miasto że ma tylko 15pokestopów? Bo nawed u mnie na wiosce sa24 i 5gymów?

  • Reply
    Cobra
    Lut 09, 2021 9:50 pm

    Powoli upłynniam cały zbędny towar z plecaka żeby jak najwięcej ultra balli weszło. Lepiej jak ma zostać niż obudzić się z ręką w nocniku w połowie eventu…
    150 pokemonów do złapania – to będzie dłuuuugi dzień 🙂

  • Reply
    Lololololo
    Lut 10, 2021 6:13 am

    151 km w jeden dzień? To chyba tylko na deficie

    • Reply
      BornOfDarkness
      Lut 20, 2021 8:56 am

      Przecież nikt nie każe tego zrobić w jeden dzień XDD

  • Reply
    PokemonTrenerKnopers2000
    Lut 10, 2021 8:51 am

    Ja pier***ę Hanke’a! Jak można tak postąoić, kupuje bilet za 56 zyla a tu mi 151 unical pokestops, 40 LEVEL ??? Mam 33! Ja nie będę czekał 3 lata żeby mi jakiś mały niebieski kotek wpadł na konto 😛
    10 collection challenge? Genialne postąpienie, godziny tematyczne sprawiają, że kocham ten event 😛

    • Reply
      R
      Lut 10, 2021 10:29 am

      3 lata? Właśnie to ma Cię zmotywować! Nie wiem ile tam na ten 33 poziom potrzeba EXP, ale do 40-ego jest 20mln EXP. Ja odkąd ogłosili wprowadzenie 50 poziomu (październik? listopad?) wbiłem 18mln i jestem cienki Bolek, bo znajomi po blisko 30mln powbijali rzucając w grudniu na potęgę excellent’y. Zresztą i teraz jest krowa i Magmar w dziczy, łatwo te rzuty wykonywać, a za każdy 1120/1170. Do tego ewolucje z jajkiem i tysiące EXP się wbija aż huczy. Wczoraj zrobiłem blisko 400 tysięcy (akurat robiłem ewolucje, parę raidów, 60tys x 2 z przyjaźni itp.) Tylko trzeba chcieć grać…

      P.S. Dzisiaj jest RaidHour – z 10 remote raid pass’ów, ze 2 jajka, dobra ekipa i 200 tysięcy do zarobienia. Kupiłeś bilet, więc do wypruwania sobie żył na haracz dla Hanke już się przyzwyczaiłeś, więc pora zakupić coinsy i ustawić się z ekipą na popołudnie.

      • Reply
        ScorpioPce
        Lut 10, 2021 1:40 pm

        R ma rację co do XP. Niantic podbijał na koniec roku punkty za prawie wszystko, aby jak najwięcej graczy mogło wbić 40 level. Można było się domyślić, że jest ku temu powód.

        33 lvl to raptem chyba 5mln XP, zatem brakuje Ci jeszcze 3 razy tyle – teraz będzie ciężko to wbić. Najlepiej ćwiczyć rzucanie excellentów bo za każdy jest 1000 lub zbijać dużo rajdów.

        Ja w listopadzie miałem 37 lvl, teraz mam 42. Ale w grudniu łapało się i walczyło na potęgę. Niestety to kosztowało. Więc jak ktoś nie kupi monet to ciężko.
        Ja bardzo dużo XP zdobyłem gdy było podwójne XP z rajdów. Wtedy za samo wygranie z lucky eggiem dostawało się 40000 XP. Już nawet nie łąpałem pokemona tylko walczyliśmy w kolejnym rajdzie, aby zbić jak najwięcej podczas lucky egga.

      • Reply
        Laraya88
        Lut 11, 2021 2:48 am

        R, Proszę. Czy moglibyśmy porozmawiać na discordzie? Vereida#6323

  • Reply
    Szopon1
    Lut 10, 2021 9:20 am

    Jak zwykle wszystko za pieniądze

  • Reply
    Piasecki88
    Lut 10, 2021 12:08 pm

    Ich posrało??? 40 level,żeby zdobyć Shiny Mew i tyle zadań shit i rodzynki nie dość, że trzeba hajs na bilet. Dziękuje postoję

    • Reply
      ScorpioPce
      Lut 10, 2021 1:46 pm

      Dlatego nie musisz brać udziału w evencie. Pokemon Go jest na szcęście grą, w którą mozesz grać bez wydawania pieniędzy, ale jak w innych tego typu grach nie będziesz miał wtedy wszystkiego.

      Co do ilości zadań to tutaj akurat jak dla mnie na plus. Gdy ma się już niemal wszystkie pokemony to nie cieszy tak bardzo ciągłe łapanie tych samych na dziko lub branie udziału znowu w tych samych rajdach.
      Dlatego zadania do wykonania to coś co własnie motywuje, żeby je zaliczyć i nadal łapać pokemony pomimo, ze się je już ma.

      Pozdrawiam
      ScorpioPce
      scorpio@2.pl

    • Reply
      BornOfDarkness
      Lut 20, 2021 8:59 am

      Niantic: *robi płatny event*
      P00laczki: HURR DURR DLACZEGO NIE ZA DARMO?!?!?!?!?!!!!!???!???!??!11!?11!?1!1?2!?!!

  • Reply
    Tendo
    Lut 10, 2021 2:45 pm

    Ciekawi mnie jak mam 37 level i bilet już zakupiony to , czy queest mi się aktywuje czy nie

  • Reply
    Kkpkp