News 20

Jaka była szansa na shiny podczas Community Day? (Silph Road)

Nie jest tajemnicą, że podczas Community Day szansa na znalezienie shiny Pikachu była zdecydowanie wyższa niż zwykle. Wielu graczy zebrało nawet po kilka sztuk. The Silph Road postanowiło sprawdzić jak dokładnie wyglądało to prawdopodobieństwo. 

Poniższy wpis jest tłumaczeniem artykułu ze strony thesilphroad.com i przedstawia wyniki badania dotyczącego szans na shiny Pikachu podczas Dnia Społeczności.

Podczas pierwszego wydarzenia z serii Community Day w styczniu, zaobserwowano znaczne zwiększenie liczby shiny Pikachu znajdowanych na dziko. Dzięki szybkiej pracy naszych badaczy podczas trzygodzinnego okna, grupa Silph Research była w stanie dość dokładnie ocenić zwiększone szanse na znalezienie tych wyjątkowych stworzeń.

Wyniki

W trakcie 3 godzin wydarzenia, zarejestrowano 2159 Pikachu, z których 95 było w wersji shiny. Daje nam to około:

1 na 22,7

W przedziale ufności wynoszącym 95% zakres wynosi pomiędzy:

1 na 19 do 1 na 28,3

Praktyczne implikacje

Pamiętajcie, że każdy unikalny Pikachu ma takie samo prawdopodobieństwo na bycie shiny. Twoje szanse, że następny spotkany pokemon będzie shiny nie są zmniejszane jeżeli poprzednio udało wam się już jakiegoś zobaczyć/złapać.

Możemy zilustrować te obliczenia w praktycznym przykładzie, który pokaże wam, jak prawdopodobne lub nieprawdopodobne jest napotkanie dużej liczby Pikachu bez spotkania jakiegokolwiek shiny.

Liczba Pikachu Szansa na spotkanie shiny
28 63,5%
50 83,5%
100 97,3%
125 99%

Jak widzicie potrzeba dużo ponad 28 Pikachu by zbliżyć się do wartości praktycznie gwarantującej spotkanie shiny. Pamiętajcie, że niezależnie od liczby widzianych stworzeń nigdy nie macie 100% pewności na złapanie tej specjalnej wersji pokemona.

Uwagi

Biorąc pod uwagę relatywnie mały zbiór danych podczas trzygodzinnego okienka, dalsze testowanie potencjalnych innych zmiennych (np. wpływu pogody) nie było możliwe do przeprowadzenia. Nie zaobserwowano jednak żadnych pozostałych czynników, które miałyby oczywisty wpływ na szanse spotkania shiny.

Podsumowanie

To czy następny Community Day przyniesie nam jakąś shiny niespodziankę jeszcze nie jest pewne, ale miejcie oczy szeroko otwarte. Jeśli tak to spodziewamy się podobnej szansy na spotkanie shiny. Mamy nadzieję, że te informacje wam pomogą!

Źródło: https://thesilphroad.com/science/community-day-shiny-rate-boost/

20 komentarzy

  • Reply
    EazyE
    Sty 31, 2018 7:41 pm

    Przez cały event nie mogłem grać. Odpaliłem grę na 30 sekund i był jeden Pikachu. Shiny 🙂

  • A te sine pikacze to jakieś mocniejsze są?

    • Reply
      Wooper
      Lut 01, 2018 10:16 am

      Nie, czysto kolekcjonersko. W sensie zależy jakie IV będzie miał, ale w przypadku Pikachu który nie jest wybitnym pokemonem to mało znaczące. Kiedyś zanim złapałem myślałem, że shiny to wlaśnie 100% IV, ale nie.

  • Reply
    Michał
    Lut 01, 2018 9:03 am

    3 godziny to ledwo 2 rajdy ogarnąłem na xp x2 i 3 jajka. Krotkie trochę.

    • Reply
      Torchic
      Lut 01, 2018 10:58 am

      3x Raid na Kyogre, 120 ewolucji, 100 złapanych pikachu w tym 4 shiny, EXP ~ 500 000. Jak dla mnie wystarczający czas na taki „szybki event” po tych trzech godzinach łażenia po parku i tak zmarzłem strasznie.

  • Reply
    Dawid
    Lut 01, 2018 9:51 am

    Ja złapałem okolo 15 piachu i 2 byly shiny

  • Reply
    DawidPolakL
    Lut 01, 2018 1:05 pm

    A ja przeznaczyłem ten czas tylko na ewolucje bo to było dla mnie najważniejsze. Mam znowu ponad 400 wolnych miejsc na poki i mogę spokojnie sobie łapać do kolejnego eventu z podwójnym xp

    • Reply
      RexHunterson
      Lut 01, 2018 3:43 pm

      Długo nie poczekasz, na walentynki może jakiś evencik się pokaże z podwójnym XP.

      • Reply
        bart
        Lut 01, 2018 4:14 pm

        Na walentynki nie miało być wypuszczenie brakujących poków z 3 gen? Takie plotki słyszałem.

        • Reply
          evoLucjan
          Lut 01, 2018 8:17 pm

          Ja tez bym liczyl na wprowadzenie tych brakujacych… ale szczeze watpie ze polacza to z walentynkami. Narazie te eventy, ktore byly po raz drugi pokrywaly sie bonusami z pierwszymi czyli tutaj beda poki kolor róż i 2x candy za wszystko. Smocza partie zrobia albo przy legendzie smoczej, albo dopiero na dratini event.

  • Reply
    Guborringo
    Lut 01, 2018 7:59 pm

    Odbiegając od tematu. Znacie jakiś niezły telefon tak do 650 zł? Niby na moim huawei y6(nie, nie z 2017 roku xD) wbiłem 32 lv ale telefon telefonem i się każdy kiedyś zepsuje…

    • Reply
      evoLucjan
      Lut 02, 2018 3:28 pm

      Polecam xiaomi redmi 4a lub redmi 4x. Specyfikacja d*py nie urwie ale bateria robi robote, jak gram to okolo 3 godzin wytrzymuje w tym slabszym modelu, w mocniejszym jest wiekszej pojemnosci. Mialem huaweia i nie polecam ze wzgledu na baterie wlasnie, mi potrafil wylaczyc sie przy trzydziestu procentach bez specjalnego obciazenia. Tu nic sie nie dzieje!

      • Reply
        bart
        Lut 02, 2018 4:11 pm

        Popieram przedmówcę, redmi 4a PRO 32gb: 0 problemów z rajdami, gps działa nawet dobrze w centrach handlowych, jedyny problem że przy 500 pokach animacja poków zaczyna się delikatnie ścinać. Bateria trzyma długo. i telefon kosztuje nówka 500zł, 150 zostaje na powerbank od xiaomi i jeszcze coś zostanie. Z „markowych” za 650 to tylko używka.

        • Reply
          Martiktak
          Lut 17, 2018 11:35 am

          Bateria jest cudowna (wiem bo mam). Po kilku miesiącach użytkowania są małe problemy z GPS’em, ale myślę, że to nie wina telefonu

      • Reply
        DawidPolakL
        Lut 17, 2018 10:40 pm

        Na święta dostałem xiaomi redmi note 4x. Lepszego fona do poków nie miałem. Praktycznie nie używam power banka, a dzięki dzielonemu ekranowi mogę w końcu robić raidy na dwóch kontach równocześnie. Polecam

    • Reply
      parlan
      Lut 06, 2018 10:53 pm

      Za 550zł Lenovo K6.

  • Reply
    Js
    Lut 02, 2018 1:03 pm

    Na 30 piła 6 bylo shiny nawet jednego po drugim trafilem

  • Reply
    NieWieszKto
    Lut 02, 2018 8:55 pm

    Ja załapałem ponad 50 podczas Community Day i żaden nie był shiny.

  • Reply
    Kropianka
    Lut 05, 2018 10:29 am

    Ja nie trafiłam, ale wyklułam wczoraj shiny Pichu, może to jajko zebrałam w tym czasie.