News 44

Japońska inwazja Laprasów

Niantic postanowiło utworzyć event dedykowany pewnym terenom w Japonii, by pomóc odbudować turystykę w tychże regionach. 

Omawiane w tym artykule wydarzenie nie jest dostępne w żadnym innym kraju na świecie. Zwiększona ilość spawnów Laprasa została przeznaczona dla wybrzeża prefektur Iwate, Miyagi oraz Fukushimy, które w 2011 roku zostały dotknięte skutkami potężnej fali tsunami. Celem eventu jest polepszenie kwestii turystyki w borykających się z problemami regionach. Jest to na pewno bardzo miły gest, ale nie da się ukryć, że zewsząd pojawiają się głosy niekrytej zazdrości. W końcu kto z nas nie chciałby doświadczać takich sytuacji jak na screenie poniżej?

laprasjaponia

Wydarzenie będzie trwało do 23 listopada, więc jest całkiem sporo czasu, by zaplanować podróż do Japonii. Nie ulega też wątpliwości, że dla Nianitc jest to dobra okazja do wyłapania spooferów używających fake GPS – w końcu nie każdy ma możliwość bezpośredniego uczestnictwa w evencie. Zdecydowanie odradzamy wam tę formę “podróży”, nawet jeśli to bardzo kuszące.

Co ciekawe, Niantic po raz pierwszy zorganizowało wydarzenie oparte wokół pewnej idei oraz konkretnego obszaru. Do tej pory były one przeznaczone dla całej społeczności graczy (Halloween oraz mini-event z okazji wprowadzenia bonusów dziennych). Miejmy nadzieję, że oprócz działania dla dobra sprawy, twórcy Pokemon GO testują dzięki temu lokalnemu eventowi rozwiązania, jakie mogłyby zostać użyte przy okazji np. udostępnienia wyczekiwanych legendarnych pokemonów z pierwszej generacji. W trailerze gry jeszcze przed premierą mogliśmy zobaczyć dość sugestywne sceny z walką graczy przeciwko Mewtwo na Time Square, ale nadal nie zostały ujawnione żadne informacje na temat tego typu wydarzenia.

Czy ostatnie działania firmy Johna Hanke sugerują, że możemy spodziewać się dużej aktywności producenta w temacie eventów? Z pewnością chcemy mieć nadzieję, iż jest to jedynie początek. Okres zimowy wymaga naprawdę sporej zachęty, by wyjść i eksplorować okolicę, a tego typu wydarzenia są na to bardzo dobrą receptą.

44 komentarze

 • Reply
  Carcass
  Lis 12, 2016 11:17 am

  Nieźle! 2 tygodnie polowań na Laprasy. Toż to prawdziwy raj dla wszelkiej maści botów. Wystarczy stworzyć nowe konto, zaprogramować kilka różnych tras przejścia bez żadnego ryzykownego skakania z miejsca na miejsce i łapać, co się chce i pragnie. Potem wyłączyć bota, odczekać około tygodnia i cieszyć się kontem naładowanym Laprasami, grając już normalnie na swoim “podwórku”. Jeżeli ktoś myśli, to takie konto od strony Niantic będzie wyglądało jak normalne konto gracza, który po prostu odwiedził Japonię.

 • Reply
  Kusio
  Lis 12, 2016 11:19 am

  Oni to stworzyli to co się dziwić…

 • Reply
  poks
  Lis 12, 2016 12:05 pm

  “…ale nie da się ukryć, że zewsząd pojawiają się głosy niekrytej zazdrości. W końcu kto z nas nie chciałby doświadczać takich sytuacji jak na screenie poniżej?”

  To najpierw ci kretyni którzy są zazdrośni powinni doświadczyć tsunami logicznie rzecz ujmując.

 • Reply
  Anka
  Lis 12, 2016 12:25 pm

  No nie wiem czy nawet stado laprasów na max cp wystarczy, żeby podążyć za nimi do okolic , jakby nie było objętej skażeniem radioaktywnym, Fukushimy .

 • Reply
  slash
  Lis 12, 2016 1:29 pm

  Dobrze że tego eventu nie ma w PL. Lapras to unikatowy pokemon i nie powinien pojawiać się z częstością glizd czy gołębi !! Obok Oniksa to jedyny pokemon z 10km jaja, którego jeszcze nie schwytałem, a gram od premiery w PL. Ale ważniejszą sprawą są fake GPS. Toż to podcina skrzydła. “Laska” w ciągu dwóch tygodni awansowała z 24 na 28 level. Mi to zajęło prawie dwa miesiące, a gram regularnie, ok 10 km dziennie, ewolucje tylko na lucky eggu … Pozajmowała gymy w mieście i na sąsiednich wioskach. Ewoluowała Magikarpia w Gyardosa. Śmiałem, bo z atakiem twistera, a taki pokemon jest nic nie warty. Po kilku dniach nagle kolejny Gyarados, tym razem z hydropompą. Skąd nazbierać tyle cuksów, zwłaszcza że w okolicy nie ma żadnego spawnu z rybami ?! O tłustym Dragonite prawie 3000 cp nie ma co wspominać. Jaki jest więc sens tej gry ?? Liczę, że dojdzie do tego, że Niantic w jakiś sposób wyeliminuje oszustów. Kiedyś przyjemnością było pokonać obcą frakcję, a teraz aż nie chce się zaglądać do gymu, bo zawsze stoi w nim ten fałszywy twór …

  • Reply
   franeczek91
   Lis 12, 2016 2:35 pm

   Dlatego ja chodzę po gymach, które nie są zajmowane przez booty, albo takie omijam bo wiem, że walka taka jest nierówna + obecna pogoda.
   Właśnie zdałam sobie sprawę, jak ja mało walczę xd

  • Reply
   AntyHaker
   Lis 12, 2016 3:15 pm

   Lapras unikatowym pokemonem? Proszę Cię, chyba w Twoim mieście 😛

   • Reply
    pimpim
    Lis 12, 2016 3:45 pm

    U mnie też, za 4mce widziałem raz gdzieś na radarze. A 1 mam z jajka.

   • Reply
    Minetaur
    Lis 14, 2016 4:19 pm

    W stolicy Lapras wcale nie jest łatwy do znalezienia. Mam 31 lvl, po Warszawie od 12 lipca przespacerowałem prawie 1400 km (w rzeczywistości na rowerze przejechałem jeszcze z 2000 km, ale z powodu zbyt szybkiej jazdy gra nie zaliczyła, jeżdżąc rowerem około 20 km/h traci się z 70% dystansu) i Laprasa NIGDY nie widziałem nawet na radarze. Snorlax-a 2 razy widziałem na radarze, ale jechałem wtedy autobusem. Na szczęście po 2 Laprasy i Snorlaxy wykluły mi się z jajek.

  • Reply
   Porsche Cayenne
   Lis 12, 2016 3:16 pm

   Onix to najgorsze co może wypaść z jajka za 10 km

   • Reply
    pimpim
    Lis 12, 2016 10:35 pm

    Jak się pojawi 2gen to onix może ewoluować, wtedy zmienia się w stalowego i powinien być dużo lepszym stworem.

   • Reply
    lvl28
    Lis 14, 2016 6:37 pm

    Potwierdzam. Laprasa w W-wie (ani gdzie indziej) nie widziałem nigdy, za to raz przyszpiliłem Snorlaxa, gdy się pałętał koło gymu.

  • Reply
   pimpim
   Lis 12, 2016 3:44 pm

   Zgłaszać, donosić i eliminiwać.
   Mnie też to denerwuje, dlatego “obserwuję” podejrzanych – jak mi się ktoś teleportnie, jak ma same snorlaxy/dragonity/itd czego u mnie w okolicy nie ma, jak lvl lecą szybko.
   Sam gram to wiem na ile co jest realne.

   Ja donoszę do niantic, bo mi psują grę i w sumie, ubywa tego dziadostwa.

   • Reply
    Porsche Cayenne
    Lis 12, 2016 5:35 pm

    zgadzam się i powiem więcej podawać publicznie ich nazwy żeby czytelnicy widzieli i zgłaszać
    a więcej zgłoszeń na danego użytkownika to większa szansa na jego eliminację z gry

    już na tej stronie awanturował się ktoś że pobijał sobie gym w okolicy pusto i mu ktoś wbił się do gymu

    ostatnio też wykryłem gościa co gra na dwa konta był gym gość sobie bił pojawiły się po chwili dwaj gracze po czym poszedł na inną i te same dwa nicki na następnym i kilku innych też te same dwa nicki już siedziały – nie wiem czy to dozwolone ale cóż

    a jak wiadomo teraz dużo trudniej podbić własny kolor niż zbić wrogi dlatego też proponuję aby każdy kto tylko dostawia się do gymu (zwłaszcza jako trzeci) żeby chociaż raz podbił zawsze to trudniej wrogowi będzie odbić a przede wszystkim łatwiej sojusznikowi dołączyć i nie dołączać gdy nie musicie żeby nie zajmować miejsc

    np. podbiłem kilka gymów odebrałem monety a jest wolne miejsce na jeszcze jednej “a nie dołączam niech ktoś dołączy co ma się męczyć tyle czasu z podbiciem a i tak za jakiś czas gym odbije ktoś z innego koloru ja już i tak monety odebrałem”

    • Reply
     pimpim
     Lis 12, 2016 6:18 pm

     Może tutaj zrobią poradnik jak zgłaszać potencjalnych oszustów? Nie każdy wie, a wielu zapewne by chciało.

     W ten sposób każdy trochę pomoże oczyścić grę.

    • Reply
     AszKeczam
     Lis 12, 2016 10:53 pm

     Nie awanturował, tylko narzekał 😛 Właśnie nie wiem czy warto podawać tu nicki skoro można teraz zmienić. Niby Nintiac powinien znaleźć bota, ale nie wiadomo jak to z nimi jest. Taki kontakt z użytkownikami mają, że szkoda gadać… Ważniejsze ile zarobią, a nie to czy gracze są zadowoleni 🙁
     Nie jestem jakimś zapalonym graczem (gram od premiery i tylko 24 lvl) i tak się zastanawiam jakie macie lvl. Zwłaszcza ludzi którzy grają codziennie, czy możliwe jest nabicie 34 lvl od premiery?
     Mam kilku namierzonych, którzy miesiąc po premierze siedzieli w kilku gymach, lvl 20-28 Dragonite, Lapras, Vaporeony po 2k cp… Laprasa nigdy nie widziałem nawet na radarze, a Dragonite raz na radarze…

     • pimpim
      Lis 12, 2016 11:46 pm

      4mce na prawdę intensywnego grania. 31Lv – 100k do 32. 1 lapras/1 snorlax – unikaty z jajek. 1 gyrardos z eventu wychodzony z magikarpia.
      Raczej słabe.
      Wiadomo, uwarunkowane miejscem bo u mnie cienko, ale lewel 35 i więcej raczej nierealne uczciwie. Do tego w kilku gymach mieć dragony/snorlaxy na 3000cp..
      Ja nie wiem jak w dużych miastach, ale u mnie widać kto gra, jak rosną poziomu, jakie mają Poki. Nie ma aż tyłu tych graczy, i jak koło domu kolesie odbijają gym a widzę “punkt” i otoczenie to na pewno nikomu GPS nie wariuje. Albo nagle ktoś w tydzień z 22 do 30 dochodzi, albo ma 10 gymów ze snorlaxami/dragonami po 3000cp to jest “u mnie nie osiągalne”. Czasem ktoś się okazyjnie wbije, ale po pokonaniu znika – przyjezdny może, to nie reaguję.
      Ale jak dzień w dzień kogoś “widzę” i z dnia na dzień lvl rośnie i pokemony mega z mega atakami to zgłaszam.
      A niantic niech sobie jakieś tam logi sprawdza.

      Zgłaszam tylko tych, co na 100% wydaje mi się że oszukują.

     • lvl28
      Lis 13, 2016 12:08 am

      Od ok. 4 miesięcy Poki odpalam przez godzinkę-półtorej dziennie i doszedłem do 28 poziomu (obecnie ok. 1.6m XP). Zupełnie rekreacyjnie, bez żadnego sypania realną kasą, fakt że głównie w Warszawie. Szpica uderzeniowa: 2 Snorlaxe >2.5k CP i Lapras 2.45k CP.

     • bart
      Lis 13, 2016 1:17 pm

      24lvl robi się w 3-4 tyg, więc radzę lepiej ogarnąć grę. W każdej grze z mikropłatnościami trzeba godzinami farmić albo zapłacić i mieć od razu łatwiej, a masa głąbów tego nie pojęła i bawi się w konfidentów donosząc ze ktoś wydał 200-500zł na grę. Trochę mi żal ludzi tu i tej całej zawiści, że są beznadziejnymi graczami a inni co trochę się interesowali trikami w grze i maja teraz fajne poki to im “psują grę”.

     • Porsche Cayenne
      Lis 13, 2016 6:47 pm

      miałem na myśli innego gracza co jego nazwa brzmiała jak nazwa jakiegoś starego samochodu 😛

     • Minion
      Lis 14, 2016 2:50 pm

      Dwa miesiące, 30 lvl bez żadnego spojlera, Zielona góra, Oslo, Góry Izerskie. Prawie bez jajek 10 km ( 3 szt na 200 wylęgniętych), Pokedex 129.

  • Reply
   Ruda
   Lis 15, 2016 4:00 pm

   Nie wiem jak tam u Was, ale w Łodzi zrobienie Gyaradosa z Magikarpi to żaden wyczyn – też mam dwa ;P Nazbierałam Magikarpi pod Manufakturą.
   Fakt, zajęło mi to 3 miesiące, ale duma duża 😀

   • Reply
    franeczek91
    Lis 15, 2016 6:43 pm

    Chyba namówiłaŝ mnie na wycieczkę z ETM do miasta Łodzi xd poszukaj dla mnie miejsca gdzie upoluję jeszcze scythera 😉

 • Reply
  Carcass
  Lis 12, 2016 1:38 pm

  Nieźle! 2 tygodnie polowania na Laprasy. Prawdziwy raj dla wszelkiej maści botów. Wystarczy tylko założyć nowe konto, z głową zaprogramować kilka tras przejścia trzymając się dróg i nie skakać z miejsca na miejsce. Góra 3 dni i powinniśmy mieć konto z lv 25. Gdy już złapiemy, co chcemy, wystarczy przez około tydzień (tak dla pewności) nie używać konta i potem cieszyć się Laprasami już na swoim “podwórku”. Jeśli tylko będziemy ostrożni, Niantic nie powinien zbanować konta, gdyż odbierze nasze poczynania jakbyśmy byli na wycieczce w Japonii.

  • Reply
   Minetaur
   Lis 14, 2016 4:03 pm

   Pod warunkiem, że nie sprawdzi, że logowałeś się z adresu IP z Polski.

 • Reply
  MrTuptus
  Lis 12, 2016 3:27 pm

  Mylisz sie, najgorsza opcja to Jynx

  • Reply
   Porsche Cayenne
   Lis 12, 2016 5:16 pm

   Jynx z jajka może mieć jakieś 1000CP a Onix ile ze 600 góra i Jynxem możesz ewentualnie podbić jakieś rośliny a Onixem nic

   • Reply
    ~~~
    Lis 13, 2016 1:58 pm

    Niby tak, ale Jynx w żadnej generacji nie ewoluuje, a Onix w 2gen ewoluuje w Steelixa, a to już ma być całkiem kozacki pokemon. Ja wiec zbieram cuksy i cieszyłabym sie z onixa z jajka 🙂

 • Reply
  kosiko
  Lis 12, 2016 3:57 pm

  onyx żart z 7 jaj 10 km 5 skyterow to jest porazka

 • Reply
  derelict426
  Lis 12, 2016 10:41 pm

  Ci co są zazdrośni powinni doświadczyć takiego tsunami, logicznie myśląc. Jeśli chodzi o gymy to tak samo jak Wy, zgłaszam hurtowo.

 • Reply
  Good!xD
  Lis 13, 2016 2:28 am

  Wszystko jest możliwe..
  Ludzie bywają zawistni xD
  Gram od premiery.
  Powoli zbliżam się do 35lev, mam 142 w Pokedex.
  Ostatnie 2 nowe stworki tzn Venusaura i Charizarda uzyskałem podczas Halloween.
  Mam ich pojedynczych, podobnie jak Dragonite.
  Mozolnie ku zdrowiu pasłem je cukierkami od pierwszego stadium ewolucji.
  Laprasów mam 8 xD
  Snorlaxów 6 xD
  Nie wszystkie Poksy mam z miejsca zamieszkania, niemniej wszystkie mam z PL.
  Jak coś pobyty w tychże miastach mogę udokumentować rejestrami z publicznego roweru miejskiego xD

  • Reply
   poks
   Lis 13, 2016 12:30 pm

   Mam podobnie, bez stresu i ciśnienia gram sobie przy okazji, za moment 34 level, pokedex 142. Tylko ani razu nie dostałem jeszcze laprasa 😀

   • Reply
    Minetaur
    Lis 14, 2016 3:41 pm

    “bez ciśnienia”, bardzo ciekawe jak? Ja gram od 12 lipca, bardzo dużo, przeciętnie 3-4 godziny na dobę, w weekendy więcej 6-7 i dopiero dziś wpadł 31 lvl (2.500.000 exp). W 100% gram w Warszawie, najczęściej w Łazienkach, a tu się gra dosyć łatwo. Użyłem około 10-12 lucky egg-ów, co dało około 400.000 dodatkowego exp. z ewolucji. 34 lvl to o 1.125.000 exp więcej, czyli 50%. Nie wyobrażam sobie spędzania 25% czasu (6/24h) na graniu w poki.

   • Reply
    Minetaur
    Lis 14, 2016 3:58 pm

    W tej chwili mam 141 złapanych, na 142 widziane, czyli prawie wszystkie które można złapać w Polsce. Brakuje mi Muk-a, a właściwie 4 grimer-ów do ewolucjii (wczoraj na Bemowie,w okolicy Powstańców Śl. i Wrocławskiej złapałem aż 3, więc spodziewam się, że niedługo będę miał i Muk-a).

 • Reply
  Qdłaty82
  Lis 13, 2016 11:29 am

  Po ostatniej aktualizacji niepotrzebnie zmienili priorytet bluetooth pokemon Plus. Ci co nie posiadają plusa to bateria znika w oczach. Chyba że tylko i mnie tak jest, bo bateria już trafiona.

 • Reply
  volvo
  Lis 13, 2016 12:26 pm

  onixa mam z jaja 5km ,10km jajka jeszcze nigdy nie miałem -pech czy co- 23lvl słabo teraz idzie bo w komunikacji miejskiej nie można ,a botów dookoła masa z domu mam podgląd na 3 gymy z tego jeden jest na cmentarzu zamkniety w nocy , jak tylko wracają z szkoły i całą noc ostre walki botów się zaczynają rano cisza można ich recznie wykopać ,Niantic tylko piszą że coś robią ale tego nie widać

 • Reply
  lubieplacki123
  Lis 14, 2016 2:02 pm

  Czytam niektóre komentarze, ludzie zgłaszają oszustów itd. jasne spoko, oszuści są niepotrzebni w grze. Nie mam ani jednego laprasa, ani jednego snorlaxa, by dragonaira ewoluować w dragonite’a potrzebuje 90 cukierków. Mam 32 lvl, gram od połowy sierpnia, 131 pokemonów złapanych a 142 widziane. 2 vaporeony wymaxowane na mój poziom (2450-2500cp), flareon 2224cp, i co i też jestem oszustem? Pomijam fakt, że mieszkam w mieście gdzie obecnie tylko eevee pidgeye weedle i rattaty się pokazują. Nic tylko kupować lucky eggi i nabijać poziom. I nie, nie trzeba grać od premiery by przekroczyć 30 poziom – wystarczy wydać trochę kasy na lucky eggi i zbierać “śmieciowe” poksy 😉

 • Reply
  Zergadis
  Lis 18, 2016 2:02 am

  Wy tam gadacie o czitach na 28 levelu u mnie w mieście ciągle od 3 miesięcy Jabol zbija 21 gymów i z okolicznych wiosek wszystkie i ma 37 level xD reprotowaliśmy go około 100x i jebany Niantik ma to w dupie :D.

  Po ewencie hallowenowym wszyscy gracze na 30+ levelu mają cały pokedex ^^ pozdro.

  • Reply
   jakoushirou
   Lis 18, 2016 11:12 am

   Ja nie mam 😉

   • Reply
    franeczek91
    Lis 18, 2016 6:46 pm

    Ja też ani levelu 30 ani całego pokedeksu xd

    • Reply
     jakoushirou
     Lis 18, 2016 7:33 pm

     Level 30 mam, ale całego pokedexu nie mam ;]
     I za szybko nie będę miał grając tak aktywnie jak gram 😉

     • Porsche Cayenne
      Lis 18, 2016 10:19 pm

      mnie brakuje hitmonchan, te co dało się ewoluować to dawałem jako towarzyszy (venusaur, muk, machamp, alakazam) teraz dałem dratini bo ostatnio ich w ogóle nie ma – nie wiem czy dobrze robię czy dać coś innego ale np lapras zbyt słaby żeby go aż tyle podciągać i poza tym ma nie najlepszy atak bo ten na dwie kreski

      a poziom to po 30-stym strasznie wolno idzie nawet jak zrobię 50 tys dziennie ale teraz kupuję powiększenia miejsca na pokemony i plecaka bo nawet jeśli miałbym robić te ewolucje to potrzebnych jest jakieś 70 wolnych miejsc

 • Reply
  Slither x
  Sty 25, 2017 10:47 pm

  Gdzie można złapać Laprasa w Krakowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Druga generacja tuż za rogiem?

Społeczność Pokemon GO nie przepuści żadnej okazji do wyłowienia nowinek i wszelkich oznak znaczących zmian. Trudno się dziwić, bo tym...

Zamknij