News 29

Jeszcze większa losowość

W ostatnim czasie Niantic podjęło próbę walki ze spooferami oraz wszelkimi zewnętrznymi wspomagaczami jakimi przede wszystkim są mapy. 

Całkiem niedawno informowaliśmy, że w Pokemon GO zaszły pewne zmiany dotyczące zasady określania IV oraz movesetów dla pokemonów w przypadku trenerów o różnych poziomach postaci. Początkowo producent gry uczynił losowymi ataki oraz wspomniane przed chwilą IV dla każdego poziomu osobno od 1 aż do 25. Tym sposobem wszystkie zewnętrzne mapy przestały prawidłowo pokazywać te statystyki – narzędzia te korzystają z tzw. botów, czyli (do niedawna) pierwszopoziomowych postaci skanujących, co uczyniło je kompletnie bezużytecznymi pod tym względem. No, chyba że ktoś był na 1 lvlu.

Późnym wieczorem w czwartek Niantic dokonało kolejnych roszad w kodzie po stronie serwera. Informacja ta wymagała weryfikacji, ale teraz z całą pewnością można określić, że ta losowość została rozciągnięta na poziomy 1-29. Trudno precyzyjnie określić dlaczego producent Pokemon GO zdecydował się na podwyższenie tej bariery – być może chodzi o wyłapanie wszystkich botów “obsługujących” mapy w trakcie gdy będą one z automatu zdobywać punkty doświadczenia. Z pewnością jednak zmiana ta mocno uderzyła w zewnętrzne mapy oraz oszustów używających fake GPS liczących na łatwą zdobycz, kiedy wszystkie informacje o pokemonie mieli podane na tacy. Być może już niedługo Niantic rozszerzy to także na wyższe levele.

Podsumowując:

 • Dla poziomów 1-29 statystyki takie jak IV, ataki, waga oraz wzrost są losowe dla każdego poziomu osobno (wszyscy na poziomie 20 złapią identyczne pokemony, ale inne niż gracze na wszystkich pozostałych poziomach),
 • Dla poziomu 30 i kolejnych statystyki są nadal takie same.

Jak podobają się wam takie zmiany?

29 komentarzy

 • Reply
  Varflock
  Kwi 29, 2017 12:06 pm

  W niczym nie przeszkadzają mi takie zmiany, a jeśli uczynią oszukiwanie trudniejszym, to bardzo mnie to cieszy.

 • Reply
  Navet
  Kwi 29, 2017 12:12 pm

  Generalnie mam gdzieś te zmiany. Gdyby Niantic zamiast walczyć z uporem maniaka z mapkami, poprawił własny radar wracając do “stópek” oraz dodając możliwość filtrowania, problem mapek by się w dużym stopniu sam rozwiązał. Bo większość z graczy zaczęła korzystać z mapek w momencie gdy Niantic zlikwidował najpierw “stópki”, potem settings. Obecny pseudo radar jest totalnie bezużyteczny, większość graczy i tak odwiedza okoliczne pokestopy by uzupełnić plecak, więc wyłapałaby siedzące tam szczury, gołębie i od wielkiego dzwonu coś rzadszego, a po drodze omija się wartościowe poki, bo brak wiedzy, że cokolwiek jest w pobliżu i wartobyłoby poszukać.
  Co do reszty, to gymy nadal zbijają się same w odstępach czasu uniemożliwiających przemieszczenie się między nimi nawet samochodem, więc o czym mowa.

  • Reply
   Airon
   Kwi 30, 2017 1:05 am

   Jak dla mnie poprawa radaru + dodanie czegoś takiego że Pokemon pojawia się w danym miejscu ale dla każdego z innym położeniem w granicy dajmy 100-200 metrów od punktu i już boty i mapki przestają działać jak należy. A radar nie musi być jakiś nawet super wystarczyło by że pokazuje kompas na którym mamy pokazane w jakim kierunku jest jakiś pokemon. Ale na ten moment sam filtr tego co nie chce wiedzieć że jest w okolicy by wystarczył. Ostatnio miałem Snorlaksa 20 metrów od siebie przy poke stopie i go nie widziałem dopiero mapa mi o nim powiedziała, bo przecież ten system lubi pokazywać wszystkie “gónwa” z poke stopów które są 200-500m od mnie,a nie to co jest przy mnie.

 • Reply
  Porsche Cayenne
  Kwi 29, 2017 12:24 pm

  niewiele to zmieni

 • Reply
  Navet
  Kwi 29, 2017 12:39 pm

  Jedyne o co w tym biega, to że Niantic bardzo nie lubi gdy ktoś zarabia na ich gierce. A mapki są płatne lub przyjmują donacje. I to cała przyczyna takich a nie innych sposobów “walki z oszustami”. Zwykłych cheaterów mają gdzieś, świadczy o tym choćby znikoma uwaga poświęcona reportom.

  • Reply
   Euruvi
   Maj 04, 2017 4:17 pm

   Gdyby tylko o kasę chodziło, to Niantic wydałby własne płatne mapy. Ale widocznie nie jest to zgodne z ich wizja gry

 • Reply
  Airon
  Kwi 29, 2017 1:59 pm

  Ja nie wiem w jakim stopniu to ma być walka z mapami mi to jakoś zwisa jakie pokemon będzie miał IV i ataki jak szukam czegoś na mapie to chce to do kolekcji albo cukierki a nie aby tym walczyć bo nie ukrywajmy w naszym kraju nie pojawia się za często dziko coś co można dać do gyma przez co łapiesz tylko te z określonym IV i atakiem bo cukierków masz wpip. Do tego tak naprawdę to też jest coś dobrego bo komuś może się tam pojawić “Grubas” IV 20 a komuś IV 90+ z dobrymi atakami wiec tak naprawdę bardziej się opłaca łapać takie pokemony a jak ktoś gra nie legalnie to mu nie robi że straci kilka pokebali skoro zaraz będzie miał znowu pełen plecak.

 • Reply
  Machrid
  Kwi 29, 2017 2:31 pm

  system sightings to gniot pokazujacy tylko pidgeje .
  dziadostwo nad ktorym tyle pracowali okazalo sie bezuzyteczne .
  byle jaka mapka jest 100 x bardziej pomocna .
  zal.

 • Reply
  l0l
  Kwi 29, 2017 3:38 pm

  Dla mnie to żadne zmiany.
  Mam level 39 zrobiony w ostatni event, wiele miesięcy ruchu z telefonem,
  wszystko 100% uczciwie bez map, kalkulatorów i innego cheaterswa.
  Nie mam tylko Unowna, regionalnych, legend i dwóch złotych medali.
  Mało celi…ale gym 10 lev nie sojuszniczy zawsze mogę zaorać dla XP.

 • Reply
  Gnoll
  Kwi 29, 2017 4:14 pm

  Ja tam z mapek korzystałem tylko po to, żeby sprawdzić czy w okolicy są jakieś poki, które chciałbym złapać dla cukierków lub gdy takiego nie miałem. IV kompletnie mnie nie obchodzi. Tak jak piszą przedmówcy – niech poprawią wewnętrzny radar w grze, a nie czepiają się ich bardziej rozbudowanych wersji w necie.

 • Reply
  KakoDemona
  Kwi 29, 2017 6:33 pm

  U nas latają boty 30+. Powinni to rozciągnąć do 40go

 • Reply
  DecKard
  Kwi 29, 2017 9:23 pm

  Nie wiem wogole o co w tym chodzi

 • Reply
  Vinci
  Kwi 30, 2017 9:01 am

  A dla mnie każdy kto używa tych map jest oszustem i powinien dostać bana np taki yt friz. Mapy te pozwalają złapać póki rzadkie w latwiutki sposób. Jeśli wprowadzą pvp to ci co używali tych map już mają ogromną przewagę.Ja np nie mam snorlalsa, dragonite a mam 31 lvl. Za to bardzo się ucieszyłem gdy w parku spotkałem ewolucję dratini.

  • Reply
   Airon
   Kwi 30, 2017 10:10 am

   Wybacz ale jak niby dają łatwiej złapać coś rzadkiego one nie powodują że to się respi tylko wiesz co jest w twojej okolicy ja do tej pory tez nie miał bym Snorlaksa gdyby nie takowa mapa a był 20m od mnie i go mi radar nie pokazywał bo ważniejsze były “gónwa” które były w poke stopach oddalonych o 200-500m od mnie.
   (Pierwszego Snorlaksa złapałem 2 tygodnie temu z jajek ani razu, a Dratini 3 formy tez nie mam jeszcze)

  • Reply
   Pauliska
   Maj 02, 2017 11:34 am

   Właśnie o to chodzi. Mieszkam w DE, i całkiem niedawno znalazłam mapkę na swoje miasto. Wiesz jak bardzo pomaga? Zrespił się tyranitar w środku pola. Nie żartuję. Jesli chcę, nawet ten “nearby” niech zostanie – ale no do cholery niech dadzą te poki w takim miejscu żeby można było je znaleźć. A nie w środku pola. Mam nagrany filmik z jego łapania. Co prawda uciekł ale serio, godzina 22 z hakiem i łaze po polu ogórków. No to jest chore. dopiero teraz widze jak duzo snorlaxow czy larvitarow mam w okolicy. Ale Niantic woli pokazywać pidgeye.

 • Reply
  l0l
  Kwi 30, 2017 1:01 pm

  Vinci taki yt friz powinien dostać bany za 3 konta w różnych teamach ;]
  Ci są używają map są cheaterami.
  Oszuści spoofują na fake gps.
  Ja sobie gram wiele miesięcy uczciwie regulaminowo i mam 5 Dragonite z evolucji, 12 Snorlaxów z czego 3 z jajek.
  Można uczciwie wiele, tylko więcej zaangażowania!
  Dziękuję xD

  • Reply
   Vinci
   Kwi 30, 2017 8:37 pm

   No i to się ceni, że udało Ci się zdobyć te poki w uczciwy sposób! pozdrawiam 🙂

 • Reply
  xxAudino
  Kwi 30, 2017 1:57 pm

  Moim zdaniem twórcy powinni zrobić takie coś jak filtr w Sightings. Czyli na przykład, szukamy Abry – wpisujemy “abra” i pojawiają się na sightings wszystkie Abry w ZASIĘGU WZROKU. Nie że w całej Polsce, ale w tym co jest widoczne. Funkcja ta byłaby przydatna kiedy jesteśmy w miejscu, gdzie jest dużo Pokéstopów. Przykładowo raz w parku nic ciekawego, widzę na sightings – Psyduck przy Pokéstopie. Nic ciekawego, ale na Golducka zbierałam więc poszłam. I UWAGA, nagle na sightings…Dragonite. Gdybym nie poszła po Psyducka, nie miałabym Dragonite. Tak samo miałam z Togeticem. Można byłoby też zrobić coś w stylu “Search all Pokémon except ‘Weedle, ‘Pidgey'”
  Czyli osoby wpisywałyby jakich Pokémonów NIE CHCĄ widzieć na Sightings.(także w zasięgu wzroku) To również byłoby pomocne. Myślę, że gdyby było takie coś, większość osób przestałoby ryzykować i korzystać z map.

  Ps. Ja nie korzystam, ale rozumiem osoby, które korzystają.

 • Reply
  FakeGPS
  Kwi 30, 2017 7:19 pm
  • Reply
   FGPS_GMD
   Maj 01, 2017 12:43 pm

   Zrób nam tę przyjemność i utop się.

   • Reply
    FakeGPS
    Maj 01, 2017 4:28 pm

    Dziecko, jak ja się utopię, to kto będzie płacił podatki na twoje 500+

    • Reply
     FGPS_GMD
     Maj 01, 2017 6:14 pm

     Przeżyjemy jakoś. Trudno, morze fałszywe ale szklanką wody się utop. 500+ z pokemonowego golda my ass!

  • Reply
   Pod wrażeniem :)
   Maj 01, 2017 4:58 pm

   Gratulucje! Należą ci się brawa nie tylko za ten medal ale też za sprytne ukrycie swojego nicku. Zaskoczyłeś mnie ;). To chyba twój pierwszy mądry pomysł, geniuszu (żeby nie było, to żadna prowokacja, to najlepszy komplement dotyczący IQ jaki może otrzymać osoba lubiąca biegać palcem po mapie google). Dziękuje ci też za potwierdzenie przysłowia; ,,Kto nie ma w głowie, ten ma w nogach”. Rządzisz 😉

 • Reply
  RobiBB
  Maj 01, 2017 7:12 am

  Proszę o informację gdzie można znaleźć przejrzystą listę ataków pokemonow drugiej generacji???

 • Reply
  Jarek
  Maj 01, 2017 8:02 pm

  Nie wiem co to są te mapki. Jestem dopiero na 29 levelu. Wszystkie xp wypracowałem sam. Dzisiaj miałem problem. Jechałem tramwajem i gps skakał po pokestopach jak sobie chciał. Po dotarciu do celu wszystkie pokemony uciekały a pokestopem mogłem kręcić i nic. Co jest grane?

  • Reply
   Yorickai
   Maj 02, 2017 11:48 am

   Pewnie dostałeś soft bana. Mi też się zdarzyło dostać w dwóch sytuacjach. Raz po ewolucji tyranitara (nie mam pojęcia czemu) i drugi raz w manufakturze w Łodzi jak nie wiedzieć czemu przeniosło moją postać do Niemiec. Ktoś tutaj już wcześniej miał podobne sytuacje i muszę potwierdzić, że mieli rację.

 • Reply
  Outlawek
  Maj 01, 2017 8:44 pm

  Można było się tego spodziewać. Nie zdziwiłbym się gdyby Niantic z czasem wprowadził, iż od poziomu 30+ Pokemony miałyby to samo CP (bo tak zawsze było), ale ataki byłyby losowo generowane, a także w ramach tej samej analizy ogólnej trenera, losowo generowane byłyby najlepsze cechy. Przykładowo dwóch graczy 30+ łapałoby tego samego Pokemona, miałby on np. 2000CP, ocenę ogólną 82.2-100%, ale jeden dostałby z ATK=15, a drugi z DEF=15. Przyznam, że nie byłoby to takie głupie i złe. Ważne, by tylko ogólna ocena była stała. Oczywiście dopiero od poziomu 30+.

  Jak na razie ostatnie zmiany wprowadzone przez Niantic głównie uderzyły w użytkowników map. Choć nie do końca, bo jak przedtem szli oni lub jechali tylko po te najlepsze z najlepszych, tak teraz wolą żadnemu Pokemonowi nie odpuszczać, o ile tylko są w stanie je złapać przed ich zniknięciem. Taka prawda. A boty i skoczkowie? Ich ostatnie zmiany praktycznie nie dotyczą. Dalej sobie hulają po całym świecie i jeśli tylko robią to z głową, mogą spać spokojnie.

  Aż dziwne, że Niantic jeszcze nie wpadł na pomysł, by dla tych najbardziej poszukiwanych Pokemonów zastosować te same zasady, co w przypadku Ditto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.