News 51

Kanto event – co warto wiedzieć

ultrabonuskanto

Wczoraj o 22:00 rozpoczął się event z pokemonami z regionu Kanto w roli głównej a do raidów powróciło trio legendarnych ptaków.

Zgodnie z zapowiedzią trwa już pierwsza część tzw. Ultra Bonusu, dla przypomnienia poniżej lista tego co aktualnie przez limitowany czas jest dostępne w grze:

  • Pokemony z Kanto będą pojawiać się częściej do końca września,
  • W jajkach 7km do końca września znajdziecie też regionalne pokemony z pierwszej generacji,
  • Do 20 września w raidach spotkacie Articuno, Zapdosa oraz Moltresa (+ szansa na shiny).

Jak zawsze Niantic nie ujawniło nam wszystkich atrakcji tego wydarzenia, tak więc wszystko to co warto wiedzieć o Ultra Bonusie znajdziecie poniżej.

Nowe shiny

Niektórzy spodziewali się, że kolejny już Kanto event będzie wiązał się z wprowadzeniem bardzo dużej ilości nowych shiny. Niantic pozostało jednak „wierne” swoim dotychczasowym rozwiązaniom i tradycyjnie, przy okazji wydarzenia, do gry trafiły dwie nowe rodziny ewolucyjne w wariancie shiny – Geodude oraz Grimer.

 

 

sg1b0368c2m11 78m4ca9ab2m11

Raidy

Z okazji Ultra Bonusu Niantic zmieniło nieco zasady dotyczące ich trwania – teraz jajko ma tylko 15-minutowy timer a sam raid trwa 1,5h.

Legendarne ptaki, oprócz szansy na shiny, posiadają również ataki, które były dostępne podczas ich 3-godzinnego okienka (nadal nie można ich uzyskać poprzez TM na złapanych wcześniej pokemonach).

  • Articuno: Hurricane (atak był dostępny podczas przesuniętego Articuno Day w Japonii, u nas z jakiegoś powodu Articuno nie miał żadnego specjalnego ruchu)
  • Zapdos: Thunder Shock
  • Moltres: Sky Attack

W raidach nastąpiło też małe przetasowanie raid bossów:

  • T1: Bulbasaur, Charmander, Squirtle, Kabuto, Omanyte, Magikarp, Dratini
  • T2: Electabuzz, Lickitung, Magneton, Magmar, Mawile, Sudowoodo
  • T3: Aerodactyl, Alakazam, Hitmonchan, Hitmonlee, Jolteon, Machamp, Onix, Scyther
  • T4: Absol, Golem, Lapras, Rhydon, Snorlax, Tyranitar
  • T5: Articuno, Zapdos, Moltres, Regirock

Specjalne jajka

W jajkach 7km są już dostępne regionalne pokemony z Kanto (także z prezentów otrzymanych przed rozpoczęciem eventu, wystarczy je otworzyć po jego rozpoczęciu – pokemon w jajku jest losowany w momencie otwierania paczki). Jednak jak zaznacza Niantic nadal są one „bardzo rzadkie”:

Podczas gdy pokemony jak Farfetch’d, Kangaskhan, Mr. Mime oraz Tauros wykluwają się z jajek 7km, pozostają one bardzo rzadkie. Dajcie nam znać jeśli wyklujecie któregoś z tych pokemonów dzieląc się swoimi odkryciami poprzez portale społecznościowe.

Co ciekawe obok regionalnych pokemonów pierwszej generacji, w jajkach 7km znalazł się również Porygon oraz Tangela.

 

51 Comments

  • Reply
    Pawerxon
    Wrz 14, 2018 10:44 am

    Po kiego oni dodali do 7km Porygona, przecież niedawno był w questach…

    • Reply
      Ntii
      Wrz 14, 2018 7:59 pm

      Porygon ma 3 ewolucję w 4 generacji (Porygon Z czy jakoś tak) więc postanowili go wstawić do „siódemek”, aby gracze mieli do niego więcej candy. Niestety zamiast zadowolić graczy jeszcze bardziej ich wkurzyli 😀

  • Reply
    Pietras
    Wrz 14, 2018 10:49 am

    Dodali jeszcze dwa żeby trudniej było trafić regionalne i kupować boxy w sklepie …

  • Reply
    Barnie0205
    Wrz 14, 2018 11:54 am

    Porygon jak Porygon, ale po kiego czorta ta tangela? :/

  • Reply
    Kojot
    Wrz 14, 2018 11:57 am

    Od 2 dni nie mogę uruchomić gry przez niedziałający GPS – nie działa ponowna instalacja, ustawienia lokalizacji w telefonie. Wiecie jak to rozwiązać?

    • Reply
      Mateoosh
      Wrz 14, 2018 2:30 pm

      Sprawdź czy nie masz włączonego pozorowania lokalizacji.
      Sam miałem włączoną tą opcje przy zmianie telefonu i z 3 dni się z tym męczyłem ;d

    • Reply
      inoks
      Wrz 14, 2018 3:53 pm

      Wejdź w mapy Google, kliknij przycisk ustalenia twojej aktualnej lokacji, po tym dostaniesz powiadomienie o włączeniu usług Google, włącz je i będzie działać

    • Reply
      akima
      Wrz 14, 2018 4:23 pm

      to chyba coś od strony gry, bo ja też mam problemy z GPS ostatnio, co nigdy wcześniej mi się nie zdarzało. nawet w kiepską pogodę moja postać szła po dobrej stronie ulicy 😉

      • Reply
        Wiśnia
        Wrz 15, 2018 3:48 pm

        Ustawić w ustawieniach telefonu logalizwcje na GPS bez internetu i WiFi. To pomoże. Jak znowu pojawi się ten problem, ustawić na GPS z internetem.

    • Reply
      Pheroniq
      Wrz 14, 2018 9:22 pm

      Miałam coś takiego, trzeba usuną historię lokalizacji i szukać raczej w anglojęzycznych stronach bo w polskich nie znalazłam

    • Reply
      ehhh
      Wrz 18, 2018 11:13 am

      mi też ten gps coś nie łapie od kilku dni, zwłaszcza wewnątrz budynków

    • Reply
      Falankaaa
      Wrz 18, 2018 2:34 pm

      A czy wam też pozmieniało nazwy miejscowości w złapanych Pokemonach? Teraz utrudnia to trejdy, bo z góry nie widać, czy coś pójdzie za 3 candy

  • Reply
    Machrid
    Wrz 14, 2018 12:14 pm

    niantic juz na wszystkie sposoby stara sie wyciagnac kase z raidapsow.
    nawet chansey sie respi byle gdzie , dratini na raidach itd.
    spowoduje to zniszczenie balansu gry,chodzi o to ze niektore pokemony byly rzadkie, a teraz wszyscy beda mieli wszystko.
    i dobrze bo ta gra to gniot na ktory szkoda czasu , powinna sie znajdowac w na szczycie najbardziej zabugowanych aplikacji w gogle play .
    nie gram w to juz tak tylko czasem wlacze i widze co sie dzieje.
    5966 3494 6454

    • Reply
      Piter
      Wrz 14, 2018 12:34 pm

      Nie to żebym się czepiał… ale balans to został zniszczony wraz z wprowadzeniem raidów (rzadkie i silne i co najważniejsze – ciężkie do zdobycia, poki jak Dragonite, Tyranitar, Golem, Rhydon, Alakazam, Gengar i wiele innych wtedy tak naprawdę zrujnowały balans…póżniej na dokładkę poszły legendy…i teraz mamy co mamy…

    • Reply
      Badpumba
      Wrz 14, 2018 12:44 pm

      To po kiego grzyba wrzucasz friends code?
      Dratini jak ktos chcial to nalapal w comunity day a na chansey tez byl event wiec przestan zrzedzic

    • Reply
      MV
      Wrz 14, 2018 9:02 pm

      Też mnie trochę zdziwiło jak dzisiaj złapałem jednego dratini i jedną chansey w terenie (nie na rajdzie).

  • Reply
    ghost
    Wrz 14, 2018 12:18 pm

    Walka w Gymie niemożliwa ciągle network error i pokemon przeciwnik po zbiciu paska nie GINIE tylko się przygląda jak go napiepszam 😀

  • Reply
    ghost
    Wrz 14, 2018 12:24 pm

    Jakie są % szanse trafienia w regionalne? Mnie tylko interesuje ptaszek i kangur, ale znając życie jak w coś trafie to w byka albo w mr szajs.

    • Reply
      SmasheroPL
      Wrz 14, 2018 2:57 pm

      Ja chcę byczka i kangurka, ptaszka już mam. Jeśli szanse będą mniejsze niż na Alola Vulpixa, to ja kicham taki event i chcę możliwości blokady tych 7km jaj!

    • Reply
      Ntii
      Wrz 14, 2018 8:01 pm

      Mnie interesuje Kangur oraz Byczek, heh.

      Szanse na regionalne z jajek wstępnie określa się na ok. 1/10 lub 1/8 (przynajmniej według części użytkowników reddita).

  • Reply
    MarioWwr
    Wrz 14, 2018 1:25 pm

    Zrobiłem 20 jajek 7km:
    3x Porygon,
    3x Geodude alolan,
    3x Grimer alolan,
    2x Diglett alolan,
    2x Meowth alolan,
    2x Sandshrew alolan,
    2x Farfetch’d,
    1x Tangela,
    1x Kangaskhan,
    1x Mr. Mime

  • Reply
    Dna
    Wrz 14, 2018 3:34 pm

    Mr mimow mam tyle w mieście ze już można szału dostac co to za rare

  • Reply
    Ania85de
    Wrz 14, 2018 6:01 pm

    Na 12 wyklutych jajek na 7km zaden regionalny. Masakra jakas!

  • Reply
    Maks
    Wrz 14, 2018 6:01 pm

    Wyklulem dzis 5x 7km jajka z dzisiejszych prezentow i nie trafilem zadnego regionalnego

  • Reply
    lam
    Wrz 14, 2018 6:43 pm

    na 8 wyklutych z regionalnych tylko Mr.Mine i o dziwo nie wiem jakim cudem Tangela ????
    ani to alola ani regionalny?

  • Reply
    Pawerxon
    Wrz 14, 2018 8:45 pm

    4 jajka:
    -Alolan Diglett
    -Alolan Vulpix
    -Porygon…
    -Tauros!!!
    Jeszcze tylko Kangashkan.

  • Reply
    Bartek
    Wrz 14, 2018 9:22 pm

    Mr.Mime rzadki ?

    • Reply
      lam
      Wrz 15, 2018 12:28 pm

      ale regionalny

  • Reply
    kdsfl
    Wrz 14, 2018 9:27 pm

    Szansa nie jest wysoka i bardzo dobrze, ja wiem że lenie żalące się na tej stronce chciałyby mieć wszystkie nowe regionalne po max 5 jajkach, co by to zadyszki nie złapać i więcej jak 2 godziny przez ponad 2 tygodnie na to nie poświęcić, ale prócz was są i tacy którzy nie oczekują że nałapią wszystkie okazy minimalnym nakładem sił.

  • Reply
    kdsfl
    Wrz 14, 2018 9:30 pm

    Ah i kasę chcą zarabiać gdyż po to tą grę stworzyli, gra jest za darmo, ale jak chcesz się lepiej pobawić to sypnij grosiwem bo niantic to nie jest instytucja charytatywna.

    • Reply
      Pawerxon
      Wrz 15, 2018 7:44 am

      Dobrze moówisz, szkoda że wszyscy tak nie myślą…

  • Reply
    Hiti
    Wrz 15, 2018 10:40 am

    Witam wszystkich mam pytanko zbieram pokemony dla mojego syna i mogę tylko złapać 300. Co zrobić aby móc łapać więcej

    • Reply
      kdsfl
      Wrz 15, 2018 5:32 pm

      Na start każdy dostaje 250 miejsca na pokemony, można zwiększyć tą ilość do 1500 poprzez zakup w sklepie pokemon storage upgrade, 200 poke coinsów za 50 dodatkowych miejsc.

  • Reply
    SmasheroPL
    Wrz 15, 2018 12:50 pm

    Esz… Kaka z tymi regionami… 12 7km jajek zrobionych, otrzymanych po 13 września oczywiście i tylko Ptaszor wyszkoczyl, którego już mam :/.

    • Reply
      pimpim
      Wrz 15, 2018 1:11 pm

      25 wyklutych. 1 farfeczt i 1 kangaszkan.
      Jeszcze tauros i kanto w komplecie.

      • Reply
        SmasheroPL
        Wrz 15, 2018 1:17 pm

        Mnie właśnie trzeba Kangaszkana, Taurosa no i MewTwo nie mam 🙁

  • Reply
    Ggg
    Wrz 15, 2018 2:44 pm

    1 jajko i tauros, 2 farfeczt, teraz wrzuciłem 9 i zobaczymy co bedzie

  • Reply
    rav93
    Wrz 15, 2018 3:26 pm

    Wymienię Kangaskhana na Taurosa. WARSZAWA
    zainteresowani proszę o kontakt mailowy: raven93@o2.pl

    Ps. Oprócz tego mogę powymieniać się na inne pokemony 🙂

  • Reply
    zemol
    Wrz 15, 2018 6:46 pm

    12 jajek jeden Tauros. Tragedi nie ma, nyslałem że będzie gorzej czytaj bardzo rzadkie 😉

  • Reply
    Ket
    Wrz 15, 2018 9:08 pm

    Na hubie podali juz ze szanse na regiolane to 2 i 4% takze.. Trzeba bedzie sie nachodzic.. Jest praca jest satysfakcja

  • Reply
    Mateeeeusz
    Wrz 16, 2018 8:27 am

    Pierwsze jajko i mam kangaskana;). Jeszcze walcze o taurosa i cacy bedzie

  • Reply
    Harambasza
    Wrz 16, 2018 8:48 pm

    Właśnie wykluł mi się Farfetch’d 😀

  • Reply
    Marcin
    Wrz 16, 2018 9:44 pm

    Mi się udało zdobyć już wszystkie 4 regionalne a kangaskan zdobyłem 2 razy:d

  • Reply
    0406 7450 6310 Marcin
    Wrz 16, 2018 11:27 pm

    Ja dziś złapałem złotego Geodude. Z jajek dziś tylko alolańskie wersje. Wykluwamy dalej.

  • Reply
    Jamful67
    Wrz 17, 2018 1:44 pm

    Ja wychodziłem 16 jaj i żadnego rzadkiego. 🙁

    • Reply
      Speedy
      Wrz 19, 2018 10:58 am

      Mi za 4 jajkiem tauros, za 20 farrfechd a za 21 kangaskan. Także trochę jajek trza wykluc ale szczęście w sumie się do mnie uśmiechnęło bo nie miałem wcześniej żadnego z nich

  • Reply
    Kamiru
    Wrz 17, 2018 1:51 pm

    Cześć.
    Poszukuję jeszcze z 4 osoby do złapania Zaptosa, Moltresa i Articuno, potem Mewtwo.
    Preferowany niebieski team, minimalnie 20 lvl trenera.
    Warszawa – Ochota. Jeżeli zbiorę te dodatkowe 4 osoby dzisiaj, to możemy nawet po 18 wyjść na miasto. Kontakt na mojego maila – kamilohayo(małpa)o2.pl

  • Reply
    Ja też łapię
    Wrz 18, 2018 2:18 pm

    Ludu nie narzekaj jak nie chce się chodzić żeby zrobić regionalne poki to zawsze można kupić bilet i lecieć na kontynent gdzie występują w przyrodzie hahaha. Chyba niektórzy zapomnieli na czym ta gra polega. Regionalne są rzadko i dobrze tym większa radość ze zdobycia takiego stworka. A wy co marudzicie bo rajdy popsuły balans bo kiedyś było ciężko złapać jakiegoś poka a teraz to nowi dostają na tacy. Niestety tak jest starzy gracze wiedzą ile musieli się nabiegać żeby zdobyć fajne poki a teraz te stworki na każdym rogu można spotkać niczym Ratata czy Weedle jak gra wchodziła na rynek. Trochę dystansu i w teren jajka wykluwać a nie marudzić :D.

  • Reply
    Arcard
    Wrz 18, 2018 10:54 pm

    Padaka 1 farfetch’d na 22 jajka reszta to diglety i geodude