News 31

Kolejne “ciche” zmiany

Pewnie każdy z was przyzwyczaił się już, że jakiekolwiek zmiany w zabezpieczeniach gry, czy też wszelkie migracje nestów oraz spawnów, są wprowadzane bez jakiegokolwiek komentarza Niantic. Nie inaczej było też tym razem. 

Od mniej więcej dzisiejszego poranka (czasu polskiego) gracze na całym świecie zauważyli, iż prawdopodobnie ponownie zostały poczynione zmiany w liczbie i lokalizacji występujących spawnów. Niektórzy utracili punkty, które regularnie dostarczały im pokemony łapane z pozycji domowej kanapy, inni zauważyli większe zagęszczenie stworzeń na danym obszarze. Co ciekawe, więcej jest raportów o zniknięciu dodanych ostatnio punktów niż o pojawieniu się nowych. Decyzja o wprowadzeniu takich zmian może dziwić, biorąc pod uwagę fakt, że nie tak dawno Niantic sprezentowało nam bardzo obfity wysyp nowych spawnów. Czyżby stwierdzili, iż teraz jest trochę zbyt łatwo? Rykoszetem oberwali najbardziej gracze z obszarów podmiejskich i wiejskich, gdzie próżno szukać nawet niewielkiej liczby pokemonów w promieniu kilku kilometrów. Wszystko dlatego, że zmiany te, najwidoczniej dość losowe, usunęły często wszystkie spawny w takich okolicach.

Drugą zmianą, która mogła wam sprawić przykrość w ostatnich godzinach, są nowe poprawki w SafetyNet. To właśnie ten system zabezpieczeń pozbawił możliwości gry użytkowników posiadających roota na swoim smartfonie. Teraz blokada poszła nieco dalej i wystarczy tylko odblokowany bootloader, by możliwość włączenia aplikacji została skutecznie zablokowana. Dla niewtajemniczonych – bootloader jest pierwszym kodem wykonywanym po starcie urządzenia, który ma za zadanie weryfikację pochodzenia systemu oraz ewentualną blokadę jego uruchomienia, gdy wykryte zostaną nieprawidłowości. Poprzez odblokowanie bootloadera uzyskujemy możliwość zrootowania telefonu z Androidem lub jailbreaka w przypadku systemu iOS. Tak więc Niantic postanowiło zablokować grę dla wszystkich, którzy w swoich telefonach usunęli etap weryfikacji systemu. Utrudnienie dla oszustów czy kolejny cios dla wszystkich, którzy po prostu z zamiłowaniem przerabiają swoje telefony do celów zupełnie innych niż oszukiwanie w Pokemon GO?

31 komentarzy

 • Reply
  PiKaS01
  Paź 19, 2016 7:50 pm

  No to zajebiście. Puki co Xiaomi RN3P z MIUIPolska bez roota działa, zobaczymy jak długo…

 • Reply
  Pimpaczu
  Paź 19, 2016 8:12 pm

  Z tym SafetyNet to nie do końca jest tak.
  SafetyNet to system weryfikacji zabezpieczeń, ale prowadzony przez Google. Chodzi o upewnienie się, że płatności realizowane z poziomu telefonu są bezpieczne i wiarygodne.
  Niantic tylko go wykorzystuje. A i to tylko z pewnym poziomem ufności. Mam custom ROM, z przerobionym bootloaderem. Na wielu telefonach, w tym moim SafetyNet zgłasza problemy (jest taka apka SafetyNet Helper), a Pokemony dalej działają.
  Nie jest prawdą, że “Nie jest prawdą, że “Niantic postanowiło zablokować grę dla wszystkich, którzy w swoich telefonach usunęli etap weryfikacji systemu”
  Dopiero zrootowanie uniemożliwia grę. Celem jest utrudnienie rozszyfrowania protokołu komunikacji (atak MITM: Man In The Middle). Jak widać – dość skuteczne.

 • Reply
  Sirion
  Paź 19, 2016 9:09 pm

  Faktycznie, 1 z 2 spawnów z domu mi zniknął.
  Co do tego bootloadera to bzdura. Mam odblokowany, a gra działa jak działała. Do tego są właśnie zgłoszenia, że telefony które nie działały, teraz już działają, tak jakby “popuszczono” trochę.

  • Reply
   AntyHaker
   Paź 19, 2016 10:20 pm

   Nie no, coś w tym jest. Jakiegokolwiek customROMa bym nie wrzucił to nic mi nie działa, a nie ma na nich roota. Baa, nawet jak tylko podmienię oryginalny kernel z MIUI to już SafetyNet przestaje banglać 🙁

   • Reply
    Sirion
    Paź 19, 2016 11:09 pm

    Dziwne, osobiście mam odblokowany bootloader, custom recovery, custom rom, a jedyne co zrobiłem to usunąłem /bin/su i /xbin/su i wszystko działa w najlepsze jak działało

    • Reply
     Grochu88zc
     Paź 21, 2016 11:10 am

     U mnie mimo braku roota nie działa. Po zablkowaniu bootloadera zaczęło działać. Zapewne wiele zależy od marki telefonu.

 • Reply
  Instinct
  Paź 19, 2016 10:38 pm

  Ale dziwny news, czy autor informowal by wlamywaczy gdzie i w jakim miejscu zalozyl alarm? To nie dotyczy ludzi uczciwych. A co do spawnow nie odczuwam zmian, raz na milion jest cos dobrego.

  • Reply
   Kat
   Paź 22, 2016 3:55 pm

   Nie dotyczy? Czyli uważasz, że każdy kto posiada zrootowany telefon to oszust?
   Poza tym u mnie po usunięciu roota Pokemony nadal nie działają. Za to na Noxie na komputerze blokadę można łatwo obejść i oszukiwać nadal. Ot takie zabezpieczenie.

 • Reply
  Qdłaty82
  Paź 19, 2016 10:38 pm

  A znaczek przy łapaniu pokemona w górnej części ekranu na środku przy łapaniu pierwszy raz to co to?

  • Reply
   jakoushirou
   Paź 19, 2016 10:42 pm

   To jest bonus za medale i jest to już od ostatniego update.

   • Reply
    pimpim
    Paź 19, 2016 11:15 pm

    Ale co to daje? Nie zauważyłem kompletnie niczego “extra” za to.

    • Reply
     jakoushirou
     Paź 19, 2016 11:24 pm

     W zależności od koloru medalu, +1, +2 lub +3% do szansy złapania pokemona danego rodzaju.

     • Qdłaty82
      Paź 20, 2016 9:15 am

      Dzięki. pisali o tym faktycznie.

 • Reply
  pimpim
  Paź 20, 2016 4:35 am

  Oj, nie podoba mi się teraz.
  Byłem na swoim klasycznym obchodzie. Normalnie łapałem około 20 pokemonow – nic specjalnego, dziadostwo. Jednak łapałem. Dzisiaj złapałem 4, wszyatkie jakie spotkałem.. U mnie nigdy nie było jakichś strasznych mas ani różnorodności, ale teraz to kogoś poniosła ułańska fantazja..

 • Reply
  Pit
  Paź 20, 2016 7:50 am

  Z każdym dniem ta zabawa robi się bardziej nudna. Traci się chęci by grać, pokemony na Iphonie włączam jak sobie przypomnę teraz, nie jak wcześniej – cały dzień. Brakuje opcji wymiany, trackera – brakuje urozmaiceń.

  Nie wiem jak to długo potrwa – mnie to nudzi pomalutku.

 • Reply
  volvo
  Paź 20, 2016 1:27 pm

  jadąc do pracy i z ,łapałem kiedyś około 100 pokemonów teraz łapię 20 efekt wył telefon po 15 min bo zasypiam

 • Reply
  polonez
  Paź 20, 2016 3:49 pm

  Tak dziś zlapalem kilka ciekawych aerodactyl electabuzz i gyarados (wszystkie z niskim CP czyli do d…)

  A CO WY ZROBILIBYSCIE GDYBY JEDNEGO DNIA UCIEKŁY WAM DWA LAPRASY

  ja już kupiłem sobie sznurek

  • Reply
   pimpim
   Paź 20, 2016 4:26 pm

   Nawet nie spotkałem nigdy laprasa..

  • Reply
   Mateusz
   Paź 20, 2016 5:45 pm

   współczuję na twoim miejscu zrobiłbym tak samo

  • Reply
   polonez
   Paź 20, 2016 6:04 pm

   w co drugim gymie lapras i to niejeden a jak słyszę u innych graczy to każdy ma przynajmniej dwa po prostu z moim pechem nie da się grać ani w życiu ani w miłości ani nawet w głupiej grze nie mam szczęścia to niesprawiedliwe

   codziennie zapier.. znaczy się chodzę na nogach wiele kilometrów żeby podbić gymy i mieć trochę tych coins a nieraz muszę sam 5-piętrowe bić a nieraz nie zdążę przejść na drugi bo już na rowerku lub autem pomykają sobie od gymu do gymu i biją moje pojedyncze

   a z jajek jak już się trafi raz na miesiąc 10km to eevee się wykluwa dziś wykorzystałem wszystkie swoje lury i co z nich złapałem kilka razy pidgey spearow i jedno clefairy

   99% procent graczy gdyby byli na moim miejscu już dawno przestaliby grać albo pochlastaliby się

   aha i jeszcze jedno miałem dziś na radarze arcanine ale półgodzinnym błądzeniu i przechodzeniu kilka razy przez ruchliwe skrzyżowanie większość czasu spędzając na czekaniu na zielone nie znalazłem go

   • Reply
    pimpim
    Paź 20, 2016 6:11 pm

    Ja też mam z jajek eevee.. żeby chociaż jakieś snotlaxy wypadły.
    Z gymami po banach/blokadach ROOT itd troszkę się uspokoiło.
    Z lurków też mam samo dziadostwo..

    • Reply
     polonez
     Paź 20, 2016 8:33 pm

     no snorlaxy też wszyscy w koło mają i to po kilka nawet gracze z dużo niższymi lvlami
     mam jednego snorlaxa średniego 1500CP cudem złapałem w ostatni dzień gdy mapa działała siedziałem w domu patrzę a kilka ulic dalej snorlax więc wybiegłem szybko i jakoś się udało

     na domiar złego zalało mi telefon bo łapałem w trakcie deszczu i mi cały czas klawisz przełączania między aplikacjami pyka czy to jakieś fatum czy co

     dobrze że chociaż jedna osoba choć trochę mnie rozumie

     • jakoushirou
      Paź 20, 2016 9:48 pm

      Ja mimo posiadania 120 rodzajów Pokemona nie posiadam ani Laprasa ani Snorlaxa, choć w gymach ich jest pełno, sam się zastanawiam czy to z jajek wszyscy mają czy dzikie złapane..
      Fatum? Telefonu zapewne wodoodpornego nie masz, więc trochę sam sobie napsociłeś, z tv albo z kompem na deszcz byś nie wybiegł ;]

 • Reply
  jakoushirou
  Paź 20, 2016 7:52 pm

  Liczba spawnów koło domu i koło mojej pracy spadła drastycznie, od wczoraj, nie złapałem żadnego innego pokemona niż te śmieciowe, mimo, że do tej pory pojawiały się tam Abry, Squirtle, Diglety, Growlithe, itd..
  Kiepsko, aż mi się nie chce wychodzić z chaty ;]

 • Reply
  alf
  Paź 21, 2016 8:20 am

  GPS lata bez przerwy. Rano w dwie godziny telefon leżący na stole odblokował jajo 5k. Jak siedzę w domu to mam z tego zysk, ale jak się ruszę, to ciągłe przeskoki gps utrudniają znalezienie czegokolwiek. Często gps “łazi” bez sensu gdzieś, gdzie nie ma żądnych spawnów, a ja muszę czekać aż wróci w pożądany punkt.

  • Reply
   Arngavad
   Paź 21, 2016 10:49 am

   Alf mam dokładniee to samo, nic nie może znaleźć a zapierdziela jak głupi nie wiem o co chodzi 🙁

  • Reply
   Sqnx
   Paź 21, 2016 11:59 am

   Problem z GPS jest też wtedy, gdy na niebie jest duże zachmurzenie, w sensie grubości warstwy chmur. Ja tak miałem ostatnio przy intensywnych opadach w Gdańsku. Druga rzecz, to mam wrażenie, choć mogę się oczywiście mylić, to jakość odbiornika GPS w telefonie. W domu są dwa. Jeden mam ja (samsung galaxy) a drugi to Huawei P9. Z samsungiem kłopotów nie ma, za to Huawei, owszem, sam “wysiaduje” jaja, kłopot zaczyna się przy podbijaniu gymow, łazi gdzie chce. I niestety, już raz miał płytę główną do wymiany, bo GPS wogole zdechł.
   Zmalała też okrutnie liczba spawnów. Nie wiem co stoi za tym pomysłem. Chęć by zmusić ludzi do wyjścia? Bez sensu o tej porze roku. A będzie coraz gorzej, zimno, deszcz i śnieg. A u mnie w dodatku listopadowe sztormy i wiatr 100 km/h… Chyba nawet latający luzem Dragonite czy Snorlax mnie nie skłoni do wyjścia 😉

   • Reply
    polonez
    Paź 21, 2016 8:40 pm

    Na innych kontynentach zaczyna się lato to może oto chodzi twórcom aby się wybrać właśnie tam

 • Reply
  Mrmax
  Paź 21, 2016 9:43 am

  Bardzo proszę o pomoc. Pojawia mi się komunikat o błędnym logowaniu i abym spróbował później. Nie mogę wejść w grę 3 dzień. Pamięć podręczną wyczyściłem jednak nic to nie dało. Proszę o odpowiedź

  • Reply
   Pit
   Paź 21, 2016 2:28 pm

   Ja loguje się na Iphonie przez dwa konta. Jedno, moje, to konto google. Drugie, syna, to konto Pokemon Trainer.

   Konto syna jest notorycznie wyświetlane z komunikatem o błedzie autoryzacji, błędzie logowania, hasła etc. Czasem logowanie udaje się za 4 razem, czasem 3.

   Z kontem google loguję się zawsze. Nie wiem czemu tak jest …,.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.