News 17

Kolejne szczegóły nowego systemu buddy w kodzie gry

W kodzie gry pojawiły się kolejne wskazówki dotyczące nowego systemu buddy.

Niantic często dokonuje po stronie serwera, które nie są widoczne dla każdego zwykłego gracza – mogą je wychwycić jedynie tzw. dataminerzy, czyli osoby, dla których śledzenie zmian w kodzie gry nie stanowi większego problemu.

Dzięki nim wiemy co dzieje się za kulisami, gdzie programiści Niantic dodają i usuwają fragmenty kodu dla jeszcze niewprowadzonych funkcji. Jedną z nich jest nowy system buddy, który został wspomniany jedynie na oficjalnym blogu Niantic (nie samego Pokemon GO) jako nowe doświadczenie w rozszerzonej rzeczywistości.

Jedną z głównych atrakcji ma być możliwość interakcji/zabawy ze swoim buddy pokemonem w trybie AR, zapraszania do niego innych graczy i wykonywania grupowych zdjęć z wieloma stworzeniami naraz, tak jak na poniższym filmiku:

Wczoraj w kodzie gry znalazły się nowe przedmioty związane z nowym systemem buddy (jeszcze nie wiemy do czego będą służyć, prawdopodobnie będziemy otrzymywać je jako znaleziska naszego buddy pokemona) oraz ikony nastroju naszego buddy:

Jakie jeszcze informacje znalazły się w kodzie?

Uwaga: Informacje dotyczą kodu niewprowadzonej jeszcze do gry funkcji i do czasu premiery nowego systemu buddy mogą ulec zmianie.

  • Nasz buddy będzie posiadał pewnego rodzaju “poziomy przyjaźni” i powiązane z nimi nagrody,
  • Buddy będzie za nami podążał na mapie świata,
  • Używanie buddy pokemona w walkach, raidach, itd. będzie podnosić poziom przyjaźni,
  • Gdy buddy będzie w dobrym nastroju dystans potrzebny na zdobycie cukierka zmniejszy się,
  • Na najwyższym poziomie przyjaźni buddy pokemon otrzyma bonus do swojego CP,
  • Gdy buddy jest głodny(?) nie będzie za nami chodził,
  • Wymiana pokemona ze statusem best buddy zresetuje jego poziom przyjaźni do gracza.

Źródła:

reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/e9jjsh/ar_buddy_v2_texts_descriptions_and_tutorials/

twitter.com/leekduck

17 komentarzy

  • Reply
    Machrid
    Gru 12, 2019 9:53 pm

    malo kto lazi na raidy u mnie, a ze “starej” ekipy to nikt sie nie utrzymal.
    sa jacys tam nowi gracze czasem i tyle.
    szkoda czasu i dno , to powody .
    wcale mnie to nie martwi. xd

    • Reply
      D0bryMudzyn
      Gru 12, 2019 11:04 pm

      no to nie graj …w czym ty masz problem człowieku xD

      • Reply
        viking
        Gru 13, 2019 2:52 am

        Nie reaguj na niego, typowy troll od paru miesięcy płacze pod każdym artykułem

    • Reply
      Bolek
      Gru 13, 2019 8:54 am

      A mnie wkurzało że raidy trzeba robić na dwie lobby bo za dużo graczy na jedna… I to na takim w sumie zapupiu że trzeba autem jechać bo nikomu by sie nie chciało tu przyjść. Daktycznie jesteś chyba jakiś aspołeczny skoro takie problemy masz

    • Reply
      bombelq
      Gru 13, 2019 11:45 am

      ze sie mu nawet tak chce smecic przez taki czas
      jak nie lubie kebaba to go nie jem, wiec jak ci sie ta gra nie podoba to nie graj chory pojebie

  • Reply
    Pawel
    Gru 12, 2019 10:07 pm

    Grunt to wiedzieć o czym się pisze… Dataminerzy nie wiedzą co jest po stronie serwera. Jedyne co to są w stanie znaleźć coś po stronie klienta w nowo udostępnianych wersjach aplikacji…

    • Reply
      Ivrin
      Gru 13, 2019 6:39 pm

      Grunt to czepiać się o słówka 🙂 To był skrót myślowy – niektóre informacje są przekazywane do klienta gry z serwera (do pliku bezpośrednio się z nim komunikującego, tzw. Game Master) a nie przy pomocy aktualizacji plików na naszych telefonach. Więc również nie do końca masz rację, że są to jedynie nowo udostępniane wersje aplikacji.

  • Reply
    Sera
    Gru 13, 2019 6:56 am

    Niby mało ludzi gra ale w takim Zakopanym to na rajdy przychodziło nieraz 20 osób Niektóre osoby około 60-ki.
    Pozytywna gra jak dla mnie.

  • Reply
    Pokemon 40 lvl
    Gru 13, 2019 12:10 pm

    Wypowiedzi godne dzieci z przedszkola. No żenada.

  • Reply
    Piasecki88
    Gru 13, 2019 1:15 pm

    Do kiedy są Ptaki i Groundon i tek drugi?

    • Reply
      Ola
      Gru 13, 2019 3:08 pm

      Do końca roku bodajże

  • Reply
    Anonim
    Gru 13, 2019 2:30 pm

    Może jeszcze zrobią z buddy tamagochi gdzie trzeba wyprowadzić, nakarmić, uleczyć i posprzątać to co z siebie wypróżnił nasz pupil. Nie przemawia to do mnie, no ale to tylko moje zdanie.

  • Reply
    Filiposki
    Gru 13, 2019 3:32 pm

    Pokemon wkońcu będzie chodził z nami znaczy pewnie wyjmą poprostu nieużyte animacje z 3dsa ale co mi tam . Btw ciekawe ile będę miał przyjaźni z pignitem bo u mnie jest mało fire starterów i przeszedłem z nim 100 km

    • Reply
      R
      Gru 13, 2019 4:11 pm

      100? W tydzień więcej mi zalicza dla buddy, mam poki, które po parę tygodni mi towarzyszyły w grze 😉

      Dla mnie ta funkcja, że buddy będzie chodził za nami, to niepotrzebne i wręcz szkodliwe g..o. Niepotrzebny ruch na mapie, gdzie bardzo istotna jest wysoka czytelność. Tego mi tylko brakowało, żeby w lato przy ostrym słońcu, a fałszywej pogodzie w grze (np. deszcz) jeszcze jeden lovelas utrudniał wypatrzenie co tam po kątach się kryje 🙁
      Tło mapy przy deszczu to nieporozumienie – ciemnoniebieski kolor mega utrudnia grę przy ostrym słońcu (nierzadko się zdarza, że pogoda nie nadąża za tym co jest w rzeczywistości). Nawet jak w końcu da się telefon jakoś ustawić, to baterię zżera jak opętany 🙁

  • Reply
    Zenwolfero
    Gru 13, 2019 4:27 pm

    Ciekawie jeśli to mi pomoże wzmocnić mojego garchompa to jestem na tak bo szwenda się ze mną już 430km i fajnie by było mieć coś więcej z tego

  • Reply
    bart
    Gru 13, 2019 4:57 pm

    “Na najwyższym poziomie przyjaźni buddy pokemon otrzyma bonus do swojego CP,” – największa głupota. Jeśli ktoś ma idealnego poka do PvP 1500CP 100% IV PVP a przez naliczenie km na buddy zmieni się CP o 10 do 1510 to faktycznie super opcja…
    Szkoda, że mając ulubieńca shiny Umbreona nie będę mógł z nim chodzić na buddy.

  • Reply
    abc
    Gru 14, 2019 7:46 am

    Pokemon staje się co raz to bardziej nudny, a zima sprawia że mniej ludzi gra mam już 38 lvl większość pokemonow i cukierków już po 500 i więcej, tyle ich lapalem a mam zaledwie 6 100iv Lucky tak dużo że niw wiem z czego robić kolejne. Kasza a nawet już mnie i znajomych nie jaraja nowe legendy na gym.