News 9

Kolejne zmiany w atakach

Od czasu pojawienia się PvP w Pokemon GO Niantic trochę większą uwagę przykłada do ataków, poprawek w nich oraz dodawania kolejnych ruchów dla obecnych już w grze pokemonów. Co zmieniło się tym razem?

Na pokemongolive.com czytamy:

Trenerzy,

W naszej poprzedniej notce wspominaliśmy o kilku zmianach, które pojawiły się w Pokemon GO i miały uczynić walki między trenerami ciekawszymi oraz wymagającymi. Ta aktualizacja wprowadza jeszcze więcej zmian, skupionych wokół walk PvP. 

W ciągu kolejnych kilku tygodni, zauważycie pewne zmiany w systemie walki.

Aktualizacja systemu walki

Nasz zespół szlifuje istniejący system walk między trenerami oraz z Team GO Rocket, by był bardziej intuicyjny dla graczy:

 • Okno, w którym zadawane są obrażenia a energia ładowana zostały usprawnione
  • […] Zdecydowaliśmy się dokonać zmian, ponieważ nieintuicyjnym było, że obrażenia oraz dodanie energii do ładowanego ataku następowało z opóźnieniem jednego ruchu. […]
 • Pasek życia pokemona będzie pulsował gdy otrzyma obrażenia

Aktualizacja do istniejących w Pokemon GO ataków

 • Bubble Beam – ten ruch może zmniejszyć teraz statystykę ataku przeciwnika w PvP o jeden poziom
 • Power-Up Punch – głównym powodem istnienia tego ataku miała być możliwość szybkiego zwiększenia statystyki ataku swojego pokemona. Bazowe obrażenia Power-Up Punch zostały zmniejszone, tak by gracze wykorzystywali inne ataki do zadawania obrażeń. Teraz kontrowanie go powinno być bardziej oczywiste – nieblokowanie go tarczą (ze względu na to, że jest bardziej skupiony na wzmacnianiu statystyki użytkownika a nie obrażeniach przyp. red) to teraz zdecydowanie najlepsza odpowiedź.
 • Psychic – Psychic zadaje teraz więcej obrażeń i można go używać częściej (teraz ma dwa paski zamiast jednego [red.]). Celem było uczynienie tego ataku bardziej użytecznym zarówno w raidach jak i PvP. Dodatkowo ma teraz szansę na obniżenie defensywy przeciwnika w PvP.
 • Snarl – Snarl ma teraz większą rolę w ładowaniu energii wśród szybkich ataków typu mrocznego. Powinno to pomóc takim pokemonom jak Arcanine czy Luxio, by szybciej używały swojego ładowanego ataku, jak również bardziej defensywnym pokemonom takim jak Suicune lub Umbreon.

Więcej ataków pojawi się w Pokemon GO!

Niektóre pokemony niedługo będą mogły nauczyć się ataków, wcześniej niespotkanych w Pokemon GO!

 • Thunder Fang: szybki atak typu elektrycznego – Arcanine, Steelix, Mightyena, Hippowdon
 • Ice Fang: szybki atak typu lodowego – Suicune, Mightyena, Mawile, Hippowdon, Drapion

Obrażenia Fire Fang zostały dostosowane, tak by były identyczne jak w przypadku Thunder Fang i Ice Fang.

Dodatkowe zmiany w movesetach

Poniższe pokemony mogą nauczyć się wcześniej niedostępnych dla nich ataków

 • Alolan Raichu: Thundershock
 • Alolan Sandslash: Ice Punch
 • Alolan Ninetales: Charm
 • Golduck: Bubble Beam, Synchronoise, Cross Chop
 • Alolan Marowak: Fire Spin, Flame Wheel
 • Mantine: Bubble Beam
 • Mawile: Fire Fang, Ice Fang, Power-Up Punch
 • Weavile: Snarl

Najbardziej istotną zmianą jest prawdopodobnie zmiana w ataku Psychic – teraz posiada dwa paski energii i swoją siłą zdecydowanie zbliżył się do Psystrike. Psychic z ataku dość przeciętnego stał się lepszym wyborem od Future Sight dla pokemonów takich jak Espeon czy Alakazam (w jego przypadku Psychic to atak legacy, czyli już niedostępny).

Warto zaznaczyć, że nowo dodany ruch Thunder Fang jest teraz najlepszym szybkim atakiem typu elektrycznego, ale nie otrzymał go żaden pokemon elektryczny.

Źródło: https://pokemongolive.com/en/post/trainerbattle-rebalance-september2019/

9 komentarzy

 • Reply
  Ddd
  Wrz 28, 2019 12:25 pm

  Dla mnie to jest paranoja jak poki które nie mają danego typu uczą się ataku jak np. Arcanine uczy się thunder. W grach tak nie było

 • Reply
  Exa
  Wrz 28, 2019 4:23 pm

  W takiej formie na pewno.

 • Reply
  Viper
  Wrz 28, 2019 8:54 pm

  Powiem to tak jak nie masz z kim walczyć to jedno a jak masz to drugie nie jeden producent gier zostawił by to w cholerę i mówił chcieliście to macie. Z resztą balans jest tylko Pokemony są tak na prawdę różne i i h statystyki możesz iść z gościem który ma same IV 100% ale ty masz więcej CP i tak na prawdę zależy od tego co wyciągniesz do walki.

  • Reply
   SomeDude
   Wrz 29, 2019 4:25 am

   Przydałaby się opcja pokazania wszystkim znajomym w grze, że w danej chwili gram i nie mam nic przeciwko byciu wyzywanym do walki. W tej chwili walki na odległość są prawie niemożliwe i wymagają kilkudziestu prób atakowania różnych osób i sprawdzania czy reagują.

 • Reply
  Pedro
  Wrz 29, 2019 9:49 pm

  Niech przestaną banować Xiaomi z Miui 10. Niech to ogarną, a potem poprawiają inne rzeczy.

 • Reply
  Nabu
  Wrz 30, 2019 11:11 am

  Psychic stał się teraz dobrym atakiem i np Espeonowi warto zmienić z Future Sight na Psychic. W przypadku Mewtwo nadal Psystrike jest lepsza opcja pomimo że i Psychic ma 2 paski na 90 mocy to DPS Psystrike jest lepszy. W połączeniu z Confusion daje i DPS i TDO lepsze.
  Mam kilka pytań:
  – Mewtwo Confusion+ SB czy Psystrike?
  – dla Metagrosa który juZ ma legacy Meteor Mash lepsze Psychic czy Flash Cannon?
  – Jak po zmianach z Snarl prezentuje się teraz Umbreon?

  • Reply
   Mars674
   Paź 02, 2019 8:26 am

   – Umbreon nadal będzie najsłabszą ewolucja eeve. Jest wiele innych poksow typu Dark lepszych a jak pojawi się mityczny Darkrai a może to nastąpić już po Mewtwo w EX Raidach będziemy mieć nowego mrocznego króla.
   Jak nie masz armii Mamoswine to rób Glaceona bo to chyba najlepsza opcja ewolucji eeve. Ewentualnie Espeona z Psychickiem jeszcze mocniejszy niż był ale psychicznych jest sporo.
   – Psystrike lepszy od SB. Mewtwo Confusion z Psystrike a z Shadow Ball to różnica 20.918 DPS vs 18.068 oraz 654.9 vs 565.7 TDO oba na korzyść Psystrike. Po drugie Mewtwo z Psystrike jest liderem psychicznych i długo pozostanie czego nie można powiedzieć o Mewtwo z SB gdzie Giratina-O go deklasuje a i Gengar z Lickiem i SB też lepszy. Jak pojawi się Chandelure to też będzie lepszą opcją. Nie mniej to i tak super zestaw i puki jest w EX warto złapać.
   – wg mnie Metagros stalową mocą lepsza niż z Psychickiem. Niby słabsze DPS ale ja bym postawił na Metagrossa Bullet + Flash Cannon a nie Psychic.

  • Reply
   Jurny45
   Paź 04, 2019 2:28 am

   1. Mewtwo z Psystrike
   2. Metagros z Flash Cannon
   3. Umbreon nadal kiepski.

 • Reply
  sempaje
  Paź 01, 2019 8:34 pm

  ..via @ ac..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Go-tcha Evolve – udana ewolucja?

Go-tcha to sprzęt dobrze znany graczom Pokemon GO, który doczekał się już dwóch różnych wydań. Czy trzecia odsłona będzie jeszcze...

Zamknij