News 22

Kończące się wsparcie dla urządzeń z architekturą 32-bit (Android)

Powtarzające się problemy z telefonami o architekturze 32-bit przyczyniły się do decyzji, którą Niantic ogłosiło wczorajszego wieczora.

EDIT: Niantic odkłada w czasie plany porzucenia wsparcia dla urządzeń z architekturą 32-bit. Nowa data jest nieznana.

Jak zapewne część z was wie, nowy update Pokemon GO znowu przysporzył problemów trenerom, którzy posiadają telefon o architekturze 32-bit – gra po prostu nie pokazuje nic więcej poza ekranem ładowania. Niantic zna problem i już pracuje nad jego rozwiązaniem (jeden z kolejnych update ma umożliwić rozgrywkę), jednak nie jest to pierwsza taka sytuacja. Podobny problem pojawił się w końcówce roku 2019.

Prawdopodobnie to właśnie powtarzające się problemy ze starszymi telefonami z systemem Android (chodzi tylko o systemy 32-bitowe) sprawiły, że od początku sierpnia tego roku Niantic zakończy wsparcie dla tego typu urządzeń – jeśli macie taki smartfon to gra po prostu przestanie dla was działać.

Jak sprawdzić na jakiej architekturze pracuje wasz telefon?

Nie we wszystkich telefonach jest to tak samo oczywiste, więc przedstawię wam uniwersalną i (według mnie) najlepszą metodę.

1. Pobieracie aplikację 64Bit Checker (link: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.danielpolish.a64bitchecker&hl=pl).
2. Po otworzeniu aplikacji klikamy w “CHECK”.
3. Aplikacja wyświetli nam komunikat (w j. angielskim) czy urządzene ma 64-bitowy system czy też nie.

Bardziej popularne modele, których dotyczy ten problem:
– Samsung – Galaxy S4 i S5, Galaxy Note 3, J3
– Sony Xperia – Z2 i Z3
– Motorola Moto G (pierwszej generacji)

Źródło: https://pokemongolive.com/en/post/32-bit-android-discontinued-support/

22 komentarze

  • Reply
    xDeOx
    Cze 12, 2020 1:50 pm

    Matko co to za rzęchy takie są? Myślałem że na mega starym, 5 letnim lg spirit przestanie działać który jest awaryjnym szrotem, a Google mówi że to pierwszy 64 bitowy snapdragon 😀

  • Reply
    bdcc
    Cze 12, 2020 2:07 pm

    64 bitowy procesor nie oznacza, że system jest 64 bitowy.

  • Reply
    Rowerowa
    Cze 12, 2020 4:18 pm

    Mam 7 letnią s4 od samsunga i żadnych problemów nie ma. Choć wiadomo że gra nie śmiga zbyt płynnie

  • Reply
    Cziter
    Cze 12, 2020 5:45 pm

    Banda kretynów z Niantic myśli że skończy się fake GPS. Jak ja mam fona x64 z najnowszym androidem i fake GPS działa mi tak samo jak działał na początku wprowadzenia pokemon go :D.

  • Reply
    Aoll
    Cze 12, 2020 6:24 pm

    Jak mi w tym 64bit checker po kliknięciu check jest ‘this device has a 64bit os’ to dobrze?
    Telefon Huawei Y6 2k18

  • Reply
    AntyHaker
    Cze 12, 2020 10:21 pm

    Najwyższy czas.

    • Reply
      Cziter
      Cze 13, 2020 11:49 am

      Przecież normalnie fly działa na 64 więc co nareszcie?

  • Reply
    Suteczek
    Cze 12, 2020 11:15 pm

    Moim zdaniem prędzej czy później by do tego nieszczęścia doszło, jeśli android nie daje dużo kasy, wycofują się z umowy. Pewnie w przyszłości tak samo będzie z telefonami 64-bitowymi, tylko dlatego, że pieniążki się nie zgadzają

    • Reply
      Obi-Wan
      Cze 13, 2020 6:30 pm

      To nie wymysł Nianticu. Google od sierpnia ma wymuszać na programistach dołączanie 32bitowej wersji aplikacji, jezeli jej odpowiednik istnieje w wersji 64bitowej. A za rok mają całkowicie przestać wspierać 32bitowe aplikacje dla systemów 64bitowych. Niantic tutaj chce ciąć koszty, ale chyba nie bierze pod uwagę, że część telefonów pomimo, że ma procesory 64bitowe to ich android jest 32bitowy 😀 I to nie są wyłącznie stare telefony ale i takie z 2019 roku 😀 Ludzie na reddicie już płaczą, że w zeszłym roku pokupowali sobie (i dzieciakom) nowe telefony, na których już w przyszłym miesiącu nie pograją. Sporo osób w komentarzach śmieszkuje, że mogli patrzeć co kupują ale producenci pokazują tylko numerek/nazwę androida, a nie czy to 32 czy 64 bitowa kompilacja 😉

  • Reply
    rafal858
    Cze 14, 2020 10:16 am

    Jeśli nie wiadomo o co chodzi to tylko o wyciągnięcie kasy

  • Reply
    Taki ktoś
    Cze 14, 2020 1:17 pm

    A czy na Galaxy S5 Neo będzie działało ?

    • Reply
      BronGosia
      Cze 15, 2020 12:01 pm

      Ściągnij sobie tę akpkę, o której piszą w artykule i bedziesz wiedzieć w 3 sekundy. Ja właśnie sprawdziłam – od sierpnia nie gram 😛

  • Reply
    moonlight
    Cze 14, 2020 4:13 pm

    A to dotyczy też telefonu LG K40? pomimo że ma 32 bity ?

    • Reply
      BronGosia
      Cze 15, 2020 12:04 pm

      Jak ma 32 bity to na pewno dotyczy 😀 Przecież tu chodzi o te bity, a nie o model telki

  • Reply
    Adrian
    Cze 14, 2020 5:55 pm

    Poda ktoś telefony które mają 64 bitowy system operacyjny ale nie strasznie drogie

  • Reply
    Brongosia
    Cze 15, 2020 11:58 am

    Mam wymienić smartfon, który mam spłacać jeszcze rok, bo mi Poksy nie będą na nim działąć 😀 Oj Niantic niech się wypcha 😀

    • Reply
      BronGosia
      Cze 15, 2020 11:59 am

      PS Dzięki za przydatną apkę – przynajmniej wiem na pewno, jaki mam system!

  • Reply
    sierpień - koniec z Pokami
    Cze 15, 2020 1:06 pm

    Najlepsze jest to, że strony podające dane techniczne telefonów, pomijają notorycznie info o tym, czy system jest 32- czy 64-bitowy,więc i tak nie wiem, co kupić

  • Reply
    Kamil