News Pokemony 23

Koniec legendarnych przygód?

Co z Legendarnym Trio?

Przez ostatnie tygodnie świat ponownie ogarnął pokemonowy szał. Gracze wychodzili dużymi grupami na ulice, aby łapać legendarne pokemony. Poniedziałek 14 sierpnia ma być ostatnim dniem z możliwością złapania Zapdosa. Prawdopodobnie wraz ze zniknięciem elektrycznego ptaka, Lugia także przestanie być dostępna dla wszystkich trenerów pokemon. Czyżby miał to być koniec legendarnych przygód?

Niedawno Niantic udostępniło w sieci notkę, w której podsumowało legendarne rajdy oraz ostatnie wydarzenia między innymi Pokemon Go Park i Chester Pokemon Go event. Portal pokemongohub.net wyłapał interesujący wycinek postu, który brzmi następująco:

“Lugia, Articuno, Moltres, and Zapdos have been spotted in Pokémon GO! Have you battled one of these Legendary Pokémon yet? From August 7–14, Zapdos, the Legendary Pokémon that represents Team Instinct, will appear at Raid Battles in the real world. Team up with your fellow Trainers and line up your Pokémon carefully when battling these extremely powerful and rare Legendary Pokémon. Good luck, Trainer. Be prepared for more legendary adventures!“

Tłumaczenie:
“Lugia, Articuno, Moltres oraz Zapdos zostały wprowadzone do Pokemon Go. Czy walczyłeś już z jednym z tych Legendarnych Pokemonów? Zapdos, Legendarny Pokemon reprezentujący Team Instinct, dostępny jest w prawdziwym świecie od 7 do 14 sierpnia. Połącz siły ze znajomymi i ostrożnie pokieruj swoimi pokemonami podczas walki z tymi niezwykle silnymi i rzadkimi Legendarnymi Pokemonami. Powodzenia Trenerze. Bądź przygotowany na więcej legendarnych przygód!”

Notka została wysłana 10 sierpnia, kilka dni po wprowadzeniu do gry Zapdosa, więc ostatnie zdanie “Bądź przygotowany na więcej legendarnych przygód!” jest dość podejrzane. Najprawdopodobniej twórcy gry planują wprowadzić więcej legendarnych pokemonów bądź ponownie udostępnić nam Legendarne Trio.

Legendary_trio

Czy Ho-oh pojawi się na Yokohama Pokemon Go Stadium Event?

Bardzo prawdopodobnym jest, że Niantic planuje wprowadzić kolejne legendarne pokemony właśnie na tym wydarzeniu, biorąc pod uwagę kilka faktów:

 • Lugia oraz Articuno pierwszy raz pojawiły się na poprzednim dużym wydarzeniu mianowicie Pokemon Go Fest w Chicago i były zapowiedzią pojawienia się kolejnych dwóch ptaków z Legendarnego Trio.
 • Niantic nie przez pomyłkę napisało “Bądź przygotowany na więcej legendarnych przygód!” kilka dni po udostępnieniu ostatniego z zapowiedzianych rzadkich pokemonów.
 • Niedawno plik gry o nazwie GAME_MASTER został zmieniony oraz całkowicie usunięty dla 5 legendarnych pokemonów (Ho-Oh, Mewtwo, Raikou, Entei oraz Suicune)

Plik GAME_MASTER jest pobierany z serwerów Pokemon Go i zawiera między innymi następujące informacje:
– Specyfikacja pokemonów (ruchy, statystyki, wymagane Candy);
– Animacje (konfiguracja kamery, szczegóły animacji);
– Przedmioty i ich statystyki (Balle i ich efekty, Potiony, Berry, Inkubatory, itd.);
– i wiele, wiele innych bardzo ważnych treści.

Jednak jeśli Niantic planuje wykonać taki ruch to jaka legenda zostanie wprowadzona? Jeśli dobrze pamiętacie jakiś czas temu twórcy gry udostępnili film, który miał być zapowiedzią nadchodzących legendarnych pokemonów. W trailerze znalazły się między innymi Lugia, Articuno, Moltres oraz Zapdos, które zostały już wprowadzone do gry oraz Ho-Oh i Mewtwo.

Osobiście uważam, iż wprowadzony do gry zostanie Ho-Oh, ponieważ występuje on w filmie na samym początku wraz z pozostałymi legendarnymi ptakami, a nie tak jak Mewtwo na samym końcu. Warto też zauważyć, że do tej pory do gry wprowadzone zostały właśnie pokemony ptaki, więc wszystko by się zgadzało. Mimo tego nie wykluczam pojawienia się samego Mewtwo bądź obu tych rzadkich pokemonów.

Źródła:

https://pokemongohub.net/post/breaking-news/new-pokemon-go-newsletter-hints-legendary-adventures/

http://www.dailystar.co.uk/tech/gaming/636423/Pokemon-GO-Raid-NEWS-More-legendary-adventures-Zapdos-event-Lugia-Ho-OH

 

23 komentarze

 • Reply
  dev
  Sie 12, 2017 12:05 pm

  Oby Mewtwo w tym filmiku był jako clickbait, bo nie wyobrażam sobie spotkać w raidach Mewtwo. I tak już przegięciem jest, że każde konto miało 90% szans na posiadanie legendarnych ptaków. Mam nadzieję, że Niantic wykaże się kreatywnością i nie każdy będzie mógł posiadać Mewtwo. Moja koncepcja jest taka: Idę sobie ulicą, nagle Mewtwo mi wyskakuje na dziko, klikam w niego i on atakuje moje pokemony! Jeśli jakimś cudem uda mi się pokonać Mewtwo w walce 1vs1 wtedy mam możliwość złapania Mewtwo. Specjalne balle, malinki i algorytmy odpadają. Liczy się naprawdę ogromna losowość. To byłaby świetna koncepcja! Wtedy może 1 na 10000 kont miałoby Mewtwo. A nie jak teraz – każde konto posiada po 10 lub więcej legend.

  • Reply
   Arkos
   Sie 12, 2017 12:46 pm

   O czym ty piszesz? Większość osób olało legendy ze względu na nieakceptowalny przez wielu sposób ich zdobywania.

   • Reply
    RavAzr
    Sie 12, 2017 8:35 pm

    Dysponujesz jakimiś statystykami?

  • Reply
   Ivrin
   Sie 12, 2017 1:00 pm

   Niantic zgarnia ogromne pieniądze na Raid Passach dzięki legendom – muszę cię niestety zasmucić, ale prawdopodobnie producent Pokemon GO wykorzysta Mewtwo do zarobienia kolejnej partii naprawdę dużych pieniędzy, czyli poprzez raidy.

  • Reply
   Denis Jaworski
   Sie 12, 2017 3:00 pm

   Muszę się tutaj zgodzić z Ivrinem 🙂 Rajdy to idealny punkt zarobkowy dla Niantic i obawiam się, że Mewtwo zostanie do tego także wykorzystany. Zwłaszcza biorąc pod uwagę jeden film, który pojawił się około rok temu.

   https://m.youtube.com/watch?v=_1NcqAnptlk

   Mewtwo jest w centrum uwagi na końcu traileru i widać, że Niantic już w 2016 roku miało w zamiarze udostępniać legendy poprzez rajdy. Po pierwsze przed pojawieniem się Mewtwo widać zegar, który odlicza czas. Po drugie, do walki z tym pokemonem staje cały tłum trenerów pokemon. Dodatkowo film wydaje się być nagrywany w Japonii co tym bardziej może znaczyć, że Niantic już podczas premiery gry miało w planach udostępnić nam tego pokemona właśnie podaczas eventu w tym kraju.

 • Reply
  OuQier
  Sie 12, 2017 2:27 pm

  Zgadzam się z Dev-em , jeśli już wprowadzamy Legendarne rajdy to powinniśmy je ulepszyć, podrasować żeby czymś się różniły od tych zwykłych
  Irytuje mnie własnie fakt że legendy nie są tak trudne do złapania i posiadanie Articuno nie jest czymś “WoW” moc legend też jest wątpliwa… do cholery! Są to legendarne pokemony! A byle Vaporeon potrafi je zmieść z powierzchni jak i jest lepszy w wielu match-upach :c
  Nie czuć tej potęgi legend…

  • Reply
   RavAzr
   Sie 12, 2017 5:34 pm

   Mam wrażenie, że pojęcia legendarny i niepokonany są tu błędnie ze sobą łaczone.
   W anime rzeczywiście zazwyczaj legendarne pokemony mają nadzwyczajne moce, siłę itd., ale w zwykłych grach Nintendo to pokemony jak każde inne. W każdej grze z serii począwszy od Red/Blue a skończywszy Sun/Moon na jest możliwość złapania legendarnych i mitycznych pokemonów, często nie są one nawet trudne do pokonania i trzeba uważać by ich nie pokonać. O ich braku doskonałości świadczy fakt, że w bitwach WiFi tylko niektóre z nich są często używane, a składy do walk nie są przez nie zdominowane.
   ‘Wielki’ Mewtwo ma ogromne cp w pokemon go, ale to tylko wskaźnik. Może być z dobrym skutkiem kontrowany np przez Tyranitara czy Scizora.
   Nie wiem czy lepszym rozwiązaniem byłoby gdyby 1 na 1000 osób łapała legendę, chyba nie. Ta gra ma wiele aspektów, jednym z nich jest kolekcjonowanie. Dobrze jest więc stworzenie możliwości złapania każdego pokemona dla wszystkich, a nie zrobienie z nich ekskluzywnych i niedostępnych.

   • Reply
    dev
    Sie 12, 2017 7:11 pm

    Ja się wychowałem na anime i dla mnie wyznacznikiem jest anime a nie jakieś gierki. 😉 Same słowa legendarny i mityczny świadczy o tym, że nie jest osiągalny dla wszystkich. Nie pamiętam szczegółów anime ale czemu Ash zobaczył legendarnego ptaka ale ptak nawet nie miał zamiaru z nim walczyć i sobie odleciał, chociaż chciał żeby tylko Ash go zobaczył? Bo ekskluzywny (czyt. legendarny) pokemon powinien być “tylko dla wybrańców”, a nie typowego Janusza. Skoro w grach moc legend była równa zwykłym pokemonom, to sorry bardzo ale te gierki gówno dla mnie znaczą. W wielu grach żeby mieć coś “legendarnego” trzeba się napracować, a nie, że przychodzi Mietek, dołącza się do raidu i pierwszym lepszym rzutem łapie np taką Lugię. 😀 W tym wypadku takie legendy są gówno warte. I czym się tu szczycić mając dobre konto? Ilością IV pokemonów? Jeśli pomiędzy 80 a 100% jest różnica w skuteczności tylko 5%? Czym się tu jeszcze pochwalisz? Pokedexem, który każdy już zapełnił? Od tego właśnie są legendy! Jak zrobią Mewtwo w raidach to zobaczycie tego skutki. Blissey będzie schodzić po jednym super ataku. Jak dasz graczom wszystkie legendy do złapania to taki gracz przestanie grać. Statystyki już mówią same za siebie. Złapałeś legendę = znowu przestajesz grać, bo już wszystko masz.

    • Reply
     MikeClaus2001
     Sie 12, 2017 7:38 pm

     ,,W wielu grach żeby mieć coś „legendarnego” trzeba się napracować, a nie, że przychodzi Mietek, dołącza się do raidu i pierwszym lepszym rzutem łapie np taką Lugię.”
     Mam kilka pytań; ile w sumie masz złapanych pokemonów, ile z tych złapanych używasz, i ile dratini/ larvitarów czy czegoś innego nałapałeś by mieć jednego dobrego? PoGO to gra w której by mieć jednego silnego trzeba nałapać setki innych poków. To że masz 5 legend nic nie znaczy. To że masz jednego np. Articuno 30lvl 2500cp 95% IV to już coś znaczy ;). Gra ta zdecydowanie odbiega od schematów anime i gier na konsole.
     ,,Jak zrobią Mewtwo w raidach to zobaczycie tego skutki.”
     Zanim wprowadzą Mewtwo napewno naprostują system walki tak żeby walki wymagały myślenia, a nie twierdzenia ,,3000+cp to minimum”. Teraz na raidach na Zapdosy widzę jak niektórzy wybierają… Gyaradosy bo ,,mają wysokie cp”. Napewno to zmienią, takimi idiotami nie są 😉
     ,,Jak dasz graczom wszystkie legendy do złapania to taki gracz przestanie grać.”
     Ja złapałem wszystkie obecne legendy i dalej gram 🙂 Skompletowanie pokedexu to tylko jeden z moich celów do spełnienia, reszta to:
     – Zdobycie i wytrenowanie najlepszych pokemonów na 30 lvl,
     – Zdobycie wszystkich złotych medali,
     – Zdobycie wszystkich złotych odznak sal w moim mieście,
     – Zgłoszenie i zbanowanie wszystkich cheaterów w mieście (póki co 5 🙂 ),
     – Bycie najlepszym jak tylko mogę 😉
     Każdy ma swoje cele w tej grze.

     • Adam987
      Sie 13, 2017 8:50 am

      Brałem udział w kilku rajdach i na kilkunastu łapiących tylko po dwa takie najmniej doswiadczone “Mietki” złapały a cala reszta zdecydowanie bardzo doswiadczonych graczy musiała za kazdym razem obejść sie smakiem. Wiec jeszcze bardziej się teraz zniechęciłem. Obecnie raz dziennie włączam grę aby zrobić strike i chyba zaczynam doceniac tą decyzję. Wiecej czasu bez telefonu w ręce to sensowniejsza droga.

     • Scapulos
      Sie 13, 2017 9:12 am

      Nie chce burzyć niczyjego światopoglądu, ale bywając na Raidach widziałem wielu “doświadczonych” graczy rzucających w Lugię na tzw pałę (czyli na wprost) 😉 Podstawowa szansa na złapanie legendy to 2%, odpowiedni rzut i malinka mogą podnieść szansę do 20%. Przy 8-12 Ballach gra jest warta świeczki. Doświadczenie sobie ale szczęściu trzeba pomóc 🙂

    • Reply
     RavAzr
     Sie 12, 2017 7:52 pm

     Trochę mnie uderza Twoja ignorancja.
     Anime opiera się na grze, a raczej ją promuje, momentami jest tylko trochę od niej oderwana. Natomiast pokemon go jedynie czerpie z już wypromowanych i poukładanych tytułów nintendo. Nie ma tam zbyt wielu nowych pomysłów, statystyki, ataki, typy … wszystko już było.
     Na dzień dzisiejszy po-go nie jest to gra dla ambitnych graczy, bo nie wymaga ani wiedzy, ani umiejętności taktycznych. Gra jest nowa w swojej formule i ma wielki potencjał. Może z czasem wiele rzeczy się zmieni.
     Ja osobiście nie pochwale się niczym, bo zawsze znajdzie się ktoś kto ma czegoś więcej. Kiedyś drażniło mnie, że ktoś ma czegoś więcej lub jest w czymś lepszy, a obecnie się z tym pogodziłem. Gram bo lubię walkę. Chyba wolę też opcje, by legendy miał też “niedzielny” gracz niż by były one niespotykane i bym mógł o nich pomarzyć. Tak jak mówię, dla mnie to pokemony jak każdy inny. Mniej lub bardziej trudne do pokonania.
     Co do ich używania w walkach, sprawdziłem by nie być gołosłownym: Mewtwo lvl 30 do pokonania Blissey lvl 35 potrzebuje min. 50 s. i trzech użyć charge’a, Machamp lvl 30 może się wyrobić w 55 s. Nie demonizowałbym więc siły tego stworka. W kolejnych generacjach wchodzą pokemony nielegendarne z cp porównywalnym a nawet wyższym od Mewtwo.
     A gracze, którzy przestaną grać po złapaniu legend i tak przestaliby grać bez nich. To nie typ, który ugania się rok lub dwa za jedną legendą. Poza tym nie oszukujmy się, z czasem stopniowo będzie coraz mniej graczy. Po co z punktu widzenia Twórców ograniczać sobie przychody. Nikt kto patrzy realnie na grę, czyli jak na biznes, by tak nie zrobił.
     Ja bardziej niż na legendy czekam na swoich ulubieńców z kolejnych generacji.

    • Reply
     Kerrex
     Sie 13, 2017 9:30 am

     Trochę chyba nie wiesz o czym mówisz 🙂 Raz, że nowy produkt robi się na bazie materiału źródłowego, którym jest gra, a nie anime. Po drugie, tak się składa że w anime Ash walczył z Articuno i jego Charizard zremisował, więc wbrew Twojej opinii to nie były żadne OP pokemony, po prostu rzadko spotykane, a ich legendarność nie polegała na tym, że były mocne, a po prostu krążyły o nich legendy (np. zobaczenie jakiegostam przynosi szczęście). Po trzecie, gdyby sugerowany przez Ciebie system był wprowadzony to nie wróciłbym po prawie rocznej przerwie do grania, bo złapanie legendy graniczyłoby z cudem i podejrzewam, że to samo tyczy się tysięcy innych ludzi.

 • Reply
  MarcoKato
  Sie 13, 2017 4:37 am

  Boszzz, to jest tylko gierka… Niczym nie różniąca się od kolekcjonowania tazosów z chipsów. Jak ktoś myśli inaczej to przykro mi, ale jest no-lifem albo nie zauważył, że w regulatnej serii gier fabularnych o poksach (nie gierek!) też brakowało taktyki – cała ligę mistrzów dało się przejść jednym wymaksowanym pokiem z plecakiem pełnym max potionów o revivów. Legendy zawsze były tylko dodatkiem i aspektem kolekcjonerskim.

 • Reply
  agaaga
  Sie 13, 2017 10:30 am

  Wiecie,co myślę? Wszyscy,którzy tu piszą o legendach dla wybranych,etc mają na myśli to,że oni legendy zdobędą,natomiast inni nie. Proponuję przestawić myślenie. Oto znjomy ma legendarnego czy mitycznego pokemona,a Ty nie. Jak Ci z tym? Czy wtedy będzie dyskusja o tym,jakie to niesprawiedliwe?

  • Reply
   Scapulos
   Sie 13, 2017 1:21 pm

   A tam takie gadanie.. Mnie nie udało się złapać Articuno i Moltresa i co? Nic, będzie inna okazja. Na tym polega frajda ze trzeba włożyć w ich zdobycie duzo wysilku a i tak nie ma pewnosci czy sie uda, dzieki temu kazda zlapana legenda daje duzo satysfakcji. A ze jednemu sie uda zlapac szesc a drugiemu zadnej.. Tak to juz bywa w zyciu 🙂

 • Reply
  MelciaA
  Sie 13, 2017 10:47 am

  Cóż, moim zdaniem i tak autor zapomniał o Mew, i patrząc na Pokedex Kanto w Pokemon Go, jest tam zauważalny błąd, ponieważ Mewtwo jest (z anime) nie udanym klonem Mew, a jednak Mew jest w Pokedexie #151, a Mewtwo #150. Co dla mnie jest paradoksem.
  Dlatego uważam, że nawet jeśli miałby być w prowadzony na Raidów Mewtwo, to błędem było by nie wprowadzenie Mew. A Mew nic nie wiadomo.
  Czy naprawdę wprowadzą TYLKO legendarne ptaki? Jeśli tak, to co z Ho-Oh? A pozostałe 5 legendarnych poków. Moim zdaniem, wprowadzenie legend, jako bossy z Raidów było błędem. Ja osobiście wolałabym zboczyć z trasy mojego np. spaceru po legendę niż odrazu biec na Raid i mieć nadzieję, że oprócz mnie będzie tam jeszcze 10 innych osób. Mieszkam w miasteczku, na przedmieściach Poznania dlatego stanowi to duży problem. Sama mogę robić tylko 1 i 2 gwiazdkowe rady, także 5 gwiazdkowa legenda jest dla mnie nie możliwa do zdobycia, dlatego również nie mam żadnej :/

  • Reply
   Denis Jaworski
   Sie 13, 2017 9:16 pm

   Jeśli chodzi o ten paradoks na temat Mew na 151 miejscu w pokedeksie oraz Mewtwo na 150 to nie jest to specjalnie dziwne. Jeśli uważnie oglądałaś anime to wiesz, że pokedex został zaprogramowany przez Prof. Oaka i zawiera on całą jego wiedzę na temat pokemonów. To on najprawdopodobniej wybierał kolejności w jakich występować mają w nim pokemony. Pokedex został ukończony po nieudanym eksperymencie Giovanniego. 🙂

 • Reply
  DawidPolakL
  Sie 13, 2017 6:06 pm

  5 podejść do lugii i 3 do zapdosa i nie złapałem. Trafiałem nice, excelent, bez niczego, po ataku, przed i na pałę. Bez efektu. Już zaczynam myśleć że mam tak trudno bo mam najwyższy level w mieście. Grom wie. 23 levele mają komplety dotychczasowych legend a ja nie. Już zaczynam tracić nadzieję że gromstwo złapię

  • Reply
   R
   Sie 13, 2017 7:44 pm

   Olej grę, to jedyny sposób. Mam prawie 37 poziom i dałem sobie spokój – skoro “nie”, to nie.

  • Reply
   Stefcio2016
   Sie 13, 2017 11:59 pm

   Wzruszyła mnie Twoja historia: 11 podejść do Articuno – 0, 7 podejść do Moltresa – 2, 3 podejścia do Lugii – 3, 6 podejść do Zabtosa – 4. Dziś raidowałem z gościem, który dopiero w 10 raidzie złapał Zabtosa, a później jeszcze 8 pod rząd/ A jeszcze wcześniej poznałem gościa który miał Articuno 20-0

 • Reply
  DawidPolakL
  Sie 13, 2017 8:42 pm

  Zapdosa w końcu złapałem. Lugia uciekła po raz 6 heh

 • Reply
  Stefcio2016
  Sie 13, 2017 11:49 pm

  Nie zrobiłem dziś wielu raidów, ale 7 pykło, przy okazji 3 popatrzyłem sobie co małolaci na rowerkach z lvl 5+ robią, no absolutnie nic nie robią,wchodzą i tylko czekają na zbicie legendy….A reszta graczy “traci” po 6 poków na Lugię z hydropompą. Uczciwiej by było dopuścić do raidów graczy 30+. No ale kasa…..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.