News 30

Kwiecień w Pokemon GO

W kwietniu kontynuujemy Sezon Legend wraz z kolejnymi eventami – tymi znanymi oraz zupełnie nowymi.  

Poniżej wszystkie informacje jakie poznaliśmy poprzez oficjalny wpis na pokemongolive.com:

Shadow Zapdos

Zgodnie z zapowiedzią w kwietniu nagrodą po walce z Giovannim będzie shadow Zapdos. Oczywiście wraz z nadejściem kolejnego miesiąca otrzymamy nowy Special Research – by go zdobyć musimy jednak najpierw ukończyć ten marcowy.

Research Breakthrough

Od 1 kwietnia o 22:00 do 1 maja o 22:00 nagrodą za stemple będzie męski wariant Frillisha.

Raid bossy

  • Tornadus (Therian) – od 30 marca o 10:00 do 13 kwietnia o 10:00,
  • Landorus (Therian) – od 13 kwietnia o 10:00 do 27 kwietnia o 10:00,
  • Thundurus, Tornadus i Landorus w formach Incarnate – od 27 kwietnia  o 10:00,

Mega raidy

  • Mega Houndoom, Mega Manectric, Mega Abomasnow – do 4 kwietnia o 10:00,
  • Mega raid boss-niespodzianka – od 4 kwietnia o 10:00 do końca miesiąca,
  • Mega Gengar, Mega Manectric – od 5 kwietnia o 10:00 do 20 kwietnia o 10:00,
  • Mega Venusaur, Mega Abomasnow – od 20 kwietnia o 10:00.

Każdej środy od 18:00 do 19:00 odbędzie się oczywiście Raid Hour z akutalnie obecnym w raidzie legendarnym pokemonem.

Pokemon Spotlight Hours

W każdy wtorek o 18:00 odbędzie się godzina z konkretnym pokemonem i bonusem:

  • 6 kwietnia – Buneary i 2x candy za transferowanie pokemonów,
  • 13 kwietnia – Mankey i 2x XP za ewolucje pokemonów,
  • 20 kwietnia – Grimer i 2x Stardust za łapanie pokemonów,
  • 27 kwietnia – Finneon i 2x XP za łapanie pokemonów.

Inne wydarzenia i aktualizacje

1. Community Day

Zgodnie z zapowiedzią 11 kwietnia od 11:00 do 17:00 odbędzie się Community Day ze Snivy. Specjalnymi atakami dla Serperiora będzie Frenzy Plant.

2. Team GO Rocket Research

Data: od 1 kwietnia o 24:00 do 8 kwietnia o 23:59

Będzie to zestaw zadań, który pozwoli nam zdobyć dodatkowy Super Rocket Radar potrzebny do walki z Giovannim.

3. Spring into Spring

Data: od 4 kwietnia do 8 kwietnia

Tematyczny event wiosenny, wśród atrakcji wymienione zostały Happiny, Chansey i Blissey z kwiecistymi ozdobami a także niespodzianki związane z jajkami.

4. Rivals’ Week

Data: od 13 kwietnia do 18 kwietnia

Atrakcją będą pokemony, które są rywalami (jak Zangoose z Seviperem lub Heatmor z Durantem?), dodatkowo w trakcie eventu zadebiutują nowe stworzenia.

5. Sustainability Week

Data: od 20 kwietnia do 25 kwietnia

Tematyką będzie szeroko rozumiany zrównoważony rozwój a na pewno jedna z jego ważniejszych części – ekologia. Pojawią się takie pokemony jak Grimer czy Trubbish.

6. Friendship Day

Data: 24 kwietnia

Podczas eventu mamy celebrować przyjaźń – na ten moment to jedyne co wiemy o wydarzeniu.

W końcówce kwietnia ma odbyć się jeszcze jeden event, który będzie trwał jeszcze w maju, ale na szczegóły wydarzenia musimy poczekać.

Darmowe paczki

Każdego poniedziałku w kwietniu otrzymamy darmowy box z Remote Raid Passem i innymi przedmiotami.

Źródła:

https://pokemongolive.com/post/apr-2021-events/?hl=en

30 komentarzy

  • Reply
    Piasecki88
    Mar 25, 2021 12:23 am

    Znowu odgrzewają kotlety z Shadow ptakami to już robi się nudne miesiąc z innym ptakiem za miesiąc z innym,pewnie dowalą jebane psy dla Giovanniego i zasrane Latiosy
    Ech polityka Niantica.

    • Reply
      I tak nikt tutaj nie patrzy
      Mar 25, 2021 1:22 am

      A masz lepszy pomysł?

      Gdyby co tydzień dawali tylko nowe legendy i pokemony których jeszcze nie było to gra skończyłaby się po pół roku.

      Ile masz tych legend? Żeby obstawić 52 tygodnie w roku przez kilka lat?

      Nie wiem czemu jeszcze grasz w tą grę skoro tak Cię ona denerwuje i pod prawie każdym wydarzeniem narzekasz.

    • Reply
      I tak nikt tu nie patrzy
      Mar 25, 2021 10:11 am

      Jejku, prawie pod każdym wydarzeniem narzekasz.
      Nie wiem czemu jeszcze grasz skoro tak bardzo Cię ta gra denerwuje.

      Umiałbyś to zrobić lepiej niż Niantic?
      Gdyby udostępniać co tydzień nowe legendy i Pokemony, których jeszcze nie było to gra skończyła by swoją karierę po pół roku.

      Nie ma aż tylu legend, aby obstawić 52 tygodnie w roku przez kilka lat bez powtarzania się.

    • Reply
      Evel_yn
      Mar 25, 2021 11:02 am

      Nie wiem co jest dla Ciebie takim zaskoczeniem. Od dawna było wiadomo jakie pokemony będą następne od Giovanniego. Nie chcesz? Nie rób questa sprawa prosta 🙂

  • Reply
    Tajemniczy Gracz
    Mar 25, 2021 11:37 am

    Ale słaby będzie kwiecień. Nic ciekawego Nintic nie wymyśli. Mam nadzieje, że w maju będzie ciekawiej.

    • Reply
      Iiukkl ok
      Mar 31, 2021 8:38 pm

      Mam nadzieję że w przyszłych miesiącach wejdą legendy z kalos chociaż i tak nie jest wcale źle a jak ktoś nie chce robić shadow ptaków to niech nie robi questów a jak ktoś inny np. nie chce legend z raidów to niech ich nie robi jak kogoś gra denerwuje to niech odinstaluj w prosta sprawa naprawdę a z tymi legendami z kalos bardzo was proszę niantic niech węjdą w tym roku a do ludzi narzekających na pokémony odinstalujcie jak was denerwuje mam nadzieję że pomogłam

  • Reply
    DG
    Mar 25, 2021 12:09 pm

    Czy można zbierać super rocket radary ?? Tzn nie kończyć zarówno marcowego jak i kwietniowego eventu żeby np w maju dokończyć event marcowy, uzyskać kwietniowy, ukończyć kwietniowy i otrzymać event majowy ??
    Pytam bo najchętniej bym olał wszystkie te ptaki i poczekał np na mewtwo i złapał kilka.
    Pomocy 🙂

    • Reply
      Stanley
      Mar 30, 2021 5:08 pm

      Nope

    • Reply
      Ach
      Kwi 01, 2021 5:56 pm

      Raczej nie. Z tego co mi sie wydaje to super radar zawsze mozna bylo miec tylko 1 w plecaku. No i napisane jest ze trzeba skonczyc marcowy zeby dostac kwietniowy.
      Mysle ze nie ma takiej szansy

      • Reply
        ach
        Kwi 02, 2021 8:39 am

        Czy jednak coś się mieniło? nie mam zadań na Zapdosa czy można zbić Giovanni bez zadań?
        Super radar w plecaku jest oraz 4 componenty.

        • Reply
          R
          Kwi 02, 2021 9:10 am

          Wczoraj był do zgarnięcia za parę nędznych zadań – 6 walk, 4 złapane shadow i zbicie jednego boss’a. Także Zapdos wczoraj śmiesznie łatwo był do wyjęcia. Co ciekawe obecnie zbijanie Giovanni’ego to bułka z masłem – zadanie dużo łatwiejsze niż np. Cliff’a czy Sierra’y.

          • ach
            Kwi 02, 2021 10:50 am

            aaa ,to mam zrobione czekałam na tego dłuższego questa z oczyszczaniem pokemonów i walki z bossami… Czyli można bić, dziękuję.

  • Reply
    DemonSlayer5872
    Mar 25, 2021 12:54 pm

    Niantic chyba pogrzało.
    Najpierw cały miesiąc kyurem.
    Później pół miesiąca + powtórka shadow ptaków.
    Teraz dwa miesiące z rzędu trio tornadus, thundurus, landorus…
    Do tego w paczce takie coś ?!

  • Reply
    Seba
    Mar 25, 2021 9:29 pm

    Coraz mniej ludzi gra. Widać to po gymach. Poki stoją tygodniami niekiedy. To wina niantic, że nie dzieje się nic ciekawego. Cały czas odgrzewane kotlety. Notoryczne eventy powodują to, że zmuszony jesteś do łapania przez cały tydzień tych samych pokemonów. Wiesz, że nie masz szans na złapanie na dziko np. Cranidosa, larvitara, itp. bo jest event i respią się tylko określone eventowe poki. Po co powtarzają Trio w formie incarnate? Na pewno nie po to żeby $$wyciągnąć od graczy bo ci nie robią rajdów (megarajdów to już wogóle) bo mają po naście tych samych legend.

    • Reply
      R
      Mar 30, 2021 9:52 am

      Z tym sezonem legend właśnie zrobili to badziewne zjawisko, że nawet poza eventami jest eventowo, czyli określona pula pokemonów i wszystko. Też mnie to denerwuje, bo nie mam motywacji, żeby wyszukiwać czegoś rzadkiego. Wiadomo, że się trzeba pokręcić trochę po okolicy, ale szans na dobry strzał nie ma.

    • Reply
      Tlaloc
      Kwi 01, 2021 4:39 pm

      Cranidosa złapałem 2 dni temu na dziko
      Kilka dni temu widziałem Deino

      Więc szanse jakieś zawsze są 🙂

      Nie trzeba łapać codziennie, zawsze można sobie zrobić przerwę
      Pokemony nie uciekną 🙂

  • Reply
    Piasecki88
    Mar 25, 2021 10:33 pm

    To niech zrobią Jotho Tour mnie bardziej interesuje co to za legenda siedzi na ekranie ładowania

  • Reply
    Gracz
    Mar 29, 2021 3:47 am

    Piaseczny nie zachowuje się ją marna podróbka Machrida czy jak mu tam było… W tamtym miesiącu o dziwo śliniłeś się ze szczęścia że nowość, atrakcje itp. A w tym miesiącu standardowo się żalisz i płaczesz w komentarzach… A nawet 40lvl nie masz, a widać cie tu od daaawna co nie zaprzeczę jest irytujące. Nie pasuje Ci to nie graj, gracze tu zaglądają przede wszystkim zasięgnąć informacji a nie czytać cudze żale…

    • Reply
      Piasecki88
      Mar 29, 2021 8:25 am

      Masz coś do mnie? To odczep się od mnie Ja tylko stwierdziłem Niantic za dużo dają tych ptaków Shadow czyli odgrzewają kotlety jedyną osobą co się ciągle się żali jest “R” Ja poluję na to co w Pokach czekam od 4 lat
      Jedynym pokem,który nie zadebiutował jest kecleon.Dotego dochodzi jeszcze ta jebana pandemia koronawirusa
      Gracze boją się wyjść by nie złapać wirusa
      Więc odczep się od mnie i daj żyć.

      • Reply
        Gracz
        Mar 29, 2021 3:40 pm

        Oczywiście, już daje ci spokój, tylko już nie płacz…

        PS.pisz do Niantic’a swoje żale zamiast polskie stronki i fora zaśmiecać.

      • Reply
        R
        Mar 30, 2021 10:03 am

        Nie żalę się, tylko krytykuję. Dużo inwestuję w grę – i czasu i pieniędzy, wyciągam z gry całkiem dużo dobrego, choć nie mam tu na myśli np. stardustu, tylko kontaktu z różnymi ludźmi. Robię w grze ciągle progres, nie tylko zdobywając kolejne punkty doświadczenia, lecz i nabywając nowe umiejętności i doświadczenia.

        Gdybym miał się żalić, to bym się wypłakał, jak to nie złapałem shadow shiny, bo gra się wywaliła i po restarcie balonu nie było, ale to było, minęło… 😉

  • Reply
    ^^^^^^^^
    Mar 29, 2021 7:05 am

    Mój Boże. Już teraz za dużo tego trio. Nie będzie z kim tego bić nawet, skoro tyle czasu będzie to na rajdach. Każdy kto chciał tego poka dawno go ma. Szkoda, że na siłę starają się by gracze przestali grać.

  • Reply
    Adek
    Kwi 01, 2021 10:29 am

    Co tu się dzieję

  • Reply
    KacperKas