News 10

Kyogre i jego kontry

Kyogre od dzisiaj zaczął pojawiać się u nas w raidach i zostanie z nami do 14 lutego. We wpisie zebraliśmy wszystkie informacje, które powinniście o nim znać. 

Kyogre

File:382Kyogre.png

Jeżeli nie czytaliście wpisu o Starożytnym Trio to ponownie przybliżmy jego tło historyczne z głównej serii gier Pokemon na konsole:

Kyogre to maskotka gry Pokemon Saphire. Powody jego konfliktu z Groudonem poznaliście już wyżej – to właśnie on zdolny jest tworzyć oceany. W Pokemon Saphire, Emerald i Alpha Saphire poszukiwany jest przez tzw. Team Aqua, który chce stworzyć większe siedliska dla pokemonów zamieszkujących środowisko wodne.

Pokemon ten jest równie masywny co Groudon i swym wyglądem przypomina wieloryba lub orkę, z dwoma dużymi piersiowymi płetwami wyposażonymi w cztery białe kwadratowe „paznokcie”. Posiada ciemnoniebieskie ciało i biały obszar podbródka z wystającymi małymi kolcami. Grzbiet zdobią jasne plamy oraz charakterystyczne czerwone wzory. Uważa się, że jest to potężny pokemon o zdolnościach panowania nad żywiołem wody oraz deszczem, który może nawodnić obszary dotknięte suszą oraz rozszerzać morza. Zazwyczaj jest spokojny i wyciszony, ale w starciu z Groudonem nie przebiera w środkach. Mieszka głęboko w oceanie, podobno odpoczywa na dnie głębokiego rowu. Jako jedyny jest w stanie nauczyć się potężnego ataku typu wodnego – Origin Pulse.

Kyogre w Pokemon GO

Od momentu wejścia do gry Kyogre stał się nowym królem w kategorii pokemonów wodnych. Niech o jego sile powie wam fakt, że legenda ta na 30 poziomie zadaje wyższe obrażenia niż Gyarados na poziomie 40. Jak więc widzicie jest on zdecydowanie dobrą inwestycją dla waszych Rare Candy oraz Stardustu.

Statystyki w Pokemon GO:

 • Attack: 270
 • Defense: 251
 • Stamina: 182
 • Maksymalne CP (40lvl:) 4074
 • CP przy 100% IV (20lvl): 2328
 • CP przy 100% IV (25lvl): 2910

Typ: wodny

Szybkie ataki: Waterfall

Ładowane ataki: Hydro Pump, Thunder, Blizzard

Słabości: trawiasty (140%), elektryczny (140%)

Odporny na: stalowy (71%), wodny (71%), lodowy (71%), ognisty (71%)

Całkiem niedawno Niantic zdecydowało się na usunięcie Dragon Tail z puli szybkich ataków Kyogre i pokemon ten nie zyskał w zamian żadnego innego ruchu – został mu więc tylko Waterfall.

Bardzo wysokie statystyki wodnej legendy i dostępne ładowane ataki powodują, że wasze pokemony mogą bardzo szybko znikać z pola bitwy. Hydro Pump samo w sobie ma niszczycielską siłę a Blizzard to poważne zagrożenie dla stworzeń typu trawiastego.

Najlepsze kontry (uszeregowane od najwyższych zadawanych obrażeń na 40 lvl):

Raikou Raikou – Thunder Shock/Wild Charge

ZapdosZapdos – Charge Beam/Thunderbolt

SceptileSceptile – Furry Cutter/Leaf Blade

VictreebelVictreebel – Razor Leaf/Leaf Blade

ExeggutorExeggutor – Bullet Seed/Solar Beam

GroudonGroudon – Mud Shot/Solar Beam

MewtwoMewtwo – Confusion/Shadow Ball

JolteonJolteon – Thunder Shock/Thunderbolt

VenusaurVenusaur – Vine Whip/Solar Beam

Pamiętajcie, że jeśli Kyogre posiada Blizzard to należy unikać używania pokemonów trawiastych – bardzo dobrze w tej sytuacji spisują się Groudon (wysokie statystyki rekompensują wrażliwość) i Ho-Oh z Solar Beamem. Na atak Thunder z kolei warto wybrać pokemony typu trawiastego i Groudona ze względu na ich odporność na elektryczność. Raikou dzięki swojej sile jest najlepszym wyborem w każdym przypadku.

10 komentarzy

 • Dlaczego nie można walczyć p2p z napotkanym innym playerem ?

  • Reply
   Qlers
   Sty 13, 2018 4:14 pm

   Grozisz mi?

  • Reply
   Wooper
   Sty 14, 2018 4:12 pm

   Niestety tej opcji jeszcze nie wprowadzili, a szkoda bo znacząco by to rozruszało grę. Dziwne, że jeszcze nie wprowadzili tak ważnego elementu w każdej grze jakim jest rywalizacja. Gymy to słaby odpowiednik tego elementu.

 • Reply
  abc
  Sty 13, 2018 2:38 pm

  Zapomnieliśta o Vileplume 🙂

 • Reply
  Czerwony
  Sty 13, 2018 11:08 pm

  Nie łatwy do łapania(łazi na boki), a moveset kasuje lepiej niż groudon solarem:) na 3raidy tylko2złapalem pierwszego dnia

  • Reply
   Marczjan
   Sty 14, 2018 5:02 am

   w ile osób bity?

   • Reply
    Czerwony
    Sty 14, 2018 7:18 pm

    7kont 32+ , po9-11poksow

    • Reply
     bart
     Sty 15, 2018 12:33 am

     a mieliście bust pogodowy ? 6osób lvl 35+ i poszło po 5-6 poków

 • Reply
  mash
  Sty 17, 2018 9:27 am

  6 osob wystacza zostaje od 30-10 sek zapasu – wiem bo juz z 7 raidow z nim tak stluklismy 😉 gorzej jak ma bust pogodowy – dalismy rade ale niektorzy mieli 2 “redzojny” 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kyogre w raidach!

Spekulowano że Kyogre pojawi się w raidach dopiero po Groudonie jednak właśnie otrzymaliśmy informacje, że już wchodzi do gry! Na...

Zamknij