News 19

Lapras Raid Day – co warto wiedzieć?

Już jutro odbędzie się kolejny trzygodzinny event, którego głównym bohaterem będzie Lapras.

Przypomnijmy sobie główne informacje, które Niantic przedstawiło za pośrednictwem pokemongolive.com oraz notki w grze:

Data i czas

  • Ameryki, Grenlandia, Europa, Bliski Wschód, Afryka, Indie – sobota 25 maja od 11 do 14 lokalnego czasu

Atrakcje

  • Lapras pojawi się w raidach
  • Zyskajcie do 5 darmowych Raid Passów z gymów
  • Jeśli wam się poszczęści, możecie spotkać shiny Laprasa!

Najprawdopodobniej tak jak w przypadku poprzednich 3-godzinnych eventów, podczas których na każdym gymie (oprócz tych, gdzie zaplanowane są już jakieś EX Raidy) pojawia się określony pokemon, szansa na shiny zostanie zwiększona.

Specjalnym movesetem dla Laprasów z okazji eventu (tylko dla złapanych podczas wydarzenia) będzie Ice Shard + Ice Beam, które są w tym momencie niedostępne poza wydarzeniem.

Poniżej porównanie modeli Laprasa w wariancie zwykłym oraz shiny a także najlepsze kontry, które przydadzą wam się podczas jutrzejszego wydarzenia:

Najlepsze kontry (40 lvl względem DPS, bez bonusu od pogody oraz przyjaźni, według pokebattler.com)

  • Machamp (Counter/Dynamic Punch)
  • Raikou (Thunder Shock/Wild Charge)
  • Rampardos (Smack Down/Rock Slide)
  • Electivire (Thunder Shock/Wild Charge)
  • Roserade (Razor Leaf/Grass Knot)
  • Magnezone (Spark/Wild Charge)
  • Hariyama (Counter/Dynamic Punch)
  • Zapdos (Thunder Shock/Thunderbolt)
  • Deoxys-Attack (Charge Beam/Thunderbolt)
  • Blaziken (Counter/Focus Blast)
  • Luxray (Spark/Wild Charge)
  • Mewtwo (Psycho Cut/Thunder Bolt)

Źródło obrazka z nagłówka: http://pokemonbyreview.blogspot.com/2016/03/131-lapras.html

19 komentarzy

  • Reply
    Wojtalalala
    Maj 24, 2019 10:23 pm

    Mnie i tak nie bedzie

  • Reply
    zbysz2211
    Maj 25, 2019 3:52 am

    Szkoda tylko że nie re godz zamiast puźniej od 15do 18

  • Reply
    marian
    Maj 25, 2019 8:46 am

    jaka może być 100 IV? jakie cp

  • Reply
    Zadowolony
    Maj 25, 2019 1:48 pm

    16 raidów i brak shiny, niantic się postarał

  • Reply
    Spo
    Maj 25, 2019 2:19 pm

    3 shiny Laprasy złapane, fajny event 🙂

  • Reply
    adaś
    Maj 26, 2019 8:52 am

    Ciężko na 21 walk 1 szt shiny.

  • Reply
    Gray
    Maj 26, 2019 9:08 am

    15 raidów -4shiny.

  • Reply
    Interpolacja
    Maj 26, 2019 10:49 am

    Dzisiaj też jest 5 darmowych passów

  • Reply
    Hunter
    Maj 26, 2019 12:50 pm

    Przestańcie gadać ze jest zwiększona szansa bo wcale tak nie jest!Na 7 raidow i ok. 40 sprawdzen Laprasow tylko 1 byl shiny. O czym w ogóle mowa. Gdyby była zwiększona szansa to by 1 komuś zawsze z raida wyskoczył.

    • Reply
      bart
      Maj 27, 2019 3:09 pm

      Zacznij czytać Reddita później się wypowiadaj. Była zwiększona szansa.
      A jak zrobiłeś 7 rajdów to skąd miałeś 40 laprasów ? Tylko na laprasy z rajdów była zwiększona szansa.

    • Reply
      R
      Maj 27, 2019 4:13 pm

      Była zwiększona szansa – warto czytać w necie. Ze swojej strony też to potwierdzę, choć tak różowo to nie wygląda. Na 4 konta złapałem 5 sztuk, a zrobiłem 13 raidów (czyli 52 Laprasy razem). Wychodzi mi dokładnie 1/10. Jednakże nie było tak różowo, bo synek złapał 3 sztuki, co oznacza, że na pozostałe 3 konta złapałem 2 😉 Jedno konto po 13 raidach było nadal bez shiny. Problem w tym, że już mi brakło czasu na kolejne raidy, trzygodzinne okienko minęło.

      Cieszę się, że i tak zrobiłem 13 raidów, bo zawsze mogło być gorzej (to sobota, więc multum spraw do załatwienia). Jednakże jeden znajomy, którego na koniec eventu spotkałem pochwalił się, że zrobił 27 raidów (!) Jak tego dokonał, to nie wiem, ale fakt, że to raidy 4 poziomu były, więc i tłukło się je max 3 minuty, przy czym jak szli silną drużyną, to i mało czasu tracili na jeden raid.

      Event był fajny 🙂 Tylko, żeby znowu w tym roku nie robili co 1-2 tygodnie eventu, bo mnie żona z domu wyrzuci. Tak się nie da, żeby ciepnąć wszystko i na 3 godziny się wynieść w sobotę z domu :-/

  • Reply
    Pablo
    Maj 26, 2019 1:05 pm

    Na 18 walk 4 shiny. A na 2 koncie 1

  • Reply
    Domi69101
    Maj 26, 2019 2:04 pm

    Na 13 raidów 5 shiny. Na drugim koncie 2. Dla mnie szczęśliwe raidowanie 🙂

  • Reply
    Pefr
    Maj 26, 2019 3:41 pm

    Dzisiaj do odebrania również 5 Raid Passów – jakiś bug chyba. W każdym razie można korzystać póki nie naprawią 😉

  • Reply
    EragonsPL
    Maj 27, 2019 11:46 am

    2/17 raidów.

  • Reply
    Nabu
    Maj 27, 2019 12:37 pm

    A ja dla odmiany 0 shiny bo 0 złapanych:p bo brak chętnych do bicia :/ godzinę stałem pod M1 w Krakowie i nic. Sam gyma 5* nie zrobię. Jak wy się umawiacie na gymy? Nie każdy ma czas na rynek jeździć że niby tam zawsze ktoś jest, na osiedlach też są gymy które warto bić 🙂 Pzdr@

    • Reply
      Kosiarcia
      Maj 29, 2019 10:13 am

      Mieszkasz w Krakowie i masz problem z rajdami? xD
      U mnie było tylu chętnych, że musieliśmy się na 2 grupy podzielić 😛 Jest Facebook, jest Discord, jest Slack (to chyba bardziej regionalnie). Namierzasz jakąś grupkę w Twojej okolicy i jedziesz!
      Jeśli chcesz coś mieć, musisz się wysilić.
      Ps.
      Z tego co pamiętam, to była 4*

  • Reply
    Anatov
    Maj 28, 2019 9:34 am

    Jak mam pokemona np Salamance typ dragon/flying który ma movesef fire fang/hydro pump czyli smoczolatajacy ma ataki ogień i woda to jak mam go używać? Już nie jako smok tylko pod cechy ataku? Czuli jak ma hydro pump(woda) to najlepszy na ogień? Czuli typ pokemona już nie ma znaczenia a ważny tylko moce set?

  • Reply
    sempaje
    Maj 28, 2019 2:51 pm

    ..ttrryytt.. 😉
    ..a czemu, zapytam, służy ta licytacja, ile inaego koloru skarpetek ktoś „zdobył”?