News 61

Legendary Lunch Hour – nowy eksperyment

Niantic spróbuje wprowadzić gry nowy rodzaj „wydarzenia”, który celuje przede wszystkim w pracujących i uczących się (w teorii). 

Na pokemongolive.com czytamy:

Trenerzy,

By dać wam więcej możliwości na cieszenie się Pokemon GO, spróbujemy wprowadzić nowe wydarzenie o nazwie Legendary Lunch Hour! Od 12 do 13 lokalnego czasu, zauważycie zwiększoną liczbę raidów, które przetestują wasze umiejętności bojowe wraz z przyjaciółmi, współpracownikami i znajomymi z klasy. Pierwszy Legendary Lunch Hour odbędzie się 13 marca, a wraz z waszą pomocą, mamy nadzieję uczynić je cotygodniowym wydarzeniem!

Data i czas

  • 13 marca od 12 do 13 lokalnego czasu

Atrakcje

  • Zwiększona liczba legendarnych raidów podczas godziny wydarzenia

Czekamy na wasze opinie i dziękujemy za pomoc w testowaniu nowego typu wydarzenia.

Wydarzenie w praktyce ma ułatwić pracującym i uczącym się raidowanie – podczas tzw. lunchowej przerwy gracze mają mieć zwiększoną szansę na pojawienie się legendarnego raidu w okolicy. Nie wiemy jeszcze jak dokładnie będzie to wyglądać – być może legendarne raid pojawią się na każdym gymie w ciągu tej godziny. Jak podoba wam się pomysł Niantic?

61 komentarzy

  • Reply
    Bart
    Mar 07, 2019 11:44 pm

    Genialne! Najlepsza pora do robienia rajdów , jeśli rajdy będą na każdym gymie spokojnie w tym czasie można zrobić z 4-5 rajdów

  • Reply
    PoProstuMieszko
    Mar 07, 2019 11:46 pm

    pomysł okropny w Polskich szkołach nie istnieje takie cos jak godzinn przerwa na lunch

  • Reply
    R
    Mar 07, 2019 11:48 pm

    Wolne żarty… Mam nie jeść, tylko grać? 😀
    Jeśli to będą te same zwykłe raidy, co po południu to jaki sens się spinać? Lepiej zrobić to wieczorem. I tak przecież teraz w porze obiadu trafiają się raidy, a ludzie wcale nie palą się do nich. To właśnie chętniej i łatwiej wieczorem i w weekendy zebrać ekipę.

    Jeśli coś ma z tego wyjść, to muszą dać jakąś motywację – lepsze nagrody z takich raidow, ciekawsze albo gwarantowanie mocniejsze legendy do złapania czy też większa szansa na shiny…

    No nic, zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce.

  • Reply
    Geralt z Rivii
    Mar 07, 2019 11:48 pm

    Tak większość osób wtedy pracuje jeszcze albo w szkole siedzi więc gratulacje niantic bo u nas są takie przerwy jak w Stanach że uczniowie spacerują po całym mieście

    • Reply
      Kosiarcia
      Mar 13, 2019 1:18 pm

      Polska nie jest pretendentem do bycia najliczniejszym użytkownikiem (czytaj najlepiej płacącym) gier. Te akcje są kierowane właśnie do Ameryki 🙂 A my przy okazji korzystamy 🙂

  • Reply
    Frozu
    Mar 07, 2019 11:57 pm

    Fajnie zwiększą ilość rajdów gdzie niby dla tych osób co się uczą i pracują ma to być, tylko je 1 szkopół 90% osób je wtedy w szkole i robocie, takie coś powinno być o godz 15. Głupie wydażenie i tyle.
    Buuuuuuuuuu dla Niantic za ich wybitną (i wielokrotnie udowodnioną) głupotę i pazerność.

  • Reply
    PlutoVALOR
    Mar 08, 2019 12:09 am

    Słaby pomysł. Jezeli ktoś ma na 13 do pracy to wątpię aby latał na raidy. Jak mam powiedzmy na 7 to pora śniadaniowa jest koło 11. A po trzecie nie każda szkoła czy zakład pracy ma gyma. W okolicy mojej pracy tydzień temu został gym usunięty np. W poprzednim zakładzie na wsi nawet pokestopa nie było, a co dopiero gym

  • Reply
    a
    Mar 08, 2019 12:12 am

    Lepiej niech zrobią Legendary Evening, czyli coś podbnego tylko w godzinach 20-24.
    Nie każdy jest uczniem/studentem, czy bezrobotnym, żeby sobie w środku dnia grać.

    • Reply
      Bart
      Mar 08, 2019 8:07 am

      Nikt nie ma czasu robić rajdów po 16 lub w weekendy a tym bardziej zebrać ludzi , optymalnie jest w tygodniu w godzinach normalnej pracy -masz pewność że ludzie są i nie mają co robić bo w robocie się nudzą w róże lunchu każdy chętnie zrobi rajd

      • Reply
        Glawian
        Mar 08, 2019 11:53 am

        W pracy się nudzą? To co to za praca – niewielu może sobie na taką pozwolić. Przerwy w polsce wynoszą 15-30 minut czyli starczy na zjedzenie śniadania tylko i wyłącznie. Znacznie więcej ludzi jest dostępnych do rajdów właśnie popołudniu lub w weekendy kiedy właśnie nie są w pracy lub szkole. Czyli event nietrafiony i skierowany głównie do bezrobotnych lub studentów co mają okienko.

      • Reply
        Levy
        Mar 08, 2019 2:08 pm

        Bart widzisz a u mnie raidy ludzie robią tylko wieczorem w godz 17-20 i w weekendy. Jest zróżnicowanie w zależności od miasta. To rozwiązanie będzie sie sprawdzać tylko w największych miastach.

        • Reply
          Bart
          Mar 08, 2019 4:39 pm

          Zależy w jakim towarzystwie się obracasz, jak pracujesz w kopalni faktycznie trudno o przerwę, jak pracujesz w dzielnicy biurowej gdzie znajomi pracują w sąsiednim budynku i razem się zawsze spotykacie i gracie wtedy to taka zwiększona ilość rajdów nie stanowi problemu.

          Komentujący tu ludzie nie widzą nic poza czubkiem własnego nosa i kwiczą niczym świnie gdy wiedzą, że coś ich nie dotyczy.
          Nie masz Ferrari to po co narzekasz, że jest niepraktyczne i drogie w utrzymaniu.

          • Alexa
            Mar 08, 2019 10:05 pm

            Jako pracownik korpo, masz o 13 przerwę na lunch. Sporo osób tego nie ma. U nas jest problem by o 13 ktokolwiek poszedł na exa

          • jj
            Mar 09, 2019 12:51 am

            dziwne bo właśnie najwięcej ludzi po 17 robi raidy a nie o 12. Robienie w trakcie godzin prac jest pomysłem idiotycznym. Musisz być albo walnięty albo masz gym pod nosem. A po nastepne no super pomysł grac w trakcie pracy Pokemony zamiast zjeść jak normalny człowiek posiłek

    • Reply
      B
      Mar 08, 2019 9:08 am

      Uczniowie też nie mogą bo w tym czasie jest szkoła

  • Reply
    Szuwarek
    Mar 08, 2019 1:14 am

    Dla pracujących to może po 16-tej, co?

  • Reply
    Krejtos
    Mar 08, 2019 1:33 am

    Taa.. Powinni zrobić nocne raidy bo ludzie pracujący nie mają czasu w dzień, po południu i wieczorami

  • Reply
    Machrid
    Mar 08, 2019 1:47 am

    no widac ze juz im brakuje calkowicie pomyslow na cokolwiek.
    staraja sie wycisnac co sie da z premium raid passow .
    mysla ze ktos bedzie kupowal w sklepiku.
    ludziom sie juz nudzi w kolko chodzenie na te same raidy z tymi samymi bossami.
    troche to poruszy gre chwilowoa potem nikt juz nie bedzie chodzil na raidy.

    • Reply
      kraxanamaxa
      Mar 08, 2019 5:01 am

      Ktoś Ci płaci za to wieczne narzekanie?

    • Reply
      BLACKSHADOW245
      Mar 08, 2019 8:48 am

      W dużych miastach i krajach zachodnich może to wypalić u Nas w kraju raczej nie jeżeli chodzi o mniejsze miejscowości.

  • Reply
    Mothman
    Mar 08, 2019 2:18 am

    Nie zapominajcie, że to jest skierowane globalnie. Mam wrażenie, że w Polsce takie „lunch break’i” nie są zbyt popularne (Może w korpo, w większych miastach?). Więc podejrzewam, że to skierowane jest bardziej na rynek Amerykański / Japoński.
    A sam pomysł jak dla mnie spoko. Mieszkam w małym mieście, ciężko zebrać ekipę czasami. A od paru dni pojawia się strasznie mało legendarnych raidów…

  • Reply
    Karolina z Obłuża
    Mar 08, 2019 2:27 am

    Fajny pomysł nawet. Ja zawsze rajduje w tych godzinach i w moim mieście jest słabo z raidami o tej porze. Rozumiem, nie każdy może, praca, szkoła. Ja też pracuje do 12 akurat. U mnie sporo rajduje w godzinach 18-20. Mi nie pasują te godziny na rajdy, to pora, żeby siedzieć w domu (wiosna, jesień, zima) . W weekend znajdą się ludzie, którzy by rajdowali o porannej porze, ale w tygodniu roboczym naprawdę mało chodzi. Mam nadzieję, że to się ciut polepszy po tym evencie

  • Reply
    kraxanamaxa
    Mar 08, 2019 4:58 am

    Nie no fantastycznie… szkoda tylko że niektórzy mimo wszystko nie będą mieli możliwości zrobić jakiegokolwiek rajdu. Ja na przykład pracuje 7 – 19. I nie posiadam takiej przerwy, bo nie mogę opuszczać budynku w którym pracuje.

  • Reply
    Benga
    Mar 08, 2019 6:37 am

    Ja tam wolał bym aby można w pojedynkę legendę pokonać i dostać bardzo słabego w CP niż Niemiec go wogule niestety niema nikogo z kim można by radować

  • Reply
    MaszCosDoMnie
    Mar 08, 2019 6:58 am

    Bez jaj…. takie godziny? W pracy już widzę jak dadzą mi okienko aby radować. Mogli by bardziej pomyśleć i zrobić okienko między 18-19 Tak jak najwieksza ilość graczy ma już czas wolny!!!

  • Reply
    Jimmy
    Mar 08, 2019 7:02 am

    Brawo, super pomysł…
    Teraz i tak w godzinach pracy są eventy i exraidy – idealnie dla tych bez pracy, szkoły i obowiązków. Oni chyba zapomnieli że takie osoby nie mają pieniedzy

  • Reply
    Paulek
    Mar 08, 2019 7:18 am

    Każdy dodatek jest fajny, jednakże o 13 kto ma taką przerwę żeby populacji po mieście za raidami? Jak akurat w koło mnie będzie to może zagram i wątpię żeby ktoś specjalnie z pracy leciał na RAID.

  • Reply
    Rydzwrita
    Mar 08, 2019 9:15 am

    Nie wiem czy moja szkoła jest jakaś nienormalna, ale 12-13 to środek lekcji. Nawet jeśli trafiłoby na przerwę, nie sądzę, że ludzie po kilku godzinach rzeźby będą wykorzystywać 20 minut odpoczynku na bieganie po ulicy. Są państwa, w których to działa, ale nie u nas.

    • Reply
      Rydzwrita
      Mar 08, 2019 9:28 am

      Lepszą opcją byłoby zwiększenie ilości rajdów w godzinach po pracy/szkole, około 16-20. Zauważyłam, że w tedy chodzi sporo ludzi. Wcześniej trudno znaleźć sobie team. No ale takie gadanie raczej nic nie da

    • Reply
      R
      Mar 08, 2019 9:30 am

      To nawet w państwach zachodnich nie zadziała. Owszem, ten czas jest regularnie czasem lunchowym, ale TO OZNACZA, ŻE WSZYSCY idą na lunch. Jak ktoś zagapi się na raid, to NIE ZJE i pracodawca mu później nie odpuści, będzie głodny do wieczora. A jednolity czas na lunch oznacza, że trzeba odstać w kolejce, znaleźć stolik i tak dalej. Każda strata czasu na raid to bzdura.

      Raidy się robi najlepiej wtedy, jak człowiek jest już wyluzowany po pracy. Wtedy może zrobić raid, złapać co nieco, przekręcić pokestopem. A prawdziwy ruch to jest w weekendy, aż mnie to wkurza, bo mam inne zajęcie (sprzątanie, zakupy, ogród), a WhatsUp aż kipi i brzęczy co minutę, a ja przykuty jestem do obowiązków.

      • Reply
        hejterhejterów
        Mar 08, 2019 10:14 am

        Zakładam że jesteś z małej miejscowości i gymy masz tylko na przydrożnych kapliczkach.

        Podpowiem, że w miastach spora część gymów jest w miejscach związanych z gastronomią 😉 pomyśl nad tym a nie tylko o swojej wiosce.

        • Reply
          Kordeks
          Mar 08, 2019 11:02 am

          Wydaje mi się, że się mylisz. Sporo gymów już nawiedziłem i znaczna większość z nich nie sąsiaduje z gastronomią. Są oczywiście wyjątki. Pokemoniarze pracujący w galeriach handlowych mogą skorzystać pod warunkiem, że w ogóle przerwę w pracy mieć będą. Biurowce gdzie tysiące ludzi pracuje mają często własne „stołówki” a nie przy każdym biurowcu stoi arena. Według mnie event ten szału nie zrobi. Ot, kilku osobom przypasi, większość nawet go nie poczuje. Już lepszym pomysłem zamias lunch hour byłaby lucky hour, codziennie inna legendarna godzinka.

          • hejterhejterów
            Mar 08, 2019 4:32 pm

            Polemizowałbym, patrząc na miasta to w miejscach gdzie jest dużo biurowców korporacyjnych to jest tam dużo gymów – Warszawa jest duża i nie tylko w centrum są gymy, co więcej większość nowoczesnych budynków/wieżowców jest gymami. Pracując w centrum mam w zasięgu 1gym , drugi jak przejdę na drugą stronę budynku do tego 4gymy gdzie nie trzeba przechodzić nawet przez ulicę.
            Nie widzę powodów do narzekań , nieudaczniki i tak nie poradzą sobie by zebrać ekipę na 5* a reszta dnia zostanie dla nich bez zmian. Nikt nikomu nic nie odbiera, tylko pojawia się DODATKOWA okazja dla osób nudzących się w porze lunchu.
            I tak jak większość się dziwi czemu tak trudno o ekipę na rajdy wieczorem czy w weekend odpowiedź jest prosta – nikomu po pracy się nie chce specjalnie ubierać wychodzić z domu i przerywać codzienne czynności bo ktoś ma ochotę na rajd… a w pracy – zawsze powód dobry do wyjścia , tak jak niektórzy chodzą na papierosa.
            W szkołach podobnie o godzinie 12:20 jest najdłuższa przerwa najmłodsi też skorzystają – mało jest szkół lub place zabaw, które nie są gymami.

          • Wiktor
            Mar 09, 2019 4:44 pm

            Przypomnę, że szkoły raczej nie można opuszczać podczas przerw, więc uczniowie bez gyma na terenie szkoły nic nie zyskają.

  • Reply
    mat556
    Mar 08, 2019 9:30 am

    Według mnie to świetny pomysł. U mnie z jakiegoś powodu bardzo rzadko są raidy a tym bardziej legendarne. Zazwyczaj są raidy o 6 rano a kto wtedy gra? Będę mógł częściej robić raidy, nawet te 3 poziomowe.

  • Reply
    ach
    Mar 08, 2019 12:17 pm

    „wydarzenia”, który celuje przede wszystkim w pracujących i uczących się (w teorii).”
    W TEORII !!! ??? i tylko w teorii w takich godzinach w środku tygodnia masakra

  • Reply
    A.
    Mar 08, 2019 2:52 pm

    A może by tak rajdy z regionalnymi?? Skoro oszuści bezkarnie mają wszystkie regionalne, ci uczciwi też mają do tego prawo

  • Reply
    Wojtek
    Mar 08, 2019 3:35 pm

    Kiepski pomysł, kto wyjdzie w śródku dnia pracy żeby pokemony łapać?
    Pomysł jak dla mnie nie trafiony.
    Lepiej by pomyśleli nad jakąś forma komunikacji pomiędzy graczami to byłoby ułatwienie- widzieć zalogowanych graczy w pobliżu i móc się z nimi skontaktować żeby najbliższego raida zrobić

    • Reply
      PlutoVALOR
      Mar 08, 2019 10:12 pm

      Popieram

    • Reply
      Vlodibroda
      Mar 09, 2019 2:17 am

      Messenger w telefonie nie działa?

      • Reply
        Wojtek
        Mar 09, 2019 11:41 am

        Nie działa, bo bez powiązania z Facebookiem którego nie mam i nie chcę mieć nie widzę sensu jego instalacji.
        Zresztą jak pisałem, chodzi mi o komunikację w grze a nie o kolejną aplikacje do zainstalowania, kolejne zakładanie profilu itp.
        Dużym plusem pokemon go jest wspólna gra, dodawanie przyjaciół itp. jednocześnie będąc w terenie gracz koło gracza może stać i nawet o tym nie wiedzieć 🙂
        Funkcja (może z możliwością jej włączenia i wyłączenia w dowolnym momencie) umożliwiająca udostępnianie swojej pozycji byłaby spoko, albo chociaż jakiś komunikator (uwaga) wewnątrz gry jak np. w ingresie

      • Reply
        PlutoVALOR
        Mar 09, 2019 1:12 pm

        Messenger? To od czasów raidów już nie praktyczne. Discord tylko i wyłącznie

        • Reply
          Wojtek
          Mar 10, 2019 10:30 am

          Coś słyszałem ale czy jesteś wstanie podać jakiś namiar na kanał żeby z ludźmi z Krakowa można było się skontaktować?

          • PlutoVALOR
            Mar 10, 2019 7:11 pm

            Z mapy widzę że w Krk są 4 grupy discordowe. Wejdz na thesilphroad.com i w zakładce „local groups” odnajdziesz Kraków. Inni również odnajdą swoje miejscowości i mam nadzieję że Wam to trochę pomoże

  • Reply
    Vlodibroda
    Mar 09, 2019 2:15 am

    Jak zwykle narzekają kuźwa niantic dałby wam 20 free passów i 20 incubatorów byście narzekali że miejsce w plecaku zajmują.
    U mnie to słaba godzina na rajdy ale są piątki którę mogę robić solo jak rayqazza i już nie mogę się doczekać…

    • Reply
      PlutoVALOR
      Mar 09, 2019 1:13 pm

      5 solo? Haha. Poprawiles mi humor or 🙂

    • Reply
      Granz
      Mar 09, 2019 6:17 pm

      5* solo? Hahahaha. Ciężko jest zrobić 5 tier duo z boostem pogodowy, ale powodzenia, jak myślisz, w tym przypadku, że posiadając 6 Mamoswinów wymaxowanych bez boosta (bo nie ma już raczej szans na śnieżną pogodę) uda Ci się pokonać Rayquaze 🙂

  • Reply
    Ann
    Mar 09, 2019 9:10 am

    No fajnie.
    Tylko jestem w pracy i mam przerwę śniadaniowa i 0 gymow

  • Reply
    DIMON
    Mar 09, 2019 1:45 pm

    Idioci.
    za duzo zle za malo tez.
    ‚jak mi nie pasuje to pomysl do bani”.
    generalnie u nas prace konczy sie o 15.00, dzieciakom predzej bo duzo osob konczy szkole i w drodze do domu zachacza gyma.
    kto konczy o 15.00lub 18.00 zawsze moze zagrac pomiedzy 18.00 a 21.00
    napewno im wiecej tym lepiej, wiele osob bedzie zadowolona.
    ja pracuje od 14.00 do 22.00 i z rana lipa z raidami bo albo w szkole albo w pracy, ale takie zycie.

  • Reply
    Both
    Mar 09, 2019 2:21 pm

    Legenda głosi, że ktoś w Polsce ma godzinę czasu wolnego podczas pracy lub szkoły O_o

  • Reply
    Nabu
    Mar 09, 2019 7:55 pm

    Hej. Mam pytanie. Złapałem machopa 98% (mój najlepszy) lecz po ewolucji Machamp ma kiepskie ataki (Bullet i Close Combat). Czy opcja zmiana ataku za cukierki i pył zmienia oba ataki czy jeden?? Pilne!!! Z góry dzięki.

    • Reply
      Pawerxon
      Mar 09, 2019 8:09 pm

      Opcja za cukierki doda ci nowy atak ładowany.

  • Reply
    Granz
    Mar 10, 2019 10:07 am

    Odbiegając od tego kiedy i w jakich godzinach ma być, ktoś się orientuje czy to mają byc tylko aktualne 5* raidy (czyt. Dialga) czy inne też będą jak np. Kyogre czy Palkia?

  • Reply
    Tymon999
    Mar 11, 2019 4:52 pm

    Słaby pomysł. Wiekszość osób i tak z tego nie skorzysta. Ma to zechęcać do grania raidów. Ja w tym czasie się uczę. Trudno zebrać ekipę a jeszcze trudniej spotkać kogoś co gra w poksy. Dobre w dni wolne jednak takich jest mało. Nie mają czym zachęcić do gry.

  • Reply
    Karan
    Mar 12, 2019 2:55 am

    Ile trzeba mieć stardust żeby móc się wymienić legendarnym pokemonem?

    • Reply
      PlutoVALOR
      Mar 12, 2019 5:42 pm

      Zależy od poziomu przyjazni

      • Reply
        Karan
        Mar 12, 2019 7:54 pm

        Np. Great friends ?

        • Reply
          Pan Piksel
          Mar 13, 2019 12:33 pm

          Jak nie masz to 40k, jak masz wpis to 800

          • pth
            Mar 13, 2019 1:10 pm

            To co podałeś to jest na Best Friend.

            Ogólnie legendy wyglądają tak:
            Good friend: 20 000 / 1 000 000 (masz w dexie/nie masz w dexie)
            Great friend: 16 000 / 800 000
            Ultra friend: 1 600 / 80 000
            Best friend: 800 / 40 000

  • Reply
    AnDb
    Mar 12, 2019 11:28 pm

    No to teraz Damian na lunch będziesz jadł raidy, z sosem pieczarkowym z truskawka i mięta mmm pychotka, pozdrawiam Cię 🙂

  • Reply
    bart
    Mar 13, 2019 4:42 pm

    Super inicjatywa event, i szansa jakaś spora na złapanie, nie słyszałem by komuś coś uciekło. 6 rajdów 100k expa, 6 Dialgi wpadło w 40 min i jeszcze było 20min na kawę w Starbucksie.