News 9

Liderzy Team GO Rocket i tajemnicze urządzenie

W ostatnich dniach dziennik profesora Willowa dotyczący tajemniczego urządzenia Team GO Rocket był rozszerzany o kolejne wpisy związane z liderami Team GO Rocket. Co o nich wiemy?

Od soboty ubiegłego weekendu regularnie otrzymywaliśmy nowe informacje związane z liderami Team GO Rocket, poniżej możecie przeczytać wszystkie trzy wpisy z nimi związane.

UWAGA: Przy Blanche zdecydowałem się na użycie obu form czasowników (żeńskie i męskie), ponieważ tekst w języku angielskim opisuje lidera Teamu Mystic jako “their” (ang. ich), co może wskazywać, że jest osobą niebinarną identyfikującą się z inną lub wieloma płciami.

Pokémon GO

Dziś po raz pierwszy spotkaliśmy lidera Team GO Rocket. Musieliśmy dokonać testów na prototypie radaru. Blanche był(a) integralną częścią budowy prototypu, tak więc musiałem włączyć lidera Teamu Mystic ten projekt. Mieliśmy nadzieję, że przetestujemy możliwości namierzania, ale prototyp był wadliwy i prowadził nas do losowych PokeStopów. Zawód Blanche był widoczny, co dzieję się gdy rzeczy nie idą po myśli z ich(?) ostrożnie przemyślanymi planami. Wtedy stało się coś niespodziewanego. Zamiast znaleźć lidera Team GO Rocket, on znalazł nas.

Muskularny mężczyzna z wyraźną brodą w kształcie Poke Balla zmierzał w naszym kierunku. Cliff pojawił się w całej okazałości, tak jak w uszkodzonych plikach w moim komputerze. Jego pierwsze słowa były ostrzeżeniem, że “wkraczamy na terytorium Team GO Rocket”. Jego sylwetka była tak samo masywna i straszna jak na zdjęciu.

Był niechętny do walki i powiedział nam byśmy odpuścili zaskakująco spokojnym tonem. Było jasne, że to jedyna uprzejmość jaką jest w stanie nam okazać i nie wycofa się jeśli wyzwiemy go do walki. Blanche zastygł(a). Podjąłem decyzję by wycofać się, ponieważ nie byliśmy gotowi na starcie.

Po powrocie do laboratorium Blanche potwierdził(a) moje przypuszczenia – trudnym było ocenić co należy zrobić w spotkaniu z Cliffem. Ze względu na frustrację niedziałającym prototypem, było jasne, że Blanche potrzebuje czasu na przemyślenie całej sytuacji.

Musimy być ostrożni. Wygląda na to, że nie tylko my badamy sytuację.

Pokémon GO

Prace nad namierzeniem Team GO Rocket trwają. Wraz z postępem prac wróciła także motywacja u Blanche. Niestety mieliśmy pewne… niespodziewane testy, przeprowadzone przez naszego hałaśliwego lidera Teamu Instinct, Sparka.

Po tych nieautoryzowanych testach i reprymendzie, Spark podzielił się ze mną kolejnym zaskakującym spotkaniem. Na własną rękę postanowił wypróbować wciąż wadliwie działający radar. Był zmartwiony, że jeśli Team GO Rocket okrada PokeStopy, może to również znaczyć, iż zbierają oni z nich również jajka. Pełen obaw, że członkowie Team GO Rocket mogą je wykluwać i zmieniać wyklute pokemony w shadow pokemon, był zdeterminowany by uratować tyle jajek ile tylko się da zanim Team GO Rocket go uprzedzi.

Z jeszcze większym niepokojem powiedział mi, że spotkał kobietę z odszyfrowanych plików: Sierrę. Po tym jak uratował kilka jajek, Sierra pojawiła się i przerwała jego misję ratunkową, co zdenerwowało Sparka jeszcze bardziej. Wyzwał ją do walki, ale jego impulsywność ukazała jego prawdziwe “ja”. Naturalny instynkt by wyruszyć na ratunek jajek tak go zaabsorbował, że był kompletnie nieprzygotowany do walki. Sierra zauważyła, iż nie ma ze sobą żadnych Poke Balii i odrzuciła wyzwanie Sparka, mówiąc że nie będzie tracić czasu i zniknęła wśród cieni.

Spark twierdzi, że prezencja Sierry jest nieco inna niż typowych członków Zespołu R, których spotykał. Członkowie Team GO Rocket nie robią na nim wrażenia, ale prezencja Sierra sprawiała, że czuł się po prostu mały. Jej styl przemawiania i poruszania się dawał wrażenie, że ma lata doświadczeń oraz treningu, które go przewyższają. Wygląda na to, ze Team GO Rocket ma po swojej stronie potężnych liderów.

Spark zwrócił prototyp radaru, który po poprawkach wciąż szwankuje. Blanche nie bawiły przygody Sparka, ale zrozumiał(a), że użycie prototypu przez niego dało dodatkowe informacje co może powodować usterki. Dwójka liderów rozpoczęła prace nad znalezieniem rozwiązania.

Nasz zespół ma unikalne mocne strony (i słabości), wierzę że współpraca to klucz do naszego sukcesu.

Pokémon GO

Po całym tym zamieszaniu przegrupowaliśmy się. Blanche oraz Spark skupili swoje talenty na pracy nad prototypem, podczas gdy Candela wydawała się być nieskupiona na pracy i poddenerwowana.  Nerwowo przechadzała się, kręciła na krześle i wciąż wzdychała. Mając nadzieję, że zaangażuje ją do pracy, poprosiłem o pomoc przy badaniu pobliskiego obszaru, którzy zamieszkuje Ponyta. Moim celem było wyciągnięcie jej poza laboratorium i znalezienie sposobu na skupienie jej energii na pracy.

W drodze porozmawialiśmy szczerze. Powiedziałem jej, że zauważyłem widoczną zmianę w jej zachowaniu i humorze po tym jak odkryliśmy co zawierają uszkodzone obrazy na moim komputerze. Odpowiadała w swoim stylu, szybko zmieniając temat, ale udało mi się odnotować poniższe fakty.

Candela przyjaźniła się z jednym z liderów Team GO Rocket – Arlo. Oboje byli częścią Team Valor. Opuścił jego szeregu gdy Candela została liderką Team Valor, ale ta historia musi mieć jakieś drugie dno. Nie widziała go od tej pory, aż do czasy gdy ujrzała go na jednym z odszyfrowanych zdjęć. Nie ma pojęcia jak ktoś kogo znała tak dobrze mógł dołączyć do organizacji takiej jak Team GO Rocket. Jej emocjonalność i porywczość przeważnie pomagają jej w trudnych sytuacjach, ale tym razem poczuła się tym wszystkim przygnieciona. Z tego powodu musiała się czymś zająć i oczywiście miała również zamiar pomóc.

Powiedziałem jej o tym co przydarzyło się Blanche i Sparkowi w tym tygodniu. Ostrożne planowanie przeważnie było siłą Blanche, ale tym razem za dużo myślał(a) i w starciu z Cliffem nie był(a) w stanie podjąć racjonalnej decyzji. Spark, którego śmiałość i dobre przeczucie pomagały mu wyjść z najgorszych sytuacji, stanął kompletnie nieprzygotowany przed Sierrą próbując instynktownie ratować pokemony. Stwierdziłem, że popełnianie błędów jest OK – i tak naprawdę te błędy zmotywowały Sparka i Blanche do jeszcze cięższej pracy nad znalezieniem liderów Team GO Rocket oraz pokonaniem ich. Ważne, by uczyć się jak przezwyciężać słabości. Gdy masz wątpliwości, zawsze możesz polegać na wsparciu innych.

Gdy dotarliśmy do celu daliśmy sobie chwilę na obserwowanie otoczenia. Nagle Candela zamilkła. Spojrzałem tam gdzie skierowała swój wzrok. Naprzeciwko nas pojawiła się duża grupa shadow pokemonów a w ich centrum Arlo. Byłem pod wrażeniem, że liderka Teamu Valor tak spokojnie podeszła do sytuacji, która w normalnych warunkach wpędziłaby ją w wir walki. To nie był czas na walkę z Arlo i jego shadow pokemonami, było ich po prostu za dużo. Musieliśmy przegrupować się i sprawdzić jak postępują prace nad radarem, a także przygotować się odpowiednio na kolejny ruch Zespołu R.

Poprosiłem Candelę, by pomogła sprawdzić wszystkie wspaniałe badania, których dokonali trenerzy na całym świecie, mając nadzieję na znalezienie rozwiązania. Niemal natychmiast Candela zauważyła, że kluczem do rozwiązania są własnie trenerzy – ich praca nad zebraniem Tajemniczych Komponentów w połączeniu z naszymi badaniami nad prototypem to coś co pozwoli nam osiągnąć sukces! Dołączyła do pozostałych pracujących nad prototypem i jej sugestie spowodowały niezwykły progres w pracach nad radarem, który wydaje się teraz działać bez zarzutu.

Ich współpraca i kombinacja unikalnych umiejętności stworzyła perfekcyjny balans. Uwielbiam kiedy mam rację.

Pozostaje mieć nadzieje, że już niedługo poznamy szczegóły wydarzenia związanego z Team GO Rocket oraz jego liderami – według przecieków z kodu ostatnich aktualizacji, będziemy zbierać wspomniane w tekście fragmenty tajemniczego urządzenia a historia poprowadzi nas do walki z Cliffem, Sierrą oraz Arlo, a także samym liderem Zespołu R – Giovannim.

Źródło: https://pokemongolive.com/en/post/willowreport-loomingshadow/

9 komentarzy

 • Reply
  PsychoFan
  Paź 31, 2019 1:31 am

  Ok, fajno, dzięki.

 • Reply
  Sandos
  Paź 31, 2019 5:44 am

  Autor tekstu ma wyraźnie problem z określeniem płci Blanche. Dla jasności i na przyszłość powiem że jest to Kobieta. Bo to aż w oczy kłuje jak się czyta “Blanche był(a)” itp itd

  • Reply
   Kefir
   Paź 31, 2019 8:03 am

   Jakbyś przeczytał ze zrozumieniem angielski tekst to też miałbyś problem z określeniem płci Blanche.

  • Reply
   La kukaracza
   Paź 31, 2019 12:10 pm

   A Ty chyba masz problem z vczytaniem lub zrozumieniem tekstu pisanego. Cytat z artykułu:

   “UWAGA: Przy Blanche zdecydowałem się na użycie obu form czasowników (żeńskie i męskie), ponieważ tekst w języku angielskim opisuje lidera Teamu Mystic jako „their” (ang. ich), co może wskazywać, że jest osobą niebinarną identyfikującą się z inną lub wieloma płciami.”

  • Reply
   hejterhejterów
   Paź 31, 2019 3:17 pm

   @Sandos nie w modzie jest takie szufladkowanie ludzi na kobiety i mężczyzn… jest ponad 50 płci

   • Reply
    SomeDude
    Paź 31, 2019 4:16 pm

    Dawno nie byłem tak zadowolony, że wybrałem drużynę żółtą ze Sparkiem jako liderem. Nie znoszę przesadnej poprawności politycznej.

 • Reply
  Luei
  Paź 31, 2019 11:57 am

  Blanche nie ma płci, oficjalnie użyto w określeniu do nich formy “their”.

 • Reply
  Krzyś
  Paź 31, 2019 1:40 pm

  “UWAGA: Przy Blanche zdecydowałem się na użycie obu form czasowników (żeńskie i męskie), ponieważ tekst w języku angielskim opisuje lidera Teamu Mystic jako „their” (ang. ich), co może wskazywać, że jest osobą niebinarną identyfikującą się z inną lub wieloma płciami.”

  Kłuje w oczy brak czytania ze zrozumieniem ignorancie.

 • Reply
  dziabong
  Lis 03, 2019 2:03 am

  Nie wiem czy zauważyliście, że pokedex przy Weezingu jest już przygotowany na zarejestrowanie jego formy z rejonu Galar.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.