News 29

Liderzy Team GO Rocket na całym świecie i Special Research z Giovannim!

W końcu nadeszła ta chwila – od teraz możemy walczyć z liderami Team GO Rocket na całym świecie i wziąć udział w Special Research, który prowadzi do walki z samym liderem Zespołu R!

Na pokemongolive.com czytamy:

Trenerzy,

Świat Pokemon GO jest w niebezpieczeństwie! Liderzy Team GO Rocket Cliff, Sierra i Arlo wykonali swój ruch i mogą być teraz spotkani na całym świecie! Nie tylko złapali jeszcze więcej shadow pokemonów i wzmocnili je w nienaturalny sposób, ale ich przybycie potwierdza również podejrzenia profesorowa Willowa. Giovanni, lidera Team GO Rocket oraz oryginalnego Team Rocket, mógł pojawić się w świecie Pokemon GO.

Liderzy Team GO Rocket oraz Giovanni używają nowej technologii, by ukryć lokalizację swoich kryjówek. Profesor Willow, Spark, Blanche i Candela włożyli dużo pracy w rozwój nowego urządzenia, które pozwala walczyć z technologią Zespołu R, tak więc wzywamy was do eksploracji świata, walki z liderami Team GO Rocket oraz wykonanie Special Research, by znaleźć i pokonać Giovanniego!

  1. Otwórz swój Special Research: Looming in the Shadows – profesor Willow stworzył nowy Special Research dla was. Jeśli pomożecie profesorowi, możecie namierzyć liderów Team GO Rocket i nawet samego Giovanniego.
  2. Znajdź Tajemnicze Komponenty (ang. Mysterious Components) – członkowie Team GO Rocket mogą upuszczać Tajemnicze Komponenty.
  3. Stwórz Rocket Radar – liderzy Team GO Rocket ukrywają swoją lokalizację. Po zebraniu sześciu Tajemniczych Komponentów, możecie stworzyć Rocket Radar. Użyjcie radaru by przeskanować okolicę w poszukiwaniu kryjówek liderów.
  4. Walcz z liderami Team GO Rocket – Cliff, Sierra i Arlo wyzywają was na pojedynek! Podejdź do kryjówki znalezionej za pomocą radaru i przygotuj swój najlepszy team. Pokonaj liderów oraz uratuj shadow pokemony pozostawione przez nich. Pokemony te mogą posiadać specjalne właściwości! Tylko gracze posiadający Rocket Radar mogą wykryć kryjówki i walczyć  z liderami, jednak trenerzy mogą współpracować – jeśli jeden trener namierzy kryjówkę w danym PokeStopie, inny również może wykryć ją w tym samym miejscu. 
  5. Ukończ Special Research i walcz z Giovannim – pokonując członków Zespołu R oraz liderów, możecie udowodnić, że jesteście znakomitymi trenerami i ukończyć badania, by uzyskać Super Rocket Radar od profesora. Super Rocket Radar pomoże wam namierzyć Giovanniego! Jednak uważajcie – niektórzy członkowie Team GO Rocket mogą zrozumieć co się dzieje i stanąć na twojej drodze udając Giovanniego! Jednak nie poddawajcie się, bo pokonując Giovanniego, możecie stanąć przed możliwością uratowania legendarnego shadow pokemona.

Według serebii.net legendarnym pokemonem jakiego można zdobyć za walkę z Giovannim jest shadow Articuno. Póki co nie wiemy czy Zapdos i Moltres są również dostępne – musimy zaczekać aż większa liczba graczy ukończy walkę z Giovannim.

Special Research: Looming in the Shadows

UWAGA: By rozpocząć ten Special Research należy ukończyć pierwszą część historii związaną z Team GO Rocket – A Troubling Situation

Etap 1

  • Spin 10 PokeStops (Obróć 10 PokeStopami) – 500 XP
  • Defeat 3 Team GO Rocket Grunts (Pokonaj 3 członków Zespołu R) – 500 XP
  • Catch 1 Shadow Pokemon (Złap 1 shadow pokemona) – 500 XP

Nagrody: 500x Stardust, 10x PokeBall, 10x Razz Berry

Etap 2

  • Spin a PokeStop 5 days in a row (Zakręć PokeStopem 5 dni z rzędu) – 750 XP
  • Purify 15 Shadow Pokemon (Oczyść 15 shadow pokemonów) – 750 XP
  • Win 5 Raids (Wygraj 5 raidów) – 750 XP

Nagrody: 1000x Stardust, 3x Hyper Potion, 3x Revive

Etap 3

  • Use 6 supereffective Charged Attacks in Gym battles (Użyj 6 superefektywnych ładowanych ataków w walkach w gymach) – 1000 XP
  • Win 3 Great League Trainer Battles against another Trainer (Wygraj 3 walki w Great League przeciwko innemu trenerowi) – 1000 XP
  • Defeat 6 Team GO Rocket Grunts (Pokonaj 6 członków Team GO Rocket) – 1000 XP

Nagrody: 1500x Stardust, 15x Great Ball, 5x Pinap Berry

Etap 4

  • Defeat Team GO Rocket Leader Arlo (Pokonaj lidera Team GO Rocket Arlo) – 1250 XP
  • Defeat Team GO Rocket Leader Cliff (Pokonaj lidera Team GO Rocket Cliffa) – 1250 XP
  • Defeat Team GO Rocket Leader Sierra (Pokonaj lidera Team GO Rocket Sierrę) – 1250 XP

Nagrody: 2000x Stardust, 1x Super Rocket Radar

Etap 5

  • Find the Team GO Rocket Boss (Znajdź szefa Team GO Rocket) – 2500x Stardust
  • Battle the Team GO Rocket Boss (Walcz z szefem Team GO Rocket) – 1500 XP
  • Defeat the Team GO Rocket Boss (Pokonaj szefa Team GO Rocket) – 3x Silver Pinap Berry

Nagrody: 3000x Stardust, 1x Fast TM, 1x Charged TM

Etap 6

  • 2000 XP
  • 2000 XP
  • 2000 XP

Nagrody: 3x Max Revive, 20x Ultra Ball, 3x Rare Candy

Po walce z Giovannim można złapać shadow Articuno.

Special Research z Giovannim będzie można powtarzać raz na miesiąc (nie wiemy na 100% czy te same zadania czy ‚powtórki’ będą posiadały inne). Pamiętajcie, że miesięczną powtórkę Special Research można wykonać tylko po ukończeniu obecnie posiadanego zadania.

Za walki z Giovannim przewidziany jest medal (1 walka na brązowy, 5 walk na srebrny i 20 walk na złoty). Każdy poziom medalu odblokowuje nową część ubioru stylizowanej na Giovannim – buty i spodnie na poziomie srebrnym a koszulka oraz rękawiczki na poziomie złotym.

 

Źródła:

https://pokemongolive.com/en/post/teamgorocketleaders2019/

https://www.reddit.com/r/TheSilphRoad/

29 komentarzy

  • Reply
    mat556
    Lis 07, 2019 5:32 pm

    To chyba będzie najlepszy event w pokemon go od kiedy wprowadzili raidy

  • Reply
    D0bryMudzyn
    Lis 07, 2019 6:34 pm

    Witam,
    Szukam usera Po2hiena z krk, mamy lucky trade.

    Pozdr,
    D0bry Mudzyn

  • Reply
    R
    Lis 07, 2019 10:00 pm

    Pokonałem Sierrę, ale to było masakryczne wyzwanie. Dwa Machampy blisko stówy i tak samo Tyranitar. Wszystko to wymaksowane na 40 poziom. I ledwo co zrobiłem to wyzwanie, gdzieś dopiero za 8 próbą (wcześniej próbowałem z inną konfiguracją poków).
    Jeśli to ma być taki rarytas, to ja dziękuję – skończyło się na zużyciu grubego zapasu Revive. A po walce dostałem zaledwie 2 revive plus jeden max revive. I czarnego kota – żadnych Unova Stone czy szajni…
    Całe to badziewie o kant d…y potłuc – wysiłek absolutnie niewarty zachodu. I jak zwykle trzeba próbować z różnymi kontrami, bo niby podpowiedź jest, ale człowiek dopiero za którymś tam razem zdąży wybadać jakie najlepiej ustawić poki. A wszystko to kosztuje revive i czas. Pod pokestopem straciłem dobre 40 minut.
    I żeby nie było – to było przesrane. Załatwienie Dragonitów czy Snorlaxów przy tym wyzwaniu to bułka z masłem.

    A ja się na koniec tylko zapytam jak ma to zrobić gracz na 33 poziomie, który też nawet nie zdążył nagromadzić i wymaksować fajnych poków?

    • Reply
      belzebub
      Lis 07, 2019 10:03 pm

      Casuale mialy 3 lata gry na ogarniecie się jezeli tego nie zrobily to niech sobie dalej łapią poki tfu

      • Reply
        R
        Lis 08, 2019 8:30 pm

        Tylko to „ogarnięcie” gry to nie główkowanie, czy łapanie sprawności w kciukach, lecz mozolne (3 lata) klikanie i wykluwanie g…wna, łapanie śmiecia, żeby tylko nagromadzić niczym ciułacz tego pyłu na mozolną ewolucję dobrych poków. Tłuste godziny trzeba się nazap… żeby wyewoluować i wymaksować dobrego pokemona – kilkaset (ponad czterysta?) cukierków i wannę pyłu. Dość powiedzieć, że nawet na sławetnych CD człowiek nazbiera raptem na maks 2-3 dobre pokemony.
        Takiego casuala to zwyczajnie odstrasza, bo komu się chce inwestować miesiące (!!!) zaangażowania, żeby ukończyć jakąś tam walkę, która wcale aż takich rarytasów na zakończeniu nie daje? To już naprawdę raidy są dużo fajniejsze, przynajmniej człowiek pozna kogoś ciekawego i porozmawia.

        • Reply
          LALA
          Lis 09, 2019 12:07 am

          E…. serio? 3 lata grasz i masz marny level 33? Ja gram jakoś od kwietnia chyba i mam połowe 38, a jakos specjalnie bardzo się nie wysilam, klucz to duża ilość znajomych i wysyłanie prezentów mi odbieranie na granicy z jajkami. I do tego wymianki i już masz poki trzy gwiazdkowe za połowe stardastu do wymaksowania

          • Lugianna
            Lis 11, 2019 1:14 am

            Nie każdy ma czas, żeby jak zombie zasuwać codziennie po mieście dla słabych profitów w gierce na telefon. Warunki też często nie pozwalają na częste granie, a to nie jest wyzwanie dla uber-graczy, tylko jest ono dostępne dla wszystkich.

          • Gnoll
            Lis 11, 2019 3:04 pm

            A znajomi w grze są od trzech lat?

    • Reply
      Radek
      Lis 08, 2019 3:20 am

      Na Sierre wybierz Machop 3056cp Machop 3000cp i Metagross 3200p z meteormash

    • Reply
      Xts
      Lis 09, 2019 3:38 pm

      Fakt, w tej chwili nawet walka z członkami R jest ciężka bo póki mają przesadzone. W walce z pierwszym dwa razy leciały specjalne ataki, użyłem tarczy i moje wszystkie pokoemony polegly w walce z drugim z zestawu bo znów dwa razy pod rząd poleciały specjalne.
      Jeżeli nie zbalansuja tego to gracze na niższych poziomach będą unikać pokestopow z drużyną R.

    • Reply
      Astralny
      Lis 09, 2019 10:26 pm

      No tak, najlepiej dostać wszystko za darmo i bez wysiłku. Za samo bycie i zrobienie zadania najlepiej shiny setę shadow pokemon. Wstyd.
      Sam zmuszony byłem do zrobienia 6 rund i muszę powiedzieć, dobrze że zespół R stanowi wyzwanie! A nie, że jest byle czym, co można pokonać w ogóle nie myśląc. O to własnie w tym chodzi. A nagrody, jeśli shiny shadow Ci nie odpowiada, to trudno. A żeby włożyć w to trochę wysiłku, to sama przyjemność, bo przynajmniej czujesz to, że jesteś dobry, kiedy w końcu wykombinujesz sposób na pokonanie przeciwnika.

    • Reply
      Bart
      Lis 10, 2019 11:11 am

      Wszystkich bossow na luzie się pokonuje pokami na 35lvl , tylko trzeba wiedzieć jakie kontry. Podpowiem, że regi z fast atakiem 1dmg jest obecnie jednym z lepszych poków.

  • Reply
    Jurny45
    Lis 08, 2019 10:18 am

    Czy zestawy Shadow pokemonów są takie jak w testach co pisaliscie? Mam 4/6 elementów i puki co nigdzie nie mogę znaleźć walki z zespołem R.

    • Reply
      Krystian89
      Lis 08, 2019 10:22 am

      Trzeba mieć 6 elementów żeby walczyć z zespołem R

  • Reply
    nocny.kochanek
    Lis 08, 2019 12:34 pm

    Wiecie czemu nie mam tego questu?? co to może być?

  • Reply
    Knautia
    Lis 08, 2019 9:33 pm

    Tym razem ja mam pytania…

    1. Czy ten pokestop z liderem, do którego doprowadzi mnie radar, będzie w jakiejś większej odległości? To znaczy, domyślam się, że w zasięgu widocznej mapy, ale mapa obejmuje spory kawałek w każdą stronę.

    2. Czy jeśli uruchomię radar, muszę od razu iść do pokestopu i walczyć z liderem? Czy można taką walkę odłożyć?

    Jestem (le gasp!) casualem, większość grania to dla mnie kursowanie po trasach, którymi i tak muszę chodzić. Walki z zespołem R są zabawne, więc je robię, z liderami pewnie nie mam szans, ale kto wie, może się zniżą do mojego poziomu. A jak nie, to ograniczę się do szeregowców i jakoś to przeżyję.

    • Reply
      dziabong
      Lis 09, 2019 2:31 am

      Na mapie są zazwyczaj 3-4 pokestopy, gdzie kryje się jeden z liderów, są mniej więcej równomiernie rozłożone, więc nie jest daleko, a czasem nawet pod nosem. Nie trzeba nawet uruchamiać radaru (z tym że trzeba go mieć). Jak zakręcisz pokestopem, gdzie siedzi lider to się on Ci pojawi i będzie potem już widoczny obok, gdy będziesz w jego zasięgu. Z tego co zauważyłem lider tam czeka raczej cały czas, ewentualnie zmienia się to po jakimś dłuższym czasie, ale na pewno nie jest jak ze zwykłymi walkami, że ma się tylko 30 minut od ujawnienia. Można podejść, zobaczyć który lider tam jest, zrezygnować i wrócić później. Nie wiem czy następnego dnia będą tkwić oni w tych samych pokestopach czy już w innych.

      • Reply
        Knautia
        Lis 09, 2019 3:36 pm

        OK, dzięki! Się zobaczy w jakimś sprzyjającym momencie, co zdołam zdziałać…

    • Reply
      Knautia
      Lis 10, 2019 12:47 am

      Moje dzisiejsze obserwacje:

      Pozyskałam radar na popołudniowym spacerze, ale oczywiście wskazał mi bossa w kierunku przeciwnym do tego, w którym się wybierałam, więc nic z tego nie wyszło. Zamknęłam, wróciłam do domu.

      Wieczorem chciałam kontynuować misję, ale po uruchomieniu radaru pojawił się team leader i poinformował, że nic nie ma na radarze i żebym spróbowała rano. Czyli po pierwsze, bossowie mają podobne ograniczenie, jak rajdy i nie są dostępni w nocy, a po drugie, zadanie nie przepada.

      Kolejna obserwacja: w trakcie wieczornego spaceru trafiłam na „przejęty” pokestop. Po rozegranej walce nie dostałam nowego komponentu, czyli najpewniej nie będę ich dostawać, dopóki nie „zużyję” radaru.

    • Reply
      Knautia
      Lis 10, 2019 5:34 pm

      Ostatni raport: rano po włączeniu radaru pod domem dowiedziałam się, że nie ma w pobliżu żadnych kryjówek i trzeba iść dalej. „Dalej” okazało się prawie na koniec mojej trasy spacerowej, gdzie pokazało mi kryjówkę znowu na końcu mapy. Zostawiłam, wróciłam do domu. Po południu kryjówka była w tym samym miejscu, czyli zmieniają się najwyżej raz dziennie. Tym razem podeszłam, trafiłam na Arlo – bossowie najwyraźniej skalują się do poziomu gracza, bo wygrałam (3x revive, 2x max potion).

      Poważny minus jest taki, że zużyłam na to wszystko chyba dodatkowy kwadrans. Niestety, w moim przypadku najbardziej limitowanym zasobem jest właśnie czas, więc jeśli następne kryjówki też będą tak daleko, to raczej dużo sobie nie powalczę.

  • Reply
    Chmielufion
    Lis 08, 2019 11:09 pm

    Radar możesz aktywować i dezaktywować kiedy chcesz. Zużyje się dopiero jak pokonasz któregoś z 3ech liderów. Możesz próbować do woli kiedy chcesz. Dzisiaj testowałem.

  • Reply
    Piasecki88
    Lis 11, 2019 11:30 am

    O rany to bardzo trudny event

  • Reply
    Krystian89
    Lis 11, 2019 2:14 pm

    Lecę na exraid dzisiaj a tam mew2:( myślałem, że chociaż w ballu albo shiny ale trudno

  • Reply
    Sebastian
    Lis 13, 2019 12:11 pm

    Cześć. Czy ktoś może poradzić jakie poksy wybrać na walke z Cliff`em. Wszystkie kombinacje kończą pokonane i już nie mam czym leczyć 🙁 Dzięki z góry za pomoc.

  • Reply
    Sebastian
    Lis 13, 2019 12:22 pm

    Pokonanie Snorlaxa ociera się o cud. Cokolwiek bym nie wybrał to koniec się jeden – porażka.

    • Reply
      bart
      Lis 13, 2019 1:45 pm

      Cliff: nic prostszego, Lucario + Power-Up Punch – rozwalisz miała i będziesz miał 3 mocne ataki do zdjęcia tarczy na snorlaxie, na 3/4 życia snorlaxa jedyna kontra: tyrek z atakiem kamiennym , ostatni pok tyrek- najlepiej wybrać Lucario + Power-Up Punch lub machamp, małpa – jest tak prosta że wszystko ją zabije (giratyna lub lugia) , żółw bywa problematyczny ale articuno dobrze sobie radzi lub lodowe eevee

    • Reply
      Filozof