News 45

Lugia, Ho-Oh i… 6 innych legend w paczkach

Tym razem Niantic zdradziło nam pokemony jakie będą nagrodami w Research Breakthrough aż na dwa kolejne miesiące. 

Grudzień upłynął nam pod znakiem legendarnych ptaków oraz bestii w paczkach za stemple. Nagroda zdecydowanie przydatna dla tych, którzy nie mieli z kim walczyć gdy pokemony te były dostępne w raidach lub po prostu zaczęli grać trochę później. Jedynym minusem dla takich osób mogła być losowość – w końcu zdobycie 4 Suicune nie jest aż tak nieprawdopodobne jakby się wydawało.

W styczniu oraz lutym do Research Breakthrough trafi Lugia oraz Ho-Oh – ale żeby nie było tak łatwo, w paczkach znajdą się również… te same legendy co w grudniu. Łącznie da nam to 8 różnych pokemonów do zdobycia w paczkach za stemple.

W powiadomieniu z gry czytamy:

Przywitajcie nowy rok wraz Research Breakthrough, które zostanie z nami do końca lutego! Od 1 stycznia, będziecie mieli szansę na spotkanie dwóch nowych dodatków do Field Research Breakthrough – Lugii oraz Ho-Oha! Jeśli nie ukończyliście jeszcze swojego grudniowego tygodniowego wyzwania, wciąż będziecie mieli szansę na spotkanie Articuno, Zapdosa, Moltresa, Raikou, Entei oraz Suicune. Wszystkie te osiem legendarnych pokemonów będzie dostępne jako potencjalna nagroda z Research Breakthrough aż do końca lutego. Szczegóły poniżej:

Data i czas

Od 1 stycznia 2019 13:00 czasu PST (22:00 naszego czasu) do 1 marca 2019 13:00 czasu PST (22:00 naszego czasu).

Atrakcje

Popularne Field Research z ubiegłych miesięcy!

Bonusy

Osiągnijcie Research Breakthrough by spotkać Articuno, Zapdosa, Moltresa, Raikou, Entei, Suicune, Lugie lub Ho-OHa!

Co ciekawe przez dwa miesiące będziemy mieć również ten sam zestaw Field Research, w którym znajdą się zadania z poprzednich miesięcy (tak jak w grudniu zobaczyliśmy powrót niektórych „starych” zadań).

Warto zauważyć, że po raz pierwszy Niantic umieszcza w paczkach tzw. główne legendy (do tej pory były to tylko sub-legendy, podział według serebii https://www.serebii.net/pokemon/legendary.shtml).

45 komentarzy

  • Reply
    Machrid
    Gru 28, 2018 10:15 am

    no prosze -postarali sie zeby gracze byli zadowoleni.
    zrobili kolejnego odgrzewanego kotleta- juz od nowego roku.
    a zeby sie nie przemeczac to az na 2 miesiace bedzie .
    super pomysl.
    xd

    • Reply
      internet
      Gru 28, 2018 10:55 am

      myślę, że ma to związek z okresem zimowym; nie wszyscy mają ochotę „eksplorować” gdy pada śnieg lub deszcz i jest zimno; na wiosnę, jak już zrobi się cieplej i dni będą dłuższe, pewnie dadzą coś nowego

      • Reply
        PlutoVALOR
        Gru 28, 2018 11:09 am

        Na drugiej półkóli jest lato. Niantic ma gdzieś to czy w europie jest zimno.

        • Reply
          Machrid
          Gru 28, 2018 12:08 pm

          np w UK i zachodniej Europie nie jest zimno -snieg pada sporadycznie .
          zima to jak jesien .
          myslicie ze niantic dal odgrzewanego kotleta na odwal sie ,bo w Polsce jest snieg i zima .
          xd

          • Tomek
            Gru 28, 2018 1:23 pm

            Większość lądów znajduje się na półkuli północnej. I są bardziej wysunięte na północ niż te południowe na południe. Cześć Stanów, Kanada, Skandynawia, Rosja, itp. – tam jest zimno, w UK pada, więc też średnio przyjemnie.

        • Reply
          pytacz
          Gru 28, 2018 2:30 pm

          Oczywiście że to przypadek, ale zwyczajnie dla nas korzystny 🙂 dziś przez pół godziny mi ręka wymarzła, mimo że wcale mrozów nie ma. Mam 7/8 tych legend więc jak się uda to z radością będę przez dwa miesiące grał nieregularnie – tak jak to miało miejsce w grudniu gdzie mając 5/6 już pierwszego dnia udało mi się trafić na ostatniego brakującego. Bardzo mi to odpowiadało że mogłem sobie sporadycznie w wolnej chwili bez spiny zagrać pare minut, właśnie ze względu na niesprzyjającą porę roku i warunki pogodowe. Jednak jak szczęście w losowaniu nie dopisze to trzeba będzie dzień w dzień wałkować zadania byle tylko mieć jak najwięcej prób… Chociaż, pewnie za półtorej roku (czysty strzał z tym przedziałem czasowym) znów będzie szansa na uzupełnienie braków więc może nie ma co tak szaleć

    • Reply
      Magdalena
      Sty 05, 2019 10:52 am

      Dzień dobry chciałam powiedzieć że można dostać shiny Pokémon z research tygodniowych. Ja właśnie dostałam Ho-oh i jestem w kompletnym szoku 🙂

  • Reply
    M
    Gru 28, 2018 10:30 am

    A będą w wersji shiny??

  • Reply
    Pan Piksel
    Gru 28, 2018 3:01 pm

    złoty pomysł..
    na ostatnim evencie złapałem shiny lugie. ciekawe czy przez te 2mce wpadnie jakiś shiny ptok z research

  • Reply
    Krzysztof018
    Gru 28, 2018 3:20 pm

    Lugia oraz Ho-Oh by się przydały akurat ich nie mam, w grudniu trafiłem tylko 2x Suicune i Entei, na raidach nikogo nie ma od kilku miesięcy aby zbijać bossy x4 czy x5 🙁

  • Reply
    slash
    Gru 28, 2018 8:28 pm

    Ciągłe marudzenia. Machrid, lubię Cię za te ciągłe hejty. Aż chciałoby się mieć Ciebie za frienda w GO. Sam też narzekam, ale aż 5 stworzeń z paczki może być siwych i to jest plus. Na dobrą sprawę do Researchu mogliby dodać 3 kosze na śmieci – Regi, ale ich pewnie zobaczymy od marca. Swoją drogą aby podkręcić legendę z 15 lv trzeba zainwestować sporą dawkę cuksów. Ja zazwyczaj zadaniowe legendy przeznaczam na trade. GO traci jednak graczy. I mimo że ciągle pojawiają się nowi, to są to jednak tylko sezonowi, na niskich poziomach, i szybko się nudzą tym wszystkim. W małych powiatowych miastach jeszcze widać rotację, ale po wsiach poki w arenach gniją po 1o, 5o a nawet i 1oo dni -_- Teraz na Heatrana wystarczą 3 dobre konta. No i legendy do 4-5 generacji mają jeszcze wygląd. Ale zerknijcie sobie na link z ostatniego zdania artykułu … Stakataka ?? wtf !!

    • Reply
      Machrid
      Gru 29, 2018 1:42 am

      596634946454 prosze bardzo slash.
      nie narzekam.
      ale dopiero co byly te legendy na raidach i dali je za tydzien zbierania znaczkow? troche kotlet odgrzewany.
      mysle ze mogli byle co dac nowego za te 7 dni -jak by tylko im sie chcialo.
      ale im sie nie chce poprostu olewka i ida najnizsza linia oporu.
      od marca dadza raiku w wersji shiny albo snorlaxa z jakims atakiem – za 7 znaczkow.

      • Reply
        slash
        Gru 29, 2018 4:29 pm

        O i jaki bliźniaczo podobny avatar ;)Machrid, po przebytych kilometrach wnoszę, że jednak GO Ci się nie znudziło.
        A w marcu sądzę, że najbardziej prawdopodobną nowością z Resercha będą właśnie Regi. A ze starych movesetów najbardziej przydałby się zestaw dla Omastara z Rock Throw i takiego poka wolałby jak niejedną znudzoną już legendę.

  • Reply
    Lexus
    Gru 28, 2018 9:44 pm

    No i dodali nowe pokestopy przy skrzyżowaniach

    • Reply
      Marcin
      Gru 29, 2018 12:53 am

      A u mnie nie.

      Ps:Dodali. Hehe. Gracze dodali i zaakceptowali. Ciesz się ja się ciesze bo kolega niedługo wbije 10 lvl w ingresa i też u mnie będą nowe pokestopy a może i gym 🙂 (Teraz są 3 pokestopy)

    • Reply
      casual
      Gru 30, 2018 8:35 pm

      Jak to jest z tą aktualizacją pokestopów/gymów? Opierają się wyłącznie na danych z Ingressa, czy znaczniki z OpenStreetMap również mają znaczenie? Kilka miesięcy temu także był update tego typu obiektów. Gymy pojawiły się u mnie na odludziu (np. tablice informacyjne na szlakach turystycznych pośród niczego), ale i bliżej (kolejna przydrożna kapliczka zamieniła się w pokestop). Są jakieś sprawdzone informacje co do tego??

      • Reply
        ingresssss
        Gru 31, 2018 4:59 am

        tak tylko ingress. miales farta ze ktos z nas zawital w okolicy i dodał

      • Reply
        Pokemonix
        Sty 01, 2019 3:10 am

        Tylko Ingress (u mnie z ponad 20 portali które dodałem w Ing. po 1 do 14 dni są kopiowane do Pogo).

  • Reply
    SonOfDarkness
    Gru 29, 2018 11:46 am

    Pewnie szykują coś zajebistego na marzec 🙂

  • Reply
    Robert
    Gru 29, 2018 12:52 pm

    Hejka. Może znajdzie się ktoś kto będzie w stanie zdjagnozowac mój problem. Po zalogowaniu moja postać sterczy w miejscu i za nic w świecie nie chce lazic za mną…. Telefon sprawny, lokalizacja włączona adwenture wyłączony. Dodam że gram od początku toteż nie jestem zielony, ale to mnie przerosło. Oczywiście jak postać stoi tooge nią łapać póki, pokestopy i walczyć w rajdach.
    Ktokolwiek wie o co chodzi.?

  • Reply
    Mengara
    Gru 29, 2018 10:43 pm

    Czy jest jakaś informacja o wersji shiny tych legend? . Czy legendarne ptaki nadal mają wersje shiny?

    • Reply
      Pan Piksel
      Gru 29, 2018 11:25 pm

      wszystkie ptaki mogą być shiny

    • Reply
      Wooper
      Gru 30, 2018 11:43 am

      Tak, mi się wczoraj pokazała moja pierwsza shiny legenda – Articuno, właśnie z paczki ze stemplów. Nigdy wcześniej nie miałem szczęścia podczas raidów.

      • Reply
        adaś
        Gru 30, 2018 5:54 pm

        U mnie Zaptos Shiny

  • Reply
    Misiael
    Gru 30, 2018 1:48 pm

    Czyli zadania z Field Research zostają takie same?

  • Reply
    A.
    Gru 30, 2018 11:27 pm

    Jak teraz zdobyć kamień do ewolucji? Z walk mi nie wypada.

    • Reply
      PlutoVALOR
      Gru 31, 2018 10:50 am

      Walki i 7 stempel. Rób minimum 3 walki po 1 w kazdej lidze.

  • Reply
    emisnk89
    Gru 31, 2018 6:03 am

    Haha co za gra i losowość brawo hahaha, w grudniu wylosowane 4x suicune żal panowie żal

  • Reply
    Hideharu Mijahira
    Gru 31, 2018 11:51 am

    Znając mój fart, to zapewne ani HO-OH ani Lugia mi nie wpadnie, a ze starych żodyn nie bedzie szajni ;(

    • Reply
      adaś
      Gru 31, 2018 12:28 pm

      Lepiej się za wczasu zastrzel !

      • Reply
        Hideharu Mijahira
        Gru 31, 2018 2:06 pm

        możesz mi adasiu gejasiu gałczyńskiego strzelić co najwyżej.

  • Reply
    Wiktor
    Sty 02, 2019 9:11 am

    A ja nadal nie mam szans ukończyć meltana. Super ta gierka.

    • Reply
      hejterhejterów
      Sty 02, 2019 10:06 am

      Z jakiego powodu ? Brzmi jak żale noob-a, który nie może znaleźć questa z Aerodactylem.

      • Reply
        pytacz
        Sty 02, 2019 11:59 am

        ja np wciąż ditto nie złapałem, nieważne prędzej czy później się uda…

      • Reply
        misiael
        Sty 02, 2019 2:55 pm

        A jaki jest quest na Aerodactyla? Bo z tego co sie orientuje to był tylko w Listopadzie

      • Reply
        misiael
        Sty 02, 2019 2:58 pm

        Dobra już nie ważne właśnie znalazłem. Treść questa to „Ewoluuj Pokemona używając specjalnego przedmiotu”

      • Reply
        Krzysztof018
        Sty 02, 2019 3:50 pm

        U mnie stanęło na Złap Cubone, a ich nigdzie nie ma 🙁

        • Reply
          hejterhejterów
          Sty 02, 2019 4:07 pm

          1. Z pokestopów masz zadanie: Use 5 Razz Berries to help catch Pokemon. – Pokemon encounter(Cubone)
          2. Do tego masz aloańskiego Marowaka – też zalicza to zadanie,
          3. Cubone – jest pokiem który ma regularne nesty poczekaj 2-4 tyg

          Niantic robi te questy tak proste, że gdyby nie ramy czasowe typu „kręć pokestopem 7 dni z rzędu” wszystko można by zrobić w 2-3 dni bez spiny. Szczególnie gdy wychodzi nowy Research i od razu event.
          Tak Anorith , Kabuto i Omanyte też są w questach z pokestopów.

          • pimpim
            Sty 02, 2019 5:09 pm

            1. Z tego zadania jest growlite nie cubone

          • Krzysztof018
            Sty 02, 2019 5:23 pm

            Chyba solo nie da się zbić aloańskiego Marowaka z raida, bo u mnie nie ma chętnych na raidy 🙁

  • Reply
    Kamilbsi
    Sty 02, 2019 10:15 am

    Witam. 4 dni temu dodano przy moim domu pokstop. Niby super tylko jest jeden problem, nie ma przy nim pokemonów. To jedyny pokstop m mieście bez pokemonów. Ktoś miał podobną sytuację? Jest szansa że niantic w końcu da jakieś póki???

  • Reply
    adaś
    Sty 02, 2019 2:41 pm

    3006 0922 0133 zapraszam

  • Reply
    misiael
    Sty 02, 2019 6:17 pm

    Ktoś się orientuje jeśli chodzi o zadanie na Aerodacryla „quest_evolve_items_singular”, niektóre strony podają status tego zadania jako usunięte, bo z tego co rozumiem był on dostępny tylko na krótki czas zaraz po nowym field research…

  • Reply
    Natu333
    Sty 03, 2019 12:26 am

    U mnie zaciel8 sie na suikunie ☹

  • Reply
    Jayana
    Sty 09, 2019 3:59 am

    Od początku grudnia do dziś włącznie 4x Entei raz Suicune i Raikou.
    Jakiś pomysł co zrobić z powtórkami?