News 38

Maj w Pokemon GO

Sezon Legend trwa w najlepsze a sam maj będzie stał pod znakiem pokemonów z regionu Kalos.

Poniżej wszystkie informacje jakie poznaliśmy poprzez oficjalny wpis na pokemongolive.com:

Shadow Moltres

Shadow Moltres będzie dostępny do złapania po walce z Giovannim przez cały maj. Dodatkowy Super Rocket Radar będziemy mogli zdobyć z Timed Research podczas Luminous Legends X (od 4 do 17 maja).

Zgodnie z zapowiedzią (w zamian za kłopoty z Team GO Rocket w ostatnich tygodniach) shadow Zapdos będzie dostępny ponownie od 1 do 17 czerwca.

Research Breakthrough

Od 1 maja o 22:00 do 1 czerwca o 22:00 nagrodą za stemple będzie Galarian Ponyta.

Raid bossy

  • Thundurus, Tornadus i Landorus w formach Incarnate – od 27 kwietnia  o 10:00 do 4 maja o 10:00,
  • Xerneas – od 4 maja o 10:00 do 18 maja o 10:00,
  • Yveltal – od 18 maja o 10:00 do 1 czerwca o 10:00.

Mega raidy

  • Mega Venusaur, Mega Lopunnny i Mega Abomasnow – do 4 maja o 10:00,
  • Mega Venusaur, Mega Charizard Y i Mega Lopunny – od 4 maja o 10:00 do 15 maja o 17:00,
  • Mega Ampharos, Mega Houndoom i nowy Mega pokemon – od 15 maja o 17:00 do 1 czerwca o 10:00.

Każdej środy od 18:00 do 19:00 odbędzie się oczywiście Raid Hour z akutalnie obecnym w raidzie legendarnym pokemonem.

Pokemon Spotlight Hours

W każdy wtorek o 18:00 odbędzie się godzina z konkretnym pokemonem i bonusem:

  • 4 maja – Cottonee i 2x candy za łapanie pokemonów,
  • 11 maja – Dratini i 2x candy za transferowanie pokemonów,
  • 18 maja – Alolan Rattata i 2x XP za ewolucje pokemonów,
  • 25 maja – Marill i 2x Stadust za łąpanie pokemonów.

Inne wydarzenia i aktualizacje

1. Community Day

Kolejny Community Day odbędzie się 15 maja od 11:00 do 17:00. Więcej szczegółów Niantic poda nam niedługo.

2. Pokemon Snap Event

Data: od 29 kwietnia do 2 maja

Event z okazji premiery nowej gry z serii Pokemon Snap na Nintendo Switch. Szczegóły znajdziecie tutaj.

3. Luminous Legend X

Data: od 4 maja do 17 maja

Debiut Xerneasa oraz event skupiony wokół pokemonów typu smoczego i wróżka – w tym debiut aż do 5 nowych rodzin ewolucyjnych z Kalos. Więcej szczegółów tutaj.

4. Luminous Legend Y

Data: od 18 maja do 31 maja

Debiut Yveltala oraz event skupiony wokół pokemonów typu mrocznego. Dodatkowo pojawią się “atrakcje” związane z Team GO Rocket. Wzorem Luminous Legend Y tutaj również otrzymamy globalne wyzwanie z określonymi bonusami. Szczegóły eventu pojawią się później.

Darmowe paczki

Każdego poniedziałku w maju otrzymamy darmowy box z Remote Raid Passem i innymi przedmiotami.

Źródła:

https://pokemongolive.com/post/may-2021-events/?hl=en

38 komentarzy

  • Reply
    Don
    Kwi 26, 2021 10:43 pm

    Florges oczywiście nie dodali bo biedne niantic nie wie co zrobić z pięcioma kolorowymi wersjami – żenada

    • Reply
      I tak nikt tu nie patrzy
      Kwi 27, 2021 12:27 pm

      @Don Dobrze, że Ty wiesz i potrafisz zaprogramować rozwiązanie.
      Może prześlij swój pomysł na algorytm i zobaczymy czy jesteś lepszy od Niantic?

      Ciekawe co Ty w życiu osiągnąłeś poza żenującymi postami.

  • Reply
    Don
    Kwi 26, 2021 11:00 pm

    Ta gra straciła cały swój urok jaki miała na początku kiedy były dostępne poki z całej generacji i te emocje kiedy człowiek wychodził z domu odpalał grę i nie wiedział jakiego pokemona złapie, obecnie do złapania jest 10 tych samych poków przez tydzień czy więcej a tego że zrobili z tak świetnego mojego ulubionego poka Pyroara tak pospolitego to jest masakra

  • Reply
    Piasecki88
    Kwi 26, 2021 11:19 pm

    Galarian ponyta? To chyba żart
    Jeśli chodzi o CD obstawiam drugiego startera z Unovy typu ognistego lub wodnego.
    Nowe poki z kalos jestem za.
    Może jakiś specjalny event z mitycznym pokem byście dali łaskawie?
    A kiedy planowany mega alakazam?

    • Reply
      I tak nikt tu nie patrzy
      Kwi 27, 2021 12:29 pm

      A skąd info o Mega Alakazam? Gdzieś to było ogłaszane?

      • Reply
        Piasecki88
        Kwi 27, 2021 1:29 pm

        A Ile było Mega poków?
        tylko Mega Alakazama brak

        • Reply
          I tak nikt tutaj nie patrzy
          Kwi 27, 2021 7:47 pm

          Właśnie Mega było około 50.
          Odrzucając regionalne, legendarne to i te których nie ma w grze to i tak pewnie ze 30 będzie.
          Czyli co najmniej 15 na spokojnie jeszcze nas czeka z tych pospolitych pokemonów.

        • Reply
          I tak nikt tutaj nie patrzy
          Kwi 27, 2021 7:49 pm

          I w maju będzie też nowy Mega. Może Alakazam.
          Chociaż ja stawiam na Mega Pinsira.

    • Reply
      DemonSlayer5872
      Kwi 28, 2021 8:18 am

      Galarian ponyta jako pokemon w paczce nawet spoko. Każdy raczej wytrzyma. Problem w tym że shiny na przykład będzie (możliwie) dostępny dopiero między 11 a 17 maja więc trochę to spie… rniczyli.

  • Reply
    Kosiarcia
    Kwi 27, 2021 10:57 am

    Dej, mam horom curke.

  • Reply
    Nazwa mam nazwę
    Kwi 27, 2021 11:39 am

    No trochę słabo niantic, dzięki za dodanie xernasa i Yveltala to akurat niezłe ale moglibyście zrobić np. quest z mitycznym pokemonem z kalosze np. diancie a community day mógł by nie być taki jak ten ostatni mam nadzieję że czerwiec będzie lepszy proszę was posrajcie się

  • Reply
    slash
    Kwi 27, 2021 11:46 am

    Ok,jest sporo nowości w maju. A ja pytam gdzie są Archen i Tirtouga? Do tej pory złapane po jednej sztuce z jakiegoś dodatkowego researcha na poziom 44. Ja rozumiem że to skamieliny, ale wygląda na to, że oba poki na chwilę obecną nieodwracalnie wymarły …

  • Reply
    Laresa
    Kwi 27, 2021 8:49 pm

    Masakra mi te Londorusy itd już pełną dup. Wychodzą ile można już chyba z 2 tygodnie jak nie więcej są w tych rajdach ile można jeszcze bić jedne i te same poki???

  • Reply
    R
    Kwi 29, 2021 8:18 am

    Heh, za 2 tygodnie ma być Swablu na CDay – szkoda. Co prawda całkiem mi się podoba kolorystycznie, ale ileż można. Pokemon, który już ze 2 lata ma formę shiny, mam ładnych parę sztuk, a do tego też i mocno nakoksowane pod walki Altarie.
    Był starter, cieszyliśmy się, to teraz powtórka… 🙁

    • Reply
      Piasecki88
      Kwi 29, 2021 9:31 am

      Swablu? Skąd info?
      Wiecie czasami mam ochotę samemu wskazać ,które poki na CD i dać Niantica a nie Niantic,my żądamy takiej możliwości

  • Reply
    Xxx
    Maj 02, 2021 10:19 pm

    *

  • Reply
    Xxx
    Maj 02, 2021 10:21 pm

    Nowy Mega pok.to altaria

  • Reply
    A
    Maj 03, 2021 9:25 pm

    Po co w tej grze jest support jak w ogóle nie działa albo im się nie chce odpisywać? Totalna porażka. Formułka od bota mnie nie zadowala.

  • Reply
    Nikolawum
    Maj 04, 2021 10:35 am

    Wkoncu coś nowego już miałam dość ciągle to samo na rajdach . Można dodawać tylko osoby co chcą wbić poziom i wysyłają lub odbierają gifty … 0487 8475 6744

  • Reply
    Pocierski
    Maj 06, 2021 6:29 pm

    Co za bezsens tymi tygodniowym pieczątkami z każdym miesiącem coraz grosz szmelc, co się stało z pokemonami legendarnymi które można było zdobyć 2019itp…..

  • Reply
    Adek
    Maj 06, 2021 8:18 pm

    Jakieś mega pokemon jest około 78

  • Reply
    Adek
    Maj 06, 2021 8:19 pm

    Jest 9 generacji pokemon

  • Reply
    Cobra
    Maj 07, 2021 4:04 pm

    Gible. June 6.

    That’s it. That’s the tweet.

    RIP mój rzadki shiny giblu…

    • Reply
      Ach
      Maj 07, 2021 4:23 pm

      Ech, ja poluje chociaz na zwyklego bo wszystkie marne iv najlepszy ma 40/45 czycham dalej…

    • Reply
      R
      Maj 07, 2021 8:18 pm

      Nooooo, wszyscy nie mogli się doczekać, stękali, a teraz spowszednieje. I z pożądanego poka stanie się najzwyklejszym Larvitarem 😉

      BTW – dzisiaj rano wpadka Niantic z Marillem – 9 zadań zdążyłem zrobić i zniknęło 🙂 Co ciekawe wyświetlało się, że zadania aktywne jeszcze 2 dni i ileś tam godzin :-DDD Niestety żadne shiny nie wpadło, ani nic mocnego. Ot, ciekawostka, poczekamy do niedzieli, ciekawe czy mi event o te zrobione zadania utnie?

      • Reply
        TaPatkaa
        Maj 07, 2021 8:31 pm

        U mnie też się to dziś pojawiło. Zastanawiałam się, czy ktoś miał podobnie 😀 Też było kilka zadań, reszta zniknęła i żadnego shiny. Zobaczymy, co będzie w niedzielę 😀

      • Reply
        Ach
        Maj 07, 2021 10:35 pm

        He, he Marill wydawalo mi sie ze skonczykam zadania ale teraz juz nie wiem… Zadnego shiny No i zdziwily mnie faktycznie te dwa dni. Za to dratini shiny dlugo wyczekiwany…83cp! O iv nie pisze, ale fakt jest taki ze shiny traci swoja kolorowa moc i juz tak nie cieszy jak wpadnie jedynie na legendach moze troche adrenalina skacze.

        • Reply
          KacperKas
          Maj 09, 2021 6:43 pm

          miałeś pecha ja dostałem 8 shiny marillów z czego 3 mają 3 gwiazdki

          • ach
            Maj 09, 2021 7:25 pm

            dziś 3 shiny a pisaliśmy o 7 maja, przez chwilę był dostępny quest na Marill-a właśnie.

  • Reply
    Amr
    Maj 07, 2021 4:55 pm

    Ma ktoś jakiś zestaw do zaproponowania na Cliffa? Szczególnie Aerodactyl mnie drazni

  • Reply
    Piasecki88
    Maj 07, 2021 7:49 pm

    A w czerwcu na CD będzie pok……Rattata gdy ewolucje do postaci Raticate dostaje atak Hyper Fang hehehe mały żart

    • Reply
      Tomixon28
      Maj 08, 2021 1:47 pm

      W czerwcu będzie gible na CD jest potwierdzone ale nie na tej stronce

  • Reply
    Paweł
    Maj 09, 2021 6:33 pm

    Hej 🙂 Zapraszam: FH2CDPBC7

  • Reply
    Paweł
    Maj 09, 2021 6:36 pm

    1611 2483 8453 zapraszam raczej tu

  • Reply
    Nikolawum
    Maj 14, 2021 9:19 pm

    Jedna wielka porażka coraz gorzej się robi brak już mi słów …. Zapraszać 🙂 tylko ci co odbierają lub wysyłają gifty 0487 8475 6744

  • Reply
    Piasecki88
    Maj 14, 2021 11:47 pm

    Do kiedy bonusowe zadania “catch 3 fairy ?”

  • Reply
    Laraya88
    Maj 19, 2021 10:30 pm

    Hejka 🙂 Pilnie szukam kontaktu z kilkoma aktywnymi trenerami, z którymi zdarza mi się rajdować, w tym z WeCzterechDamyRade 🙂 Byłoby super, gdybyśmy mogli umawiać się na rajdy, nie tylko liczyć na łut szczęścia. Wraz z kilkorgiem dorosłych, doświadczonych graczy prowadzimy serwer Discord dla Pokemaniaków oraz fanów Anime, gier i zagadek. Organizujemy konkursy z nagrodami Zapraszamy 🙂 Chętnych prosimy o kontakt z Vereida#6323
    Jesteśmy społecznością Family Friendly, dbamy o dobrą atmosferę 🙂