News 25

Mapowanie AR i dedykowane zadania

Niantic wymyśliło sposób jak nagrodzić graczy, którzy będą dokładać cegiełkę do tworzenia wirtualnej bazy danych – czy nagrody rzeczywiście są warte zachodu?

Skanowanie gymów/PokeStopów nie jest nową funkcjonalnością – Niantic wprowadziło ją do gry jakiś czas temu, ale poza dobrowolnym “wolontariatem” na rzecz amerykańskiej korporacji gracze tak naprawdę nie mieli z tego żadnych korzyści.

Producent Pokemon GO postanowił nieco wynagrodzić wysiłki wszystkim, którzy postanowią wspomóc budowę wirtualnej bazy danych – od wczorajszego wieczora z gymów i PokeStopów możemy zdobyć zadanie (Field Research) nagradzające nas za wykonanie skanu obiektu, który posłużył jako baza do jego stworzenia.

Co należy zrobić, by wykonać skan PokeStopu/gyma?

  • W opcjach gry zaznaczyć opcję “Enable PokeStop Scan”,
  • Po wejściu w widok fotodysku naciskamy na strzałkę w prawym górnym rogu ekranu,
  • Po wejściu w widoku zdjęcia naciskamy na trzy kropki w prawym górnym rogu,

  • Naciskamy na opcję “SCAN POKESTOP”,
  • Po naciśnięciu przycisku nagrywania należy obejść obiekt dookoła lub przejść z jednego końca na drugi (np. w przypadku płaskich obiektów jak tablice pamiątkowe) utrzymując go w kadrze,
  • Po zakończeniu nagrywania możemy wysłać nagranie od razu lub wybrać opcję wysłania go później.

Niantic ma także kilka rad dla każdego wykonującego skan:

  • nagranie powinno mieć 20-30 sekund, podczas których obiekt jest w centrum i widoczny w całości od podstawy aż po samą górę,
  • podczas nagrania należy utrzymać stałą prędkość poruszania się i zachować ten sam dystans od obiektu,
  • jeśli to możliwe należy obejść obiekt w pełnych 360 stopniach – gdy to niemożliwe wystarczy 180 stopni.

Według Niantic wysłane nagrania są anonimowe a specjalny algorytm rozmywa potencjalnie rozpoznawalne obiekty jak twarze lub tablice rejestracyjne. Firma nie zbiera też danych personalnych ani dotyczących konta, które przesłało skan.

PokeStopy/gymy zawierające zadanie dotyczące skanowania mają specjalne oznaczenie w lewym górnym roku po wejściu w widok fotodysku:

Wykonanie zadania zalicza się do dziennej pieczątki za pierwszy ukończony Field Research. W tym momencie funkcjonalność jest dostępna dla trenerów od 20 poziomu.

Wśród nagród za takie zadanie znajdują się (losowo jedna z wymienionych nagród):

  • 10x Poke Ball,
  • 7x Great Ball,
  • 5x Ultra Ball,
  • 3x Hyper Potion,
  • 1x Max Potion,
  • 3x Revive,
  • 1x Max Revive.

Niedługo po wprowadzeniu zadań za skanowanie nagrody były dużo lepsze – gracze pisali o m. in. Poffinie, TM, Silver Pinapach, Lurach czy spotkaniu pokemona (Skarmory). Potem na jakiś czas wyłączono wspomniane zadania, ze względu na problemy techniczne, a po ich powrocie pula wygląda tak jak mogliście przeczytać powyżej. Przymusowa przerwa w działaniu tych zadań była spowodowana tym, że na początku Field Research z jednego PokeStopu/gymu można było odbierać w nieskończoność po ukończeniu obecnie posiadanego, jak również zadanie było zaliczane od razu po wejściu w tryb skanu – ostatecznie nie trzeba było go nawet wykonywać.

Należy się spodziewać, że praktycznie darmowa praca na rzecz Niantic nie będzie ulubioną czynnością graczy, ale może ktoś z Was zamierza wspomóc producenta Pokemon GO w budowaniu wirtualnej bazy danych?

Źródła:

https://pokemongolive.com/en/post/armapping-researchtask/

reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/jfcgje/ar_research_rewards_pool/

25 komentarzy

  • Reply
    mat556
    Paź 21, 2020 5:39 pm

    U mnie nie działa to skanowanie. Jak klikam by przejść do skanowania to to mi ścina grę, a po dłuższym czasie robi się czarny ekran.

  • Reply
    Karwowski
    Paź 21, 2020 6:29 pm

    Hej!
    Od niedzieli nam problem z adventure sync przestało nabijać km gdy gra jest wyłączona. Instalowałem ja ponownie google fit również co nic nie dało. Wie ktoś w czym może tkwić problem?

    • Reply
      PokeGracz
      Paź 21, 2020 6:57 pm

      Problem jest w Nianticu który zepsuł grę aktualizacją 0.189. Trzeba czekać na update.

      Na jednym telefonie pomogło wyłączanie i włączanie adventure sync za każdym razem kiedy wchodzę w aplikację. Na drugim nic nie pomaga i czekam na update.

    • Reply
      Tounber
      Paź 21, 2020 7:28 pm

      Mam ten sam problem a zaczęło sie po ostatniej aktualizacji. Nie pomogło ponowne zainstalowanie aplikacji i google fit. Jeśli ktoś wie o co tu chodzi to niech się podzieli info.

      • Reply
        Kazujaczek
        Paź 21, 2020 7:51 pm

        Problemem jest właśnie ostatnia aktualizacja. Usuńcie grę i zainstalujcie ręcznie wcześniejszą wersję. Bodaj wczoraj na yt trydontdie o tym mówił.

      • Reply
        GorulexGamesPL
        Paź 21, 2020 9:53 pm

        XD czy tylko mi to nadal działa.

        • Reply
          Zenwolfero
          Paź 21, 2020 10:22 pm

          XD nie tylko tobie mi też działa:P

    • Reply
      ach
      Paź 22, 2020 12:53 am

      mooże
      po aktualizacji czasami się wyłącza sprawdź ustawienia w pokach

  • Reply
    wielkiQ
    Paź 21, 2020 8:28 pm

    Z adventure synic jest problem po aktualizacji, poprzednia wersja pokemon go nie ma tego problemu. Tylko najnowsza wersja ma taki błąd

  • Reply
    XYZ
    Paź 21, 2020 10:33 pm

    Po usunięciu uprawnień i przyznaniu ich ponownie adventure sync działa!

  • Reply
    ^^^^^^^^
    Paź 21, 2020 11:10 pm

    Niestety wielu graczy ma z tym aktualnie problem, jak napisane powyżej. Kwestia nowej aktualizacji. Swoją drogą, rzadko kto potrafi tak psuć grę z aktualizacji na aktualizacje co Niantic. Każda kolejna aktualizacja to ogromne problemy. Pvp, rajdy i teraz to? Nic dziwnego, że od miesiąca u mnie w mieście ponad połowa osób już nie gra.

    • Reply
      Siwy218
      Paź 22, 2020 11:25 pm

      sprawdźcie dobrze uprawnienia aplikacji PG czy ma dostęp/uprawnienie do “Aktywność fizyczna”

  • Reply
    :::::
    Paź 21, 2020 11:37 pm

    Należy wejść w ustawienia telefonu poszukać opcję lokalizacja, a następnie kliknąć,że zgadzasz się aby gra miała dostęp zawsze a nie tylko kiedy jest włączona. Jest to celowe działanie niantica. Ma dostęp do twojej lokalizacji przez cały czas, czyli zgadzasz się, żeby cię mógł śledzić.

  • Reply
    666
    Paź 22, 2020 9:28 am

    Jeżeli macie androida 10 to śmiga bez problemu, android 9 robi problemy, a na 8 nie działa

  • Reply
    Damian
    Paź 22, 2020 10:06 am

    Może temat trochę nieaktualny, ale skończyłem ostatnio questa na hadow mewtoo. Po wygraniu z Giovannim i kliknięciu “rescue pokemon” gra się zawiesiła, niestety musiałem uruchomić na nowo i po Giovannim i shadow mewtoo ani śladu. Jest coś, co można w ogóle zrobić, żeby mieć szansę złapania shadow mewtoo? Bo szczerze mówiąc mocno mnie to zniechęciło do tej gry.

  • Reply
    Piasecki88
    Paź 22, 2020 10:35 am

    Kiedy to będzie?czy już jest?

    • Reply
      szogo
      Paź 22, 2020 11:45 am

      tak już jest ja się tym wczoraj bawiłem

  • Reply
    Rowerowa
    Paź 22, 2020 4:32 pm

    Zawiesza fona :/

  • Reply
    TruMaster
    Paź 22, 2020 7:35 pm

    Zdecydowanie lepsza nagroda byłoby odblokowanie dodawania nowych pokestopów dla graczy poniżej 40 lvl
    Przykładowo gracze z lvl 31-39 po przeskanowaniu 30 pokestopów / gymow odblokowują możliwość dodania nowego pokestopa. I czym niższy lvl tym więcej obiektów trzeba przeskanować

    • Reply
      GorulexGamesPL
      Paź 22, 2020 8:21 pm

      Dobry pomysł

    • Reply
      Poketrener
      Paź 22, 2020 8:55 pm

      I na co ci ta opcja? Mam 40 lv w czerwcu zgłosiłem 7 pokestopow i od tego czasu wisi status że w głosowaniu prędzej emerytury dożyjesz niż doczekasz się aż łaskawie rozpatrzą ci pokestop…

  • Reply
    nazwaa
    Paź 22, 2020 7:48 pm

    ch. że spierniczyli znowu grę ale ważne że dali maseczki dla avatara

  • Reply
    jeambean
    Paź 22, 2020 11:49 pm

    Czyżby CIA zawarło jaąś umowę z Niantic

  • Reply
    SomeDude
    Paź 23, 2020 2:20 am

    Chyba mi się nie opłaca starać się i dawać Googlom informacji za takie śmieciowe nagrody.

  • Reply
    AirForceOne
    Paź 31, 2020 11:34 am

    Jak się pozbyć tego skanowania pokestopów? W ustawieniach jest wyłączone a ze wszystkich pokestopów wypada zadanie na skanowanie, drażliwe to jest i gra staje się bezsensowna