News 39

Mega Battle event – co warto wiedzieć

Drugie tematyczne wydarzenie związane z mega ewolucjami już się rozpoczęło – we wpisie wszystko co warto o nim wiedzieć.

Uprzedzając pytania naszych czytelników – niestety nadal nie wiemy jakie są wyniki poprzedniego wyzwania, które miało nas “nagrodzić” możliwością raidowania Mega Pidgeota w Pokemon GO. Przypomnijmy, że celem było wykonanie 2 milionów mega raidów, co patrząc na liczbę graczy Pokemon GO, powinno być dość łatwym zadaniem.

Poniżej informacje z oficjalnej notki ze strony pokemongolive.com:

Event związany z walkami w gymach, z Team GO Rocket oraz przyjaciółmi

Data i czas: od 11 września o 8:00 do 17 września o 22:00

Ukończenie przez graczy 275 milionów walk w gymach, z Team GO Rocket oraz przyjaciółmi (poza GBL) z użyciem mega ewoluowanych pokemonów odblokuje nową mega ewolucję, która również pojawi się w raidach – Mega Houndooma.

Atrakcje

  • Field Research, które pozwolą na zdobycie Mega Energii dla Beedrilla,
  • Użycie Mega Beedrilla w walkach (gymy, Team GO Rocket, walki z przyjaciółmi) da mu dodatkowy boost do CP (wg eventowego przelicznika ma 44 poziom, przyp.red.),
  • Możliwość zdobycia Mega Energii dla Venusaura, Charizarda i Blastoise z limitowanych czasowo Field Research,
  • Na dziko częściej będą częściej pojawiały się takie pokemony jak Caterpie, Weedle, Paras, Venonat, Scyther, Pinsir, Ledyba, Spinarak, Wurmple, Kricketot i Burmy,
  • Team GO Rocket będzie używał nowych shadow pokemonów,
  • Field Research związane z raidami i walkami,
  • Wprowadzenie wariantu shiny dla Ledyby.

Poniżej wszystko to, czego dowiedzieliśmy się po starcie wydarzenia:

Nowe shadow pokemony  

Niantic… zapomniało je udostępnić. Przynajmniej na ten moment.

Eventowe (zwiększone) spawny

  • Caterpie, Weedle, Paras, Venonat, Scyther, Pinsir, Ledyba, Spinarak, Wurmple, Kricketot, Burmy, Skorupi, Venipede, Pineco, Dwebble

Zadania

ZadanieTłumaczenieNagroda
Defeat a Team Rocket GruntPokonaj członka Team GO Rocket10 Mega Beedrill Energy
(Dzienne) Catch 5 Bug-type PokemonZłap 5 pokemonów typu robaczego5 Mega Beedrill Energy
Catch 5 different Bug-Type PokemonZłap 5 różnych pokemonów typu robaczegoLedyba
Mega Evolve a BeedrillWykonaj mega ewolucję Beedrilla20 Mega Beedrill Energy
Battle another trainerWalcz z innym trenerem5 Mega Energy (startery)

Raidy

  • T1: Nuzleaf, Kirlia, Gothita, Sneasel
  • T3: Cacturne, Absol, Espeon, Alolan Exeggutor, Crawdaunt
  • T5: Cresselia
  • Mega: Venusaur, Blastoise, Charizard X, Charizard Y

Special Research

Special Research pozwala zdobyć m. in. Upgrade i Sinnoh Stone, czyli przedmioty potrzebne do ewolucji Porygona 2 i Porygona-Z.

Etap 1

  • Battle in a Raid (Walcz w raidzie) – 3x Revive
  • Catch 7 Bug-type Pokemon (Złap 7 pokemonów typu robaczego) – 5x Poke Ball
  • Power Up a Pokemon 7 Times (Ulepsz pokemony 7 razy) – Upgrade

Nagrody za etap: 35 Mega Beedrill Energy, 500x Stardust, 1000 XP

Etap 2

  • Battle in a Raid (Walcz w raidzie) – 3x Revive
  • Battle in a Mega Raid (Walcz w mega raidzie) – 3x Golden Razz Berry
  • Battle another trainer (Walcz z innym trenerem) – 1x Sinnoh Stone

Nagrody za etap: 40 Mega Beedrill Energy, 1000x Stardust, 2000 XP

Etap 3

  • Battle in 3 Raids (Walcz w 3 raidach) – Pinsir
  • Battle 3 team GO Rocket Grunts (Pokonaj 3 członków Team GO Rocket) – 5x Revive
  • Mega Evolve a Pokemon (Mega ewoluuj pokemona) – 1x Silver Pinap Berry

Nagrody za etap: 60 Mega Beedrill Energy, 1000x Stardust, 2000 XP

Etap 4

  • 10 Poke Balli
  • 3x Max Revive
  • 3x Hyper Potion

Nagrody za etap: Roserade, 2500x Stardust, 5000 XP

Dodatkowo w sklepie gry jest dostępna kolejna paczka trzech Remote Raid Passów za 1 PokeCoin.

 

 

39 komentarzy

  • Reply
    Sosnna
    Wrz 11, 2020 8:10 pm

    czy tylko mi wyzwanie battle in a ride się nie zaliczyło ?

    • Reply
      ach
      Wrz 12, 2020 2:56 am

      jeżeli zrobiłeś rajd “mega” to mogło nie zaliczyć. Ktoś już pisał, że mega-raid nie zaliczyło misji na zrobienie rajdu 3 poziomu.

  • Reply
    Psycho69x
    Wrz 11, 2020 9:32 pm

    Ogólnie drugi etap wydarzenia nie wiem czy każdy ma ten problem, ale ja z zjomkiem się napotkaliśmy na taki ze wykonaliśmy battla między sobą i nie zaliczyło zadania, zjomek tek rankingowego wykonał i tez mu go nie zaliczyło. Ktos ma ten sam problem?

  • Reply
    Tigerente
    Wrz 12, 2020 6:45 am

    a mnie nie zaliczyło walki z innym trenerem, mimo dwóch walk,
    ani mnie, ani drugiej osobie 🙁

    • Reply
      EN1GMAT0
      Wrz 12, 2020 8:18 am

      Mi zaliczyło na walce w Battle Leage. Może o to konkretnie chodzi w tym zadaniu.

    • Reply
      Damian
      Wrz 12, 2020 1:27 pm

      Trzeba wykonać walkę w Go Battle League

      • Reply
        Tigerente
        Wrz 12, 2020 3:29 pm

        Właśnie w go battle league

        • Reply
          Filozof
          Wrz 12, 2020 3:44 pm

          Jednym zalicza walki osobiste, inni muszą zrobic w lidze. Coś się spsuło

  • Reply
    Sabri89SM
    Wrz 12, 2020 9:12 am

    9630 4573 3394 ktoś chętny na walki i wspólne raidowanie?

  • Reply
    ^^^^^^^^
    Wrz 12, 2020 4:03 pm

    Co warto wiedzieć? – jak w temacie. Nie wiem jak u innych, ale u mnie w mieście zmniejszyła się znacznie ilość rajdów. W polu widzenia mam 9 gymow i od 2h nic. Przed 2h pojawiały się, ale też bez szału. Co jest grane?

  • Reply
    Proxima 44
    Wrz 13, 2020 9:49 am

    Dlaczego wczoraj nie dostałam 10000 za wygrany rajd? choć Cresille zlapalam za 1 bolem

  • Reply
    adaś
    Wrz 13, 2020 8:29 pm

    czy przy wymianie setki (100%) odbierający otrzyma zawsze również setkę (100%)

    • Reply
      Kosiarcia
      Wrz 13, 2020 10:24 pm

      Nigdy, przenigdy nie wymieniaj poka 100%. Druga osoba ma ułamek szans na 100%, a najpewniej dostanie coś w stylu 13/12/14. I tu mówimy o wymianie lucky. Jeśli zwykła, to masz szansę nawet na coś w stylu 4/7/12 i mniej 😛

  • Reply
    adaś
    Wrz 14, 2020 5:14 pm

    3311 8139 5348

  • Reply
    Bukmacher
    Wrz 15, 2020 8:17 am

    U mnie wszystko zalicza jeszcze dwa raidy i event zaliczony

  • Reply
    Betii
    Wrz 15, 2020 2:09 pm

    5218 7085 1061 możecie dodawać do friends. Wysyłam gifty

  • Reply
    Aga
    Wrz 16, 2020 11:26 pm

    4501 0262 8447 – zapraszajcie, potrzebuje znajomych 🙂

  • Reply
    Hideharu_Mijahira
    Wrz 17, 2020 10:19 am

    Czy na megaraidach jest taki sam shiny rate jak na 5*?

    • Reply
      R
      Wrz 17, 2020 3:16 pm

      Nie, TheSilphRoad zamieścił ostatnio u siebie artykuł i wynika z niego, że jest 1:60. Słabo, ale nikt się specjalnie tym nie przejmuje, bo dawno każdy toto w shiny ma…

      • Reply
        Hideharu_Mijahira
        Wrz 17, 2020 9:16 pm

        No właśnie miałem sporą przerwę w grze, i minęły mnie CD na bulbe i charmandera, więc stąd moje pytanie xD

        • Reply
          ach
          Wrz 19, 2020 3:57 pm

          ciekawe, czy w grudniu będzie powtórka iventowych pokemonów i ich evolucji

  • Reply
    Piasecki88
    Wrz 17, 2020 10:38 am

    Dzisiaj nie skończę tego eventu walki w Mega Raidach są za trudne poluję na smoki wiem,że że Aloa Exeggutor jest w Rajach tylko też okazał się za trudny.

  • Reply
    Betii
    Wrz 17, 2020 9:28 pm

    Zapraszajcie, wysyłam gifty. : 2791 4078 6463

  • Reply
    JaToLobil
    Wrz 24, 2020 8:33 am

    846897028239

  • Reply
    Daga
    Paź 30, 2020 7:48 pm

    Gram w grę i mam problem . Nie chce mi zaliczyć misji “battle in A mega ride ” czy ktoś też miał ten problem ? Pomocy ….

  • Reply
    Keisim
    Lut 14, 2021 10:09 pm

    Mam pytanie, co to sa te Mega Raidy? Zawislem na tym zadaniu i nie moge go skonczyc..

  • Reply
    ach
    Lut 17, 2021 3:33 am

    aktualne mega rajdy: mega Pidgeot Gyarados Ampharos są cięższe do zbicia niż legendy. To rajdy za które dostajesz nie mega ewolucje, tylko odpowiednią ilość mega energii(czym szybciej zbity rajd tym większą ilość energi dostajesz). Po uzbieraniu odpowiedniej ilości energii do danego pokemona można zrobić mega evolucję która trwa kilka godzin. obejrzyj obie np.Pidgeot pod power up masz mega evolve i ilość energii…

  • Reply
    Keisim
    Lut 17, 2021 12:32 pm

    Tak, wiem ze mozna robic mega evolve i dziala tylko jakis czas, bardziej mi chodzi o to jak zaliczyc to zadanie. Czy te raidy sa jakos inaczej oznaczone, jak je rozpoznac? Czy to np ja mam uzyc w raidzie pokemona z mega evolve? Nie moge nigdzie znalezc jasnej informacji..

    • Reply
      ach
      Lut 17, 2021 6:16 pm

      co to za misja jest?

      • Reply
        Keisim
        Lut 18, 2021 12:33 am

        To jest misja z kategorii special, “A Mega Discovery” 3/4, Battle in Mega Raid.

  • Reply
    Ach
    Lut 17, 2021 2:08 pm

    Ono wlasciwie nie ma poziomu gwiazdek (jak legenda np 5* czy inne 3*, 1*) tylko taki dymek nad jajkiem a kolory rozne chyba trzy rodzaje kremowo zielony , kremowo czerwony i jeszcze jakis…wpisz w wyszukiwarke mega raid i wez zaznacz grafike-zdjecia to bedzieszv wiedziec

    • Reply
      Ach
      Lut 17, 2021 2:22 pm

      Nie ma poziomu gwiazdek a jak patrzysz na jajko to kolor sie zmienia. bo wlasnie patrze no i oznaczone nie gwiazdkami a takim dymkiem…

  • Reply
    ach
    Lut 18, 2021 2:51 am

    Step 3 of 4

    Win a raid (6 Revives)
    Battle in a Mega Raid (2 Silver Pinap Berries)
    Take a snapshot with your buddy (6 Hyper Potion)

    walcz w mega rajdzie pewnie o te zadanie chodzi.. musisz wejść do mega rajdu i walczyć. Nawet przy przegranej powinno zaliczyć zadanie z warunkiem takim że musisz wytrwać do końca rajdu, (przy przegranej nie możesz wyjść przed końcem walki najwyżej będziesz musiał uleczyć sporo pokemonów :)) Jakby było napisane WIN to musiałbyś wygrać raid a tak to możesz poddać walkę jak nie będzie chętnych na mega rajda.

    Nie musisz robić do tej walki żadnych mega evolucji, można użyć zwykłych pokemonów.Sam rajd jest trudniejszy do zbicia niż legendarny. I tak jak wcześniej napisane …zanim zacznie się rajd widać jajko oznaczone 1, 3 lub 5 gwiazdek (takich diabełków właściwie) a mega rajdy są oznaczone nie tymi diabełkami tylko jest jakby mały dymek nad jajkiem ten dymek widać również nad cp pokemona wyklutego już z rajdowego jajka. no i nazwa pokemona chyba zawiera np. MEGA Gyarados. chyba jaśniej nie potrafię…

    • Reply
      Keisim
      Mar 03, 2021 12:43 am

      Dzieki, powiodlo sie! Przedtem tez walczylem w mega i nie zaliczylo ale wtedy wyszedlem z w trakcie jak pokonal moja pierwsza grupe. Teraz dotrwalem do konca i zaliczylo mi.
      Pomozcie mi w takim razie rozwiklac inna tajemnice. Jak walcze z innymi graczami to czesto zanim mi sie naladuje charge atak to oni juz 3 razy zaatakuja charge. Czasem nawet atak pare sekund i kolejny a u mnie jak krew z nosa.. od czego to zalezy?

      • Reply
        ach
        Mar 03, 2021 1:40 am

        czyli dymek znalazłeś… musisz sobie ataki pozmieniać niektóre ładują się szybciej inne wolniej. Jakąś stronkę sobie poszukaj z atakami. Ważne też jest IV pokemonów zazwyczaj na małej lidze zalecane jest jeżeli pokemon posiada “IV” 0/15/15 attack/defense/hp (chociaż są wyjątki 15/15/15) iv sprawdzasz w appraise. Dziś dostałam mega lanie od Rapidash atak za atakiem szok. Jeżeli chodzi o ataki i pvp to totalny ze mnie cienias i nie bardzo mnie to interesuje ale jak muszę to robię. No i ważne jakie kontry masz, czy są skuteczne ale kto to może przewidzieć? Zasada jest taka że jak będziesz przegrywał to Ci w końcu dobiorą gracza który przegra więc wygrasz.

        • Reply
          Keisim
          Mar 03, 2021 8:28 pm

          Od jakiegos czasu patrze na iv i staram sie miec jak najwyzsze. Zaskoczylo mnie to to co napisales, 0/15/15 mialoby byc lepsze niz 15/15/15?

          • Ach
            Mar 03, 2021 9:54 pm

            dziwne no nie? np Venusaur moze lapac sie na wszystkie ligi wiec wypadalo by tak ze 1liga 0/15/15 2liga 0/15/15 lub 15/15/15! 3liga 15/15/15
            lapiesz Venosaura 1000cp i po pelnym rozwinieciu (power up) tago poka okazuje sie ze jego najwieksze cp wyniesie 2490 wiec w 1 lidze ktora przekroczy 0/15/15 a w drugiej ktorej juz nie przekroczy 15/15/15 to sie tyczy danego Venosaura ktorego sprawdzasz nie wszystkich bo maja rozne IV wiec rozne cp koncowe! Dopytaj jeszcze czy po wprowadzeniu XL candy sie cos zmienilo. To tak z grubsza jutro postaram sie zajrzec.

          • ach
            Mar 07, 2021 10:05 am

            jak IV ? ogarnięte?