News 66

Migracja Sevipera i Zangoose!

Minionej nocy zaczęły się pojawiać informacje jakoby Seviper i Zangoose zamieniły się miejscami – to wszystko prawda!

Wielu z was zapewne już przyzwyczaiło się, że Niantic lubi wprowadzać do gry zmiany, o których wcześniej nie wspomniało ani słowem. Tak też było i tym razem, bo do tego momentu nie mamy żadnego oficjalnego postu w mediach społecznościowych ani na stronie pokemongolive. W pewnym momencie Zangoose i Seviper po prostu zamieniły się miejscami – teraz ten pierwszy pojawia się w Europie, Azji i Australii a drugi w obu Amerykach oraz Afryce. Być może pewną zapowiedzią tej zmiany był ten post:

Trenerzy, którego z tych pokemonów wybierzecie do walki w gymie przeciwko Alakazamowi?

Być może też do tej zmiany przekonała Niantic masa negatywnych komentarzy odnośnie dodawania kolejnych regionalnych pokemonów do gry. Całkiem sensownym i ciekawym pomysłem byłoby wprowadzenie regularnych migracji stworzeń, które do tej pory występowały tylko w danym obszarze.

Nie wiemy czy i za jaki czas nastąpi kolejna migracja lub czy jest to rodzaj jakiegoś mini-eventu. Łapcie więc Zangoose póki jest na to okazja, bo wyroki Niantic są niezbadane. Co ciekawe zmiana dotknęła tylko parę Zangoose/Seviper –  Plusle i Minun wciąż pojawiają się tam gdzie wcześniej.

Źródło obrazka: https://roastedstix.deviantart.com/art/Zangoose-Seviper-495361638

 

66 komentarzy

  • Reply
    Edielle
    Sty 05, 2018 11:07 am

    Ja tam się cieszę z tej migracji. Nawet bardzo. Lubię Zangoosa i jak się okazało, że jest regionalny i to nie dla nas to bardzo mi się to nie podobało. Mam nadzieję, że będą też nowe migracje.

  • Reply
    lisekijuz
    Sty 05, 2018 11:20 am

    moze minun i plusle zamienia sie wraz ze zmiana pory roku? moze wiosna albo lato – cieple pory do ktorych by pasowal Plusle

  • Reply
    mikos
    Sty 05, 2018 12:21 pm

    Lecę za kilka dni do Stanów i dodałem się do 2 ichniejszych mess chatów i właśnie nie zjarzyłem ocb, bo dzisiaj w nocy gość wstawił fotkę z krótkim info, że złapał sevipera pod jednym z CH. Teraz już wszystko jasne 🙂

  • Reply
    Tiger Bonzo
    Sty 05, 2018 3:03 pm

    Ciekawe co na to „klienci” Kushiego (60 osób), którzy wpłacili po 50zł za tego pokemona.

    • Reply
      Ildhur
      Sty 07, 2018 12:22 am

      Czekaj, ktoś płaci jakiemuś kolesiowi 50 zł, za złapanie regionalnego pokemona ;o

    • Reply
      Spoofer
      Sty 07, 2018 1:53 pm

      Chyba ich do tego nie przymuszał nie?

      • Reply
        Ildhur
        Sty 09, 2018 9:32 am

        Nie przymuszał, dziwi mnie tylko jak ludzie kasy nie szanują. Prawdopodobnie nie swojej, tylko rodziców. A koleś cwany, dobry i łatwy zarobek, a przy okazji sobie za pieniądze fanów świat zwiedzi 🙂

        • Reply
          evoLucjan
          Sty 09, 2018 1:21 pm

          No a ten to chociaz jest slowny i lapal, a jeden cwaniak z krakowa to zrobil ludzi w wała ze do tej pory ciesza sie z taurosów XD

          • bart
            Sty 09, 2018 3:50 pm

            haha raz coś tam widziałem, yt dał w podpowiedziach , gościu zbierał 8 tysi na bilet by taurosy łapać a w końcu nie poleciał i aparat sobie kupił.
            Ogólnie takie coś mogą oglądać ludzie z mniejszych miejscowości by było takie „wow” jak tam fajnie ile tam poków a w rzeczywistości takie ilości poków są w każdym większym mieście. Wystarczy na gymy albo osoby z rajdów z Warszawy popatrzyć średni lvl to już 34-37 a 40 też jest bardzo dużo.

          • Ildhur
            Sty 09, 2018 4:53 pm

            Słowny jest, bo jakby nie był, to by raz zebrał i tyle. A tak, to koleś za pieniądze widzów sobie świat zwiedza 😀 Jakbym miał bardziej wyjściową mordę, to chybabym zaczął nagrywać, bo tez lubię podróżować ^^

          • Ildhur
            Sty 09, 2018 5:04 pm

            To chyba też od wsi i regionu zależy. Ja też na wsi mieszkam i nie jest źle. Problem mam tylko z legendami, bo mało graczy. Jak chcę coś więcej, to jadę do parku 5 min busem, albo miasta 15 minut. Poziom mam skromny, bo 31 ale pokedex prawie pełny (nie licząc legend i regionalnych, brakuje mi 19 wpisów).

          • Nikado
            Sty 09, 2018 7:23 pm

            Czyżby o Friza chodziło?

          • evoLucjan
            Sty 09, 2018 7:34 pm

            A slyszales o innym?

          • Nikado
            Sty 09, 2018 10:11 pm

            Z Krakowskim youtuberem który „grał” w pokemony to tylko on mi do głowy przychodzi. Ale teraz to chyba skończył z pokemona i i same chellenge nagrywa. Aż do obrzydzenia

          • evoLucjan
            Sty 09, 2018 10:36 pm

            Tak doslownie „rzygam tecza” challeng, ale kase robil na POKEfanach.

          • Nikado
            Sty 10, 2018 12:07 am

            Ja przez te chellenge przestałem oglądać.
            A tak z innej beczki. Niedługo wybieram się do Krakowa, czy ktoś jeszcze chodzi tam na raidy? Nie mam żadnego legendarnego poka bo u mnie mało osób gra. Może chociaż absola udało by mi się złapać.

          • soool
            Sty 10, 2018 2:42 am

            Ten Kushi to przynajmniej za zebrane pieniądze robi to co obiecał… więc nie widzę problemu bo każdy wiedział na co dawał swoje pieniądze. Uczciwy facet, a że przy okazji skorzysta i zwiedzi trochę świata, to tylko progratulować pomysłu. Ale ten cały Friz to porażka!!! Miał cel 8tys zł na cel żeby jechać po taurosy do usa, jednak nic z tego… Osobiście mu nie dałem ani grosza i się bardzo z tego cieszę. Jednak na miejscu każdej z osób, która dała chociażby 2zł to bym gnoił tego cwaniaka w internecie, gdzie tylko się da. I apeluje do wszystkich których oszukał, żeby nie popuścili mu tego. Tak jak stworzyliście jego kanał na yt (bo nie oszukujmy wypromował sie na poksach) tak też możecie zniszczyć cwaniaczka!!!

          • M
            Sty 10, 2018 4:09 pm

            Jak chcesz rajdować w Krakowie to dołącz się do grupy Rajdy Pokmon GO – Kraków ( tylko do tej grupy co ma ponad 2 tysiące osób). Tam ludzie się zgadują na rajdy.

  • Reply
    at3at3
    Sty 05, 2018 5:31 pm

    Cieszę się, bo:
    – Zangoose jest ładniejszy i sympatyczniejszy,
    – Sevipera miał Zespół R, więc nie kojarzy się dobrze,
    – mamy już z mężem węże 100% IV, więc nie chce nam się ich łapać…

    • Reply
      Wooper
      Sty 05, 2018 6:54 pm

      Gram od marca zeszłego roku, na koncie mam złapanych 7 tys. pokemonów i ani jeden nie jest 100% IV :/ mam pecha chyba, ile macie 100% na ilość złapanych?

      • Reply
        PlutoVALOR
        Sty 05, 2018 7:02 pm

        Podobną liczbę zlapanych mam. Setek i shine zero. Jedynie kilka 98%

      • Reply
        Big Mac
        Sty 05, 2018 7:04 pm

        Na 10.462 złapane pokemony – 11 sztuk jest 100% IV. Wszystkie z jajek oprócz jednego którego gdzieś tam kiedyś fartem dorwałem. Teraz po „setki” jeździ się autami, można sobie powiadomienia ustawić na poksy 100% IV.

      • Reply
        bart
        Sty 05, 2018 7:09 pm

        z jajek kilka 100% IV się wykluło, na 600 jajek z 12 ma 100% w tym z 6 grywalnych jak abra, geodude, kabuto, omnastar
        na dziko głównie z mapką eevee łapię, ale też trafiło się kilka abr i muchampów

        • Reply
          Wooper
          Sty 05, 2018 7:22 pm

          A z jakiej mapki korzystasz?

          • evoLucjan
            Sty 06, 2018 8:49 am

            1. Mapki sa zazwyczaj platne, jesli chodzi o statystyke iv. Do samego szukania rzadkich okazow mozesz uzyc stronki pokehuntr.com, ona pokazuje co sie respi na wybranym terenie i czas do konca. Wtedy wiesz czy oplaca sie jechac po powiedzmy snorlaxa na drugi koniec miasta.
            2. Do „a”: No moze i racji troche masz bo i z jajek to zalezy od szczescia, ale powiem uczciwie ze oddalbym polowe swoich setek( ta gorsza 3x weedle, sentreta i ekansa) za jeden z moich ulubionych starterow z pierwsze, drugiej albo trzeciej generacji.

          • bart
            Sty 06, 2018 1:49 pm

            zlasu.org jest bezpłatna oparta o donejty, jest ponad 30 miejscowości, odradzam płatnych złodziei typy „…pro”
            Startera tylko torcika mam 100%

          • evoLucjan
            Sty 06, 2018 3:29 pm

            No wlasnie „bart” wszystko pod warunkiem ze jedna z tych 30 to twoja miejscowosc. Mojej niestety brak. Ata ktora podalem dziala wszedzie tylko iv nie pokazuje, trzeba miec farta albo oplacic. Co do tej zlasu.org to faktycznie dobra sprawa, troche korzystalem bedac w Wawie ale setek nie szukalem wtedy. Co do torchica to gratki, tez takiego chce

        • Reply
          evoLucjan
          Sty 05, 2018 8:57 pm

          No to brawo ty!!! Ja z jajek na 580 tylko albo az… 5sztuk trafilem ale srednia półka poliwag, smochum, żółty snorlax;-P a pozatym ekans i weedle czyli raczej bardziej kolekcjonerskie okazy. Trzeba szukac dalej

          • a
            Sty 06, 2018 12:42 am

            To i tak masz lepiej ode mnie.
            1200 jajek i 9 setek.

      • Reply
        DawidPolakL
        Sty 06, 2018 5:55 pm

        Nie martw się. Ja gram od samego początku prawie i jakiś miesiąc temu złapałem pierwszą setkę growlite . Możliwe że miałem wcześniej jakąś 100 bo dopiero od 8-9 miesięcy zacząłem zwracać uwagę na iv.

        • Reply
          Wojci3ch
          Sty 07, 2018 2:35 pm

          297 jajek 3 setki jedna z 5 dwie z 2 ale same słabe i jeden na dziko złapany

      • Reply
        DawidPolakL
        Sty 07, 2018 10:37 am

        I mam złapane 24817 pokemonów a tylko 1 setka

        • Reply
          Wooper
          Sty 07, 2018 11:53 am

          Ładnie, czyli wszystko się sprowadza do – szczęścia – danego konta.

      • Reply
        DawidPolakL
        Sty 07, 2018 10:42 am

        A jajek 1097

      • Reply
        Spoofer
        Sty 07, 2018 1:55 pm

        Ja mam z 300 które mają 100 iv, więcej szczęścia.

      • Reply
        Ananas
        Sty 07, 2018 9:11 pm

        Ja mam mało pokemonów złapanych – 1,5k i jednego 100% Bellsprouta złapanego.

        • Reply
          evoLucjan
          Sty 07, 2018 9:37 pm

          Norma teraz przy bonusie pogodowym, mi wpadly dwa weedle bo typ ten sam poison i przed eventem i po tylko tosie respi. Plus ze chociaz cuksy do masowych beda

  • Reply
    Dogz
    Sty 05, 2018 7:15 pm

    Konkretnie Jessie go miała, bo rostała się z Arbokiem.

  • Reply
    Wojci3ch
    Sty 06, 2018 9:58 pm

    jaka stronę do movesetów polecacie bo na każdej często jest inaczej

  • Reply
    Levy
    Sty 07, 2018 5:52 pm

    Czy ktoś z Was złapał feebasa? Czy raczej nie ma szans? Szukam go wszędzie i jeszcze nie widziałem.

    • Reply
      treneiro
      Sty 07, 2018 7:05 pm

      Jak ktoś korzysta z mapek to pewnie złapał i już nawet Milotica ma, ale grając normalnie to bardzo ciężko go spotkać

    • Reply
      bart
      Sty 08, 2018 12:31 am

      feebasa trzeba z jajek dropnąć , te na dziko strasznie słabe jak nie CP to IV , szanse na spotkanie są jeśli: pogoda sprzyja szukasz w nocy na terenach typu parki z dużymi zbiornikami wodnymi. Podpowiem że pod Otwockiem jest nest feebasów 3-5 regularnie skaczących.

      • Reply
        evoLucjan
        Sty 08, 2018 1:11 am

        A gdzie pod otwockiem bo czesto tam jestem w pracy to bym skorzystal;-)?

        • Reply
          bart
          Sty 08, 2018 12:21 pm

          nie wiem czemu ale teraz jest tylko 1 https://iv.pl/images/74415692817383937107.jpg
          wczoraj przy samym ujściu rzeki było ich 3-5 , ja pojechałem na łowy w sobotę (po godz19 i złapałem 4 w 30min)

          • evoLucjan
            Sty 08, 2018 3:14 pm

            Powiem ci ze miejsce kojarze ale nie bylem tam jeszcze. Ja jak lapie i gymuje to w karczewie, tam maja fajna lokacje przy kosciele no i kapliczka rowerzystow. Na evencie sporo starterow tam zlapalem. Niezly ten nest mudkipow nad wiselka macie, tam warto szukac setek.

  • Reply
    Lanca
    Sty 07, 2018 7:19 pm

    Złapałem feebasa i wyskoczyło mi przy jego ewolucji Walk with your buddy Feebas to evolve this Pokemon 0/20km
    To jak przejdę te 20km z nim to go będę mógł ewoluować?

    • Reply
      Wojci3ch
      Sty 07, 2018 7:22 pm

      wymagane jest 20km + 100 candy

  • Dlaczego mie można legendarnych pokemonów wstawiać do gyma ? Przecierz cp i tak im spadnie po kilku godzinach i będzie można ja pozabijać pigejami .

    • Reply
      Guboringo
      Sty 08, 2018 10:21 pm

      Wtedy te wszystkie twoje póki nie miały sensu tylko legendy. Wtedy to już nie mialo tytułu legendy. Każdy mial takiego groundona na 3k nawet takie 24lv (bo moja siostra ma na takim) a tak każdy zaczyna słabo ale potem się rozwija. Pewnie już ci się nudzi gra? Mi też xD

      • Reply
        DawidPolakL
        Sty 08, 2018 11:32 pm

        Znam przypadki że mają groudona na 8 levelu heh

  • Reply
    siwy
    Sty 09, 2018 11:34 am

    gdzie te migracje bo jakoś nic nie widac :/Możecie mi powiedzieć z jakich fotoradarow korzystacie do zlokalizowania danego pokemona ?Z góry wielkie dzieki! A i niech coś zrobią z tymi legendami bo uważam jeśli ma się mocne pokemony to samwmu też powinno się je łapać a tak nie mam z kim i jest kicha :/

    • Reply
      bart
      Sty 09, 2018 3:54 pm

      Jeśli wybiera się życia samotnika polecam: https://www.youtube.com/watch?v=IYZbOM37ecg

      • Reply
        evoLucjan
        Sty 09, 2018 6:39 pm

        A u ciebie w Otwocku jest ekipa na raidy czy raczej slabsze na solo robisz? Ktory team?

        • Reply
          bart
          Sty 09, 2018 9:16 pm

          Dojeżdżam do pracy w Wawie i w tygodniu robię zwykle 6-8 legend. W weekendy zajmuje się zbieraniem poków/potionów i jeżdżę na obrzeża Warszawy w poszukiwaniu ciekawych poków.
          na liczniku 106 legend i 50zwykłych rajdów.
          Team nie ma aż takiego znaczenia, chociaż wiem że pseudo „pro” gracze zwracają na to uwagę i nie zawsze chcą grać z innymi kolorami i w więcej niż 6 osób – mniej piłek się dostaje i podobno mniejsze szanse na złapanie poka. Niebieski

        • Reply
          evoLucjan
          Sty 09, 2018 9:27 pm

          A ja o ten team tak tylko z ciekawosci bo wiem ze na gymach w otwocku i karczewie sporo zoltych i czeronych zawsze stoi. W karczewie probowalem zlokalizowac jakas ekipe na raidy ale na piatke nikt nie przyszedl to jak juz tam jestem to soluje. Niezla statystyka, u mnie jest odwrotna 134 zwykle,66 legend.

  • Reply
    Kapi
    Sty 09, 2018 3:12 pm

    Powie mi ktoś od czego jest uzależnione przynoszenie coinów z gymów? Trzy z czterech wracając je przyniosły, a czwarty nie mimo że był najdłużej. Przy nim pisało knock out. Wytłumaczy mi ktoś to?

  • Reply
    Czerwony
    Sty 09, 2018 10:42 pm

    Ex passy.. jest jakiś sensowny system ich rozdawania? Ile mieliście raidow/złote gymy/ w parku itd kiedy dostaliście zaproszenia..

    • Reply
      Torchic
      Sty 10, 2018 12:01 am

      Ne ma żadnego sensownego systemu rozdawania EX Passów. Na 16 stycznia dostałem zaproszenie na piąte starcie z MewTwo, wszystkie pięć w tym samym parku, blisko mojego miejsca zamieszkania. Mam znajomych, którzy mają 40 poziomy i nie dostali żadnego zaproszenia.
      Teorie mam taką: Niantic, a bardziej serwery (bo człowiek raczej nie decyduje gdzie MewTwo się pojawi) widzą, gdzie, z którego nadajnika sieci użytkownik najczęściej się loguje (czyt. dom i jego okolice, praca i jej okolice) czyli tam gdzie spędzamy najwięcej czasu i na tej podstawie jakiś algorytm rozsyła zaproszenia.
      I tyle, po prostu chodzę codziennie robić raidy do jednego parku.

    • Reply
      evoLucjan
      Sty 10, 2018 6:55 pm

      Co do rajdow to jeden zrobiony/jeden zlapany jeszcze przed tymi durnymi lokacjami. Teraz prawdopodobnie trzy byly w parku na jedynym gymie, a zaproszenie to loteria. Byly osoby ze zlota odznaka i nie dostaly. Ja 2-3 raidy tam zrobilem i tez nie dostalem

    • Reply
      D
      Sty 10, 2018 11:40 pm

      Chyba nie ma sensu w tym co mówią o ex. Ja dostałem na 25.12 na gymie brąz(albo nawet nie), miałem wtedy około 40 rajdów, 15 legendarnych. Akurat wtedy zrobiłem tam piątke, później na innym gymie jeszcze jeden, a później w nocy zaoposzenie ex. I z tego co mówili obecni tam to raczej większość niedzielni ‚rajdowcy’ – jak i ja. Lvl 30-35 około. Wszystko chyba przypadek kto ostatnio bił dany gym.

      • Reply
        evoLucjan
        Sty 11, 2018 2:16 am

        Ale to ten z 25.12 to zostal odwolany? Powiem ci ze ja jak juz mam mewtwo to cisnienia niemam, ale tez bym chetnie na jeszcze jeden sie wybral. Jak jestem na tej lokacji to akurat nie ma raidu, a czekac czasami pare godzin sensu nie widze.

        • Reply
          D
          Sty 11, 2018 10:27 am

          Nie został odwołany. Odwołali tylko te w galeriach, które były zamknięte w ten dzień i nie było dostępu do nich.

  • Reply
    Torchic
    Sty 10, 2018 12:09 am

    Odznaka nie ma żadnego znaczenia 🙂 Ludzie robiący na konkretnym Gymie pierwszy Raid ever dostawali zaproszenie 🙂
    Level też nie ma znaczenia, w święta był chłopaczek na 18 poziomie, w momencie kiedy dostał zaproszenia miał poziom 7 🙂