News 19

Mudkip Community Day – co warto wiedzieć

Mudkip to ostatni ze starterów regionu Hoenn, który otrzyma poświęcony mu Community Day. Co warto wiedzieć o wydarzeniu? 

Poniżej szczegóły wydarzenia:

  • Data i godzina: 21.07 (niedziela) w godzinach 16:00-19:00
  • Główny pokemon + wersja shiny: Mudkip
  • Bonus 1: 3x XP za łapanie pokemonów
  • Bonus 2: 3-godzinne lury
  • Specjalny atak dla Swamperta: Hydro Cannon

Ważne informacje, które zdecydowanie powinniście znać przed rozpoczęciem wydarzenia:
  • Atak Hydro Cannon można zdobyć podczas eventu oraz godzinę po zakończeniu Community Day,
  • Podczas tego eventu warto Lucky Egga – całkiem niedawno zakończył się tydzień, podczas którego jednym z bonusów była premia do zdobywanego doświadczenia, ale jeśli zależy wam na XP, to kolejna dobra okazja, by ich trochę zdobyć,
  • Swampert z Hydro Cannon będzie drugim najlepszym (zaraz po Kyogre) pokemonem typu wodnego w grze.

Hydro Cannon

Feraligatr przez około pół roku mógł cieszyć się mianem wicelidera wśród pokemonów typu wodnego, ale już jutrzejszego dnia się to zmieni. Swampert z atakiem Hydro Cannon nie tylko zastąpi wodnego startera z regionu Johto na drugiej pozycji pod względem DPS, ale też znajduje się znacznie bliżej Kyogre jeśli chodzi właśnie o obrażenia zadawane na sekundę.

Jeśli nie macie armii wymaksowanych Kyogre to Swampert z Hydro Cannon będzie idealnym uzupełnieniem waszego wodnego teamu – różnica DPS w stosunku do Kyogre wynosi jedynie 0,3, a Swampert oprócz solidnej wytrzymałości, dzięki dodatkowi w postaci typu ziemnego, jest wrażliwy jedynie na typ trawiasty.

Co ciekawe, tak samo jak w przypadku Blazikena, przy okazji zbliżającego się Community Day, do puli ataków Swamperta został dodany nowy atak typu wodnego – Muddy Water. W grach konsolowych był to tzw. signature move dla Marshtompa oraz Swamperta (tylko określona rodzina ewolucyjna mogła się nauczyć tego ataku, Muddy Water utracił ten status w czwartej generacji) i w Pokemon GO ma głównie zastosowanie w PVP – ma 30% szans na obniżenie ataku przeciwnika. W przypadku raidów oraz PvP zdecydowanie wygrywa Hydro Cannon.

Shiny Mudkip, Marshtomp i Sawmpert

Poniżej porównanie wariantu zwykłego oraz shiny rodziny ewolucyjnej Mudkipa:

 

 

 

Źródła:

https://pokemongolive.com/events/community-day/
https://pokemongo.gamepress.gg/comprehensive-dps-spreadsheet

 

 

19 komentarzy

  • Reply
    Karolina z Obłuża
    Lip 21, 2019 12:45 am

    Brakuje mi 340 tysięcy do 40 levelu może zdobędę dzięki temu eventovi w końcu ten level No i bardzo fajne godziny eventu. Jestem zadowolona.

  • Reply
    PandaMan
    Lip 21, 2019 8:19 am

    W tabeli według mnie druga powinna być palkia całkiem o niej zapomnieliście to typ wodno smoczy (:

  • Reply
    Janbeznerkilewej
    Lip 21, 2019 8:20 am

    Czemu zmienili o godzinę? O 17 muszę być na meczu…

  • Reply
    Shs
    Lip 21, 2019 7:42 pm

    Fajnie, mocny ten swampert. Dla kogoś kto raczej gra solo to super event

  • Reply
    ach
    Lip 21, 2019 8:49 pm

    6 shiny z czego 4 na 1 gwiazdkę a 2sz na 0gw 🙁
    żadnej setki. Wymieniłam z synem 3 gwiazkowego spadło cp i spadła jedna gwiazdka…hi hi

  • Reply
    PolarnaVanilla
    Lip 21, 2019 8:52 pm

    Cześć prośba o możliwie wcześniejsze informowanie o CD. Jeśli jest szansa to może jako przypięty news na głównej. Dziękuję

  • Reply
    Alvane
    Lip 21, 2019 10:43 pm

    Wróciłem do gry tydzień temu po 2 latach i dziś ponad 150 mudkipów złapanych. W tym 6 shiny (0 i 1 gwiazdkowe…) i tylko 3 normalne na 3 gwiazdki (jeden 14/15/14), trochę lipa ale fajna „zabawa” była i szok nie dowierzanie ile starszych osób [po 40] łapało poksy.

    • Reply
      Janbeznerkilewej
      Lip 22, 2019 7:41 am

      U mnie same dzieciaki grają. :/ Czuję się czasami jak pedofil…

  • Reply
    adaś
    Lip 22, 2019 10:08 am

    Kto mi podpowie?
    Gdzie teraz szukać Aerodactyla?

    • Reply
      Pefr
      Lip 22, 2019 10:56 am

      Sprawdzałeś listę questów?

      • Reply
        adaś
        Lip 22, 2019 12:36 pm

        Nie wiem który z questów daje Aerodactyla , nie mogę tego znaleść .

        • Reply
          b-front
          Lip 22, 2019 1:13 pm

          Evolve a Pokemon Using an Item (Aerodactyl)
          Win 5 Raid Battles (Aerodactyl)

        • Reply
          Ryjcio
          Lip 22, 2019 1:17 pm

          Aerodactyl jest za „Win 5 raids”.

          • adaś
            Lip 22, 2019 9:33 pm

            Dziękuję

  • Reply
    february
    Lip 22, 2019 2:25 pm

    Jestem w szoku na ilość shiny podczas tego cd 😉 6 złapanych, bez większego ganiania, z czego 3 złapane w mieszkaniu, jeden z IV powyżej 80%. Pogoda deszczowa więc było ich od groma, ale też przyjemność spaceru z pracy w deszczu żadna:D Ale miło!

  • Reply
    Niks0n3k
    Lip 22, 2019 6:09 pm

    Nie ma to jak pominąć community day będąc na wakacjach w niecywilizowanych miejscu 😉 równo 0muekipów złapanych

  • Reply
    Ach
    Lip 22, 2019 10:05 pm

    IV – kiedy rozpoczelam gre w poki nie przywiazywalam wagi do IV w wyniku czego mam poki z CD Z niskim IV. (35-74) ale z iventowymi atakami. Czy te poki sa cos earte czy wymieniac je na zwyklaki z IV?