News 19

Nadchodzi GO Battle League!

Ta informacja ucieszy wszystkich, którym w Pokemon GO brakowało prawdziwej rywalizacji w walkach PvP.

Na pokemongolive.com czytamy:

Trenerzy,

Walka to główna część uniwersum Pokemon od samego początku jego istnienia. Z radością ogłaszamy, że pracujemy nad rozwiązaniem, które jeszcze bardziej rozbuduje system walk między graczami w Pokemon GO. Funkcja ta będzie nosić nazwę GO Battle League.

Tak jak wiele innych funkcji w Pokemon GO, GO Battle League zachęci graczy do wyjścia i eksploracji świata wraz z pokemonami. Trenerzy będą mogli zdobyć przepustkę do GO Battle League chodząc, a potem walczyć z przeciwnikami na całym świecie poprzez dobieranie ich online i zdobywać coraz wyższe miejsca w rankingu ligi. Mamy nadzieję, że nowa funkcjonalność rozwinie rywalizację w Pokemon GO i uczyni walki przystępnymi dla większej liczby trenerów.

GO Battle League zostanie udostępnione na początku 2020 roku. Podzielimy się z wami kolejnymi szczegółami w specjalnym wideo już niedługo.

Wygląda na to, że do Pokemon GO zmierza system rankingowy, który pozwoli nam się mierzyć z graczami z całego świata. Na początku trzeba będzie jednak zdobyć przepustkę, prawdopodobnie jako nagrodę za aktywność (np. przebyte kilometry). Już niedługo powinniśmy poznać kolejne szczegóły na temat nowej funkcjonalności dotyczące walk PvP w Pokemon GO.

Źródło: https://pokemongolive.com/en/post/gobattleleague-announcement/

19 komentarzy

  • Reply
    Azhael
    Paź 21, 2019 10:17 pm

    Najpierw niech tą mechanikę naorawią a potem robią ligi 🙂

  • Reply
    Vett
    Paź 21, 2019 10:22 pm

    Może niech pierw naprawią problem z opaskami…

    • Reply
      R
      Paź 22, 2019 9:31 am

      Święta racja!

  • Reply
    Ddd
    Paź 21, 2019 10:46 pm

    Komu to potrzebne

    • Reply
      SomeDude
      Paź 22, 2019 8:29 pm

      Wychodzi 5580. Kalkulatora nie masz?

      • Reply
        SomeDude
        Paź 22, 2019 8:29 pm

        Wybacz, miało być do komentarza poniżej.

  • Reply
    2n00b4U
    Paź 22, 2019 5:22 am

    Dodawać 1031 3437 1112 🙂

  • Reply
    Tyski
    Paź 22, 2019 5:47 am

    System rankingowy to najgorsze co można wprowadzić do gry, jeżeli ranking będzie nagradzany to już w ogóle, chwila moment pojawią się tryhardy czy cziterzy, ile było gier online w których system rankingowy zaczął grę zabijać (pozdro overwatch #boycottBlizz)

    • Reply
      Azhael
      Paź 22, 2019 7:39 am

      System rankingowy będzie dotyczył pvp tylko. Na szczęście nikt ciebie ani mnie do walki w tym czymś nie zmusi.

      • Reply
        Tyski
        Paź 22, 2019 2:11 pm

        Nie rozumiesz o co mi chodzi, chodzi i większą ilość cziterow, więcej artykułów o tym że w poksy grają czity, wieksza niechęć do gry. Druga sprawa dzieciaki czy tryhardy, zaraz pojawi się mnóstwo komenatrzy, postów itd o tym kto jaką ma range, kto jest lepszy. Zacznie się obrażanie „nie masz rangi bo nie ma dla Ciebie tak niskiej frajerze” itd

        Niechęć do gry wzrośnie, tak działa system rankingowy

        • Reply
          bart
          Paź 22, 2019 2:28 pm

          Sensem grania jest rywalizacja (z tego powodu Harry Poter nie zyskał takiej popularności, każdy ma to samo), a w każdej grze online chodzi o rozwój i zdobywanie jak najlepszych przedmiotów (poków z dobrym IV).
          Narzekać mogą nooby, które się dziwią i twierdzą „nam się należy”, a grają tylko 30 minut co drugi dzień…
          Rankingi od są od dawna tworzone na specjalnych forach czy Discordzie.

          • shrek
            Paź 22, 2019 2:34 pm

            Ty serio czy sobie żartujesz? Gracz którzy gra po 30 minut dziennie dla rozrywki i przyjemności to dla Ciebie noob? Pokazujesz brak szacunku dla innych i to, że Ty w swoich oczach jesteś ten lepszy bo masz 40 level i 50 zrobionych setek…

          • mostek
            Paź 23, 2019 8:50 am

            Shrek a co ma szacunek do rankingów. W rankingach biorą udział najlepsi a gracze 30minutowi grający dla przyjemności to nawet nie mają tam czego szukać, no chyba zeby zobaczyć jak daleko są w tyle. To tak jak byś chciał medale olimpijskie nie robiąc prawie nic, przy czym inni zasuwają na swoje sukcesy pełną parą. 40 level nic nie znaczy wiekszośc ma ten level wbity 5cio krotnie, 50 setek to chyba tylko z trade sam mam ich około 480 i co z tego jak wiekszość nie dostanie pełnego powerup. Tak jak Bart pisał od dawna są rankingi na Discordach a ze Niantic póżno sie budzi dopiero podpatrując co inni potrzebują to juz inna sprawa.

          • bart
            Paź 23, 2019 10:11 am

            @shrek – pograj 30 min w dowolną grę online CS, WOT czy WOW i uznaj się za równi z Tymi co grają po 4-6 godzin dziennie lub nawet więcej.

            Zgodnie z przysłowiem „Ktoś musi pracować, aby odpoczywać mógł ktoś” podobnie jest w pokach ktoś musi zbierać i kompletować silne drużyny by robić rajdy a inni są za tło.
            Poki polegają na pomaganiu ale i szacunku tu masz rację a jak banda dzieciaków piszczy przeszkadza podczas rajdu i jeszcze co chwile kogoś wywala to nie można się dziwić, że z takimi osobami nie chce się robić rajdu.
            Dodatkowo słabo znasz mechanikę rajdów 🙁 jeśli gra za dużo niskich lvl to ataki bossów szybciej się ładują – tracisz czas i poki (rayquaze sam robiłem w 3acc i zostało 20sekund do końca, z osobami 20lvl zostało na styk 5sekund przy tym samym staku. Podobnie jest teraz z Darkrai w 7-8 dobrych kont schodzi w połowę czasu a jak dołączą osoby 15-20 lvl to jest znacznie dłużej)

          • shrek
            Paź 24, 2019 10:02 am

            @bart, miło mi, że się o mnie martwisz ale zmartwię Cie bo lepiej sobie radzę niż myślisz, 40 level wbiłem starą szkołą, bez friendów, rajdowałem dużo bo sprawiało mi to przyjemność w tamtym czasie ale przestałem bo nie podobała mi się dyskryminacja jaka pojawiła się wśród moich „kolegów” bo mnie dwa rzuty czy to, że 15 level sobie setkę M2 złapie nie robiło różnicy ale innym gul skakał :] Każdy z nas kiedyś zaczynał i nie można wykluczać takich ludzi, pomożesz to zyskasz z czasem kolejne dobre konto w drużynie tylko czemu o tym się nie pamięta?

            Nie uważam się za PRO gracza ale za solidnego zawodnika ale przedkładam zasady i poszanowanie innych nad piksele.

            Lubię te grę jak i całe uniwersum, PVP w tej formie do mnie nie trafia bo wolę starą, dobrą turówkę i wyścig szczurów w formie rankingu nie jest dla mnie, rajduję mniej ale z ludźmi których szanuję i mają luźne podejście do gry bo dla nich ważny fun 🙂

            Uważam, że obawy ludzi iż ranking PVP pogłębi podział społeczności za dość prawdopodobny.

    • Reply
      shrek
      Paź 23, 2019 9:36 am

      PVP w Pokemon GO jest tak ułomne, że wiele osób to W OGÓLE nie interesuje w obecnej formie i formule i ranking tego nie zmieni… Ja w każdą grę gram dla przyjemności i mnie nie interesuje czy jestem 5 czy 50000 na serwerze, a wiele osób (także i tu) ma takie parcie na szkło, że Ci co nie idą tą drogą co oni są gorsi (w ich oczach) i z tym trzeba walczyć…

      Wiele osób w pogoni zapomina co jest głównym przesłaniem serii Pokemon, pomoc innym, słabszym. U mnie w mieście były takie przypadki, że Ci „lepsi” (dorośli ludzie) nie wpuszczali dzieci na raid bo im się ich team nie podobał… o.O

  • Reply
    Marta