News 36

Największa liczba graczy od 2016

Pokemon GO żyje i ma się dobrze – takie wieści płyną z najnowszych danych podawanych przez SuperData. 

Lato 2016 zdecydowanie należało do Pokemon GO – trudno było wtedy szukać osób, które w produkcję Niantic nie grało. Mało kto się spodziewał, że gra mobilna może stać się fenomenem na taka skalę. W kolejnych miesiącach nie było już jednak tak kolorowo – producent gry nieco ociągał się z dodawaniem nowej zawartości, zainteresowanie spadło a baza graczy znacznie się zmniejszyła. Na szczęście Niantic nie osiadło całkowicie na laurach. W końcu przyszły wyczekiwane aktualizacje, kolejne generacje i obiecane już od czasów trailera gry funkcje. Jedna z firm badających rynek informuje, że wysiłki producenta Pokemon GO nie poszły na marne i liczba grających gwałtownie wzrosła w ostatnim czasie.

Choć brak konkretnych liczb, SuperData donosi, że Pokemon GO w maju cieszyło się najwyższa liczbą aktywnych użytkowników od czasu premiery gry w 2016. Gra w ubiegłym miesiącu zarobiła 104 miliony dolarów, co stanowi wzrost o 174% w stosunku do maja 2017. Spekuluje się, że skok nie jest związany wyłącznie z niedawno rozpoczętym latem na półkuli północnej a zapowiedzią gier Pokemon Let’s Go, Pikachu! oraz Let’s Go, Eevee! na Nintendo Switch. Można się spodziewać, że w okolicy daty premiery gier na konsole Pokemon GO zyska kolejny zastrzyk aktywnych graczy.

Pokemon GO było czwartą najlepiej zarabiającą grą na świecie w maju i wyprzedziły ją jedynie produkcje przeznaczone głównie na rynek chiński – można więc powiedzieć, że produkcja Niantic jest najlepszą nie-chińską grą mobilną.

Czy ktoś z was także wrócił do Pokemon GO w ostatnim czasie? A jeśli tak to z jakiego powodu?

Źródło: https://venturebeat.com/2018/06/26/pokemon-go-has-its-most-players-since-summer-2016/

36 komentarzy

  • Reply
    Poke hunt
    Cze 27, 2018 6:52 pm

    DP w jakim mieście mieszkasz?

  • Reply
    DP
    Cze 27, 2018 8:18 pm

    A to nie da się wirtualnie wymienić ? Tylko trzeba się spotkać ?

  • Reply
    Ddd
    Cze 27, 2018 8:30 pm

    Przez dwa lata miałem tylko przerwę 2 miesięczna w 2017 roku

  • Reply
    Lucios
    Cze 27, 2018 9:39 pm

    ja nigdy jej nie zostawiłem 🙂

  • Reply
    casual
    Cze 27, 2018 10:14 pm

    Pierwszy raz odpaliłem Pokemon GO dwa lata temu, gdy w mediach był szał. Pamiętam, że gra w Polsce była niedostępna. Ściągnąłem skądś apkę i zainstalowałem na androidowym tablecie. Tego samego dnia ją odinstalowałem. Powróciłem do gry w tym roku pod koniec maja i gram prawie codziennie. W moim przypadku chodziło o nowy telefon (poprzednie nie były napędzane ani iOSem, ani Androidem). Zawsze chciałem w to pograć, ale nie miałem na czym ;P

    • Reply
      Alex
      Cze 29, 2018 1:02 am

      Mam ten sam przypadek 😉

  • Reply
    Pietras
    Cze 27, 2018 10:45 pm

    Zapomniałem dodać okolice Warszawy.

    • Reply
      Piotek
      Cze 27, 2018 11:36 pm

      A tak z ciekawości jakie okolice 😉 bo ja też Wioska pod wawa

  • Reply
    Luka
    Cze 27, 2018 10:56 pm

    Jak ktoś jest z zagranicy to chętnie będę prezenty wysyłał ja z Warszawy i możemy się wymieniać jajkami ( prezentami)

    • Reply
      Magda
      Cze 29, 2018 6:19 am

      Wpisz sobie w necie pokemon go code trailer ja znalazłam stronę z całego świata podają kody

  • Reply
    MarkOldMan
    Cze 28, 2018 7:54 pm

    7051 5018 1731 Śląsk

  • Reply
    Arramaraki
    Cze 28, 2018 8:31 pm

    Jak to w Polsce. I w tej grze sami cwaniacy. Od giftow zapchany plecak, z którymi nic nie zrobisz, i wysyłam wszystkim wpisując według kodów do znajomych , ale to sami cwaniacy 30 + którzy nigdy nic nie odeślą. Nigdy. Tylko brać umieją . A zamieszczają kod pisząc o dodanie do friends . Początkujący uczciwy się zraża . Hamstwo i oszustwo we krwi mają w wirtualu tak i w realu. Taka miażdżąca większość graczy w Polsce.

    • Reply
      evoLucjan
      Cze 29, 2018 7:27 am

      To nie chamstwo tylko cwaniactwo, masz 200 znajomych to przez 10 dni po 20 giftow, a jak nowi to za kazdego 3000 exp x20 = 60k bez wychodzenia z domu. A gifta wcale nie musza odsylac.

    • Reply
      psychotata44
      Lip 01, 2018 1:06 pm

      Mam ten sam problem
      Jeśli chcesz to z chęcią mogę wymieniać się giftami

    • Reply
      Haruki
      Lip 03, 2018 10:15 am

      Cześć. Podaj kod i codziennie Ci wyślę. Nie gram zespołowo i chętnie pozbędę się giftów.

  • Reply
    zaba1
    Cze 28, 2018 8:54 pm

    Gram ok 3 miesiące i cieszy mnie wzrost popularności Pokemon Go. Ta gra prawdziwie nakłania do zdrowego ruchu. Podoba mi się to, ze rozgrywka nie polega na nieustannym gapieniu się w telefon, tylko przemieszczaniu się i „czyszczeniu” wybranych punktów. Do tego mnóstwo różnych pokemonów i co chwilę są inne.
    Mam jednak 2 pytania:
    1. Wymieniam prezenty z grupą ok 10 osób i u jednych drugie serduszko się zapełnia, a u innych nie. Czy to znaczy, że poziom przyjaźni można podnieść z tylko 1 przyjacielem jednego dnia. Wydawało mi się, że można zwiększyć jeden raz z każdym z osobna.
    2. Zauważyłem, że czasem pojawiają się nowe gymy i chyba pokestopy. Od czego to zależy?

    Pozdrawiam,

    • Reply
      kaczmar93
      Cze 28, 2018 9:47 pm

      1. Można z każdym raz dziennie. Tylko możesz odebrać max 20 prezentów dziennie i wysyłać też max 20 dziennie. Poziom można też podnieść poprzez inne wspólne akcje jak raidowanie, walko na gymach lub wymiany. Też mi się zdarza, że nie podnosi albo podnosi tylko po jednej stronie. Niantic informował, że system jest w fazie beta (jak w sumie cała gra) i stąd takie błędy.
      2. Wszystkie pokestopy i gymy (POI – Points of interest) bazują na portalach w grze Ingress. Gracze powyżej 10 lvl w ingresie mogą dodawać portale w Ingresie, które następnie mogą przemigrować do PokemonGo ALE żeby nie było za fajnie:
      – 10 lvl w Ingresie wbija się bardzo długo (ok pól roku aktywnego grania)
      – nie każdy portal może migrować do gry – istnieje związek pomiędzy portalami a podziałem mapy na komórki ale o tym nie będę się rozpisywał. Sam mechanizm dodawania portali oraz jak to zrobić by powstały pokestopy/gymy opisuje TryDontDie na youtube. Jeżeli interesuje Cie ta tematyka, to polecam. 🙂

    • Reply
      Gruboringo
      Cze 28, 2018 9:52 pm

      1.Ten system przyjazni nie jest dokońca sprawny, więc to jest błąd.
      2. Najpewniej w twojej okolicy grają ludzie którzy grają w grę ,, Ingress”. Portale w tamtej grze są pokestopami w pokemon go, a gdy ktoś doda w tamtej grze portal, to za 1-2 dni można się go spodziewać w pokemon go w postaci pokestopa

  • Reply
    zaba1
    Cze 28, 2018 10:00 pm

    Ingress? Ciekawe! Nie znałem tego. Jak otrzeźwieję to obadam dokładniej.
    Dziękuję za cenną wskazówkę 🙂

  • Reply
    Siakle
    Cze 29, 2018 12:54 am

    2201 3481 7090
    Łódź

  • Reply
    TheVil
    Cze 29, 2018 7:08 am

    4502 0719 1789 – Szwecja zapraszam

  • Reply
    evoLucjan
    Cze 29, 2018 7:21 am

    Przestaje mnie troche bawic to ulatwianie lvl nowym graczom przez niantic. Kiedys gra miala sens bo zeby wbic lvl trzeba bylo chodzic, lapac, evoluowac, wykluwac itd. A teraz lvl 40 wbijesz prezentami w dwa moze trzy tygodnie i pokow mozna nielapac. Ja to juz nie wiem czym bedziemy sie szczycic, bo lvl to wbije na pale kazdy dzieciak w wakacje.

    • Reply
      Levy
      Cze 29, 2018 9:13 am

      Wyjaśnij jak wbić lvl 40 w trzy tygodnie bo nie rozumiem. Ja swój robiłem 2 lata.

      • Reply
        Gruboringo
        Cze 29, 2018 3:43 pm

        To teraz jest łatwiej wbić level?

      • Reply
        Staszek Alcatraz
        Cze 29, 2018 4:24 pm

        Na evencie z nowymi pokestopami, gracz z Niemiec wbił 40 lvl ( nie łapiąc żadnego pokemona… ) w 4 dni, więc ta łatwość już jest przesadna, bo kiedyś wbicie 40 lvl to było wyzwanie…

    • Reply
      DawidS81
      Cze 29, 2018 9:17 am

      XP przestało mieć znaczenie już jakiś czas temu, lvl to tylko przepustka do maxowania poków i odblokowania niektórych funkcji, od 38 lvl już wszystko jest dostępne.
      Jakby nie patrzeć to wymiana prezentami to też aktywność, jednak co komu po 40 lvl zdobytym bez łapania poków jak nawet nie będzie miał czym walczyć na gymach czy w raidach… nadal liczy się aktywność i to jest bardzo na plus. Zrzucenie lvl na drugi a nawet trzeci plan jest zjawiskiem naturalnym a odczucie „ważności” posiadanego levelu – bardzo subiektywne.
      Teraz, moim zdaniem, liczy się jakość posiadanej drużyny do grania (atak i obrona gyma) oraz aspekt społeczny przy takiej liczbie graczy. Zgrana ekipa (tu mam na myśli realne osoby) to podstawa do gry.
      Dodatkowo wirtualną walutą jest teraz stardust, bardzo dobre rozwiązanie, zwłaszcza że nie można tego elementu kupić za realną walutę, odchodzi paytowin 😛

      Lvl to tylko liczba, takie podsumowanie 😀

  • Reply
    wolffurio
    Cze 29, 2018 12:01 pm

    Ja Dolny Śląsk jakby ktoś był chętny
    6607 5214 7611

  • Reply
    evoLucjan
    Cze 29, 2018 8:21 pm

    Aa juz spiesze z wyjasnieniem Levy i Gruboringo:
    – raidy, teraz robisz legende i masz 10k expa podstawowo, wczesniej trzeba bylo zlapac sto pokow na pokrycie jednego
    -event z pokestopami, faktycznie dla checy gosc z Niemiec zrobil to o czym pisal Staszek, a Kushi tez z 37 wbil 40 w tydzien(ok. 8 mln expa)
    -gifty i przyjaciele, obecnie za jednego z serduszkiem dostajesz 3000 expa, mozesz odebrac 20 i wyslac 100. Pierwsza wartosc daje 60k expa, a x2 na jajku, jesli do tego ktos otworzy nasze to tez dostajemy. Przyjaciol mozna dowolnie zapraszac i usuwac.

  • Reply
    Jki
    Cze 30, 2018 12:46 pm

    5655 4255 3656 holandia

  • Reply
    gus
    Lip 01, 2018 8:46 am

    Zapraszam do wymiany prezentami 7521 5505 4667

  • Reply
    mmmmmq1
    Lip 02, 2018 2:06 am

    0395 3042 5938

    prosze dodawac

  • Reply
    Insane
    Lip 02, 2018 4:32 pm

    800881259534 zapraszam do wymiany prezentami

  • Reply
    Wosiu
    Lip 03, 2018 5:28 pm

    2006 0332 7224 Ostrowiec Świętokrzyski/ Warszawa 100% odsyłam gifty

  • Reply
    BLACKSHADOW245
    Gru 05, 2018 2:35 pm

    Też gram od tego roku i jestem w grupie 30+ nie jestem cwaniakiem wyślij i gift nie odeślę szukam ludzi z Łodzi ewentualnie okolic Uniejowa.
    A jak ktoś chce wymieniać się giftami tak na poważnie to mój kod 548892075959 tylko poważnie a nie że wyślę gift i dwa dni nic żeby tylko miał nowego znajomego bo po dwóch dniach bez wymiany wywalam z przyjaciół

    • Reply
      SameTuGruszki
      Gru 05, 2018 4:56 pm

      A to złe myślenie jest… Staram się nie odsyłać giftów, sam wysyłam tylko tym którzy nie odsyłają. Szybciej, wszystkim wbija sie FshipLVL wtedy. Więcej expa.