News 13

Nastrój buddy – jak uzyskać najwyższy poziom?

Nastrój buddy to jeden z elementów, który na maksymalnym poziomie daje kilka ciekawych bonusów. Jak go zdobyć?

Jak mogliście przeczytać w poprzednim wpisie, nasz buddy może posiadać 5 różnych poziomów nastroju. Wszystkich nas zdecydowanie powinien najbardziej interesować ten ostatni, czyli “excited”.

Gdy pokemon osiągnie najwyższy poziom nastroju to dystans do zdobycia cukierka zmniejsza się o połowę a liczba serc jakie możemy uzyskać za codzienne aktywności zostaje podwojona – można więc powiedzieć, że dzięki temu możemy zwiększać poziom przyjaźni z naszym buddy dwa razy szybciej, bo zależą one od łącznej liczby zdobytych serc.

Nastrój excited możemy uzyskać ekspresowo karmiąc naszego buddy przedmiotem ze sklepu gry o nazwie Poffin. Jest on jednak płatny (100 PokeCoin) a nastrój resetuje się każdego dnia o północy.

Oczywiście nastrój excited można uzyskać także poprzez interakcje z naszym buddy, ale do tej pory nie było do końca oczywiste ile tych interakcji trzeba wykonać i czy ograniczają nas jakieś limity. Informacje te zostały znalezione w kodzie gry.

Okazuje się, że poziom nastroju jest mierzony ukrytymi “punktami”, które zdobywamy za konkretne czynności. Większość z tych czynności ma jednak ograniczenia – punkty można zdobywać dzięki nim raz na pół godziny. By zdobyć poziom nastroju excited należy zebrać 32 punkty. Poniżej tabela z wszystkimi czynnościami, punktacją oraz informacją, które z czynności nagradzają punktami tylko raz na pół godziny.

Uwaga: wszystkie interakcje dotyczące walki muszą być wykonywane gdy nasz buddy jest w używanym przez nas teamie (nie musi wziąć udziału w walce, wystarczy że będzie w drużynie)

CzynnośćPunktyCooldown 30 minut
Walka w gymie1tak
Walka w raidzie1tak
Walka PvP1tak
Walka z liderem1tak
Walka z Team GO Rocket1tak
Odwiedzenie nowego PokeStopa/gyma*1tak
Odwiedzenie PokeStopa/gyma wskazanego przez buddy (od poziomu Ultra Buddy)3nie
Otworzenie prezentu/souveniru od buddy (od poziomu Great/Ultra buddy)3nie
Przejście 2 km z buddy (gdy jest na mapie świata)3nie
Karmienie buddy1tak
Robienie zdjęć buddy1tak
Zabawa z buddy1tak

*obecnie zaliczane są również losowo lokalizacje oraz gymy, które wcześniej odwiedziliśmy, nie wiemy czy to błąd czy celowe działanie

 • W tym momencie niewiadomą jest fakt czy walki PvP/raidy/gymy/Team GO Rocket liczą się z osobna (czyli każda czynność osobno daje 1 pkt na pół godziny) czy wszystkie traktowane są jako jedna kategoria.
 • Druga niepewność dotyczy spadku poziomu zdobytych punktów z czasem – według jednej z teorii po 3 godzinach od zdobycia statusu excited wszystkie punkty zdobyte przez uzyskaniem statustu excited resetują się.
 • Ostatnia niewiadoma to brak wiedzy o tym czy po zdobyciu 32 punktów można w dalszym ciągu dorzucać kolejne “oczka” do tej puli, tak by po resecie starszych punktów wciąż posiadać ich tyle, by nasz buddy nie stracił nastroju excited.

Jak widzicie o tym jak zwiększać poziom nastroju buddy wiemy trochę więcej, ale wciąż nie wszystko. Gdy tylko pojawią się sprawdzone informacje w tym temacie na pewno damy wam znać.

PS: Wartości wskazane w tabeli mogą się zmieniać – najlepszym na to przykładem jest fakt, że w dniu wczorajszym cooldown dla czynności, które dają punkty co określony okres czasu został zmniejszony z 4 godzin do 30 minut.

 

Źródło: reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/edcb01/how_to_get_your_buddy_excited_from_gamemaster/

13 komentarzy

 • Reply
  d3vilo
  Gru 22, 2019 7:57 am

  Za wbicie Lucky Frienda dostalem excited mojego buddy.

 • Reply
  Hideharu_Mijahira
  Gru 22, 2019 12:09 pm

  Trochę się rozczarowałem. Liczyłem że będzie to polegało na tym że wbija się pewien poziom przyjazni,po którym z automatu i na stałe skracaja dystans do candy.
  Na ten moment nie widzę dla siebie przydatnych nagród za wbijanie przyjaźni z buddy. Bardziej przypomina to tamagochi 🙂

  • Reply
   PKMN Filip
   Gru 25, 2019 3:31 pm

   Nie wiem dlaczego ale od czasu wprowadzenia tej aktualizacji nie mogę zrobić zdjęć innym pokemonom niż mój buddy w przypadku innego włącza się jakby tryb ar+ i cały czarny ekran.Mam telefon huawey y6 proszę o pomoc co do tego problemu.

 • Reply
  xDeOx
  Gru 22, 2019 12:36 pm

  No dokaldnie… Grając bez tego płatnego pokarmu to wbijanie “excited” nie ma sensu, bo co to jest do końca dnia… ;/

 • Reply
  Zenwolfero
  Gru 22, 2019 12:42 pm

  Tak jak kolega wyżej dystans do cukierków powinien być skrócony na stałe po wbiciu maksymalnego poziomu przyjaźni. Wbić te 32 punkty codziennie to nie takie hop siup i jeśli już to powinien być jakiś licznik który by pokazywał ile aktualnie tych punktów mamy. Mimo to i tak jestem pozytywnie nastawiony na tą funkcję 🙂

  • Reply
   Hideharu_Mijahira
   Gru 22, 2019 1:29 pm

   No w sumie coś nowego. Ale ze względu na brak konkretnych profitów, szybko się znudzi. Przynajmniej ja tak to odczuwam, choć może coś w tym jeszcze pozmieniaja

 • Reply
  Marco
  Gru 22, 2019 1:09 pm

  Mam nadzieję że Niantic poprzez kupno tego Puffin nie nastawilo głównie na trzepania siana z funkcji buddy 🙂 Zgadzam się z przedmowcami, punkty w buddy powinny być na stale wprowadzone zaraz po wbiciu najwyższego stopnia przyjaźni. Pomysł na sama funkcję bardzo ciekawy, dający coś nowego. Ale dla mnie takie codzienne wbijanie serduszek dla tych paru nagród itp to gra nie warta świeczki 🙂

 • Reply
  R
  Gru 22, 2019 11:42 pm

  Jak koledzy, też jestem zawiedziony. A wbijanie poziomu już mi się znudziło. Nie pomaga w tym ciągły brak malinek, bo teraz dla odmiany, to ich najmniej wypada z pokestopow.

 • Reply
  florian
  Gru 23, 2019 10:47 am

  Coś nowego ale… nie na to czekałem. Zgadzam się z opiniami wyżej, że po świętach to ta funkcja już się znudzi i będzie pomijana. Szkoda, że CP boost ograniczony został tylko do tego który aktualnie jest na buddy, powinien być aktywny dla każdego stworka który osiągnął najwyższy poziom przyjaźni, wtedy interakcje z 20 buddy dziennie miałyby sens…

  • Reply
   Domi
   Gru 28, 2019 4:49 am

   A na pewno tak jest, że po zdjęciu z buddy nasz best buddy straci ten boost? Bo ja to odebrałam właśnie tak, że dostaje tę wstążkę i boost na zawsze i można ogarniać kolejnego poka. Chyba przekonamy się dopiero jak wpadną pierwsze best buddy. W sumie mogliby dać info ile serduszek brakuje jak we friendsach. Może calcy będzie to ogarniać 🙂

 • Reply
  Maszynik
  Gru 29, 2019 5:16 pm

  Zapraszam
  817077931392

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Buddy Adventure – najważniejsze informacje

Usprawniony i rozszerzony system buddy, zwany teraz Buddy Adventure, jest już dostępny dla wszystkich - co warto o nim wiedzieć?...

Zamknij