News 13

Niantic Kids – platforma z myślą o najmłodszych

Pewnie niewielu z was wie, ale ze względu na panujące w USA prawo, na konta, których wiek użytkownika wskazuje poniżej 13 roku życia są nałożone pewne ograniczenia. Teraz ma to się zmienić.

Na pokemongolive.com czytamy:

Dobre wiadomości, trenerzy! Dzieci już niedługo będą mogły w zupełnie nowy sposób logować się do Pokemon GO. Niantic Kids, wspierany przez firmę SuperAwesome, jest nową platformą logowania, która będzie dostępna by wspierać najmłodszych trenerów w Pokemon GO.

Rodzice mogą się zarejestrować w Niantic Kids by zarządzać prywatnością swoich dzieci poprzez portal rodzicielski. Niantic Kids pomoże wam sprawdzać oraz zatwierdzać różne uprawnienia na kontach dzieci zanim rozpoczną grę i zapewni opcje, które pozwolą kontrolować personalne informacje udostępniane w Pokemon GO. Platforma została opracowana w połączeniu z usługami sieciowymi dla dzieci firmy SuperAwesome, które są certyfikowane przez ESRB (amerykańsko-kanadyjska organizacja, która ocenia zawartość i wyznacza granice wiekowe dla gier przyp. red.) oraz kidSAFE Seal Program (firma certyfikująca produkty, które mają być przeznaczone dla dzieci przyp. red.). Niantic Kids zapewni wam spokój, że wszelkie informacje na temat waszego dziecka pozostają bezpieczne podczas zabawy!

Jeśli twoje dziecko korzysta obecnie z konta Pokemon Trainer Club by grać w Pokemon GO, ten sposób logowania nadal będzie wspierany wraz z Niantic Kids a także zapewni bezpieczeństwo informacji twojego dziecka. Możesz nadal cieszyć się grą z rodziną w sposób, który ci odpowiada!

Mamy nadzieję, że spodoba ci się ten nowy sposób na wejście w świat Pokemon GO!

Niantic jako firma ze Stanów Zjednoczonych, podlega tamtejszemu prawu i zgodnie z nim użytkowników poniżej 13 roku życia dotyczą specjalne regulacje dotyczące ochrony danych osobowych. Akt nazywa się Children’s Online Privacy Protection Act i właśnie na jego podstawie, do niektórych funkcji gier/portali gdzie może zostać narażona prywatność dziecka, wymagana jest zgoda rodzica (więcej: https://pl.wikipedia.org/wiki/Children%27s_Online_Privacy_Protection_Act).

Efektem tego amerykańskiego prawa jest m. in. brak dostępu do systemu przyjaciół a jednocześnie wymiany i prezentów, dla kont, których wiek wskazuje poniżej 13 roku życia. Dzięki platformie Niantic Kids ma się to zmienić, bo właśnie w ten sposób producent Pokemon GO będzie mógł uzyskać wymagane od rodziców zgody względem ochrony danych osobowych ich dzieci. Ma ona zostać dodana wraz z kolejnym update, który powinien pojawić się w nadchodzących dniach.

Niestety nie wiemy czy platforma rozwiąże również problem braku możliwości zobaczenia sponsorowanych lokacji (PokeStopy, gymy) przez takie konta, ponieważ ta kwestia podlega nieco innemu prawu.

Źródło: https://pokemongolive.com/en/post/niantickids/

13 komentarzy

  • Reply
    Wojtek
    Sie 16, 2018 1:02 pm

    Offtop mam pytanie jak naprawić niebieski ekran podczas próby odebrania Chansey za wyklucie 5x jajka?? wszedłem w łapanie rzuciłem ananasa i pokebola i wywaliło grę, teraz jak chcę ją złapać to mam niebieski ekran.

    • Reply
      Donphaniątko
      Sie 16, 2018 1:58 pm

      Nie złapiesz, dopóki Niantic nie wprowadzi kolejnej aktualizacji, w której naprawiłby ten błąd. A że jest to błąd (i na czym polega), możesz przeczytać w artykule „Nowości (i bugi) w update 0.111.4”.

    • Reply
      lups
      Sie 16, 2018 3:45 pm

      Mi sie ten błąd pojawił przy odebraniu legendy z field reserch….

  • Reply
    TotototoToJa
    Sie 16, 2018 3:27 pm

    Dajcie teraz coś o Regirock

  • Reply
    Po Kettering
    Sie 16, 2018 5:19 pm

    A o Celebi nic nie ma, chociaż wszędzie już piszą. Portal schodzi na pidgeye :/

    • Reply
      Ivrin
      Sie 16, 2018 5:40 pm

      „Wszędzie” piszą tam gdzie po prostu wystarczy wkleić link z pokemongolive a nie przetłumaczyć go i ustawić odpowiednio tagi, nagłówek, obrazek wpisu. Wpis jest już na stronie, wrzuciłem go jakieś 20 minut po oficjalnym wpisie – przepraszam za tak potężne opóźnienie 🙂

  • Reply
    Czikorita
    Sie 16, 2018 10:23 pm

    Najmłodsi lepiej niech się zaczną uczyć i kształcić, a nie w pokemony grać. Jak widzę wpisy na grupie FB, forum etc. kaleczące język polski to odechciewa się grać. Ta gra powinna być dostępna od 18 lat, żeby te ameby społeczeństwa nie mogły w to grać. Nie wspomnę o tym, że niektórzy nie znają podstawowych nazw pokemonow. Albo robisz rajd i się połowa pyta czym mają bić. Straszne jest jak bardzo wszystko powierzchownie jest traktowane. Niby taka głupia gra, a ponad połowa nie ma o niej pojęcia poza tym, że trzeba palcem kulki rzucać.

    • Reply
      Michał_tata
      Sie 17, 2018 7:49 am

      Patrząc na fb to nie tylko dzieci „kaleczą”. Dysleksja jest w modzie, ma ją już każdy kto o niej usłyszał

  • Reply
    Emil
    Sie 17, 2018 12:15 am

    Tez jestem ameba umyslowa mając 25 lat i grając w Pokemon GO? Wychowałem sie na pierwszej generacji pokemonow i do dziś nie wiem czym co bic z nowszych generacji tak samo z atakami więc daruj sobie takie komentarze nie w ta grę nie grają tylko dzieci z dysortografia

    • Reply
      Czikorita
      Sie 17, 2018 10:07 pm

      No wybacz, ale jeśli nie potrafisz skumać w wieku 25 lat (biorąc jeszcze pod uwagę, że wychowałeś się na pierwszej generacji), jaki typ pokemona ma przewagę lub słabość w stosunku do innego typu, to chyba jednak jesteś amebą. Ja nie mówię o tym, że każdy ma wykuć na blachę pokemony z wszystkich generacji. Chodzi o to, że na przykład umawiam się na raid po czym co drugi się pyta – a czym go najlepiej bić? Ręce opadają. Nie mam na myśli, że ktoś ma żyć tą grą i być alfą i omegą. Jednak z autopsji wiem, że takie podejście przekłada się też na inne sfery życia. Młodzież się kompletnie niczym nie interesuje. Mam 30 na karku i czasem mi wstyd jak stoję z tymi amebami i się modlę, żeby szybko zakończyć raid i uciec od nich.

  • Reply
    Doris
    Sie 19, 2018 3:06 pm

    To chodź sama na rajdy skoro jesteś taka świetna . Sama zprawdż czy bez tych ameb jesteś taka samowystarczalna. Nieznoszę takich jak ty.

  • Reply
    Obrońca dzieci
    Sie 19, 2018 10:11 pm

    Czikorita – Sam jesteś ambeną społeczną, bo obrażasz dzieci które ci nic nie zrobiły. Uważasz, że trzeba pozbawić dzieci zabawy bo ciebie bez powodu wkurzają? Ciekawe co byś zrobił gdybyś w wieku 7 lub 13 lat zobaczył ten twój komentarz. Lubiłeś się ciągle uczyć i nie mieć rozrywki w dzieciństwie?

  • Reply
    Obrońca dzieci
    Sie 19, 2018 10:15 pm

    *amebą