News 6

Niantic odpowiada na apele graczy

W ostatnich dniach gracze robili wszystko, by Niantic zainteresowało się opinią trenerów na temat ostatnich wprowadzonych testowo zmian w systemie pandemicznych bonusów.

Jeśli jakimś sposobem przegapiliście ostatnie wydarzenia, to spieszę z wyjaśnieniem – w drugiej połowie czerwca Niantic ogłosiło, że planuje wycofać lub ograniczyć część bonusów, które były z nami przez ostatni rok – zamiast tego mają zostać wprowadzone nowe bonusy zachęcające do eksploracji. Na okres sierpnia zmiany testowo wdrożono w Nowej Zelandii oraz USA i jedna z nich spotkała się z dość wyraźną reakcją graczy. Chodzi oczywiście o zwiększony dystans na jaki możemy zakręcić gymem lub PokeStopem, który Niantic planuje przywrócić do stanu sprzed pandemii – mimo apeli graczy i początkowej deklaracji Niantic, że ta zmiana zostanie z nami na zawsze (potem usunięto jednak ten bonus z sekcji wprowadzonych na stałe zmian).

Wczoraj grupa twórców materiałów związanych z Pokemon GO udostępniła na swoich profilach list otwarty do Niantic, w którym przedstawiła argumenty za utrzymaniem zwiększonego dystansu – wśród nich pojawiły te dotyczące bezpieczeństwa, większej dostępności dla graczy z niepełnosprawnościami, czy też możliwość dostępu do PokeStopa/gyma bez ryzyka naruszenia czyjejś własności lub zablokowania drogi przez grupę graczy.

Sprawa zyskała dość duży rozgłos i skłoniła do odpowiedzi sam Niantic. Poniżej wpis z oficjalnego bloga nianticlabs.com:

Do naszej społeczności Pokemon GO:

Doceniamy wasz list i wszystkie opinie. Słyszymy was. Z pokorą przyglądamy się wszystkim reakcjom. Nie każda gra ma tak zaangażowaną globalną społeczność, którą my jesteśmy szczęśliwi mieć.

Jak wszyscy na całym świecie, nasz zespół pracuje bardzo ciężko, by zaadaptować się do panującej sytuacji zdrowotnej. Ostatnie zmiany wprowadzone w USA i Nowej Zelandii są stworzone po to, by przywrócić niektóre fundamentalne elementy gry, którymi gracze mogli się cieszyć do roku 2020, jak również nagrodzić ich ponownie za ruch oraz eksplorację. Zachęcanie ludzi do eksploracji, ćwiczeń i bezpiecznej wspólnej gry pozostaje misją Niantic. 

Zdrowie oraz samopoczucie naszych graczy jest największym priorytetem, dlatego zdecydowaliśmy się wprowadzić nowe bonusy w wybranych miejscach na świecie, które uznaliśmy za bezpieczniejsze. Badania wskazują, ze spacery są bezpieczne i przynoszą wiele benefitów dla naszego zdrowia. Ponadto, zachęcanie do eksploracji na zewnątrz jest zgodne z misją Niantic. Mimo to nadal będziemy kontynuować obserwację warunków dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa związanych z aktywnościami na zewnątrz oraz dokonywać w grze potrzebnych zmian.

Słyszymy Wasze opinie na temat jednej konkretnej zmiany – w dystansie interakcji z PokeStopami i gymami. Z dotychczasowych 80 metrów przywróciliśmy go do 40 metrów w USA oraz Nowej Zelandii, ponieważ chcieliśmy zachęcić graczy do bliższego kontaktu z prawdziwymi miejscami i odwiedzenia tych, które są warte odkrycia. 

Słyszymy jednak głośno i wyraźnie opinie, tak więc odpowiadając na problem, jaki wskazaliście, podejmujemy następujące działania: utworzymy wewnętrzny zespół, odpowiedzialny za rozwój funkcji pozostających w zgodzie z naszą misją inspirowania ludzi do eksploracji świata, który jednocześnie zajmie się problemami dotyczącymi zmniejszonego dystansu interakcji. Podzielimy się naszymi spostrzeżeniami na początku kolejnego sezonu (1 września). Jako część tej zmiany, zasięgniemy opinii liderów społeczności w najbliższych dniach, zachęcając by dołączyli do dialogu.

Naszym celem jest zbudowanie angażujących doświadczeń, dostarczających dobrej zabawy i to pozostaje naszą prawdziwą misją. Dziękujemy za dostarczanie nam przemyśleń oraz konstruktywnych opinii.

Źródło: https://nianticlabs.com/blog/pgo-exploration-bonus-response/?hl=en

6 komentarzy

 • Reply
  XD
  Sie 06, 2021 6:19 pm

  Ludzie przestańcie płakać.
  Gra ma zachęcić do ruszenia tyłka z domu, a nie do płaczu bo trzeba przejść metr czy dwa dalej do gymu.
  Jeżeli jakiś stop czy gym jest niedostępny z normalnefo zasięgu powinien zostać usunięty. Dziękuje.

  • Reply
   prześmiewca
   Sie 12, 2021 3:32 pm

   no co za gość… nie dość że popiera zmniejszenie dystansu, to jeszcze chce usuwania mozolnie budowanej bazy POI. Ludzie męczą czasami przez rok zgłaszając ten sam punkt kilkunastokrotnie, byle tylko wreszcie uzbierać 20 punktów w komórce i mieć trzeciego gyma… A ten se powie żeby usuwać

 • Reply
  pytacz
  Sie 07, 2021 1:09 pm

  Powiem tak, jeżeli przejście prostej drogi na długości 1,5 km daje mi możliwość dosięgnięcia do około 20 punktów to mam rozumieć że ten spacer nie jest eksploracją? Natomiast w momencie, gdy pokonując tą samą trasę dosięgnę do 6 punktów, a do pozostałych 14 będę musiał zbaczać w boczne dróżki, obchodzić do równoległych i od tamtej strony dochodzić do parków i skwerów i łącznie zrobię z 4 km, to dopiero to jest eksploracja świata? Bo jak będę siedział w miejscu cały czas to będę miał dostęp do 2 albo 3 punktów to i tak i tak pozostałych stacjonarnie nie odwiedzę, i tak muszę spacerować..

 • Reply
  Graski75
  Sie 08, 2021 5:23 pm

  Masło maślane, mydło mydlane. Tekst rodem z PRL. “Jest super, a będzie jeszcze superaśniej”. Śmieszne. Ale co się dziwić, to tylko niantic.

 • Reply
  R
  Sie 13, 2021 8:06 am

  Po cholerę dorabiać do tego ideologię o eksploracji świata? Chodzi wyłącznie o komfort, o grywalność tej aplikacji. Prosty przykład – jestem teraz z rodziną na urlopie. Chodzimy i zwiedzamy, a ja mimo wściekłej miny żony gram w PoGO. Chodzę i klikam, kręcę pokestopami. Jeśli zmniejszą dystans, to zmieni się moja interakcja z grą. Jeśli będzie na tyle słabo, że grać się nie da (tak, tak – wiem jak było przedtem, dało się grać), to zwyczajnie wyłączę telefon. Czyż nie?
  Nie rozumiem upartości ze strony Niantic. Więcej pokestopów i łatwiejszy do nich dostęp = więcej przedmiotów oraz większy ruch na arenach = więcej aktywnie grających osób = więcej kasy dla firmy…

  Acha, jeśli chcą eksploracji świata, to niech przywrócą łapki i przywrócą dawną funkcjonalność radaru. Ciekawe ile osób z Was pamięta jak to na początku kiedyś działało… 😉

 • Reply
  ach
  Sie 13, 2021 10:29 am

  mieszkam na małym osiedlu odejdą mi 3 pokestopy. Ogrodzone place zabaw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.