News 36

Nowa aktualizacja i… questy w kodzie gry!

Nowa aktualizacja trafiła do pierwszych użytkowników Androida w Google Play i zawiera kilka ciekawych tajemnic.

Na pokemongolive.com czytamy:

Trenerzy,

Pokemon GO przechodzi proces aktualizacji do wersji 0.91.1 dla Androida i 1.61.1 dla urządzeń z iOS. Poniżej szczegóły od naszego zespołu deweloperskiego:

 • Ulepszono sekcje “News”,
 • W wyszukiwarce na ekranie kolekcji można teraz używać także słowa “Shiny”,
 • Różne poprawki błędów i usprawnienia wydajności.

Zespół Pokemon GO

The Silph Road oraz gohub szybko dobrali się do plików aktualizacji i znalazło w nich naprawdę ciekawe nowości. Wiemy, że do Pokemon GO zmierzają m. in. questy!

Jak czytamy na pokemongohub.com:

Wsparcie dla questów jest tutaj, ale wciąż nie zostało aktywowane. To co wiemy o zadaniach:

 • Jest kilka rodzajów questów.
 • Questy mogą być kilkuczęściowe, wyzwaniem lub związane z jakąś historią.
 • W przedstawianiu questów udział berze profesor Willow, w kodzie wspomniano także o różnych wyrazach jego twarzy, ale w tym miejscu nie ma nic super ważnego do przekazania.
 • Zadania mają “szablonową strukturę”, co znaczy, że większość z nich będzie miała podobne cele: zdobądź daną ilość punktów doświadczenia/przedmiotów/Stardustu, itd. Cały zrzut kodu poniżej:

Zadania

.QUEST_UNSET
.QUEST_FIRST_CATCH_OF_THE_DAY
.QUEST_FIRST_POKESTOP_OF_THE_DAY
.QUEST_MULTI_PART
.QUEST_CATCH_POKEMON
.QUEST_SPIN_POKESTOP
.QUEST_HATCH_EGG
.QUEST_WALK_BUDDY
.QUEST_FEED_POKEMON
.QUEST_WIN_GYM_BATTLE
.QUEST_COMPLETE_RAID_BATTLE
.QUEST_LEVELUP_BADGE

Typy zadań

.QuestCase
.QuestOneofCase
.STORY_QUEST
.CHALLENGE_QUEST
.STATUS_UNDEFINED
.STATUS_ACTIVE
.STATUS_COMPLETED

“Szablony” zadań

.QuestTemplateId
.EXPERIENCE
.ITEM
.POKEMON_ENCOUNTER
.STARDUST
.CANDY
.AVATAR_CLOTHING
.QUEST

Warunki zadań

.QuestPreconditionType
.QUEST_PRECONDITION_UNSET
.QUEST_PRECONDITION_QUEST
.QUEST_PRECONDITION_LEVEL
.QUEST_PRECONDITION_MEDAL

Cały system wygląda na bardzo interesujący, ale kod jest wciąż na wczesnym etapie i wiele może się zmienić. Brak jakichkolwiek nowych obrazów dla nowego systemu.

Źródła:

https://pokemongolive.com/en/post/ver-update-020518/

36 komentarzy

 • Reply
  Oakandashmotherhehe
  Lut 05, 2018 11:14 pm

  Pierwszy; )

 • Reply
  Drake
  Lut 05, 2018 11:19 pm

  Pytanie za 1000 punktów… dlaczego nie da się usunać z plecaka eventowego pikachu??!! Na co mi 10 slabych pikachu w czapce? Nie idzie ich usunąć i tylko zapychaja miejsce… jakbym wiedział to bym tego nie łapał…

  • Reply
   Kordeks
   Lut 06, 2018 4:43 pm

   Jak najbardziej da się usunąć, ale każdego pojedynczo musisz transferować z podwójnym potwierdzeniem.

 • Reply
  EDiox
  Lut 05, 2018 11:57 pm

  Mam nadzieje że to nie będą codzienne questy, nie lubię takiego wymuszania długiego czasu gry ;/

 • Reply
  Sas
  Lut 06, 2018 12:32 am

  Dzieci śpią i zero komentarzy xd

 • Reply
  Filozof
  Lut 06, 2018 1:02 am

  No wreszcie…

 • Reply
  Pruszkowianka
  Lut 06, 2018 9:09 am

  To jest to czego brakowalo

 • Reply
  Das
  Lut 06, 2018 9:49 am

  W głupim farmville bylo. Oby weszło jak najszybciej

 • Reply
  Torchic
  Lut 06, 2018 10:31 am

  Oby te Questy nie skończyły się jak widać w kodzie na:
  – Wygraj walke w gymie
  – Wygraj raid
  – Wykluj jajko
  Bo to będzie tylko i wyłącznie zapchaj dziura a nie questy. Troszkę wysiłku i poświęcenia czasu mogłyby takie questy wymagać żeby nie których ludzi na nowo zachęcić do gry.
  Pożyjemy, zobaczymy co nam zaoferują 🙂

  • Reply
   slash
   Lut 06, 2018 10:59 am

   W końcu jest nadzieja na pewną nowość, bo grę czuć już stęchlizną, a samo latanie za rajdami nie jest już niczym nadzwyczajnym, zwłaszcza, że w małych miejscowościach “mali” gracze już wymarli. Liczę, że owe questy dotyczyć będą również mitycznych poków i te tym samym unikną zagłady w rajdach. Złapanie takiego Celebi powinno wymagać włożenia dużego wysiłku, pomysłu, szczęścia i dopiero po spełnieniu pewnych warunków mieć możliwość stawienia czoła temu stworkowi. Denne rajdy powinni darować. Kasę za pasy i tak mają, bo w dużych miastach ludzie latają z Kyogra na Kyogra i tym samym bałwochwalą się hordą swych waleni.

   • Reply
    bart
    Lut 06, 2018 11:18 am

    @slash “powinno wymagać włożenia dużego wysiłku, pomysłu, szczęścia i dopiero po spełnieniu pewnych warunków mieć możliwość stawienia czoła temu stworkowi.” – to wszystko masz przy Mewtwo i jak Ci się podoba ? ile ich złapałeś ?

    • Reply
     slash
     Lut 06, 2018 12:13 pm

     Żadnego. Raz uciekł, raz rajd dali w tygodniu o 11. W ExRajdach powinni dać losowo wszystkie legendy, a nie tak jak jest teraz – w dużych miastach ludzie latają tylko za Legendami, a takiego Laprasa, Tyra czy Golema olewają, a przecież to też mocne stwory. Legendarny pok powinien być unikatowy, tak jak w anime, bądź na konsolach. Tam nie było sytuacji, że ktoś w swojej kolekcji posiadał 10 Groudonów i 20 Zapdosów. Wiadomo, producent łasy na kasę, znalazł patent za płatne rajdPasy, ale moralnie gra przez to upadła. A jeśli takie drobne stworzenia jak Mew, Celebi i Jirachi wskoczą za bossów, to będzie to już uwłaczające…

    • Reply
     Wooper
     Lut 06, 2018 2:51 pm

     Napiszę Tobie na swoim przykładzie. Mieszkam w mieście gdzie nie ma ekipy na raidy, dlatego muszę jechać trochę dalej, autobusem jakieś 45-50 min (do Katowic). Nie mam za dużo czasu, dlatego jeżdżę raz w miesiącu po legendę. W zeszłą środę zrobiłem raid i złapałem za pierwszym razem Kyogre. Na drugi dzień dostałem zaproszenie na Exa. Pojechałem w sobotę i złapałem Mewtwo. Niewątpliwie miałem tylko i wyłącznie SZCZĘŚCIE, bo raidów w sumie mam 15 może, odznaka gymu brązowa.

 • Reply
  bart
  Lut 06, 2018 10:51 am

  Questy kolejne ułatwienie w zbieraniu expa. Nie rozumiem czemu ludzie tak czekają na questy, przecież z samego opisu wynika że będzie to rutyna jak łapanie poków i kręcenie pokestopami, jeśli ktoś nie jest chętny do go gry i nie stawia sobie zadania by coś osiągnąć to questy wiele nie pomogą. Osobiście każdego dnia staram się zebrać 5k stardustu i 10-15k expa nie przeznaczając na grę więcej niż 20-30min dziennie i żadnych qestów nie potrzebuje do tego.
  Jest nagroda za 1 kręcenie gymem/pokestopem i za złapanie poka jest tygodniowa nagroda, to dużo bardziej ucieszyła by mnie miesięczna nagroda. Qesty już są w grze w postaci medali, tylko szkoda że nie ma żadnych dodatkowych nagród do nich.

 • Reply
  Robert
  Lut 06, 2018 12:36 pm

  To i tak nic nie da.Gra już od dawna upada.Nowe pokemony czy questy nic nie dadzą.Brak już zainteresowania ze strony graczy.Zostali tylko fanatycy którzy nie wiem na co liczą.

  • Reply
   bart
   Lut 06, 2018 2:54 pm

   “fanatycy” liczą na kyogre 98 lub 100% na buście a nie jakieś pierdoły 😉

 • Reply
  Kordeks
  Lut 06, 2018 4:48 pm

  Dzienne questy powinny być w formie: złap “ileśtam” typów pokemonów w ciągu 24h. W zależności ile typów uda się złapać, taka powinna być nagroda. Złapać wszystkie w ciągu 24h wcale tak łatwo by nie było.

  • Reply
   Wooper
   Lut 06, 2018 7:18 pm

   Nie mówię, że takiego zadania ma nie być, ale właśnie chodzi o to, żeby te questy były ciekawsze niż tylko złapanie pokemonów danego typu, takie coś to ja robię codziennie…

 • Reply
  Endzi
  Lut 06, 2018 7:28 pm

  Hehe a nie mówią tam czasem nic w tym kodzie czy zlikwidują problem z zawieszającą się apką i poksami wracającymi z gymów bez coinsów ??;) No chyba że to jakieś qesty na cierpliwość 🙂

 • Reply
  Outlawek
  Lut 06, 2018 9:40 pm

  Czyli Niantic nie śpi i patrzy, co oferuje konkurencja. Zadania zapewne będą proste jak w DGO, ale to zawsze jakieś urozmaicenie. Oby tylko nie zapomnieli o możliwości zrezygnowania z zadania i wzięcia innego, oczywiście po upływie odpowiednio długiego czasu. Jak w DGO.

 • Reply
  DawidPolakL
  Lut 07, 2018 8:01 am

  W mojej dziurze zostało się kilku zapaleńców aktywnie grających. Dajemy radę. Dziś Niantic nas premiował dając zaproszenia na ex raidy. Ty ku.wa nie rozumiem dlaczego każdy z nas dostał zaproszenie na inny raid w różnych miastach. Nie mogli zrobić raidy w moim mieście tylko mamy jechać do miejscowości oddalonych od 80 do 150 km od nas specjalnie na raid gdzie nikogo nie znamy i nie wiemy czy ktoś w ogóle będzie. Jaja jakieś

  • Reply
   Outlawek
   Lut 07, 2018 9:01 am

   Jaja to są takie, że wiele osób twierdzi, że otrzymało zaproszenia do miejsc, w których nigdy nie było lub byli, ale na pewno nie robili tam żadnych raidów, a jedynie ograniczyli się do zakręcenia. Poza tym zaproszenia objęły lokalizacje, w których ktoś był np. pół roku temu. Szkoda tylko, że Niantic nie pokrywa kosztów przejazdu.

   • Reply
    DawidPolakL
    Lut 07, 2018 11:08 am

    Ja akurat dostałem zaproszenie na gym na którym byłem ty raz w wakacje gdy była lugia. Nie pamiętam czy akurat na nim robiłem raid, wiem tylko że stałem na nim parę godzin i na pewno nim zakręciłem. Po prostu nie mogąc złapać u siebie lugii pojechałem raz do miasta wojewódzkiego gdzie zrobiłem kilka raidów i po ponad pół roku dostałem zaproszenie na ex raid akurat tam jako jedyny z mojego miasta. Nie mam pojęcia nawet czy ktoś tam się pojawi. Mam ryzykować i jechać specjalnie 70 km specjalnie na raid? Heh pewnie odpuszczę

    • Reply
     Barti
     Lut 07, 2018 2:03 pm

     Dawid nie masz się czym przejmować. W Olsztynie zawsze są ludzie na M2. Jak masz czas to ekipa na pewno będzie. Ten gym na exraid to fontanna?

     • DawidPolakL
      Lut 07, 2018 3:23 pm

      Ano fontanna

     • Guborringo
      Lut 07, 2018 10:23 pm

      Co? Olsztyn? Masz czas w sobotę, bo za Chiny nikt się nie pojawia na kyogre w Olsztynie… We Włoszech nie było wogule ruchu, a jak widzę, w Olsztynie też nie ma…

  • Reply
   Kropianka
   Lut 07, 2018 9:30 am

   Zabawne że akurat Ty na to narzekasz.

 • Reply
  Kordeks
  Lut 07, 2018 9:11 am

  A ja chciałbym,żeby można było budować wioski dla pokemonów jak w Setlersach, z poksów tworzyć oddziały i atakować gymy na dużej mapie strategicznej jak w Total War, i żeby pokemony mogły się specjalizować w magii lub broni białej jak w Heroes, i dodali by opcje rajdów pokemonowymi bolidami jak w Dirt przy oczywiście zmiennych warunkach pogodowych, i żeby można było tworzyć drużyny jedenastu pokemonów i rozgrywać mecze jak w Fifie lub na ostro jak w Troll Futbool, a stalowe pokemony można było ulepszać w garażu i rzucać do walki wraz z 15 znajomymi jak w World of Tanks, to samo latające (Warplanes) i wodne (warships) i każdy gym powinien mieć dodatkowe dwie wieże do obrony jak w Clash Royale, i …..

 • Reply
  jeszcze gram
  Lut 07, 2018 9:16 am

  chłopie nie wiem co bierzesz ale natychmiast to wyrzuć

 • Reply
  arty
  Lut 07, 2018 10:02 am

  Niech naprawią system losowanie EX Raid, bo miało być jak się na danej arenie zrobi raida, a nie jak się wcale nie zrobiło raida na Gymie, a tylko wstawiło z dwa trzy razy Pokemona na Gym… .
  To niech naprawią, a nie gonią ludzi bagatela z 250 km za Mewtwo, a dopiero potem wprowadzają zadania do wykonania… .

 • Reply
  Kordeks
  Lut 07, 2018 10:25 am

  Pokemon Go to prosta gra i taką powinna pozostać. Nowe questy również muszą być proste. Na rynku jest tyle gier o różnym stopniu skomplikowania , różnym poziomie trudności zadań, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Bardzo niemądre jest wymaganie aby jakakolwiek gra zmieniała tak radykalnie swój charakter tylko dlatego, że kilku graczy chciałoby aby była inną grą.

 • Reply
  Ania85de
  Lut 07, 2018 10:26 am

  Dostałam EX Raid Pass na gym, na którym nie zrobiłam żadnego raidu, nie stoczyłam żadnej walki, a mój pok był na nim 6 godzin

 • Reply
  Dev
  Lut 07, 2018 1:15 pm

  W nazwach moich poków 100% IV dodałem liczbę 100 i nie mogę wyszukiwać po liczbie 🙁 a głupie kropki w nazwach wyszukuje 🙁

 • Reply
  Alive
  Lut 08, 2018 12:27 am

  Mieszkam w Łodzi, ale wejściówkę EX RAID PASS dostałam w Opocznie, gdzie prawdopodobnie zdobyłam gyma ze dwa razy [bo jestem tam przejazdem].
  I tutaj widnieje moja prośba. Jeśli ktoś z was również dostał EX-a na FONTANNĘ w OPOCZNIE 11.02 w godzinach 13:00 – 13:45, to uprzejmie apeluję, pojawcie się 😀
  Chyba to zaanonsuję gdzie się da.

 • Reply
  Frau_Wiesel
  Lut 09, 2018 12:30 am

  Ja nie mogę aktualizować, dochodzi do 96% i koniec, zatrzymuje się. Nie da się zostać przy starej wersji, bez aktualizacji, więc nie mam możliwości grania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Castform i Deoxys już niedługo?

Castform i Deoxys to dwa wyjątkowe pokemony trzeciej generacji. Mogą przybierać kilka różnych form i nie wiemy jeszcze jak ta...

Zamknij