News 56

Nowe ewolucje i specjalny event!

Zgodnie z przewidywaniami Niantic rozpoczyna event skupiony wokół pokemonów, które zyskały nowe ewolucje w regionie Sinnoh i wprowadza część z nich do gry.

Właśnie rozpoczęło się wydarzenie, o którym w powiadomieniu z gry możecie przeczytać:

Od 14 listopada o 13:00 czasu PST (22:00 naszego czasu) do 27 listopada o 13:00 czasu PST  (22:00 naszego czasu), niektóre z pokemonów, jakie zyskały nowe ewolucje w regionie Sinnoh – takie jak Rhyhorn, Porygon, czy Magby – będą wykluwać się z jajek 2km! Szczegóły poniżej:

Data i czas

  • Od 14 listopada o 13:00 czasu PST (22:00 naszego czasu) do 27 listopada o 13:00 czasu PST  (22:00 naszego czasu)

Bonusy

  • Pokemony takie jak Rhyhorn, Porygon czy Magby będą w jajkach 2km!
  • Jeśli będziecie mieli szczęście, możecie wykluć shiny Elekida!

Jednocześnie do gry została dodana część ewolucji pokemonów z poprzedniej generacji – niestety na ten moment nie wszystkie:

  • Magmortar (ewolucja Magmara)
  • Rhyperior (ewolucja Rhydona)
  • Electivire (ewolucja Electabuzza)
  • Gliscor (ewolucja Gligara)
  • Roserade (ewolucja Roselii)
  • Porygon-Z (ewolucja Porygona 2)
  • Weavile (ewolucja Sneasela)
  • Mismagius (ewolucja Misdreavus)
  • Dusknoir (ewolucja Dusclopsa)
  • Honchkrow (ewolucja Murkrowa)
  • Togekiss (ewolucja Togetica)

Przy okazji koszty wcześniejszych etapów ewolucji dla niektórych pokemonów zostały zmniejszone:

  • Rhyhorn, Togepi, Duskull, Porygon: 50 -> 25

Wszystkie nowe ewolucje wymagają Sinnoh Stone – nowego kamienia ewolucji. Do tej pory udało się ustalić, że można go uzyskać z:

  • Nagrody za 7 stempli,

The Silph Road skontaktowało się bezpośrednio z Niantic i potwierdziło, że Sinnoh Stone będzie w przyszłości dostępny również z innych źródeł – póki co jest to tylko nagroda za 7 stempli (źródło: https://www.reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/9x42o7/new_evolution_stone_is_awarded_from_the_research/e9pp3d9/)

W życie wszedł również zapowiadany rebalans statystyk, tylko że… jest on niewidoczny dopóki nie ulepszycie danego pokemona lub nie złapiecie/wyklujecie nowego. Niestety znów coś poszło nie tak.

AKTUALIZACJA: Zmiany statystyk (CP) są już widoczne w grze.

56 komentarzy

  • Reply
    Xxx
    Lis 15, 2018 12:06 am

    Co za dziady!!! Ale obniżyli cp mojego jajka to jakieś nieporozumienie, zbiera sie, inwestuje w poka o te dupki od tak sobie statystyki co zmienią – porażka, odechciawa się grać

    • Reply
      Memfis
      Lis 15, 2018 2:07 pm

      Właśniem.. Miałem pieknego Blisseya 3000+ teraz ma 2500… I kto ki kur… Odda kulki i stardust który w niego wpakoqalem??

    • Reply
      Shen
      Lis 16, 2018 1:40 pm

      Git Gud. Stanie po 15 min żeby przerobić jedną serię to była, jest i będzie tragedia. Że Blissey osłabili? Super. Że Chansey? Super. Jeszcze jak trafił się jakiś trolololo czy inny spoof to mozna było po 30min zobaczyć full heal i nara – wszystko od nowa Polsko Ludowa. Bicie jednego po jednym było jakąś opcją ale wciąż kupa czasu zmarnowana plus jak wywaliła się apka to 10 min stania żeby kontynuować walkę.

      #ThankYouNiantic

  • Reply
    Gracz
    Lis 15, 2018 1:56 am

    CP tylko zostało tylko obniżone.
    Ogólnie jedno WIELKIE OSZUSTWO ze strony Niantik.

  • Reply
    Siwy218
    Lis 15, 2018 2:02 am

    Ale poleciało CP Blissey masakra!
    Niżej się teraz plasuje niż Exeggutor.

    • Reply
      pimpim
      Lis 15, 2018 2:27 am

      Teraz to bez znaczenia jest tak na prawdę.

    • Reply
      Karolina z Obłuża
      Lis 15, 2018 8:40 pm

      No i dobrze, że obniżyli CP jak i defennsywe tego różowego czegoś. I może mniej będzie tego na gymach jak i całej Chansey. Gdyż te pokemony są już do znudzenia, co gym to one. Nawet ja z 36 levelem mam problem ją zbić i zostaje 20 sekund i wtedy track życie

      • Reply
        Wiktor
        Lis 16, 2018 8:03 am

        Serio? 2 machampy i leci nawet wymaxowana blissey. Mój młody od 20 levelu zbija wszystko samodzielnie a czasu nigdy nie brakło.

      • Reply
        Niezadowolony gracz
        Lis 16, 2018 12:15 pm

        Właśnie dla takich słabizn które grają w tą grę obniżyli statystyki. Blissey wymaksowana była na luziku do zbucia przez 2 machampy które z boostem pogodowym maja wysoki lvl. Trzeba trochę poszukać i zacząć myśleć a nie oczekiwać że wszystko zostanie podane na tacy. Denerwuje mnie ze gra jest robiona pod niskolevelowcow. Po to są tanki w grze żeby spełniały swoją funkcję, nie dość że obniżyli blissey to machamp dostał boosta. Ehhh kiedy coś zrobia dla graczy z 40 lvl?

  • Reply
    Rodaljohan
    Lis 15, 2018 2:35 am

    Jedno WIELKIE OSZUSTWO ze strony Niantik

  • Reply
    Hideharu Mijahira
    Lis 15, 2018 7:59 am

    na blissey spadło mi jakieś 300 cp z kawałkiem, a miała tylko 1863 😛 snorlax z 2070 zleciał mi na 1960. chociaż większość poszła w górę 😀 chociaż z tą blissey to spoko bo jak stała gdzieś na gymie to irytująca była bardzo, a moi wrogowie upodobali sobie stawiać mi ją z CP 3000 w gymie u mnie w domu i musiałem się namęczyć by znów przejąć kontrolę

  • Reply
    Gramnogami
    Lis 15, 2018 8:57 am

    Oddajcie stare ringi

    • Reply
      Yorickai
      Lis 15, 2018 9:05 am

      No chyba żartujesz? Przecież te stare gymy były beznadziejne. Casualowy gracz nie miał szansy by zebrać komplet coinów bo wiecznie stała armia blisek dragonitów i kij wie czego jeszcze. Ten system gymów co jest teraz jest o wiele lepszy.

      • Reply
        MV
        Lis 15, 2018 9:10 am

        Dobrze pamiętam jak jako jeden z niewielu żółtych graczy w okolicy ledwie mogłem wtedy utrzymać gyma przez godzinę przy pomyślnych wiatrach… Lepiej byłoby poprawić system walki, bo jak dotąd wciąż ogranicza się do bezmyślnego klepania w ekran.

    • Reply
      Cass
      Lis 16, 2018 1:18 pm

      Oczywiście że gymy na starej zasadzie były lepsze dla dobrych graczy, dzisiaj byle noobasek może przejąć tym, a tu chyba nie chodzi o to żeby promować słabszych, tylko zostać mistrzem pokemon

      • Reply
        Yorickai
        Lis 21, 2018 11:43 pm

        No to chyba się mylisz wiesz? Ta gra nie polega na zostaniu mistrzem pokemon tylko na tym by mieć przyjemność z gry a stare gymy były tak beznadziejne że tylko gracze o najwyższych poziomach mogli posiedzieć na gymach a reszta która nie miała szans ich dogonic mogła sobie tylko na nie popatrzeć co skutecznie psuło tą przyjemność. Teraz jest o wiele lepiej bo każdy ma szanse zdobyć coiny i może normalnie uczestniczyć w grze. Bardzo dobrze że te gymy wyglądają jak dziś bo jest dużo lepiej a nie tylko elita blisek i innych gówien….

  • Reply
    ach
    Lis 15, 2018 9:50 am

    a jaja mogą być wcześniejsze czy zdobyte 14go po 13:00?

  • Reply
    Zeke
    Lis 15, 2018 10:07 am

    Piękny rhydon w brzydala rhyperiona (*)

  • Reply
    florian
    Lis 15, 2018 10:21 am

    Jaki płacz i lament… bardzo dobrze, że pielęgniarki są słabsze, w końcu zaczniecie myśleć i budować gym do obrony a nie wrzucać tylko to co ma największe CP…

    • Reply
      bart
      Lis 15, 2018 10:39 am

      Pielęgniarki nie miały największego CP – Slaking miał bez problemów więcej CP. Blissy miała sporo CP jeszcze więcej HP i spoko obronę, paza tym jak budować gymy jak poki nie mogą się powtarzać ? i tak cp poków w godzinę spadnie do 100 i łatwo gym pokonać. Obecnie nie ma możliwości budowania fajnej obrony w gymach – taką opcję dawał poprzedni system walk z 10blissy w gymie.

      Zmiany CP w pokach są cykliczne przyzwyczaiłem się po drugiej zmianie.

      • Reply
        florian
        Lis 15, 2018 12:38 pm

        Nie zgodzę się z Tobą, idzie zbudować dobry gym do obrony. Oczywiście, że CP spada ale to wystarczy rzucić złotą malinkę co godzinę. Odebrać 50 monet dziennie to naprawdę żaden wysiłek dzisiaj.

        • Reply
          bart
          Lis 15, 2018 12:57 pm

          Dokładnie, żaden wysiłek, to po co dbać o gymy i wstawiać dobre poki do obrony i karmić je malinkami? 8godzin jeden gym i masz max monet, a jak masz 2-4 gymy to wystarczą 3 godziny.
          Stary system gymów motywował do dbania o gymy i dobierania dobrych poków.
          Obecna zmiana CP ma wyrównać balans przy PvP, jednak puki poki będą super efektywne na inne poki to balans nigdy nie będzie wyrównany i jak ktoś wystawi Vaperony do walki to zaraz je się pokona byle jakim roślinnym lub elektrycznym pokiem.

          • KedarZS
            Lis 15, 2018 5:37 pm

            A wiesz że właśnie na tym polegały gry na konsoli? Właśnie odpowiednie dobieranie efektywności i ataków powodowało że następował jakiś postęp w grze, jak wyskoczyłeś z charmeleonem na Misty to ciężko było ją pokonać bez dużego grindu po drodze do niej.

    • Reply
      Karolina z Obłuża
      Lis 15, 2018 8:45 pm

      Też się zgadzam,. Ja może raz, czy dwa dodałam te różowe pokemony. 8 nic z tego nie było. Tak to dodaje głównie ogniiki,wodne, roślinne czy elektryczne.

      • Reply
        Furjoza
        Lis 16, 2018 12:41 am

        Karolina 😀 😀 😀

  • Reply
    Maciek
    Lis 15, 2018 11:30 am

    Teraz wiecej 2km jajek bedzie wypadać z Pokestopów?

    • Reply
      pimpim
      Lis 16, 2018 6:29 am

      Nie wiem właśnie. U mnie same 5/2 a 10 już z 2 tygodnie nie dostałem

  • Reply
    Miguel
    Lis 15, 2018 11:54 am

    Po wykluciu poka z jajka 7km nie miał 100% HP tylko około 60%.
    Teraz wykluwam 2km – zobaczę czy to był odosobniony przypadek.

    • Reply
      BooZ
      Lis 15, 2018 7:33 pm

      Ja miałem tak wlasnie z jajka 2km

  • Reply
    Twoja stara
    Lis 15, 2018 12:10 pm

    A ja mam beke i śmieje się z tych frajerów co powerapowali blissi haha teraz to każdy cassual będzie wam ja kosic

  • Reply
    kscoLordi
    Lis 15, 2018 12:44 pm

    Nie rozumiem ludzi, którzy czepiają się o zmiany CP, to było zapowiadane od dawna i dawno było wiadomo jakie nowe CP będą mniej wiecej.
    Zdenerwowało mnie jednak, że Niantic zmieniło od tak ilość cukierków do ewolucji… nie może tak być, że na przykład zbiera sie 50 cuksów zeby Porygona ewoluować po czym to sie robi a za pare tygodni sie okazuje, że wystarczyłaby połowa tego.. Albo ma się uzbierane po 50 cuksów na jakieś ewolucje w 4 genie, np na ewolucje magmara, a jednak sie okazuje, że potrzeba aż 100…

  • Reply
    Gracz
    Lis 15, 2018 1:20 pm

    Gra schodzi na psy

  • Reply
    Alexanin
    Lis 15, 2018 6:43 pm

    Nie ogarniam 5ego hejtu, hp dmg jak i deff pokemonów jest dslej taki sam jaki był zmienili tylko cp by dostosować je bardziej do ich możliwości. Na przykładzie Aggrona – nie jest to jakiś zacny pokemon a był jednym z silniejszych u mnie chaczący o 3k cp prawie. Teraz ma 2.5k cp i jest takim samym mięsem armatnim jakim był wcześniej ale zostało to bardziej dostosowane.

  • Reply
    Bozon
    Lis 15, 2018 7:22 pm

    Niech zrobią w pokemon go taką możliwość by móc samemu wyjąć pokemona z gyma jak siedzi tam dłużej niż 12h bo od ponad 2 dni już czekam aż mi wróci i da coiny :/ tępi ludzie dokarmiają nie zwracając uwagi na to ile dany poks już w gymie siedzi

    • Reply
      hombrre
      Lis 18, 2018 7:41 am

      A pomyślałeś tępaku jeden, że nie wszystkim chodzi o coiny? Jak nie chcesz by ci pok utknął w gymie, to go tam nie wkładaj.

      • Reply
        Hideharu Mijahira
        Lis 18, 2018 10:03 pm

        A o co chodzi? bo z tego co wiem, to nie ma żadnych innych profitów z obstawiania gymów jak właśnie coiny

        • Reply
          bart
          Lis 18, 2018 10:31 pm

          złote gymy zwiększają ilość itemków.

          • Hideharu Mijahira
            Lis 19, 2018 7:34 am

            Niby tak, ale w obecnej chwili jest naprawdę dużo opcji zdobywania itemków,(AS, Gifty, Questy, PS) że nie wiem czy jest duży sens gimnastykowania się by zdobyć jak najszybciej golda na gymie dla +3-4 graty za zakręcenie. W sumie mam 500 miejsc w plecaku, a ciągle mam problem z brakiem miejsca… ale to w sumie dlatego że mam złoty gym w chacie, i kręce nim jak poje*any i potem nie ma jak zdobyć questa lub jajka bo torba pełna 😛

    • Reply
      AMD
      Lis 18, 2018 2:07 pm

      Masakra jesteś pusty jak bęben komory losowania przed zwolnieniem blokady.logiczne że jak wstawiasz coś fajnego to ludzie karmią.

  • Reply
    biegacz
    Lis 15, 2018 7:33 pm

    Myślałem, że wraz z Adventure Week będę mógł biegać, i nabijać km i wykluwać jajka, ale widzę, że nie pomyśleli nadal o osobach aktywnych i dalej działa to w google fit tak samo jak w PG…..

  • Reply
    emde
    Lis 15, 2018 10:19 pm

    U mnie też z 7km pokemon miał 3/4 hp. Widać nie do końca naprawili błąd.

  • Reply
    Hideharu Mijahira
    Lis 15, 2018 10:23 pm

    ja to na gymy wrzucam to co mam ochotę pokazać na mieście 😀

    • Reply
      domi
      Lis 26, 2018 8:45 pm

      fujare ?:D

      • Reply
        Hideharu Mijahira
        Lis 26, 2018 10:02 pm

        akurat to nie każdemu mam ochotę pokazywać, ale jak się trafi chętna, to czemu nie 😀

  • Reply
    Avs
    Lis 15, 2018 10:26 pm

    Po aktualizacji gra pokazuje brak sygnału GPS, mimo że fizycznie jest…

  • Reply
    Ciemo
    Lis 15, 2018 11:51 pm

    Sinoh stone dostaje sie za 7 pieczątek. Ale plus shedinja czy zamiast?

    • Reply
      kdsfl
      Lis 16, 2018 1:07 am

      Plus

    • Reply
      MV
      Lis 16, 2018 5:51 am

      Dostajesz to co zawsze plus sinoh stone.

  • Reply
    Andrzej
    Lis 16, 2018 1:21 pm

    Jak to jest z tym Google fit. Mialo teoretycznie naliczac kazda aktywnosc w pokemon go mimo że nie jest włączone. I oczywiscie nie nalicza nic. A nawet jak poki sa wlaczone to nalicza dziwnie. Dziennie robie ok 4km i nie zawsze wlaczone pokemon a nalicza tylko tyle co aplikacja dziala. Tez ktos tak ma?

    • Reply
      Damoancki
      Lis 16, 2018 3:36 pm

      Battery saver w POGO masz wyłączone?
      Aplikacja Google Fit musi byc włączona w tle.
      Mi normalnie nalicza kroki i dystans 🙂

    • Reply
      Yoggen
      Lis 16, 2018 11:05 pm

      Mam dokłądnie tak samo, mimo że pokemon go jest włączone w tle to nic kompletnie się nie nalicza (rzekomo mam kompatybilne w ustawieniach z google fit)

      • Reply
        BooZ
        Lis 17, 2018 2:06 am

        Pokemon Go ma być WYŁĄCZONE żeby Adventure sync działało. Ja na swoim P20 Lite zainstalowalem Fit żeby ustawić tylko, połączyłem z Huawei Health (jest taka opcja), fit usunąłem i recznie tylko robie sync w ustawieniach i nie mam żadnych problemów z tym.

  • Reply
    9748 1133 8996
    Lis 16, 2018 2:17 pm

    Jak wynika z info to tylko jedna ewolucja na tydzień, przy użyciu Sinnoh Stone…. ehhh żenada, bo…
    Wszystkie nowe ewolucje wymagają Sinnoh Stone – nowego kamienia ewolucji. Do tej pory udało się ustalić, że można go uzyskać z:

    Nagrody za 7 stempli,

  • Reply
    Olobolo696
    Lis 16, 2018 4:07 pm

    Ogolnie dzisiaj wykluł mi się swablu , który miał niepełny pasek życia . Jakiś nowy Bug? Ktoś tez tak miał ?

  • Reply
    Vitstwosz
    Lis 16, 2018 6:18 pm

    W ustawieniach w grze musi być włączone AS to wtedy nalicza bez włączonej gry

  • Reply
    abg2