News 36

Nowe pokemony i zmiany w atakach!

Niantic zaskoczyło nas ubiegłej nocy nową falą pokemonów z czwartej generacji oraz dotychczas niezapowiedzianymi zmianami w atakach.

Na pokemongolive.com (https://pokemongolive.com/en/post/sinnoh-evolutions/) czytamy:

Trenerzy,

Czy wiecie, że niektóre pokemony pierwotnie odkryte w regionie Sinnoh ewoluują z wcześniej odkrytych gatunków z innych regionów? Od dziś możesz użyć Sinnoh Stone by ewoluować Lickitunga w Lickilicky, Tangelę w Tangrowtha i wiele innych!

Dodatkowo, więcej pokemonów odkrytych w regionie Sinnoh, takich jak Cranidos oraz Shieldon, będzie pojawiać się na dziko po raz pierwszy! Możecie również zauważyć więcej pokemonów z regionu Sinnoh w jajkach.

Nadchodzą wielkie zmiany! Możecie zauważyć, że niektóre pokemony w raidach są potężniejsze i bardziej wytrzymałe kiedy rzucicie im wyzwanie. Dodatkowo, niektóre ataki, jakie znają pokemony mogą być silniejsze lub słabsze w walce. Niektóre pokemony będą mogły nauczyć się nowych ataków poprzez TM, co pozwoli im na skuteczniejszą walkę, takie jak Machamp, który teraz może znać atak typu kamiennego Rock Slide!

Do gry zostały dodane nowe pokemony z czwartej generacji:

  • Combee, Vespiqueen
  • Glameow, Purugly
  • Cranidos, Rampardos
  • Shieldon, Bastiodon

Nowe ewolucje pokemonów ze starszych generacji (w nawiasach preewolucje):

  • Gallade (z Kirlii płci męskiej)
  • Froslass (ze Snorunta płci żeńskiej)
  • Lickilicky (Lickitung)
  • Tangrowth (Tangela)
  • Ambipom (Aipom)
  • Yanmega (Yanma)

Oczywiście wszystkie z nich do ewolucji wymagają Sinnoh Stone.

Wspomniana zmiana w stosunku do raidów to 20% więcej punktów życia dla bossów raidów na poziomach 3, 4 i 5. Może to sprawić, że niektóre raidy będą wymagały większej liczby trenerów do pokonania. W zamian z raidów mamy zdobywać więcej Stardustu.

Dodatkowo Niantic dokonało balansu obrażeń ataków (tylko na potrzeby PvP) oraz powiększyło listę możliwych do nauczenia ruchów dla niektórych pokemonów – żaden nie został usunięty, stąd niektóre pokemony mają teraz 3 dostępne szybkie ataki lub 5 ładowanych.

Poniżej lista pokemonów oraz ataków, które otrzymały (źródło: https://www.reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/alw0e6/megathread_new_sinnoh_pokemon_wave_moveset_update/)

Poniżej ataki, które otrzymały rebalans w walkach PvP (dokładne wartości oraz wpływ rebalansu przybliżymy w innym wpisie):

  • Szybkie ataki

    • Waterfall

    • Smackdown

    • Shadow Claw

    • Razor Leaf

    • Confusion

    • Frost Breath

    • Ice Shard

  •  Ładowane ataki

    • Body Slam

    • Iron Head

    • Dazzling Gleam

    • Psyshock

    • Ice Beam

    • Ice Punch

    • Fire Punch

    • Thunder Punch

Przy okazji nowych pokemonów i ataków Niantic dokonało kilku drobniejszych zmian od strony serwera:

  • Zaktualizowano rozmiary niektórych pokemonów, np. Giratina i Heatran
  • Pokemony zależne od pogody (np. Cacnea i Lotad) znów pojawiają się częściej podczas odpowiedniej pogody,
  • Drifloon występuje częściej w pogodzie wietrznej.

Mimo że na obrazku promocyjnym widoczne są nowe baby pokemony (Bonsly, Mime Jr., Happiny) to w tym momencie brak pewnych dowodów na ich występowanie w jajkach.

Nasze kolejne wpisy poświęcimy dokładnemu opisowi nowych pokemonów z 4 generacji oraz wspomnianemu rebalansowi ataków.

36 komentarzy

  • Reply
    THeEmcia
    Lut 01, 2019 9:36 am

    Nie ma evo piloswine i nosepassa. Co sie stanie jak zrobie evo snorunta lub kirli ale innej płci?

    • Reply
      RICK
      Lut 02, 2019 9:03 pm

      Nie zrobisz

  • Reply
    Pawerxon
    Lut 01, 2019 10:24 am

    Mogli by jeszcze Palkie powiększyć.

    • Reply
      FireWerka
      Lut 01, 2019 10:59 am

      Zgadzam się

    • Reply
      Pan Piksel
      Lut 01, 2019 2:07 pm

      Excellenty sie rzuca dokladnie tak samo jak w Giratine.

      • Reply
        Pawerxon
        Lut 01, 2019 9:56 pm

        Tu nawet nie chodzi o Palkie poddczas łapania, tylko po złapaniu w kolekcji i jako Buddy.

  • Reply
    Miguel
    Lut 01, 2019 11:35 am

    Jeżeli Froslass ewoluuje z żeńskiej formy SNorunta to w co ewoluuje męska forma??
    Patrzę na swojego Snorunta (męskiego) i mam możliwość jego ewolucji – i wygląda jak Froslass właśnie.

    • Reply
      BSRF
      Lut 01, 2019 11:39 am

      To co zawsze, Glalie

    • Reply
      Knautia
      Lut 01, 2019 12:01 pm

      Możliwość ewolucji jest, ale nawet jeśli masz dość cukierków i kamień, wyskakuje błąd (przetestowałam na moim).

      • Reply
        Miguel
        Lut 01, 2019 12:32 pm

        Dzięki za info 🙂
        Nie ogarnęli tego ewidentnie. Czyli trzeba polować na żeńską wersję i kiedyś ewoluować (do Pokedexu).
        Swoją drogą – przydałoby się żeby było takie zestawienie jak przy pierwszym rzucie ewolucji z Sinnoh Stonem.

  • Reply
    Poo
    Lut 01, 2019 11:43 am

    Ech… A moją jedyną rozrywką w pokemon go było solowanie *3 rajdów….

    • Reply
      Mate0
      Lut 02, 2019 3:20 pm

      Mam to samo. Dzisiaj ku mojemu zdziwieniu nawet nie byłem blisko pokonania Alakazama. Solo ubić 3* będzie niezwykle ciężko, a wielu chętnych do wspólnego bicia takich Michałków raczej nie będzie. Dobra robota niantic.

  • Reply
    Machrid
    Lut 01, 2019 12:29 pm

    no juz widze kolejny glupi pomysl:
    to zwiekszenie zycia boosom 3 levelu.
    to uniemozliwi wysolowanie boosa 3 lev poprostu.
    wielu graczy nie bedzie robilo tych raidow poprostu ,bo nie maja z kim lub lubialy grac same tylko.
    druga sprawa co mi sie nie podoba :
    to ze mozna sie pogubic- ktore te poki z 4 geny zostaly jeszcze do zlapania, ktore sa do zlapania, ktorych nie ma -niezle zamieszanie zeby to ogarnac to trzeba byc geniuszem.
    w skrocie ogolnie:
    balagan , nic ciekawego, manipulowanie suwakami ze strony nianticu{tu zmniejszymi tam zwiekszymy} dodanie ilus tam jakis pokow w ramach nowosci na odczepnego.

    • Reply
      123Ravenq
      Lut 01, 2019 12:47 pm

      Wcale nie trzeba być geniuszem żeby to ogarnąć, ja przeczytałam raz i wszystko jest jasne. A solowanie 3 nadal powinno być łatwe trzeba tylko mieć odpowiednie poki.

    • Reply
      Kosiarcia
      Lut 01, 2019 1:17 pm

      „poprostu”, „lubiały”.
      Szkoda, że Ty „poprostu” nie „lubiasz” słownika ortograficznego. Nie podoba się, to nie graj, a nie co wpis, to fala krytyki. Potem się dziwić, że Polska jest postrzegana, jako kraj ludzi marudnych, skoro tego typu wpisy pojawiają się pod każdym wątkiem.
      Ja jestem zadowolona, że gra się rozwija, że dokładają starań, żeby coś się działo. Szkoda tylko, że cisną na te Sinnoh Stony, ale nie można mieć wszystkiego za darmo (jak to niestety nasz naród lubi…)
      A co do rajdów ja jestem taką osobą, która preferuje grę samemu, ale nie płaczę, bo 3ki nie zrobię. To nie zrobię, wielkie mi halo. Pójdę i złapię poka na dziko, bez proszenia. W sumie też jakoś nie ma szałowych stworków. Jedynie Machamp by mnie interesował, ale jego sama i tak bym nie zrobiła.
      Gdzie masz problem z określeniem, co masz, a czego nie? Wchodzisz w pokedex i widzisz. Na radarze masz cień, jeśli brak Ci danego gatunku. Nie wiesz, co z czego ewoluuje? Polecam listy pokemonów, których jest w internecie od zarąbania i jeszcze trochę. Tam możesz sobie sprawdzić i na tej podstawie określić, czego może brakować. Ja tak robię i jakoś daję radę. Gdzieś jeszcze masz problem?
      Naucz się cieszyć życiem i idź pobiegać, zamiast narzekać.
      Miłego dnia 🙂

      • Reply
        Skubi z Koła
        Lut 03, 2019 12:32 am

        Od kiedy grasz że nie jesteś w stanie Machampa solo zrobić ? Nie zrozumcie mnie źle bo nie chwalę się ale ostatnio jak robiłem Machampa to dwa poki spadły a trzeci dokończył sprawę podkreślę że na pogodzie był pozdrawiam

    • Reply
      ILDHUR
      Lut 01, 2019 2:05 pm

      Wiem, że Twoje posty nie maja sensu, są tylko dla samego narzekania, ale ogarnięcie wszystkiego jest łatwe 🙂 serebii.net i tam masz jakie poki są, jakich nie ma 🙂 Ja korzystam przy każdej grze Pokemon i sobie radzę 🙂 Zawsze możesz też, jak mój znajomy rozrysować sobie wszystko w jakiejś prostej grafice i tyle 🙂

    • Reply
      123Ravenq
      Lut 01, 2019 2:11 pm

      Nie wcale nie trzeba być geniuszem, trzeba być kompletnym tłumokiem żeby tego ogarnąć.
      Tu są tylko trzy informacje:
      1.Nowe poki z 4 geny,
      2.Nowe ataki ,
      3.bossy mają o 20 % więcej hp.
      Ciężko to ogarnąć . Naprawdę.
      A co do solowania bossów 3 poziomu nadal będzie możliwe, chyba że masz 30 lvl, 2k pokow, 0 kontr.

    • Reply
      Yorickai
      Lut 01, 2019 2:54 pm

      Jak normalnie raczej patrze na Twoje komentarze z przymróżeniem oka tak tym razem się zgodzę że niantic trochę nabałaganiło a zwiększenie cp bosów faktycznie nieco utrudnia zabawe.

    • Reply
      mre
      Lut 01, 2019 3:34 pm

      I dobrze, solowanie lvl 3 i 4 (Tyrek na pogodzie) to istna patola

  • Reply
    Ryuumei
    Lut 01, 2019 12:31 pm

    Żeby jeszcze zwiększyli szansę na Sinnoh Stone, bo nawet poprzedniej fali nie skończyłam ;-;
    A tu już mój Gallade czeka TT.TT

    • Reply
      ole
      Lut 01, 2019 1:42 pm

      A co się stanie, jeśli ewoluuję Killrię żeńską? Pokazuje się, że można…

    • Reply
      RICK
      Lut 01, 2019 10:23 pm

      Chyba zwiekszyli 3 walki 3 kamienie

  • Reply
    Azureus
    Lut 01, 2019 1:40 pm

    50 osób się zgłosiło, proszę więcej nie wysyłać

  • Reply
    Karolina z Obłuża
    Lut 01, 2019 3:48 pm

    Fajnie, że dodali nowe pokemony jak glemeow, i Cranidos , bo długo czekałam na te pokemony. Ale niech do licha zwiększą możliwości do wygrania Sinnoh Stone, bo ani jednego nie wygrałam za walki PVP, raz za Ace Trainer a odbyłam ich ponad 100. I przez to mam ewolucję tylko Electevire, Chonchkrow, Rhyperior. To jest po prostu żenada W moim przypadku Sinnoh Stone to jest epicki kamień, którego w ogóle nie można zdobyć.

    • Reply
      bart
      Lut 01, 2019 4:18 pm

      Zacznij przegrywać jak człowiek, spokojnie w tydzień 10 kamieni da radę uzbierać z 21 walk.
      Przy przegranych masz 52% na kamień za win 48%

      Wczoraj kasowałem zostawiłem 10 i tez to jest za dużo… Fajna ta Tangela XXL

      • Reply
        Radek
        Lut 01, 2019 8:48 pm

        Przetestuje czy to prawda z tym przegrywaniem

        • Reply
          Bart
          Lut 02, 2019 1:05 pm

          Na pokehub był o tym artykuł – test na 10tyś użytkowników (wiem mało ale zawsze coś), artykuł był przed dodaniem rarecandy zawsze lepiej było przegrać.

    • Reply
      ILDHUR
      Lut 05, 2019 11:23 am

      Kwestia szczęścia, Ja robiłem zawsze 4 nagradzane walki dziennie, i przynajmniej 1 na 2-3 dni kamień się trafił. Na 2 koncie, z którym zawsze walczyłem, nawet nie wiem kiedy, zgromadziło się tych kamyków 17. Tak to jest z tą losowością 🙂

  • Reply
    Chodzę i gram
    Lut 01, 2019 6:37 pm

    Powinni wszystko pozmieniać i nawet na realną kasę dodać kalkulatory w grze a tak to każdy jedzie na kalkulatorach chłamach co tylko wykradają dobre poksy z naszych kont i pozabijać wszystkich fejków to przekleństwo w zimie siedzą w cieple jajami mielą przed komputerami albo ściskając pizdy. ruszyli by się to grzybicy genitali by nie łapali jak ich wymrozi.

  • Reply
    justynass
    Lut 01, 2019 8:55 pm

    Napiszcie jak co dokładnie robić żeby te kamienie zdobyć. Jakie walki? Kurde mi się udało do tej pory raz zdobyć za 7 dni pokestopow. Gdyby nie brak tych kamieni miałabym juz wszystkie nowe pokemony :/

  • Reply
    Levy
    Lut 01, 2019 11:11 pm

    A dlaczego znów zmniejszyli zasięg widzenia??? Po aktualizacji znów jest mniekszy3. Szkoda.

    • Reply
      casual
      Lut 02, 2019 8:03 am

      Potwierdzam. Na początku myślałem, że skasowali w mojej pobliskiej okolicy kilka gymów i pokestopów, ale okazało się, że zasięg widoczności mocno się zmniejszył.

  • Reply
    KarlFranz
    Lut 02, 2019 7:39 am

    U mnie zasięg mniejszy niż przed poprzednią aktualizacją

  • Reply
    Hideharu Mijahira
    Lut 02, 2019 1:00 pm

    Zamiast ułatwić solowanie rajdów to utrudniaja. Chore

  • Reply
    MałaMi
    Maj 29, 2019 10:12 am

    Jak można ewoluować Combee w Vespiqueen? W pokedexie Combee nie pokazuje żadnej możliwości na ewolucję, tak jakby nie była dostępna.