News 10

Nowe pokemony w kodzie!

Jak dobrze już wiecie Niantic najczęściej nie wypuszcza pełnej generacji naraz, tylko zostawia sobie niektóre stworzenia o specyficznych cechach na później – kilka z nich właśnie trafiło do kodu gry!

Producent Pokemon GO postanowił “dać nam znać”, że wciąż pracuje nad wciąż niemożliwymi do zapełnienia lukami w pokedexie. Niezawodny Chrales znalazł modele nowych pokemonów, które pojawiły się w ruchu sieciowym między serwerem a grą. O których dokładnie mowa?

Celebi

pokemon_icon_251_00pokemon_icon_251_00_shiny

Mityczny Celebi zadebiutuje w Pokemon GO już w ten weekend podczas Pokemon GO Fest w Chicago. Trenerzy obecni na wydarzeniu będą wykonywać serię zadań, która doprowadzi do rozwiązania zagadki dotyczącej tego tajemniczego pokemona. W tym momencie jeszcze nie wiemy czy gracze w Chicago będą mogli go złapać i kiedy Niantic udostępni nowy Special Research dla pozostałych trenerów właśnie z Celebi w roli głównej.

pokemon_icon_235_00pokemon_icon_235_00_shiny

Smeargle

Smeargle to ostatni nielegendarny/niemityczny pokemon drugiej generacji, jakiego brakuje w Pokemon GO. Stworzenie to cechuje dość trudny z programistycznego punktu widzenia ruch o nazwie Sketch – po jego użyciu Smeargle na stałe kopiuje ostatni użyty przez przeciwnika atak. Dzięki temu może się “nauczyć” praktycznie wszystkich ataków dostępnych w uniwersum Pokemon. Nie wiemy w jaki sposób (i czy w ogóle) Niantic zaimplementuje Sketch w Pokemon GO, ale tak długi brak debiutu Smeargle wskazuje na to, że wytężone prace nad tym specjalnym pokemonem trwają.

pokemon_icon_290_00pokemon_icon_290_00_shiny

pokemon_icon_291_00pokemon_icon_291_00_shiny

pokemon_icon_292_00pokemon_icon_292_00_shiny

(od góry) Nincada, Ninjask i Shedinja

Nincada to pokemon, który sam w sobie nie posiada żadnych szczególnych cech, ale jego proces ewolucyjny jest dość wyjątkowy i nie był wcześniej spotykany. Sama Nincada ewoluuje w Ninjaska (drugi od góry), ale w grach na konsole Nintendo jeśli gracz posiada wolne miejsce w drużynie oraz dodatkowy Poke Ball, to ewolucja skutkuje pojawieniem się drugiego pokemona – Shedinja (ostatni model).

Shedinja, oprócz tego, że jest “efektem ubocznym” ewolucji Nincady, posiada wyjątkowe właściwości. Pokemon ten ma tylko 1 punkt życia, ale mogą mu go odebrać jedynie ataki superefektywne. Można sobie wyobrazić, że nie tylko dwa pokemony z jednej ewolucji są dla Niantic problemem, ale także zaimplementowanie zdolności Shedinjy.

pokemon_icon_366_00pokemon_icon_366_00_shiny

pokemon_icon_367_00pokemon_icon_367_00_shiny

Clamperl, Huntail

W tej rodzinie ewolucyjnej nadal brakuje jednego ogniwa – Clamperl (pierwszy od góry) cechuje się tym, że może ewoluować w dwa pokemony przy użyciu dwóch różnych przedmiotów ewolucji. Pierwszym z nich jest Huntail (model pod Clamperlem) a drugim Gorebyss, dla którego z jakiegoś powodu model jeszcze nie został dodany.

“Rozgałęzione” ewolucje nie powinny być dla Niantic problemem, bo takie już istnieją w Pokemon GO (m. in. dwie ewolucje Poliwhirla czy Gloom), ale ze znanego tylko Niantic powodu rodzina ta nie trafiła jeszcze do gry.

pokemon_icon_386_11pokemon_icon_386_11_shiny

pokemon_icon_386_12pokemon_icon_386_12_shiny

pokemon_icon_386_13pokemon_icon_386_13_shiny

pokemon_icon_386_14pokemon_icon_386_14_shiny

Deoxys

Deoxys to mityczny pokemon trzeciej generacji, w przypadku którego Niantic po raz drugi będzie musiało zmierzyć się z problemem różnych form jednego pokemona (pierwszy był Castform). Deoxys posiada cztery formy o różnych statystykach – od góry jest to forma Normal, Attack, Defense oraz Speed. W starszych grach Pokemon forma zależała od wersji gry jaką posiadaliśmy, w nowszych gracze otrzymali możliwość dowolnej zmiany formy w specjalnie przeznaczonych do tego miejscach.

W remake gier z trzeciej generacji (Omega Ruby/Alpha Saphire) Deoxys jest jednym z głównych bohaterów specjalnego epizodu, który ma miejsce już po zakończeniu głównego wątku gry a jego finałem jest właśnie walka z tym pokemonem. Z tego też powodu niektórzy twierdzą, że Deoxys może zostać potraktowane jako pokemon legendarny lub zastąpić Mewtwo w raidach EX. W tym momencie pozostaje nam czekać i zobaczyć jak kwestię różnych form oraz samego debiutu Deoxys rozwiąże Niantic.

pokemon_icon_385_00pokemon_icon_385_00_shiny

Jirachi

Jirachi jest mitycznym pokemonem trzeciej generacji – można go uznać za odpowiednik Mew z Kanto czy Celebi z Johto. Tak samo jak przed chwilą wspomniane “mityki” najpewniej będzie bohaterem zadań z serii Special Research. Patrząc na fakt, że w tym tygodniu w Pokemon GO zadebiutuje Celebi (po ponad 3 miesiącach od premiery Mew) to na Jirachi przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Podsumowanie

W kodzie gry wciąż brakuje modeli 3D dla pokemonów takich jak Gorebyss (druga ewolucja Clamperla), Spindy oraz Kecleona, mimo że ich wpisy w pokedexie już zostały zaimplementowane.

Spinda na konsolach to pokemon o praktycznie nieskończonej liczbie kombinacji plamek na jej ciele, ale pokedex w Pokemon GO wskazuje tylko na 8 różnych wariantów – prawdopodobnie Niantic nie chciało obciążać gry kolejnym algorytmem.

Kecleon natomiast posiada dwie wyjątkowe zdolności – jedna z nich zmienia jego typ na taki, jaki był typ ataku którym został zaatakowany. Druga natomiast (tzw. Hidden Ability) zmienia typ Kecleona na taki, jaki posiada atak, którego zamierza użyć. Prawdopodobnie to najtrudniejszy do wiernego odwzorowania pokemon trzeciej generacji i przyjdzie nam na niego poczekać tak jak na Smeargla.

Źródło: reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/8xur8n/new_pokémon_found_in_network_traffic/

Źródło głównego obrazka: https://twitter.com/LeekDuck/status/1016838740726177792

10 komentarzy

 • Reply
  Bob
  Lip 11, 2018 1:20 pm

  A gdzie Spinda?

  • Reply
   Ivrin
   Lip 11, 2018 1:38 pm

   W podsumowaniu napisałem o Spindzie – jej wpis w pokedexie istnieje, ale nadal brak modelu 3D.

 • Reply
  W
  Lip 11, 2018 1:24 pm

  Wiadomo juz cos na temat communioty day w sierpniu?

  • Reply
   Ivrin
   Lip 11, 2018 1:38 pm

   Jeszcze nie, być może dziś wieczorem Niantic coś ogłosi.

  • Reply
   TotototoToJa
   Lip 12, 2018 7:25 pm

   Podobno ma być Ralts

 • Reply
  lambler
  Lip 12, 2018 1:15 pm

  Debile z Niantic z uporem maniaka Ex raidy planują w środku tygodnia w godzinach pracy 13 – 13.45
  To już chyba moje czwarte takie zaproszenie. Krew człowieka zalewa…

  • Reply
   Tom
   Lip 12, 2018 6:32 pm

   Żaden debil nie planuje. Terminy generuje system wg schematu dwa tygodnie ex raidu w ten sam dzień, potem przesuniecie rozdania passów i raidu o jeden, następny dzień. No i mają parę widełek godzinowych w programie, które też randomowo się losują. I to się nie zmieni, bo tańszy jest program, niż osoba logicznie planująca ex raidy 😀

   • Reply
    shrek
    Lip 13, 2018 3:31 pm

    Jak coś to trzecie tura będzie w piątek 😉

 • Reply
  evoLucjan
  Lip 12, 2018 7:44 pm

  Ja tez dostalem na 20.07 i godzina 13.00-13.45, ale niestety nie bedzie mnie w polsce. Pytanie z innej beczki, czy aktualizowal ktos gre do najnowszej wersji 109.2 ja to dzis zrobilem i w questach nie widze odbieranych pokow, klikam normalnie a nie przenosi mnie do ekranu lapania. Ktos jeszcze tak ma?

  • Reply
   dona
   Lip 17, 2018 12:41 pm

   u mnie to samo, i moich znajomych. mam nadzieje ze to naprawia jak najszybciej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.