News 11

Nowe pokemony z 5 generacji w Pokemon GO!

Niantic niespodziewanie dodało do gry nową falę pokemonów z piątej generacji – czas na łowy!

Na pokemongolive.com czytamy:

Trenerzy,

Ewolucje przez wymiany to ikoniczna funkcjonalność w grach z serii Pokemon na konsole. Z radością ogłaszamy, że wprowadzamy tą funkcjonalność do Pokemon GO!

Wymiana niektórych pokemonów spowoduje, że zostaną ewoluowane bez użycia cukierków. W grze pojawiły się również nowe pokemony z regionu Unova i niektóre z nich również korzystają z nowej funkcjonalności.

Ewolucja przez wymianę

  • Jak to działa: Wymień odpowiednie pokemony, by obniżyć koszt ich ewolucji do zera
  • Które pokemony korzystają z tej funkcji? Kadabra, Machoke, Graveler, Haunter i inne. Jeśli otrzymałeś jednego z tych pokemonów podczas wymiany w przeszłości – gratulacje! Te pokemony również mogą ewoluować bez użycia cukierków.
  • Pokemony z regionu Unova korzystające z ewolucji po wymianie: Boldore, Gurdurr, Karrablast i Shelmet pojawiły się w Pokemon GO i korzystają z nowej funkcjonalności. Pamiętajcie, że Boldore i Gurdurr ewoluują w Gigalitha oraz Conkledurra, które mogą być potężnymi dodatkami do waszych teamów!

Nowe pokemony w świecie Pokemon GO

Poza Boldore, Gurdurrem, Karrablastem i Shelmetem, pojawiły się inne ekscytujące pokemony na dziko, w raidach i jajkach.

  • Pokemony dostępne na dziko: Roggenrola, Tympole, Dwebble, Trubbish, Karrablast, Joltik, Shelmet i inne.
  • Pokemony dostępne w jajkach:
    • 2km: Venipede, Dwebble
    • 5km: Roggenrola, Tympole, Trubbish, Karrablast, Joltik, Shelmet
    • 10km: Timburr, Tirtouga, Archen, Axew
  • Pokemony w raidach: Timburr w raidach poziomu pierwszego
  • Pokemony dostępne w konkretnych częściach świata (regionalne)
    • Ameryka Północna/Południowa, Afryka: Throh
    • Europa, Azja, Australia: Sawk
    • Południowa część USA, Meksyk, Ameryka Środkowa, Karaiby, Ameryka Południowa: Maractus
    • Wschodnia półkula: Basculin z czerwonymi paskami
    • Zachodnia półkula: Basculin z niebieskimi paskami 

W kolejnych wpisach przyjrzymy się wszystkim nowo dodanym pokemonom i ciekawostkom z nimi związanym.

Źródło: https://pokemongolive.com/en/post/trade-evolution/

11 komentarzy

  • Reply
    marcinekk24
    Sty 10, 2020 11:46 pm

    Jestem mile zaskoczony. Mam już dwa nowe pokemony z nowej fali. Wprowadzili super pomysł z tymi evolucjami po wymianie.

  • Reply
    El Laczo
    Sty 11, 2020 12:33 am

    Ewolucje po wymianie ciekawe nowe poki świetne ale i tak nasz „Najantik” musiał coś zepsuć od razu z nową aktualizacją ponieważ przez pół godziny można było w Polsce można było zdobyć i Throh i Sawk

  • Reply
    LadyIntegraLP
    Sty 13, 2020 11:07 am

    Czy tylko mnie irytują te pokemony regionalne? Mottem przewodnim od początku Pokemonów było „złap je wszystkie”. Czyli co, mam wziąć kredyt na wycieczkę do Meksyku,żeby złapać Maractusa? To samo tyczy się pokemonów dostępnych tylko z rajdów o wyższym tierze. Gram sama, miasto w którym mieszkam nie jest jakieś ogromne,żeby chociaż przypadkowo trafić na kilka osób robiących taki raid, żeby się podłączyć (gram od roku – do tej pory udało mi się to trzy razy na *** raid). I to losowanie legendy przy pieczątkach z całego tygodnia. Mam pełno Latiasów i Latiosów ale Regiice jakoś nie wypadł, mam od groma Groudonów ale z ptaków wypadł tylko Zapdos. Nie wspomnę, że na dziko łapię pokemony po 2200 cp a legendy mają po 1500 cp, to żałosne. Mam sentyment do Pokemonów bo wychowałam się na nich, fajny jest pomysł z tym, że trzeba wyjść z domu, żeby zrobić jakiś progres tylko wkurza mnie uzależnienie niektórych rzeczy od innych graczy albo od miejsca zamieszkania.

    • Reply
      bart
      Sty 13, 2020 1:09 pm

      Po 1. ludzie podróżują po świecie, czy biorą na to kredyty to inna sprawa, ale tydzień w Grecji to chyba nie rarytas, to nie czasy komuny, że wyjazd do Bułgarii to szczyt marzeń. Wyjazd nie musi być podyktowany faktem, ze wyszedł nowy pok wystarczy poczekać do urlopu/wakacji (poza tym zdecydowana większość regionalnych poków jest dostępna z jajek lub w inny sposób podczas eventów).
      2. jak lubisz poki czemu grasz od roku dopiero ? Legendy były wielokrotnie w paczkach za 7dni.
      3. Zachęć kogoś znajomego do gry, ostatnia fala poków szczególnie zachęca by mieć znajomego/drugie konto ewolucja wybranych poków nie wymaga już cukierków jak zrobisz trade.
      4. większość 5* można pokonać w 3 lub 4 konta (szczególnie heatran-a w 3 słabe konta graudonami bez power up i zostało 40sekund)

      • Reply
        jj
        Sty 16, 2020 9:21 pm

        Czasem nawet dwa konta np.Rayquaza jak ma się Mamoswine’y

    • Reply
      Pefr
      Sty 14, 2020 3:42 pm

      Mnie to nie wkurza. Nawet się cieszę, że niektóre Pokemony są ciężko dostępne – przynajmniej ma się jakąś satysfakcję z ich zdobycia. Ja właśnie jestem w trakcie wymiany. Jeden gracz był w Japonii i nałapał regionalnych Pokemonów.
      Co do rajdów – mamy swoją grupę gdzie się umawiamy. Tworzymy też Pokestopy/Areny (mój partner nawet napisał poradnik jak to robić efektywnie), żeby „rozbudowywać” okolicę wokół nas.
      Gra generalnie przynosi dużo radości i satysfakcji ale trzeba dać coś od siebie, stworzyć grupę itd.

    • Reply
      Endrju
      Sty 14, 2020 11:23 pm

      Może to infantylne ale nawet nie zdajesz sobie sprawy jak przyjemnie łapało się tropiusy, różowe shellosy, illumise i corsole jak byłem na kanarach… włączasz grę a na nearbay’u pełno corsoli.

      Fajnie ze są regionalne 🙂

      Teraz rozdaje w PL każdemu komu mogę 🙂

      • Reply
        R
        Sty 17, 2020 10:15 am

        Wiesz, niby tak… Ale na Kanary czy do Grecji łatwo polecieć, gorzej z drugą półkulą. Owszem, czasem ktoś przywozi pokemony z daleka, ale powiem Ci, że w zeszłym roku byłem w dwóch fajnych miejscach po parę dni i tych najfajniejszych poków nie połapałem, bo… ich nie było. W Indiach zaledwie dwie sztuki tego ziejącego dymem żółwia, a z Bliskiego Wschodu ledwie jedna sztuka tego jaszczura, co się dopiero ukazał. I czym mam się wymieniać?
        I to mnie bardzo irytuje, bo się starałem i g…o. Nie mam nic na wymianę! A niestety poków przybywa i jak się nie miało poków regionalnych z 2 generacji, tak dalej ich się nie ma. Powtórzony event z pokami z jajek to nieporozumienie – każdy już to ma, a kluło się to tak długo i w takiej ilości, że wszystko powyrzucałem, bo z kim to wymieniać?
        Stąd poki regionalne to bzdura dla youtube’rów, żeby mieli gdzie włóczyć się po świecie za kasę od widzów i dla cziterów, którym wszelkie szykany Niantic niestraszne. Nawet w Dortmundzie nie udało mi się nic wymienić, bo limit 5 wymian specjalnych na to nie pozwolił, a poza tym w Europie jak ktoś był, to moje pokemony sobie połapał bez problemu, więc co miałem niby zaoferować za regionalną legendę?
        Także zgodzę się, że poki regionalne frustrują. Najlepiej je sobie całkowicie odpuścić, to wtedy człowiek będzie spał spokojnie. Na szczęście działania Nianticu są z definicji przeciwne idei „złap je wszystkie”, więc dawno się przyzwyczaiłem, że wszystkiego mieć nie będę. Mnogość shiny, w tym tych wykluwanych plus wersji z czapkami – to wszystko powoduje, że zgromadzenie naprawdę wszystkiego wymaga nie lada zachodu (jeśli ktokolwiek taki na świecie istnieje). I w sumie nie wiem, czy się nawet w plecaku zmieści, jak będziemy to przemnażać przez wymiary płci, lucky itp. itd. Chyba na dobrą sprawę nawet się nie da mieć „wszystkiego”.

    • Reply
      Hechło
      Sty 19, 2020 4:13 am

      Ogólnie to w konsolowych wersjach też nie dało się złapać wszystkich poków, zawsze wychodziły 2 wersje (np diament i perła) w jednej pojawiało się kilka poków których nie było w drugiej. Jako że gra wykorzystuje Augmented reality, dobrym sposobem taką blokadę łapania wszystkich pokemonów są właśnie regionalne i trady. To nie tak, że niantic tak sobie wymyślił, tylko Nintendo od nich tego wymaga, a poradzili sobie całkiem dobrze z tym zadaniem.

      A właśnie skoro już była mowa o AR, do tego niantic chcę stworzyć jakąś społeczność (tak samo zrobili w ingressie i wyszło im to wtedy genialnie), więc tu nie ma mowy o uzależnieniu kogoś od czegoś, grasz ile chcesz i ile możesz. Powiem więcej w tej grze nie masz natarczywych reklam, wymogu płacenia, ani abonamentu, jest całkowicie darmowa, jedyne czego potrzebujesz do cieszenia się grą to czasu który potrzeba na znalezienie ekipy lub wycieczce do większego miasta.